Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka tapasztalatok... fórum

Mosható pelenka tapasztalatok... (beszélgetős fórum)


7. Ilonasumi (válaszként erre: 1. - Kikki)
2010. szept. 4. 21:05
2o1o...a kényelmes pelust a 6 éves unoka már önállóan magára huzza..és le csak a popsit kell segiteni lemosni....nagyon ügyi...ha mosható lenne már megunta volna ő is az anyja is...üdv..minden mai anyukának...
2009. jún. 12. 17:36

Azért ezeket a pelenkákat nem úgy kell elképzelni, mint régen.

Némelyik úgy néz ki (vagy még szebb) mint az eldobható. Nagyon egyszerű a feladása.

Nem feltétlenül a legolcsóbbat venném meg - de még így is sokszor 10 ezer Ft-ot lehet megtarkarítani vele.

A baba előbb szobatiszta lesz....azért az is egy előny.

5. time
2009. febr. 21. 07:49

Én maximálisan elégedett vagyok és örülök, hogy áttértünk a moshatózásra!!!

Az a márka, amit mi vettünk nem a legolcsóbb, de sokat böngésztem a netet és a sokat próbált moshatózós anyukák is ennél kötöttek ki, annyira jó. Én meg talán a tájékozódással megspóroltam magunknak ezt a sok próbálgatást. Ebben a pelusban alapból két nedszívó betét van nagyrészt bambuszból. A bambuszt nem régóta használják a textiliparban és szuper nedvszívó anyag.

Engem az a zselés, büdös dolog nagyon zavart az eldobhatókban. S most nincs reggel bűzös pisiszag Emma szobájában.

A költségek szempontjából meg 10-12 havi eldobható pelus árából megvan egy, vagy akár két baba teljes pelusszükséglete újszülöttkortól a szobatisztaságig. S a 12 haviba áramot, vizet, mosódiót, mosószódát, teafaolajat is beleszámoltam, tehát az összes járulékos költséget. Mert ezeket ilyen öko módon érdemes mosni, s így valóban környezetkímélő.

Ha valakit érdekel bővebben, szívesen segítek!

2009. jan. 6. 09:19
Én már 36 éve használtam ugyan, de a gazdag USA-ban az unokámra is mosható (nem pelenka!) pelenka-bugyit adnak!!!
2008. dec. 1. 16:52
Én három gyereknél használtam.Nem okozott gondott.Ki kell jól öblíteni és vasalni.
2. winny (válaszként erre: 1. - Kikki)
2008. dec. 1. 16:51

Válaszd a nedvszívót.

Az öblítésre gondosan ügyelj!

Vasald ki az puhítja:)

30-35 db elég a gyermek szobatisztaságáig.

2008. ápr. 22. 08:28

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a mosható pelenkás tapasztalatokról. Utána olvastam jópár oldalon, de a bőség zavara... :)

Milyen pozitív, negatív tapasztalatok vannak a témában? Aki használ, milyet? Melyik a jobb, melyik kerülendő?

A válaszokat előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook