Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 35 db tyúknak hány m2-es tyúkólat építsünk? A tyúkudvar nagy lesz, ide csak aludni és tojni járnának be. fórum

35 db tyúknak hány m2-es tyúkólat építsünk? A tyúkudvar nagy lesz, ide csak aludni és tojni járnának be. (tudásbázis kérdés)


13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Idegen666)
2015. jan. 9. 01:10
Egy időbe nálunk faforgács volt alattuk , a fűrészpor tényleg nem a legjobb megoldás , én legjobbnak azt tartom , h alul homok , arra még lehet szórni egy kis szénát / ha a fűnyírásnál vágott fűből szárítunk , szerintem az is jó . /
12. idegen666 (válaszként erre: 6. - Globus)
2015. jan. 9. 00:16
A fűrészport nem eszik meg? Valaki azt mondta nekem, hogy felcsipegetik és megbetegszenek tőle. Bocs a hülye kérdések miatt, de kezdő vagyok :)
11. idegen666 (válaszként erre: 5. - Bowie)
2015. jan. 9. 00:12
Ilyen hidegben is kint tojnak? Anyósnál mindig bemennek az ólba.
2015. jan. 3. 06:56
Nekünk az ól nem nagy. Ott van egy kis láda, szalmával, abba tojnak. Aztán van lécekből lépcső kialakítva, azon alsznak. (most sajna nincs tyúkunk, de régen nálunk is ekkora állomány volt sokszor)
2015. jan. 3. 02:31
A férjem szokott keltetni , eddig évente 2x 3x , nem sokat egyszerre 10-12 db tojást tesz alájuk , 1x kaptak indító tápot , valószínű , h túl sokat , mert olyan nyomorultak se azelőtt , se azóta nem volt csirkénk . Tavalyelőtt szept. közepe felé kelt a 3. adag , ilyen szépek még soha nem voltak ilyen rövid idő alatt , kb 6 hétig mindennap kaptak reggel 1 főtt tojást , nem voltak sokan , 7-9 db csak , de nem tudom mi van a génállományukkal , mert minden kelésnél volt 1 visszamaradott ! Tavaly ősszel különraktuk , külön kapott enni és gyönyörűen utolérte a többit , legalább növésben .
8. bowie (válaszként erre: 6. - Globus)
2015. jan. 2. 19:18
Bizony, az elején figyelni kellett, ahogy kotkodálni kezdtek már rohantam ki, hogy hol mondja a magáét. Mert ahogy megtojnak, kicsi idővel utána hangosan kezdik mondani a magukét, ilyen jellegzetes hangon.:)))
2015. jan. 2. 19:14

1x láttam egy csodálatos tyúkolat valahol , tényleg csodaszép volt !

A mieinknek van 1 olyan kb 4 m2-es alvóhelyük , ahol a 2 db léc be van építve nekik a falba , alul homokkal , egyik sarokba 1 tojófészekkel , de oda befér 2 tyúk is tojni . Van 1 kis üvegablakuk , nyáron drótajtajuk van , télen deszkaajtó van feltéve . Van egy kifutójuk , ami alul üvegtégla körbe , ott is van nekik egy 2 lécből lévő ülőalkalmatosság , ha télen hideg van nem is nagyon akarnak kijönni innen . Ide a külsőbe van nekik borítva a fahamu , imádnak benne porfürdőzni ! Ilyenkor reggel meleg kaját kapnak meg meleg vizet , naponta többször is , kicsit plusz világítást is kapnak mert hátha többet tojnak , ma is 6-ig volt nekik világos . Nincsen sok tyúkunk , kb 10 db, a többi megy a levesbe .

6. globus (válaszként erre: 5. - Bowie)
2015. jan. 2. 18:15

Nálunk sem tojnak oda, ahol aludni szoktak. Esetleg csak akkor, ha valamiért későn engedjük ki őket.

Nem is lenne jó, hiszen az alvóhely padozatát finoman szólva vastag guanó borítja... ezt faforgáccsal, durva fűrészporral takarjuk, és gyakran cseréljük. Ha az udvar nagy, tojáskeresés kalandos lehet. Ennyire hideg időben nem csak délután, hanem napközben többször érdemes körbejárni, különben fagyasztott lesz a tojásunk :)

2015. jan. 2. 17:53

nem kell nekik nagy, nmre nem tudom, de inkább rudak legyenek lépcsőzetesen felfelé, arra ülnek rá.


tojni nem csak ott fognak, hanem majd ahol ők gondolják. nekünk nagyon kevés tojik bentre, a legtöbb kint talált magának megfelelő helyet. oda kis ládákat tettünk, kibélelve szalmával, és akkor oda ülnek be, és kotlanak is a tojáson egy ideig.

2015. jan. 2. 17:48
A tyúkól alját elôször homokkal, majd szénával, szalmával szokták beteríteni, mivel így könnyebb a pottyantásukat eltakarítani.
2015. jan. 2. 17:08

Azt nem m2-re számolják, hanem férőhelyre. Minden tyúknak legyen az ülőn hely, és ne legyen túl nagy az ól, ők maguk melegítik be.


Fontos még a csukható ajtó, a ragadozók és a meleg miatt is.

Más valaki írta a neten, én csak idemásolom:


"Tyúktartáshoz kell egy tyúkól, aminek a mérete a tyúkállományhoz igazodik. De a tyúkól környékén kell lenni egy bekerített pitvarnak is, mert a tyúkok az ólban csak alszanak és tojást tojnak. A tyúk az egy madár, tehát ágon alszik, nem pedig lekuporodva. Ezért a tyúkólban lépcsőzetesen elhelyezett rudaknak, illetve 2×3 cm-es léceknek kell lenni (csatolok egy rajzot).


A lécek felső két élét le kell kerekíteni, hogy a tyúkok lábát ne vágja. A tyúkól sarkaiban ki kell alakítani egy-egy fészket, ahová a tyúkok tojni fognak."

2015. jan. 2. 17:03
18 m2, felfelé kerekitettem.
2015. jan. 2. 16:57
35 db tyúknak hány m2-es tyúkólat építsünk? A tyúkudvar nagy lesz, ide csak aludni és tojni járnának be.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook