Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői tapasztalatra lennék kíváncsi ceruza-ügyben... fórum

Szülői tapasztalatra lennék kíváncsi ceruza-ügyben... (beszélgetős fórum)


16. trapiti (válaszként erre: 15. - Tapka)
2015. jan. 6. 19:07
Na majd megnézem, köszi :)
15. tapka
2015. jan. 6. 19:02
Stabilonak van leftright töltőceruzája, suliba nem viheti de itthon van Andrisnak és imádja. Ez a hajlított kiviteles.
2015. jan. 6. 19:00
Látom már, mert ennek egyenesen állnak a lyukacskái :)
13. trapiti (válaszként erre: 11. - Tapka)
2015. jan. 6. 18:59
Ja értem :)
12. tapka
2015. jan. 6. 18:59
Lyra groove, van vékony és vastag is, 3 szögletű
11. tapka
2015. jan. 6. 18:56

Balkezes stabilo grafitunk van, azt szereti Andris...

A Lyra jobb- és balkezeseknek is jó, mindketten tudjuk kényelmesen fogni.

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2015. jan. 6. 18:18
A jobbkezes változatot próbálta a lányom, de azt mondta zavarja hogy nem jó irányban állnak a lyukak.
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Tapka)
2015. jan. 6. 18:15

Ami nálunk nagyon kenődött, az nem lyukacsos.

Az én lányom is balkezes, úgyhogy ami nagyon puha azt azonnal elkeni.


A lyukacsos Lyrából egyébként van balkezes kivitel?

Ha jól emlékszem a Stabilo-nak van, de eddig nem próbáltuk, nagyon drága... a 12-es készletet láttam közel 6000-ért...

2015. jan. 6. 17:42
Balkezes a fiam.
2015. jan. 6. 17:42
Nálunk a lyukacsos lyra jött be színesben és grafitban is.
2015. jan. 5. 21:53

Hegyező: nálunk csak az asztalra szerelhető vált be, nem hegyez a lányom a suliban, inkább itthon normálisra.


Grafit: elsősorban a 3szögletű csúszásgátló FaberC. (ezüst színű fekete pöttyökkel), de érdekes módon nagyon bevált az IKEA natúr fa szintén 3szögletű grafitja is.


Szines: iskolába 20-as Fabre C. Junior Grip, vastagabb picit, strapabíró, és nincs benne fölöslegesen fehér. Az emeletes tolltartókban általában épp 20 hely van a szinesnek :)

Itthoni használatra van Maped Color'peps szines is, gyönyörűek a szinei viszont érzékenyebb, nem iskolába való.

Amit még szeret a lányom az a BiC szines, ami elég érdekes, valamennyire rugalmas, hajlítható, nem törik ha leesik. A "fa" része valami műgyanta szerű anyagból van és a hegye alig kopik annak ellenére hogy a színek gyönyörű telítettek és élénkek. Viszont ez vékonyabb és hagyomány 6szögletű.

A Lyra szinesceruzák szerintem nem nagyon valók gyereknek, puhák, törékenyek és porolnak-kenődnek...

Nálunk nagy kedvenc még a Maped neon készlete is :)

2015. jan. 5. 20:41

Fabert én is ajánlom, vagy a pöttyös lyrát, ha színesról van szó. Grafitban csakis Faber.

Hegyezőből Mapedet vettünk, eddig jó (szeptember óta).

2015. jan. 5. 20:27

a Maped heygezők a legjobbak- tapasztalatom szerint


illetve az asztalra rögzíthető hegyezők


a ceruzák közül a Herlitz és a FaberCastell nagyon jó

2015. jan. 5. 20:20
Ez van.
2015. jan. 5. 20:15
Én is ezt tapasztalom, az utóbbi időben annyi ceruzát dobtam ki, egyszerűen hegyezhetetlenek lettek.
2015. jan. 5. 19:44

Egy jobb minőségű színes ceruza vagy grafit készlet is túl gyakran törik, a hegyezők pedig rohamosan használhatatlanná vállnak.


Úgy emlékszem, az én diákkoromban, nem volt ezzel gond, akármelyik típust is használtam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook