Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Femibion 800 vitamin fórum

Femibion 800 vitamin (beszélgetős fórum)


2015. jan. 15. 22:56
Egyelőre szedem most a femibiont, aztán meglátjuk hogy alakulok :)
2015. jan. 15. 00:41
A lista alapján nem biztos, hogy a Femibiont választanám, de Gravidát mindenképpen kizárnám. K vitamin tartalmaz, ami a véralvadást befolyásolja, konkrétan elősegíti, ami nem szerencsés, ha valakinek már amúgy is voltak rögei. Én a listából a Pharmatont vállasztanám, mert van benne a beta-karotin, ami az A vitamin növényi eredetű formája és az jó, omega 3 zsírsav és viszonylag elég jó kompozíciónak tűnik minden más tekintetben is. De különben tényleg elég a folsav-d vitamin-omega 3 zsírsav kombo, a többi csak plusz, bár nem haszontalan, ha nem igazán jól étkezel.
21. e022bedc06 (válaszként erre: 20. - E022bedc06)
2015. jan. 15. 00:11
20. e022bedc06 (válaszként erre: 19. - VendrinerPiroska)
2015. jan. 15. 00:10

Persze, nem árt neki. Elkezdtem a ráhatást, és mondtam neki, hogy inkább szedje ő, ha nekem megint elő jönnek a rosszullétek, amire az volt a válasza, hogy jó, beszedi, ha nem nő melle tőle :DDD



Amúgy most találtam a vitaminokról egy összehasonlító táblázatot. Most még jobban összezavarodtam :D Csak tudom magamról, hogy nagyon rosszul érkezem, azért gondoltam, hogy valami vitamin nem ártana, hogy legyen mit elszívnia a gyereknek, mert bennem semmi vitamin nincs, de lehet tényleg fölösleges ilyeneket beszedni, lehet elég lenne 1-2 dolog és kész :D

19. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - E022bedc06)
2015. jan. 14. 23:51
Nem fog neki megártani. Egye csak nyugodtan. Különben a székrekedést a vas tartalom okozza. Az extra vas nem mindenkinek kell, viszont a székrekedés kimondottan nem használ. Ellenben az omega 3 feltétlenül javasolt és mellékhatása sincs, úgyhogy azt érdemes magadba táplálni.
18. e022bedc06 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. jan. 14. 23:29

Sajna ő nem így működik. Akár mire nem lehet rávenni, néha még füllenteni sem tudok neki, mert mindig toppon van az agya :D

De majd lebeszélem vele holnap :))

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - E022bedc06)
2015. jan. 14. 23:12

ne szólj neki


csak adj egyet a kezébe naponta, hogy jót tesz majd ebben a hideg időben a vitaminpótlás :)

16. e022bedc06 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2015. jan. 14. 22:58
Igazad van, csak mivel ez terhes vitamin, eszembe nem jutott volna a férjemnek adni. Valóban semmi extra dolog nincs benne, és most olvastam a neten, a folsav a férfiaknak is jót tesz a nemzéshez :D Na kivi leszek mit szól majd a férjem, ha rásózom... :D
2015. jan. 14. 22:57
már miért ne szedhetné be? nem hormon ez, csak ugyanolyan vitaminkomplex, mint pl. a Centrum vagy a Supradyn, vagy sorolhatnám (nyilván kicsit más arányokkal)
14. e022bedc06 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2015. jan. 14. 22:54
Na ez még eszembe se jutott, hogy ő is beszedheti :D
2015. jan. 14. 22:48

ha nem szeded be, add a férjednek


vitaminkomplex, nyugodtan beszedheti


sőt, hasznos is lehet a folsav miatt

12. e022bedc06 (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2015. jan. 14. 22:41

Utána olvastam, nekem ez volt a legszimpatikusabb, azért ezt kezdtem el szedni. Illetve az elevitről és a gravidáról is sokan írták, hogy pont ezek voltak a mellékhatások, hányás, rosszullét, székrekedés, stb. Ezt akartam elkerülni, ezért vettem a femibiont, erről alig találtam negatív hozzászólást.

Az a gáz, hogy 2 dobozzal vettem egyszerre. A másodikat már nem kezdtem el szedni rögtön, kihagytam 1 hetet. Reménykedem most benne, hogy hozzá szokik a szervezetem és nem jönnek megint elő ezek a dolgok, de ha még is, akkor mindenképp váltok, mert ennek valóban nincs értelme.

11. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - E022bedc06)
2015. jan. 14. 22:28
Bár én még ilyenről nem hallottam az extra folsavval kapcsolatban, viszont, ha valóban ez okozza panaszaidat, teljesen felesleges szedned, sőt többet ártassz, mint használsz magadnak. Ha mindenképpen terhesvitamint akarsz szedni, választhatsz más márkáju multit is, vagy elég az is, ha 400mg folsavat és 10 microgram D vitamint szedsz. A multikkap kapcsolatban az a fontos, hogy ne tartalmazzon A vitamint, egészen pontosan retinolt. A Femibion nem akkora nagy szám, mint aminek el van könyvelve.
2015. jan. 14. 10:33

A rejtély megoldódott.


8.-án már nem vettem be a vitamint. 11.-én hánytam utoljára, onnantól megszűntek a rosszullétek. 12.-én megjött a menstruációm. Most újra elkezdtem szedni a vitamint, hát ha hozzászokik a szervezetem és nem lesz probléma a továbbiakban.

Illetve itt hoxán "figyelmezettek", hogy maga a folsav okoz ilyen tüneteket. Utána olvastam és valóban így van. Neki köszönhető a hányinger, hányás, rosszullét, menstruációba bekavarás, stb. Viszont mióta megjött, olyan görcseim vannak, hogy már az életkedvem is elment. Sőt, már lassan ott járok, hogy szülni se akarok :D

2015. jan. 8. 17:08
Én szedtem ezt a vitamint mikor terhes voltam és semmi bajom nem volt tőle.
2015. jan. 8. 09:09
Szedjél csak sima folsavat.
7. *NoPa* (válaszként erre: 2. - E022bedc06)
2015. jan. 8. 08:22
Kizártnak tartom, hogy ez okozza a tüneteket.
2015. jan. 8. 08:16

hasonlítsd össze bármi más, sima multivitaminnal

csak arányokban van eltérés, ahogy a vitaminkomplexek között

2015. jan. 8. 08:15

kizárt, hogy sima vitaminkészítménytől legyen


legfeljebb pszichésen...

4. Hunny (válaszként erre: 2. - E022bedc06)
2015. jan. 8. 08:13

Ejha, ez nagyon érdekes. Egyik fórumtársam is pont ezt a vitamint szedi, és pontosan ugyan ezekről a tünetekről számol be. Ő is mindig rosszul van,késik a mensie, de minden teszt negatív, és az orvos sem lát semmit.

Mondom neki, nézzen be ide.

2015. jan. 8. 04:40
Biztos vagy benne, hogy a femibion okozza a tüneteidet? Én még nem hallottam, hogy ilyen panaszokat okozott volna. Hagyd abba, és meglátjuk, hogy csökkenek, megszünnek-e a tüneteid.
2015. jan. 8. 00:44

Sziasztok! December eleén elkezdtem szedni a Femibion 800-as vitamint, mert a férjemmel babát szeretnénk.

1,5-2 éve rendszereződött a menstruációm, minden hónapban rendesen megjön, előtte nagyon rendszertelen volt.

Decemberben egész hónapban görcsölt a hasam, szúrt, volt hogy annyira fájt a méhem, hogy az ágyban is alig tudtam megfordulni. Naponta többször rám jön a hányinger és a szédülés. 31.-én kellett volna megjönnie, de azóta sincs "híre"... 2 tesztet is csináltam és nőgyógyásznál is voltam, de nem vagyok terhes.

Más is járt már így ezzel a gyógyszerrel, hogy ennyire rosszul volt tőle? Már most komolyan elgondolkodtam rajta, hogy nem kezdem el a 2. dobozt bevenni.

2015. jan. 8. 00:40
Femibion 800 vitamin

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook