Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedüllét kutyánál fórum

Egyedüllét kutyánál (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 10. 18:32
A lányom kutyusa se szeret egyedül lenni , mikor a gazdi elmegy otthonról , mindig kilógott , utána ment , sokszor a hegy aljából vitte vissza és bezárta . Mára már rájött a kutyus , h ő jár rosszul , ha kilóg , utánalóg , nagyon nagyon nehezen , de megtanulta , h jobban jár , ha várja a gazdit az udvaron , mégiscsak kellemesebb , mint bezárva . De talán , ha ketten lennének , nem unatkozna annyira , mert ketten csak jobban ellennének .
10. zinike
2015. ápr. 9. 18:25
Esetleg megpróbálhatnád, hogy rádiót vagy tvt halkan hagyod bekapcsolva míg elmész és folytasd tovább a tanítási módszered úgy hogy egyre hosszabb ideig mész el!
9. Perla del Mar (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2015. jan. 9. 11:23

Ja és természetes anyag tehát semmiképp nem ártasz vele a kutyának. Létező legrosszabb dolog, az hogy nem működik, de reméljük be fog válni.

Nálam a kicsivel van az a gond, hogy fél az emberektől. Soha ilyen problémám nem volt és ő már a 4. dalmatám. A nagymamája meg ment mindenkinek hízelegni , mondták is rá, hogy alkalmas lenne terápiás kutyának. Minden kutyámat ugyanúgy neveltem, emberek közé vittem. Nálam tuti genetikai, nálatok is lehet, hogy az. Hiába figyel az ember, hogy a szülők jó tulajdonságúak legyenek visszaüthet ükszülőről is. Pl. volt egy platnis kölyök is, nagyszülők testvérei között sem volt ilyen!

Én is tervezem, hogy kipróbálom majd a kicsinél (8 hónapos) ez a nyakörvet, hátha segít legyőzni ezt a félénkséget. Kutyáktól nem fél sőt még akkor is barátkozni akar, ha a másik acsarkodik rá.

8. Perla del Mar (válaszként erre: 7. - FEE1988)
2015. jan. 9. 11:13
Próbáld ki azt a feromonos nyakörvet! Etológusok kutatták ki azt tudom, elvileg működnie kell! Sok kutya alszik ágyban és mégsem sír , ha a gazdi elmegy szóval ne ettől van nyugi :)
2015. jan. 9. 09:55
hát a fönök én vagyok , de azt nem tudom hogy ö ezt igy gondolja e :D ez miben nyilvánul meg? a vezenyszavakat tudja..ül, fekszik, behivás, marad...trükköket is tud..szofogado..ha rászolok h nem szabad akkor nem csinálja..soha semmi kártnem tett semmiben..az ajtón pl megva´rja mig elöször én és a párom bejövünk..viszont az ágyban velünk alszik, de csak a lábunknál..mit lehetnemég javitani?
6. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - FEE1988)
2015. jan. 9. 00:28
Nincs tapasztalatom vele, de egy próbát megér! [link] Az árát nem menni lehet.
5. simple (válaszként erre: 1. - FEE1988)
2015. jan. 8. 23:30
Szeparációs stressz. Valószínűleg félt téged, mikor elmész ezért van kiborulva. Meg kell mutatnod neki, hogy te vagy a "főnök" és nem kell aggódnia miattad. Ha komoly hibákat nem vétettél a nevelésében akkor ez egyszerű lesz. Csak következetesség szükséges hozzá.
4. kriszta773 (válaszként erre: 1. - FEE1988)
2015. jan. 8. 22:58

hát szerintem ilyen tanításból nem ért semmit, mert azt nem fogja fel, hogy ha ő hangot ad, "beszél", akkor az valami rossz dolog. csak azt érted el vele, hogy párszor jól leszidtad, befenyítetted, biztos tudta, hogy haragszol rá, de hogy miért, azt nem.

talán próbálj meg otthagyni neki játékot, a te illatodat tartó ruhát, vagy kapcsolj be zenét, tévét, hátha ezek a szokványos dolgok megnyugtatják, mert valószínűleg megijed, hogy elmentél és nem jössz vissza. idővel megszokja, hogy de mégis :)

2015. jan. 8. 22:54
Nálunk nem lehet kapni ilyet, de hallottam róla hogy van egy készülék ami ha ugat a kutya olyan hangot ad amit csak a kutya hall, "fáj" neki vagy zavarja, amikor ugat, és ezért inkább abbahagyja. Hogy ilyet hol lehet kapni nem tudom...!
2015. jan. 8. 17:45
.
2015. jan. 8. 17:38

sziasztok


van egy 1 eves máltai selyemszörü kutyám.

nincs vele semmi gond kivéve mikor egyedül van..néhány héttel ezelött kaptunk a szomszedtol egy levelet,hogy neveljük meg a kutyát mert hangos..nem hittem el hogy hangos, ezért mikor elmentünk itthonrol, akkor bekapcstam atelomon ahangrögzitöt, es mikor hazaerkeztem visszahallgattam..kis nyüszögések vonyitások, de nem volt gáz..de azert elkezdtem fokozatosan tanitani...becsuktam a nappali ajtajat, majd kinyitottam es becsuktam a bejarati ajtot mintha elmennek itthonrol..közbe bementem a masik szobaba es hallgatoztam..ha elkezdett hangosabban vonyitaniakkor visszamentem és leszidtam..akkor kimentem ujra es akkor csend volt..10 perc mva visszamentem es jutifalat..egeszen 40 perig mentünk el vmelyik nap..ma ementem bevasarolni..kb masfel ora volt, es bekapcsoltam a hangrögzitöt..hát mikor hazajöttem, vegighallgattam..az elsö fel ora nem volt gáz, viszont utána 10 percenkent hangosan ugatott es vonyitott..ez tartottt b 2 percig, majd megint 10 perc csend...mit rontottm el? hogyan tanithatnám meg neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook