Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem lesz ovi, mert senki nem viszi a gyerekét! fórum

Nem lesz ovi, mert senki nem viszi a gyerekét! (beszélgetős fórum)


1 2
52. JanaW
2016. júl. 5. 08:31

Sajnos nekunk is ezzel kell szembesulnunk. Raadasul egy rakas penzt elkernek ilyen-olyan okokkal, es nem tudjuk, miert.


Nagyon gaz ez az ovi, de egyik szulo sem mer szolni.

Szerintetek van megoldas?

51. Banita76 (válaszként erre: 1. - Csipmanzka)
2015. jan. 15. 22:17
Nálunk is mindig elém teszik a papírt a névsorral, hogy X-eljek a "kérek" vagy a "nem kérek" ellátást szombati munkanapokon. De soha senki nem X-eli a "kérek" oszlopot, így kénytelen vagyok én is a "nem"-et választani. Én se értem, hogy hogy lehet az, hogy kb. 90 gyerek szüleiből hogy tudja mindenki megoldani az elhelyezést.
50. konacafe (válaszként erre: 48. - Rapperswil)
2015. jan. 7. 17:28
Szerintem o itt nem arra gondolt, hogy az ovi talalta ki. Valamit felreerthettel.
49. Rapperswil (válaszként erre: 41. - Csipmanzka)
2015. jan. 6. 19:38
Nem tudom honnan veszed, hogy az óvónők egyáltalán megszabhatnak ilyesmit,hogy "nem voltak hajlandóak se egyik, se másik alkalommal fogadni a gyerkőcöket". A mi kerületünkben az elmúlt hónapban december 23-án zárt be az óvoda, aztän karácsony után a két ünnep között is nyitva tartott és napokig egyetlen ( ! ) gyerek volt csak akit behoztak. Ezt megelőzően a nyári időszakban mínusz 2 héttel csökkentették a nyári zárás idejét mert néhány szülő panaszkodott az önkormányzatnál, hogy soknak találja a nyári zárás időtartamát. Pedig az óvodák nem egyszerre zárnak be, vihette volna másik közelben lévőbe is a gyermekét. Ezeket csak azért írom le, hogy ne hidd, hogy az óvodai dolgozók teljhatalmat gyakorolnak. Egy frászt. Úgy táncolnak, ahogy fentről fütyülnek nekik. Bizony.
48. Rapperswil (válaszként erre: 17. - Csipmanzka)
2015. jan. 6. 19:23
A nevelés nélküli munkanapot az önkormányzat határozza meg nem az óvoda dolgozói találják ki. Ezeken a napokon szakmai továbbképzéseken kötelező részt venni az óvoda minden egyes dolgozójának 8 órában!
47. konacafe (válaszként erre: 46. - LiliAle)
2015. jan. 5. 17:57
Ne haragudj, de ezt nem ertem :(
46. LiliAle (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2015. jan. 5. 15:16
Tudom, hogy nincs hozzá joguk, de mindkét gyerekem ovis, igy inkább pofa befog. Ez van sajnos. :(
45. tádámmm (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2015. jan. 4. 22:13
Nálunk ez nem volt lehetőség, mert ez az óvoda utolsó előtti hónapjában történt, májusban, ugyanis a gyerek akkor már iskolába készült. Júniusban zárt, júliusban volt ügyelet ebben az oviban, már ez sem tetszett nekik, hogy hoznám, mert még iskolába jártam (továbbképző tanfolyamra), és nem is engedték. Nagyszülőkre nem lehetett számolni, apa meg odavolt hadgyakorlaton. Örökre hálával fogok gondolni erre az ovira, elhiheted.
44. trapiti (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2015. jan. 4. 21:08

Elnézést kérek, utánanéztem, van pótszabadság valóban. Viszont annak meghatározott feltételei vannak hogy hogyan és mennyit, mikor stb. adják ki ill. a nagy része nem is "szabadon felhasználható" hanem pl. kötelező továbbképzésre van.

(Mondjuk ez tök jó, mert mások a saját szabijuk alatt járnak.)

De az biztos, hogy ki lehet úgy adni a szabikat hogy nem kell óvoda nélkül maradni a munkanapokon.

43. manó2000 (válaszként erre: 32. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 21:06
Azt nem mondhatom hogy megszívatták a gyerekemet, de igyekszem nem elvetni a sulykot.
42. trapiti (válaszként erre: 41. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 20:12

Az óvónőknek ugyanannyi szabadsága van mint másnak.

Betegségek esetére táppénz jár.

Három megoldás van: tűrni, szólni, összefogni és együtt megoldani. Sajnos ez van...

2015. jan. 4. 20:07

Azert erdekes a tema, mert ugye oviknan altalaban 3 csoport van: kicsi, kozepdo, nagy. Van, amelyikbol ketto is.

Ha a kiscsoportos gyerekek szulei otthon voltak 3 evig - nyilvan nem mind-, akkor ennyien most kezdtek el dolgozni valahol. Jon a betegseg, meg a sok ilyen szunet..hogy nekik ne kelljen menni dolgozni, barmikor szabira mehetnek, akkor is ha nincs?Raadasul egy ilyen nap miatt vegye ki a szabijat valaki, s majd a ket unnep kozott menjen be, mert az ovonok nem voltak hajlandoak se egyik, se masik alkalommal fogadni a gyerkocoket.


Szomoru :(

40. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 20:06
azt nem tudom, abból 2 volt akkor a városban, sehol nem találkoztunk az ott dolgozó óvónőkkel. :((
39. trapiti (válaszként erre: 37. - Tádámmm)
2015. jan. 4. 20:03
Én addig vittem a gyereket amíg normális ovit nem találtunk... vagy ez van, vagy beletörődik mindenki hogy ilyen az óvoda hozzáállása...
38. tapka
2015. jan. 4. 20:00
Nálunk sosem volt szombaton ovi, és a köv. pénteket tették nevelés nélkülinek. Nekem pl 110 km-re vannak a nagyszülők...
2015. jan. 4. 19:56
Anno a nagy fiam óvodájában egy nap azzal fogadtak, csőtörés van, vigyem haza a gyereket. Pechemre nekem aznap vizsgáznom kellett, így nem tudtam megoldani, és ahogy az óvónő után léptem, láttam, hogy kb 20 gyerek van az oviban, igaz egy csoportban. Meg is kérdeztem az óvónőt, ők vízállóak? Nem, de az ő szüleik nem tudták őket hazavinni, erre közöltem, most én sem tudom, úgy hogy marad, és a vizsgám után jövök érte. Ettől a perctől ebben az oviban a gyerekemnek nem volt megállása, ott szekírozta ez az óvónő, ahol tudta, évzáró ünnepen is a többiek kapták a búcsúlabdát, ő semmit. Mikor rákérdeztem, az volt a válasz, hogy ők beadták rá a pénzt... én meg nem tudtam róla, mert akkor még nem jártunk oda (januárban került oda a gyerekem, akkor költöztünk ebbe a városba). Szóval, lehet szólni, de akkor a gyereken állnak bosszút, és a jogainkkal meg konkrétan kitörölhetjük, ha a gyereknek egy pokol lesz az ovi :( ( a kisebbikkel másik ovit választottunk, és ott soha, semmi panaszom nem volt, sőt, ott segítettek az óvónők, ahol tudtak)
36. trapiti (válaszként erre: 35. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 19:44

Ha semmilyen más megoldás nincsen, akkor finoman szólnék hogy megérdeklődöm a fenntartónál hogy milyen szabályok vonatkoznak erre az esetre.

Ha a szülők nem állnak ki magukért akkor sok óvoda visszaél a helyzettel.

A másik lehetőség, hogy összefognak a szülők és elvállalják egymás gyerekeinek a felügyeletét amíg a másik dolgozik. Mégsem kell minden napra szabi.

35. Csipmanzka (válaszként erre: 34. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 19:41
Utolso elotti nagy
34. Csipmanzka (válaszként erre: 33. - Koda32)
2015. jan. 4. 19:40

Igen, tisztaban vagyok vele.

Erre is volt "megoldasuk" ld. Nyito hozzaszolas, utolso nagy bekezdes.

33. koda32
2015. jan. 4. 19:36
Csipmanzka, ha te kéred a te "egyszem gyereked" miatt is ki kell nyitni az intézményt és biztosítani kell a fenntartónak a két óvónőt,technikai dolgozót,stb-t. Csak esetleg ők nem akarják.
32. Csipmanzka (válaszként erre: 29. - Manó2000)
2015. jan. 4. 19:35

Koszi, hogy elmondtad.

Es volt kovetkezmenye?

31. trapiti (válaszként erre: 30. - Koda32)
2015. jan. 4. 19:34
Az enyém nagyon élvezte az ilyen napokat :) nem sokszor fordult elő, de akárhogyan is, örültem hogy jó helyen van amíg dolgozunk.
30. koda32
2015. jan. 4. 19:32
Az én bölcsis csoportomból 8 gyerek kérte az ellátást, de csak egy jött be. Szegény 7-17.30-ig tök egyedül volt.
2015. jan. 4. 19:17
Én is szóvá tettem már néhány dolgot, de nem éreztem magam jól utána, szóval megértem. Én sem akarom, hogy a gyerekeken csattanjon.
28. trapiti (válaszként erre: 25. - LiliAle)
2015. jan. 4. 19:13
Nincs joguk hozzá csak a szülők általában félnek szóvá tenni és valahogyan megoldják.
27. trapiti (válaszként erre: 24. - Csipmanzka)
2015. jan. 4. 19:12
Egyházit nem tudom, de jártunk alapítványiba 1.5 évet, ott egyszerűen bezártak és kész. Nyáron pl. 4 hétre és nem volt ügyeletes ovi helyette.
26. trapiti (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 19:10
Ezzel nem tudsz mit kezdeni, így van kitalálva a rendszer. De ez nem az óvónőkön, de még csak nem is a vezetőn hanem a fenntartón múlik.
2015. jan. 4. 19:09
Ovi maffia. Nálunk is ez megy, rendszeresen munkanap délelőttökre teszik a különböző ünnepségeket pl. Anyák napja, majd közlik, hogy az ünnepség után már ne maradjon a gyerek, azaz a szülőnek szabadságot kell kivennie aznapra.
24. Csipmanzka (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. jan. 4. 19:09

Igen, ettol en is ockodom. Miert vinnem mashova, ha az enyem tokeletes lenne az ellatasra?



Amugy egyhazi oviknal is hasonloan mukodik a dolog?

23. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2015. jan. 4. 19:06
Volt ellátás egy nagyvárosban hogyne. Csak a gyerek teljesen idegen környezetben volt, mert mindig más óvoda volt az ügyeletes.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook