Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Válni, halmozottan sérült gyerekkel (figyelemzavar, autisztikus, hiperaktív) fórum

Válni, halmozottan sérült gyerekkel (figyelemzavar, autisztikus, hiperaktív) (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Kisskee (válaszként erre: 63. - Kleeri)
2015. jan. 17. 20:00
Még 3 évig kapom emelt csp-t + gyest is, ez együtt kb 48500 Ft + lenne a gyerektartás s nem munkahelyen dolgoznék hanem saját vállalkozásban masszőrködnék, március elején lesz az utolsó vizsgám...remélem sikerül minden..Ház fele az enyém, s meg sem kellene várni hogy eladjuk mert férjemnek van egy nagy lakása és akkor az lenne az enyém..annyira azért nem kilátástalan de számolnom kell azzal is hogy egy válllkozás nem indul e gyorsan, idő mire kialakul egy ügyfélkör..
64. Kisskee (válaszként erre: 63. - Kleeri)
2015. jan. 17. 18:59
Úgy tudom hogy sérült gyermeknél az állam megelőlegezi a gyerektartást és ilyen esetben többet is ítélnek meg
63. kleeri
2015. jan. 17. 18:19

A pénzügyekben mindenki okos itt a fórumon, de én óvatosságra intelek.

A gyerektartást vagy kapod, vagy nem. Hiába ítélik meg, ha nem fogja fizetni. Vagy ha bosszantásból majd késve adja. Munkanélkülit nem kapsz, ha 0-val vagy bejelentve. Ha mégis, akkor kapsz havi 20 ezret,jó esetben!, nem többet, azt is 3 hónapig. A 20 %-od pedig a volt férjedtől függ, hogy mennyi. A családi pótlék nem sok, annak többszörösét költöd a kicsire. Akkor miből fogsz élni? Nagyon nehéz munkát találni, gyerek nélkül is, és Neked + ott a problémás kisgyermeked. Ma a munkáltatókat még az "ép" gyerekesek problémái sem érdeklik. Ha valakit felvesznek dolgozzon, ha nem tud mert problémái vannak mehet.

Te tudod természetesen, hogy mit bírsz, mire vagy képes. De nagyon gondold át. Támogatás nélkül is talpra lehet újból állni, de Neked a gyermekedről is gondoskodnod kell.

2015. jan. 17. 17:46
A fene se tudja hogy mitől, nem is ez a lényeg,csak olyan reményvesztett lettem hogy pici korától kap fejlesztéseket tényleg mindent megteszünk érte és olyan mintha semmi nem segítene...persze javult sokat de nem gondoltuk hogy 7 évesen még ilyen problémái lesznek és nagy dilemma melyik iskolába fogják felvenni és hogy nem e rúgják ki az első hónapban :-/
61. Cippora (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2015. jan. 16. 21:42
Húha...nekem sincsen egy rossz,és tömött fogam sem (soha nem is volt) de akkor ezek szerint még bármi lehet :) szerintem nem sok összefüggés lehet egyébként.
60. b486c9cf7d (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2015. jan. 16. 18:57
Umm, errol most inkabb nem nyitok vitat.
59. b486c9cf7d (válaszként erre: 54. - Kisskee)
2015. jan. 16. 18:48
Igen. Megfelelo protokollra a gyerekek 70%-a reagal, 50%-uk kitartassal recovering, vagyis meggyogyul.
58. gribedli*** (válaszként erre: 53. - B486c9cf7d)
2015. jan. 16. 18:27
Szerintem ez annyira titokzatos betegség és mindig is az volt, hogy felesleges az anyukákban még több bűntudatot ébreszteni ilyen teóriákkal. Mellesleg rengeteg de rengeteg teória van róla. Nem mindig csak azért születik valakinek egészséges gyereke mert hú de egészséges életet élt terhessége előtt és alatt egy szuper egészséges környezetben. Ezért nem mernék csak így ilyen következtetéseket levonni, hogy "zömében". Már eleve rosszul éli meg az ember a szituációt...
57. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Cippora)
2015. jan. 16. 18:20
Anyámnak nem volt lyukas foga 40 éves koráig (akkor lett 1! Röhej), én pedig amit kaptam kamaszként, már a gyerekeim születése előtt is kicseréltettem fehérre, igaz, esztétikai okokból, gőzöm nem volt, hogy árthat a babáknak. De én is úgy gondolom, hogy az amalgám tömések mondjuk 2000 előtt jelen voltak talán minden anya szájában, ezért ennyi erővel mind autisták lennének az akkor és előtte született gyerekek. Persze, nem gondolom, hogy nem káros, csak nem tudom, mennyire van kapcsolatban konkrétan az autisztikus vonások megjelenésében, de végülis már akkor is létezett a betegség, amikor az emberek nem is tömették a fogaikat.
56. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Kisskee)
2015. jan. 16. 13:55
Ne dőlj be ezeknek a dolgoknak, ha tájékozódni akarsz, akkor ott az aosz, ott van a négy diagnosztikai központ ezzel foglalkozó szakemberekkel...
55. Cippora (válaszként erre: 54. - Kisskee)
2015. jan. 16. 12:31
Nem.Közvetlen oltás után van oltáskivezetés,de maguk az oltások nem okoznak autizmust.Én az amalgánt sem okoznám,akkor régen mindenki autista lett volna...
54. Kisskee (válaszként erre: 53. - B486c9cf7d)
2015. jan. 16. 08:46
Szia. Omega kids halolajat kapja több mint 2 éve. Akkor erősödtek fel a tünetek mikor oviba került.Nem volt genetikai vizsgálat mert családunkban sehol nem volt ilyen probléma.De nem volt gond terhesség alatt.Császárral született mert elfáradt a baba. 10-11 hós korában 3* altatták, mert szürkehályogra kellett műteni. Szerintem ezek is közrejátszhattak. Persze volt amalgám akkoriban ez volt..Hallottam ilyesmiről a napokban hogy oltásoktól is lehet fémszennyezés, és ezt valahogy ki lehet vezetni a szervezetéből?!?! Az segíthet így utólag?
53. b486c9cf7d (válaszként erre: 49. - Kisskee)
2015. jan. 14. 13:02

Szerintem ez oly mindegy, a spektrumon van.

Adsz neki taplalekkiegeszitoket?

Mikor kezdodtek vele a gondok?

Neked volt amalgam a szadban terhesseg alatt?

Az autizmus zomeben nehezfem (higany, olom, arzen, kadmium) mergezes.

Volt genetikai vizsgalata? (FragileX?)

52. Kisskee (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2015. jan. 14. 12:47
Igen attól tartok hogy eltanulja a különböző szokásaikat. Egy évet járt spec oviba, és nem volt jó hatással rá. 2 Iskolával beszéltem már amik szóba jöhetnek integrált nevelésben, először megpróbáljuk aztán ha felveszik az se garancia hogy ott is maradhat ,de nem fogom mindjárt autista suliba iratni. Ő nem az, csak van pár autisztikus dolga, de neki a fő probléma a viselékedés és tanulási zavarok.Ezt nehezen tolerálják a sulikban.
51. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Kisskee)
2015. jan. 14. 07:30

Bocs, ezt csak most olvastam, sajnálom :(


De ne add fel, most koncentrálj a vizsgákra és utána ráállsz erre a témára, meddig lehet benyújtani a jelentkezést? Amúgy egy autista suliban megoldottabb lenne a fejlesztés már az iskolai kereteken belül, vagy attól tartasz, hogy pont ellenkezôleg, rosszabbodna?

2015. jan. 10. 12:40
Vizsgaidőszakom van de ez most nagyon betett nekem ..
49. Kisskee (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2015. jan. 10. 12:38
Hàt igen...most kètségbe vagyok esve tegnap vizsgâltâk a gyereket s azt mondtâk szerintük autista .s a viselkedése miatt nem fogjâk felvenni normàl suliba s tovàbbküldtek vizsgàlatra hogy kimondjàk hogy autista s akkor olyan suliba menjen. :-((( De ő csak autisztikus ..miért erőltetik ?!?
48. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Kisskee)
2015. jan. 9. 07:23

Így már sokkal jobban hangzik, akkor 3 hónap múlva végzel a sulival és szeptemberig megnézed, milyen fontos dolgokra kell odafigyelned, de a helyedben egy kicsit hamarabb szólnék, nehogy a hátad mögött meghosszabbítsa az albérlők szerződését és erre hivatkozva akadályozzon. És figyelj oda, hogy ne kéregessen kölcsön a fizudból mindenre, mert el tudom képzelni, hogy ha találsz munkát, még téged fog hibáztatni azért, ha fel kell vennie valakit a helyedre.


Apropó kocsi, nézegesd a használtakat, ha elvenné a tied, hogy milyen árak vannak, ha sürgősen kell egy, gondolom, a munka miatt is. De ez nem olyan biztos, hogy a kocsit azonnal elveszi, végülis neki szüksége van arra, hogy a gyereket is vihesd mindenhova kényelmesen, mert ő ezt nem tudja megtenni. Mondjuk te ismered jobban.

47. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Kisskee)
2015. jan. 9. 07:14

Na látod! Az, amit ő csinál, szimpla bűntudatkeltés, de ok nélkül. Úgy értem, ketten vagytok, te is beleadod apait, anyait, felesleges úgy beállítania, hogy ha ő nem lenne....

A gyereket is ő szülte helyetted?:DDD Ő viszi, hozza? Ő van vele munkaidőn kívül minden percben? Nem.


Tehát felesleges leértékelni azt, amit te csinálsz. Nyilván nem lenne olyan nivód nélküle mint amilyen van vele, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz semmilyen, hiszen nem vagy annyira balfék, ahogy ő beállítja. De én nem is céloznék meg ilyet, hanem azt nézném, hogy oké, kevesebb pénzből hogy jössz ki, lesznek különböző kedvezményeid, támogatásaid is. A nyugi pedig felbecsülhetetlen.

46. Kisskee (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2015. jan. 9. 06:57
Szia. Házat nem kellene eladni, mivel férjemnek van egy nagy lakása városban csak az albérlők szeptemberig ott laknak még.A lakást most vette SAJÁT nevére :-/
45. Kisskee (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2015. jan. 8. 21:39
Szia .Tegnap kiszámoltam ..amióta megvan a cég 1 M Ft amit már megkerestem volna ha ad fizut.
44. b486c9cf7d (válaszként erre: 24. - Sopianae)
2015. jan. 8. 15:52
Agyhullamokat kellene nezetni nala, vigyetek el gyermek neurologushoz.
43. kriszta773 (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2015. jan. 8. 15:44
én megértem, ha valaki munka nélkül, egy beteg gyerekkel nem ugrik rögtön ki a nászból, bár valószínűleg a házasság már régóta rossz, előbb kellett volna dolgozni (szó szerint is) azon, hogy ne legyen kiszolgáltatva. de jobb későn, mint soha, minél előbb munkát kell találni és eltervezni a jövőt
42. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Kriszta773)
2015. jan. 8. 15:37

Ezt már az elején is mondtam, hogy én is így gondolom, mármint a közös ház nem jelent semmit és ebbe nem lehet kapaszkodni. Nincs olyan, hogy enyém a fele ház, ha a másik nem hajlandó eladni, vagy elmenni belőle és odaadni a részét ezért ez olyan sokáig húzódhat, hogy ne számítson rá, vagyis keressen albit addig is. És azt is írtam, hogy jellemző, hogy ilyenkor ki szokás rúgni a "rossz feleséget", tehát mindenben akadályozni, frusztrálni ahogy csak lehet.


DE mivel eddig ingyen dolgozott neki, addig is csak időpazarlás, hogy ott van, hiszen ezzel az energiàval màshol is tud dolgozni, mégpedig pénzért.


Azt senki se várja, hogy egy veszekedős férj mosolyogva fogja útjára engedni, de ez még nem ok arra, hogy maradjon, ha annyira rossz.

41. kriszta773 (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2015. jan. 8. 12:08

az a baj a te eszmefuttatásoddal, hogy elméletben igazad van, de a gyakorlatban sokszor nem állja meg a helyét a dolog. mert ha a pasi válás során úgy gondolná, ő besértődik és keresztbe tesz és nem segít, akkor simán megteheti, hogy nem költözik el a lakásból, nem adja oda az autót, és nem fizet gyerektartást, vagy valami minimálbér után párezret, ami semmire az égvilágon nem elég.


mivel a nőci anyagilag sehogy sem áll, egy rendes ügyvédet sem tudna megfizetni, úgyhogy igenis számít, hogy meg tudják-e beszélni ezt normális szülőkként vagy sem

40. Cippora (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. jan. 8. 11:10

A férjének dolgozik,ami nem számít jelen helyzetben mert ha válnak akkor kirúgja,meg egyébként nem kap tőle egy ft fizetést sem.Persze szép és jó a segítsége,a munkája,csak azt megbecsülni is kellene,amit a férje,ahogy írja,nem tesz meg.


Ezért kell önállósodnia,elég jó szakmát tanul,amivel nem csak munkahelyen tud dolgozni hanem otthon magának is.Szerintem mindenképpen jó ötlet,hogy inkább vár míg megerősödik,mert a férjből ki tudja mit hoz ki a válás.Mert mindenki azt mondja,hogy persze,nézzük a gyerek érdekét,aztán sajnos többségében egyik vagy másik félből ki tud jönni az állat,és akkor senkire nincs tekintet,csak a bosszúvágy.Persze sokáig sem szabad a langyos f.sban maradni,mert akkor meg az a veszély,hogy benne is marad.Csipkednie kell magát mert a lelki terror,és a nej önbizalmának sárba tiprása már elkezdődött...be van állítva egy senkiként,aki semmit sem tett le az asztalra (utálom is az ilyet,a gyerek persze kell a férfinak,meg a meleg vacsi meg a tiszta ház,aztán nem nézi semmibe...)

39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Kisskee)
2015. jan. 8. 10:47

Az autót biztos meghagyná neked, hogy vidd a gyereket fejlesztésre, de amúgy nincs azzal baj, hogy sokan a céges autót adják a feleségnek használni és azt mondják neki, hogy jaj, drágám, azért nem írom a nevedre mert ez így jobban megéri gazdasági szempontból, adózás. Ez részben igaz, de egy pár év után már nincs semmi gazdasági előnye vagy hátránya, miután az autó árának a költségeit leosztják az éves mérlegben. Ezután már átírathatja a te nevedre simán, nem oszt nem szoroz gazdasági szempontból, legalábbis ha ezek után még mindig nem írta rád, az azért van, mert ez megint egy pont ahol uralkodhat rajtad.


Egyébként te magad is mondod, hogy ezzel sikerül meggyőznie téged, de ha kicsit utánanézel, láthatod, hogy hazudik. Ha meg már a neveden van és ebben az egyben nem hazudott, akkor nem értem, miért gondolod, hogy elvenné. Még akkor sem venné el, ha nem a te neveden van, mivel neki kényelmes az, hogy te mész helyette ügyintézni, te viszed a gyereket mindenhova. Nem fogja megvonni a gyerektől ezt a kényelmet csak azért, hogy kicsesszen veled, mert a gyereken csattanna. De mint kifogás, nagyszerű, ha téged ilyen kis fenyegetéssel is vissza tud tartani. Soha nem mondom, hogy van egy életkor, miután már hiába is válnál, nem találnál senkit, illetve nem találnál boldogságot. De a hozzáállásodból az jön le, hogy szép lassan megvárod azt a pontot, amikor már azért nem mozdulsz, mert tényleg annyira lecsökkented az esélyét annak, hogy egyedül is elboldogulj. Mondjuk ezt a hozzáállást is a partnered alakította ki, szép lassan legyűrte az önbizalmadat, hogy nehogy ki merj lépni. Persze arra nem gondolsz, hogy azért IS jársz autóval, mert te ingyen dolgozol neki, a fizud árát megspórolja, ebből finanszírozza a dolgokat és úgy adja be, hogy mindezt ő adja neked, nem te kerested. Próbálnád kicsit összeadni az elmaradt pénzeket, mindjárt rájössz, hogy egy részét bizony te kerested meg, nem ő a nagy önfeláldozó.

38. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Kisskee)
2015. jan. 8. 08:58

számomra az a szomorú az ilyen történetekben, az egy dolog, ha elmúlik a szerelem és kihűl egy házasság, és más dolog, ha szemétség lép a helyébe. mert ha az egyik félben felmerül a válás, és a másik nem akarja, nem annak kéne a reakciónak lennie, hogy úgysem tudnál megélni nélkülem, hanem annak, hogy de én szeretlek, nem akarom, hogy vége legyen, próbáljuk meg stb.


mégiscsak emberekből vagytok, őt sem kötheti hozzád túl sok érzelem, más egyébről nem is szólva, meg lehetne beszélni egyszer normálul, őszintén, hogy ez senkinek sem jó, valószínűleg egyikőtök sem ilyen házasságot, pláne ilyen jövőt képzelne el, szét kéne válni, esélyt adni más életre normálisan. valaha biztos szerettétek egymást nagyon, nem kéne direkt kicseszni egymással

2015. jan. 7. 20:03
Tényleg csak h- kedd szoktam csak dolgozni s nem egèsz nap viszont mindig kèszen kell àllnom ha szòl hogy valamit meg csinálni vagy itthon kell matadnom mert jön áru pl. Mindig azzal jön hogy ő fizeti a csekkeket meg milyen szép hàzban lakom s autòval jàrhatok....s még van hogy ezzel meg is tud győzni
36. Kisskee (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2015. jan. 7. 19:56
Volt olyan hogy az alkalmazottja előtt felemelte a hangjàt ràm csak mert később értem haza kb egy òràval
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook