Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét tömegben fórum

Rosszullét tömegben (beszélgetős fórum)


13. V_Kata
2015. febr. 9. 10:12

Az eddigieket összefoglalva: van aki szerint ez legfeljebb "csak" oxigénhiány lehet, más szerint pánikbetegség tünetei. Ha pánik, akkor nyilván kezelendő, de többek szerint meg kell tanulni együtt élni vele, mert nincs rá gyógyszer. Van aki szerint idővel javul a helyzet, más azt írta, hogy évtizedeken át elkíséri az embert...

Hát nem mondhatnám, hogy sokkal okosabb lettem, de azért továbbra is várom a véleményeteket! :-)

12. Virgi45 (válaszként erre: 1. - V_Kata)
2015. jan. 12. 23:19
Ezt mintha csak én írtam volna!Ugyan ezekkel a problémákkal küzdök! Első osztályban kezdődött évnyitón.Azóta tart,ezekkel a tünetekkel,tömegben,álldogálás közben.Én se tudom mitől van ez nálam,én 35 vagyok!
11. grizus
2015. jan. 11. 15:30
De bizony, hogy azok. Ismerős.
2015. jan. 6. 17:51
Ha nem félsz, akkor ezek nem pánikbetegség tünetek.
9. Cippora (válaszként erre: 7. - V_Kata)
2015. jan. 6. 17:37

Nincs ezzel gond vannak ilyen emberek,ezzel együtt kell élni,nem tragédia,ha megtanulja megelőzni az ember akkor meg elő sem fordul.Én is éreztem ilyet tömött szórakozóhelyen,annyi,hogy nem kell ilyenkor emberkedni hanem kimenni a friss levegőre egy pohár vízzel,és amikor jól vagy akkor vissza lehet menni.Nem kell megvárni,míg össze esik az ember,sajna én is voltam úgy tini koromban.Éreztem,hogy valami nem oké,de csak megvártam,hogy elájuljak.Később már mikor éreztem a szédülést,meg a kis pontokat a szemem előtt akkor gyorsan leültem (akár a járda közepére) elővettem az innivalóm (mai napig van nálam mindig valami innivaló,és szőlőcukor) és pár perc múlva mentem tovább.


Szerintem senkinek nem ismeretlen amikor a suliban az évnyitón sorra dőlnek ki a kölkök a sorból,nálunk középsuliban átlag egy osztályból 2-3-4-en mindig kiájultak...


Egyébként olvastam,hogy ha sokat kell egy helyben állnod és közben a lábujjaidat mozgatod akkor nem ájulsz el.Én szoktam alkalmazni.

2015. jan. 6. 14:01
Én teljesen ugyanezt szoktam átélni a tömött tömegközlekedések során. Ablak nincs nyitva, tömegben állok, egyszer csak elfog a gyengeség, homályos látás, picit olyan, mintha bealudnék egy-két percre, mármint olyan értelemben, hogy néha hirtelen eltelik pár perc, de észre se veszem, csak egy hosszút pislogtam. Szerintem ez csak az oxigén hiány.
2015. jan. 6. 13:56

Köszönöm az eddig válaszokat! Cipporának írom, hogy valóban soha nem voltak pánikos félelmeim, nem szorongok ezekben a helyzetekben.

Abban viszont lehet, valami amit írsz hogy sokan nehezen viselik a hosszas álldogálást és levegőtlenséget. Az ominózus buliban (mikor legutóbb rosszul lettem) pl. a két szememmel láttam, hogy volt olyan lányka, akit ölben kellett kivinni a levegőre, ott lett csak jobban. :(

2015. jan. 6. 13:49
Mivel azt írtad,hogy nem szorongsz meg nincsenek pánikos félelmeid,valszeg arról van szó,hogy vagy a vérnyomásod vagy a vércukrod esik le,sok álldogálástól meg rengetegen lesznek rosszul.Kerülni kell ezeket a helyzeteket,lehetőleg leülni,ha nem bírod a tömeget akkor kerülni.Nekem is volt sokszor fiatal koromban,sokat jelentett az,hogy minden reggel eszek (mikor éhgyomorra voltam,leesett a vércukrom) és ha mindenképpen tömött buszon voltam akkor legyeztem magam,hideg víz ilyenek.Pár praktika után kivédhetőek ezek a kellemetlenségek,illetve én úgy vettem észre,hogy ez fiatalabb korban jellemző inkább.Nekem 19 évesen volt utoljára ilyen majdnem ájulásos rosszullét.
5. Cippora (válaszként erre: 2. - Tamtamano)
2015. jan. 6. 13:46
Francokat!
4. kriszta773 (válaszként erre: 1. - V_Kata)
2015. jan. 6. 09:32
próbálj ilyen esetben mindig magadnál tartani egy palack vizet, kortyolgatni belőle, hátha fizikailag meg pszichésen is megnyugtat :)
3. 5289a50650 (válaszként erre: 1. - V_Kata)
2015. jan. 6. 09:31

Nekem ilyen gyerekkorom óta van,és sokszor a mai napig előjön,van mikor vezetés közben....nem tudom ez mi,pánikbetegség-e vagy sem,egy biztos,saját magadnak kell tudni kontrollálni,és meggyőzni abban a helyzetben,hogy túl tudsz rajta lépni.Lehet hülyén hangzik,de igy van.Esetleg párosulhat vérszegénységgel is,ez az ájulások miatt.

Erre nincs gyógyszer együtt kell élni vele,ha mégis van akkor csak én nem tudok róla.

2015. jan. 6. 09:27
Pánik betegség!
2015. jan. 6. 09:25

Arra a kérdésre keresem a választ, hogy a nagy tömeg, illetve a hosszas álldogálás vajon elégséges "magyarázat"-e arra, ha valaki hajlamos rosszullétre ilyen helyzetekben, vagy szükségszerű, hogy más (testi) ok (is) állhat a háttérben? Nem arra gondolok amikor valakinek tömegiszonya, fóbiája, félelme van sok ember között, szorong az ilyen helyzetekben (pl. karácsony előtti bevásárlás, stb.), inkább arra, amikor pl. egy szórakozóhelyen sokan vannak és egy idő után úgy érzed, hogy nincs elég oxigén. Vagy amikor sokáig kell(ene) egy helyben állni, és mintha leesne a vérnyomás, vagy ilyesmi. A jellemző tünetek: szédülés, hőhullámok, bizonytalanságérzet, gyengeségérzés, végtaggyengeség, rosszabb esetben ájulás.

Már iskolás koromban is kihívást jelentettek az ilyen helyzetek, és azóta sem javult sokat a helyzet, pedig már 22 éves vagyok. Legutóbb pl. az ünnepek alatt, egy nagyobb házibulin lettem rosszul. Mit gondoltok? Másokra is jellemző az ilyesmi?

Még annyit, hogy az elmúlt években voltam már néhány vizsgálaton ilyen rosszullét után: azt mondják, hogy szervi bajom nincs és a pszichodoki szerint is OK vagyok. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook