Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes megcsináltatni a hét éves laptopomat, ha már annyira túlmelegszik, hogy folyton kikapcsol? fórum

Érdemes megcsináltatni a hét éves laptopomat, ha már annyira túlmelegszik, hogy folyton kikapcsol? (tudásbázis kérdés)


14. murva
2015. jan. 6. 18:01
Elvittem ma szerelőhöz por és szoftver takarítés+vezeték javítás hatezer ft lesz,na ennyit még rá költök és ameddig bírja,utána veszek egy újat.Köszönöm a tanácsaitokat.
2015. jan. 6. 04:16
nem erdemes.
12. Linnax
2015. jan. 5. 22:48

Először jégakkuval hűtöttem, de az veszélyes, ráadásul kényelmetlen. Vigyázni kell, nehogy nedvesedjen a gép. kis törölközőkbe csavartam, de hamar elolvad a jég. Csakis akkor érdemes, ha rövid időn belül tudsz venni új gépet.

Törölhető: minden nem használt program. Én lemondtam az office-ról is.

törölhető minden temp fájl, ne frissítsen automatikusan, tehát letiltani, lehet a hangokat letiltani, pl. nyomtatási sor kezelő, stb. Keresgélj a neten olyan oldalakon, ahol tanácsot is adnak, meg én nagyon szeretem a hvg.tech oldalát is, sok jó olvasnivaló van benne.

Én már vittem úgy a gépet, hogy normál módban már nem indult el, úgy lebutítottam, aztán nem tudtam helyreállítani.

Itt volt a fiam az ünnepek alatt, ővele szedettem még le, amit gondolt, hogy nem kell.

Mennyire vagy barátságban a TotalCommanderrel? Ha igen, akkor esetleg ott jobban boldogulsz.

De most már nekem is le kell állnom, mert égeti a tenyeremet, aztán mondat közben fog kirúgni. Holnap megnézlek, ha van még valami.

11. murva (válaszként erre: 10. - Linnax)
2015. jan. 5. 21:36
Külső hűtőm már több mint egy éve van én sajnos nem tudom törölni róla a felesleges fájlokat,mert mint ahogy írtam nagyon nem értek hozzá és félek,hogy letörlök olyant amivel rosszat csinálok.Az a gondom még ezzel a melegedéssel,hogy elégeti a töltő vagy tápegység /nem tudom melyik a jó/vezeték laptopba csatlakozó végét már többször is javították tesznek rá új csatlakozót de sajnos a végeredmény mindig ugyanaz leég a műanyag róla,most is itt tartok,de már így nincs értelme a vezetéket megcsináltatni ha a melegedést nem szüntettetem meg.
10. Linnax
2015. jan. 5. 21:23

Bocs, most nézem csak végig az egészet. Ha túl sok a program (főleg játék!) azokat valóban szedd le! Csak óvatosan! De ha tisztíttatod a szervizben, akkor kérheted, hogy a felesleges dolgokat tüntessék el.

Van program, ami a duplikált fájlokat, egyebeket kiválogatja, és magad is törölhetsz.

Most ennyi jutott eszembe.

2015. jan. 5. 21:17

Ja, az áttelepítés nem oldja meg ezt a gondot!!

Viszont játszani már nem nagyon lehet, mert azok hamar felpörgetik, aztán izzik, mint a galagonya :)

Időnként tedd a kezed a billentyűzetre, és egy idő után megtanulod, mikor fog leállni. De vannak programok is, amik megmutatják, hány fokon megy.

Nekem már kilencvenvalahány is volt.

Ha kérdésed van, írhatsz nekem.

A külső hűtő néhány ezer forint, néha van akció is, de neked most sürgős! Ezzel elleszel, míg lesz elég pénzed egy újra. Szeptember előtt érdemes nézegetni, mikor kezdődik az iskola.

8. unom (válaszként erre: 5. - Murva)
2015. jan. 5. 21:11
Vidéki árat tudok mondani: telepítés 3500, a takarítás a gép típusától függően 500 éa 300Ft közt.
2015. jan. 5. 21:09

Vegyél egy külső laptop hűtőt, nekem már vagy egy éve azzal működik. És olcsóbb, mintha a szerelő a belső hűtőjét cserélné. Na annak nincs értelme!

A tisztítással egyetértek, de az alkatrészt ne engedd cserélni, mert túl sok lesz! Viszont a takarítás szerintem legfeljebb időlegesen lesz elég neki.

Higgy nekem, én is pontosan ebben a cipőben járok.

2015. jan. 5. 21:05

szoftver azok a programok amik a gépen futnak jelen esetben neked a laptopodon...


Egy ilyen idős gépnél már nem árt ha évente újra van telepítve de az okosok azt mondják h 2évente elég ha újra van húzva....


A pénzbeni részében nem tudok neked segíteni azt nem tudom..

5. murva (válaszként erre: 3. - 25800e2d09)
2015. jan. 5. 20:51
Milyen esetben szükséges az újra telepítés.Mi az,hogy szoftveres takarítás?Bocs de nagyon nem értek hozzá.Pénzben mit jelentenek ezek a takarítások?
4. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Murva)
2015. jan. 5. 20:43
Nekem is volt ilyen! Valószínűleg a por okozza. Szervízben tudják rendesen kitisztítani.
2015. jan. 5. 20:32
Lehet hogy szegényke tele an porral. Ezt csakis szakszerűen lehet kiszedni belőle (nagyjából porpisztollyal is ki lehet fújni. És igen, ahogy írták, egy alapos szoftveres takarítás se árt. vagy lehet hogy újra se ártana telepíteni.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - Murva)
2015. jan. 5. 20:28
Valószínűleg egy alapos takarítás megoldja.
2015. jan. 5. 20:27
Érdemes megcsináltatni a hét éves laptopomat ha már annyira túlmelegszik, hogy folyton kikapcsol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook