Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyereknevelés problémás 11 évesnél. fórum

Gyereknevelés problémás 11 évesnél. (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 13. 10:09

Volt pár nap amig javult a helyzet...legalábbis látszólag a tünemény énje volt velünk...ma pedig megint elszabadult a pokol...mert nehogy ő neki már megmondjuk, hogy mit csináljon..."felejtős" ahogy ő fogalmazott..

téboly...

41. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Anetta25)
2015. jan. 7. 13:52

:-) Tényleg jól visszavágott :-)


Ilyen helyzetben - szerencsére - nem voltam, én csak elváltam, elköltöztünk a gyerkőccel (8 éves volt) és emiatt volt nehéz időszak egy ideig.


Kívánom nektek, hogy sikeresen rendeződjenek a dolgok.

40. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2015. jan. 7. 13:29

Igen, a körülmények miatt érhető, ha szegény össze van zavarodva és így még nehezebb neki is, meg mindenkinek.


Reméljük, a nevtan-ban majd tudnak segíteni.

39. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Anetta25)
2015. jan. 7. 13:22

Na, mikor megszületik, újabb gond.

Legjobb lenne, ha nem is mennének az anyához.

Vagy muszáj?

38. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 13:20

Nem mondom, hogy rá kell hagyni mindent, dehogy.


Csak a körülményeket nagyon figyelembe kell venni.:))

37. Anetta25 (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2015. jan. 7. 13:11

köszönöm, igyekszem. Van mikor lehet és akkor bűbájos.

Csak sajnos most több a nehéz időszak.

36. Anetta25 (válaszként erre: 34. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 13:10

Persze, dehogy kell rájuk hagyni, meg pláne nem nekem kell "megnevelni". Csak mindenképp szeretnék valami esetleg hatékony módszert. Mert a cirkuszok sokáig csak nálam voltak, mert egyedül nekem mert visszabeszélni, -azt is megpróbálta apa kezelni, szép szóval, -de most mama, apa, suli, és akkor cirkusz, hiszti, duzzogás.


Próbáltuk neki magyarázni, hogy nem viselkedhet így, mert már nagy gyerek. Meg lehet, hogy nem tetszik valami akkor normális áron válasszon olyat ami neki megfelel, mert nem kap semmit. Akkor azért volt a dúlás-fúlás, mert ez zsarolás és akkor majd jár meztelen.


Okos kiscsaj, válasz az van mindenre. :) sajnos

35. Anetta25 (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. jan. 7. 13:08
és akkor még jön anyánál a kistesó is...
34. Bözsi néni (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2015. jan. 7. 13:04

És akkor rá kell hagyni mindent? Hisztizhet, cirkuszolhat egy üzletben?


Azért néha az eszükre is hatni kell, használhatják azt is.


Mi a megoldás. csináljon, amit akar, amíg nevelőanyukának is elege lesz belőle?

33. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Bichi)
2015. jan. 7. 13:02

Pótanyukának meg kellene beszélni apukával, hogy a gyereknek se jó ez, hogy minden rá van hagyva.


Öt éves gyerekkel azért már lehet értelmesen beszélni, és a hisztit meg lehet szüntetni. Muszáj is, hiszen mi lesz később?

32. fincsi5 (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 13:00

Túl sok mindenen mentek keresztül ezek a gyerekek ahhoz, hogy a nevelőanya így beszéljen vele.:))


Először elválnak a szülők, néha apukánál,kettős nevelés akkor is, most pedig ; lemond róluk a vér szerinti anyjuk.

31. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 12:59

Majd ha tud értelmes ember módjára viselkedni, akkor elmegyek vele vásárolni, de ha nem, akkor így járt.


Bizonyos dolgokban muszáj határozottnak lenni, különben nem lehet bírni velük. És a gyereknek is rossz, ha rá van hagyva minden.

30. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Anetta25)
2015. jan. 7. 12:55

Ebben az esetben nyugodt hangon megmondtam volna neki, hogy ilyen hisztis, cirkuszolós, dedós gyerekkel nem vagyok hajlandó egy légtérben lenni és cipőt venni.


És otthagytam volna.

29. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Anetta25)
2015. jan. 7. 12:50

Én csak azt tudnám javasolni, hogy szeretni, szeretni és szeretni. Túlságosan sok mindenen mentek keresztül a gyerekek. Látod, a kisfiúval is sikerült. Csináljatok annyi közös programot a kislánnyal, amennyit csak tudtok. Mármint te és ő.

Otthon is próbálj vele sokat kettesben lenni, pl. főzés, vasalás, tv - nézés . Közben beszélgettek és óvatosan rávilágítasz, mi nem jó a viselkedésében.:))

28. Anetta25 (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2015. jan. 7. 12:40

így van :)

És végleg nálunk vannak és a srác 4,3 as bizonyítványt fog produkálni és napi másfél órába le lett korlátozva a net-tanulás után- és ez egy számára elfogadható kompromisszum volt :)

2015. jan. 7. 12:35

Ő az a kislány, akinek a bátyja tavaly sokat számítógépezett?

És most hozzátok kerültek végleg?:))

2015. jan. 7. 12:32

kitartás szép napot

SZIASZTOK

2015. jan. 7. 12:26

JAJJ.... kitartás minden szülőnek akiknek gondjaik vannak!!!!!!!

KITARTÁS és nyugodtság akár mennyire nehéz ......igaz én sérült gyermekem nevelem és nem könnyű és 17 éves de...... BÜSZKE VAGYOK RÁ !!!!!



ÉTEL-ital meg kell nézni mi az ami nem jó... és vissza terelni mederbe ....

11évesen mi már tovább tanulásról beszéltünk nos most azt csinálja amit szeretne ADATRÖGZÍTŐS SZÁMTECKES! NE AGGÓDJATOK KEMÉNY OFŐIK VOLTAK VANNAK és hagyom is hagy pirítsanak oda ne sodródjon egyik tanulja el másiktól a hülyeséget ...nem bántam meg vegyes értelmű isibe írtam be igaz bizonyítani kellet gyerkőcömnek...és most hétfőn EMELT SZINTŰ VIZSGÁRA KÉSZÜL!


tehát nekem sikerült az amit pszichológus tanácsolt mint :

OTTHAGYNI- RÁHAGYNI ÉS NEM ÉRTEM HA KIABÁLSZ ÉS NEM AZ NEM ! HALKAN MONDANI ÉS MEG ÉRTETNI VELE NEM,és neked ha van gondod nem sírunk,nem hisztizünk 3x rászóltam ,kértem 4x már ok minden és igen fáradtak fiatalok tanulnak de sok minden ami van körülötte és persze hagyni pihenni hétvégén had aludjon sokáig !!!!

Meg amit szeret sokat beszélni róla,meg kérdezni még ha könyökünkön jön már ki ...be vonni olyanba amit szeret!


NA EZ EB VÁLLT! én nem bántam meg vegyes isibe került LACÁM mert nem került olyan isibe ahol menő cicoma faxa csávós elcsábítom plázába gyere között tanul...igaz jelenlegi ofője sem hagyná de még előző sem hagyta!


KITARTÁS CSAJOK nehéz mondani de nekem akkor lendült át a nagy féltem anyát mikor nem engedtem menőt hívni magamnak mert rosszul voltam nos azóta rájött saját maga gyermekemnek,hogy hoppá kést emelt egyik osztálytársa anyukájára(ISKOLA EGYBŐL ELTANÁCSOLTA ISIBŐL) másik meg csellengett hazudott kikezdet összes fiukkal és őt is ELTANÁCSOLTA ISI) tehát itt tanárok is segítenek nem hagyják rájuk rossz dolgokat ha nem ami jót látnak benne azt jobban erősítik és szuper jó csapat jött össze most is ♥


HA NINCS SEGÍTSÉG AKKOR NEHÉZ AZ BIZTOS DE KITARTANI KELL ÉS HIGGADTNAK LENNI ÉS ha most jó minden pillban nem adni meg mindent gyorsan ugyan akkor meg lehet lepni legyen sütöttem pizzát NEM VETTEM! csak tiéd ;)

Én igy vagyok vele és minden OK ♥

DE TUDOM MILYEN LACÁM be parázott 3héttel előbb hozták vizsgát GÁZ!!!!!! de.... tudtam bent egymás agyát tunkolták na most úgy ment eb hogy leállít mindenkit tudom mert megint erőt ad az osztálytársainak...


TÖRTÉNET : első vizsgánál 10ben azt hitték baj van ,nem tanárok ledöbbentek mert olyan nyugodtságot tud hozni az osztályba jókedvet, hogy sikeres voltak vizsgát és egymást megvárták levizsgáznak ...tanárok igazgató kérdezte baj van? nem várnak utolsóra is!

TEHÁT ERŐSÍTENI KELL LASSÚ LÉPÉS ÉS LEHET 1 év de KITARTÁS ...... nálam már nyugi van ,fáradság van akkor is tudom mi hogy merre de HÉTVÉGÉN NAGY ALVÁS!!!!

24. Bichi (válaszként erre: 23. - Anetta25)
2015. jan. 7. 12:08

Hát akkor bizonyos szempontból tényleg szerencsés vagy, ott a gyerek nem viccelek reggeltől késő estig a lányon lóg, mindenért hisztizik, egy épkézláb mondatot nem mond el, hogy a gyerek békén hagyja, és mikor szeretne nem sokat, csak egy fél órát bemenni a hálóba olvasni, vagy kimenni a teraszra elszívni egy cigit, a gyerek oda is követi, ha rászól, akkor meg megkapja párjától, hogy miért szól a gyerekre...

Ettől függetlenül nem irigyellek :(

23. Anetta25 (válaszként erre: 21. - Bichi)
2015. jan. 7. 12:03

:) remek, hogy vannak még ilyen gyerekek. :( csak aki velük van azoknak nehéz.

MOndjuk én így szabad kezet kaptam, és mellettem is áll a párom, tehát szerencsés vagyok.


Igen a stílus és a hangsúlyok a legrosszabbak...a hátamon feláll a szőr...az már akkor csak egy utolsó szempont, hogy a visszaszólás értelmetlen és bosszantó

22. Anetta25 (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 12:01

értettem :) Az a baj, hogy őt nem zavarja a környezet. Múltkor egy cipővásárlással csinált akkora cirkuszt, hogy az eladó megkérdezte, hogy mindig ilyen rossz gyerek vagy? :(


én macerás cipővásárló voltam, mindig kiakasztottam anyukám, de ilyet sosem csináltam. A pofavágásnál megállt a dolog.


Neki is elmagyaráztuk, hogy ennyi idősen nem viselkedünk így, mert moderáljuk magunkat...de ő még otthon is csak mondogalódott..

21. Bichi (válaszként erre: 10. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:57
Sosem értettem azt az anyát, aki lemond a gyerekéért egy másikért. Az én fiam 17, hát vele sem könnyű, pedig saját gyerek, és velem nem mer szemtelenkedni, de már a hangsúly, ahogy megszólal, az is néha kiakaszt, a tanulásról, linkeskedésről már ne is beszéljek... Egy barátoméknál ugyanez van, mint nálatok, csak ott 5 éves a kislány. Én még azt a 2-3 órát is állati nehezen viselem, mikor vendégségben vagyunk nálunk, annyira szörnyű a kislány hisztizése. A pótanyuka meg nem tud semmit tenni, ott még apuka is rászól a lányra, hogy ne cseszegesse a gyereket, pedig a lány nagyon nevelné, hát lenne is rajta mit. Múltkor éppen mondtam a férjemnek hazafele, hogy nincs az a férfi, akiért ezt a kislányt el tudnám viselni, pedig békés ember vagyok. Ott is mindent szabad az anyukánál, csak foglalkozni kelljen minél kevesebbet a gyerekkel...
20. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 11:51

Jajj, elírtam: "ő már NEM óvodás"


:-)

19. Tavirózsa :) (válaszként erre: 17. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:51

Értem. Azért jó, hogy ti így álltok hozzá. :)

Konkrétan nekem több ötletem nem igazán van, mert nem voltam még ilyen helyzetben (remélem nem is leszek), de szívből remélem, hogy megoldódik.

18. Bözsi néni (válaszként erre: 16. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:48

Hát, nem egyszerű, az biztos.


Én mindig kihangsúlyoztam a fiamnak, hogy bármi történjék is, én mindig segítek, mellette állok, mindent rendbe lehet hozni, úgyhogy hozzám mindig fordulhat, rám számíthat. Szerencsére ez bevált, és nem voltak nagyobb problémák.


Azt is hangúlyoztam, hogy a hazugságot, sumákolást viszont nem bocsátom meg.


Bevált. De minden gyerek, minden helyzet más.


Talán el kellene menni vele valami nyilvános helyre beszélgetni, mint "nő a nővel", ahol nem tud hisztizni meg csapkodni, mert viselkednie kell - hiszen "ő már óvodás" :-)


Egyébként pedig a nevelési tanácsadó - ahogy korábban már említették, az jó ötlet.

17. Anetta25 (válaszként erre: 15. - Tavirózsa :))
2015. jan. 7. 11:45

Én mellette vagyok, hátha szakemberek és segítőek. Októberbe kezdtük el, a gyereket még nem látta a szakember :( mert először időpont hegyek aztán mi apával...miért is jöttünk, és most talán január végére a gyerekkel is foglalkoznak majd.


Csak addig is szeretnék egy -két hasznos ötletet, amit esetleg apa-mama-én tudnánk alkalmazni

16. Anetta25 (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2015. jan. 7. 11:43

Köszönöm :) próbáltuk, de még próbálni fogjuk.

Apa ilyen szempontból kizárt -valamiért a gyerekben az van, hogy apa ne tudjon semmiért, pedig nincs oka tartani tőle. A bizalmas főleg a mama és én. De nekünk sem mond semmi konkrétat. Neki nincs baja, csak utálja a sulit. (jegyeiből nem látszik szerencsére)


Ha kérdezzük és több lerázó válasz után is próbálkozunk akkor csapkodás, hiszti..hiába mondjuk, hogy nem bántjuk, nem sértődünk meg bármit is mond :(

15. Tavirózsa :) (válaszként erre: 14. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:43
Én tudom, hogy sok embert elriaszt..., de esetleg szakember segítségére nem gondoltatok még? Nevelési tanácsadó, pszichológus?
14. Anetta25 (válaszként erre: 12. - Tavirózsa :))
2015. jan. 7. 11:41
Na igen, ezzel mi is így vagyunk. De a gyereknek az anyja, mi akármilyennek is tartjuk :( Heti rendszeresség helyett hébe-hóba találkozik velük, viszi őket. Gondolom ez is hat a viselkedésre
13. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:40

Lehet, éppen ez az oka a viselkedésének. Alaposan ki kellene ezt tárgyalni vele/velük ( a másik gyerekkel is).


Kinek a lelkét ne bántaná, ha az anyja eldobja?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook