Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnátok ajánlani olyan "laza" katolikus papot Pest megyében, aki hamar és különösebb vizsga, stb. nélkül keresztelne felnőttet? fórum

Tudnátok ajánlani olyan "laza" katolikus papot Pest megyében, aki hamar és különösebb vizsga, stb. nélkül keresztelne felnőttet? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. jan. 3. 22:58

Csak úgy símán nem lehet másik egyházközség papjánál megkeresztelkedni anélkül, hogy a lakhelyhez tartozó lelkipásztor ne tudja meg.

Itt is vannak belsô adminisztrációs szabályok.

49. bowie (válaszként erre: 44. - 2cc786c515)
2015. jan. 2. 19:29
nem úgy értettem. hanem, hogy a fórumindító nem írta, hogy milyen okból kérdezi ezt. lehet nem is házasságkötés miatt tette föl a kérdést.:)
2015. jan. 2. 19:28
..na ezt a fórumindítót is marhára érdekelte minden leírt vélemény...
47. Bözsi néni (válaszként erre: 45. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 20:28
elvárásnak NEM behódolók... kimaradt a "nem" szócska
2014. dec. 31. 20:27
Kivéve persze, ahol vagy az vallásos egyik fél, vagy a család (anya-apa-nagymama, stb.) miatt történik, tisztelet a kivételnek.
45. Bözsi néni (válaszként erre: 43. - Emagdi)
2014. dec. 31. 20:26

Igen, de mi van, ha elválnak? Ember fel nem bontja,amit Isten összekötött.


Szóval csak külsőségekért bármit? Állítólag a fiatalok a lázadók, a nem begyöpösödöttek és a megszokásnak, elvárásnak behódolók.

Az öreg "Bözsi néni"-k inkább ilyen maradiak meg merevek - aztán úgy veszem észre, hogy mégsem.


Mert a fiatalok csak azért akarnak templomi esküvőt, mert szép és mert most az a divat! Ha holnaptól nem lenne divat, egy sem akarna, aki egyébként nem vallásos!


Szóval csak divatból mondanak komoly, felelősségteljes dolgokat, ígérnek meg "Isten színe előtt" sok minden, amit eszük ágában sincs betartani.


És még esetleg ők nézik le az öreg, maradi néniket-bácsikat...

44. 2cc786c515 (válaszként erre: 42. - Bowie)
2014. dec. 31. 20:15

Kell.

És elsőáldozónak is kell(ene) lennie.... ez nemcsak a házasságkötéshez, de a keresztszülőséghez is feltétel.

43. emagdi (válaszként erre: 41. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 19:46

az esküvő is pont ugyanennek az ünnepe :D


arra vonatkozólag pedig, hogy az egyház szemében örökre házasok maradnak: nyilván aki házasodik az úgy gondolja ott és akkor, hogy az ő házassága örökké fog tartani, tehát ez nem probléma.

42. bowie
2014. dec. 31. 19:42

Egyáltalán házasságkötéshez kell? Én nem láttam, de lehet csak elkerülte a figyelmem. Ha igen, akkor valószínű azért épp katolikus, mert az egyik fél már katolikusként meg van keresztelve.

Ha egyik sincs, és mindegy, hogy milyen vallás, akkor érdemesebb a reformátust, mert a reformátusoknál el lehet válni is.:)

41. Bözsi néni (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 19:13
Bocs, a szeretet, a család ünnepe a karácsony. Baj? Ez nem hinném, hogy hazug.
40. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2014. dec. 31. 19:13

Karácsonykor egyébként a nem vallásosok a szeretet ünnepét tartják - Jézus születését (ami nem is akkor volt) - max. a vallásosok.


És ezt otthon tarták, nem csinálnak belőle templomi cirkuszt, mint esküvőkor.

39. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2014. dec. 31. 19:03

A ceremónia meg a pap meg nem csak buli, hanem az egyház előtt házasok maradnak, mert - legalábbis a katolikus vallás szerint - házasságot csak a pápa bonthat fel.


Ez se számít? Azért ez nem "csak egy kis buli meg hacacáré" vagy igen?

38. Bözsi néni (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2014. dec. 31. 19:00

A húsvét, karácsony érveidben van valami igazság, bár szerintem az emberek nagy többsége nem azt ünnepli, amit a katolikus vallás tart, sőt leginkább nem is tudják, hogy mit is kéne ünnepelni.


A templomi esküvő azért mégiscsak más, ott elmondanak az oltár előtt dolgokat, meg kell hogy fogadjanak dolgokat már előtte (pl.hogy a leendő gyerekeiket is vallássosan nevelik), amit meg is igérnek úgy, hogy eszük ágában sincs betartani?

37. emagdi (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 18:47

azért ez elég nagy csúszatás:D a közös életet nem egy ceremóniára, vagy a papra alapozzák általában (jobb esetben :D)

az egész esküvő egyfajta ünneplés, buli, pont olyan, mint bármelyik másik ünnep. arra való, hogy valahogyan emlékezetessé tegyék azt a napot maguk és a családjuk számára. ennyi.

az, hogy ki hogy szeretné ezt az ünnepet megrendezni semmi köze ahhoz, hogy neki milyen lesz a házassága, vagy mire alapozza azt.


ennyi erővel karácsonyt és húsvétot se ünnepeljen senki,csak aki mélyen és meggyőződéses alapon keresztény, rendszeresen jár templomba, gyón a papnak, stb stb.? :D

36. emagdi (válaszként erre: 33. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 18:43
a kettőnek semmi köze egymáshoz.
35. emagdi (válaszként erre: 34. - Rinike)
2014. dec. 31. 18:42
én több ilyet is ismerek :)
34. rinike (válaszként erre: 30. - Emagdi)
2014. dec. 31. 17:55
Én olyan párt többet is ismerek, ahol csak az egyik félnek volt fontos a templomi esküvő, a másik fél pedig annak a kedvéért vállalta, akit szeret, és akinek fontos volt. Olyanokat azonban senkit nem ismerek, sőt én még nem is hallottam olyanról, hogy valakik csak a buli kedvéért házasodnának templomban.
2014. dec. 31. 17:31
Szerintem a külsőség nem minden... mi van a belső, gondolati-értelmi dolgokkal?
32. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Emagdi)
2014. dec. 31. 17:26

Felőlem mindenki olyat rendez, amilyet szeretne.


De azért kimondtad az igazságot: "azt mondják, hogy elhiszik amit az adott vallás diktál, hát, ennyit be lehet vállalnia annak, aki azt szeretné."


Azaz, "azt mondják, hogy elhiszik", tehát hazudnak, és így indul az új, közös életük. Erre alapoznak egy jövendő közös életet...


No, de az ő dolguk, csak azért nem ártana esetleg ezen is elgondolkodni egy picit.

31. emagdi (válaszként erre: 29. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 17:19

de vedd észre, hogy senki sem akar rád kényszeríteni egy templomi esküvőt! :) ha nem akarsz ilyet, akkor nem csinálsz. ennyi.


más meg szeretne, ezért rendez magának.

30. emagdi (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 17:17

azért kell, hogy vallásosnak vallja magát az, aki templomi esküvőt szeretne, mert másképp nem adja őket össze a pap.

a templomi esküvő szép, látványos, jóval szebb ceremónia, mint a polgári esküvő. ezért szeretné a házasulandók többsége, hogy legyen templomi esküvője is. ha ehhez az kell, hogy elmenjenek kb 5-ször a paphoz oktatásra, plusz azt mondják, hogy elhiszik amit az adott vallás diktál, hát, ennyit be lehet vállalnia annak, aki azt szeretné.

egyébként ezzel nyilván a papok többsége is tisztában van. ha csak a full katolikusoknak tartanának templomi esküvőt, hát, akkor ritka lenne, mint a fehér holló :)


az elfogadás meg arról szól, hogy te elfogadod, hogy van aki kevésbé meggyőződéses katolikus, de azért kell neki a templomi esküvő. mert ez az ő dolga. más meg azt fogadja el, hogy neked ez nem tetszik, ez meg a te dolgod.

2014. dec. 31. 17:14

Szép, emlékezetes, formális, gyönyörű esküvőt lehet csinálni templomi cécó nélkül is, ha valaki egyébként nem gyakorolja a vallást, mert az ilyen "buli kedvéért, felhajtásért" dologgal az igazán hívőket csúfolja meg.


Akinek szívéből-lelkéből jön a vallásosság, az bizony nem örül az ilyesminek.


Nem vagyok vallásos, de én legalább tiszteletben tartom azokat, akik igen, és nem csinálok belőle cirkuszt, meg felhajtást, mert nekem ez a bulimhoz kell.

2014. dec. 31. 17:04

Én éppenhogy nem vagyok vallásos, azért nem is értem, hogy minek álszenteskedni?


Egyébként pedig azt, hogy valaki csak a buli kedvéért vallásosnak hazudja magát, miért kellene elfogadni? A hazugság hogyan jön az elfogadáshoz?

27. emagdi (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 16:50

igen, a templomi esküvő az esetek 90%-ban a buli része. mert szép, formális, emlékezetes, érdemes megtartani, ha már egyszer...


szerintem amúgy nem érdemes belemenni ebbe a ki a nagyobb katolikus játszmába, biztos te nyernél itt az összes fórumozó közül (bár azért az elfogadást és a nem ítélkezést még kicsit gyakorolhatnád :D)

26. babika_ (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2014. dec. 31. 16:42
Mindegyikről van papír az illetékes plébánián, onnan kell kikérni, ha kell. Nekem is csak emléklap van itthon arról, hogy megbérmáltak.
25. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2014. dec. 31. 16:38

Persze, csináljanak bulit, de mi köze ehhez a templomnak, meg az egyháznak?


Vagy a templom a buli része??? Igazán nagyszerű hozzállás, mondhatom.

24. Anyagi (válaszként erre: 1. - Egocenter)
2014. dec. 31. 16:14
A reformátusok rugalmasabbak!
23. emagdi (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2014. dec. 31. 15:43

na pont ez az, amit mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy neki mi a jó.

te max annyit tehetsz, ha meghívnak egy olyan esküvőre, ahol szerinted a házasulandó felek nem elég vallásosak, akkor max nem mész el. de attól ők még olyan bulit csinálnak maguknak, ami nekik jó. ennyi :D

2014. dec. 31. 14:56

Ha nem vallásos valaki/valakik, valahogy olyan hazug az egész...


És ilyen hazug dologgal indul a házasság, csak a külsőség miatt... szép...

2014. dec. 31. 14:55

Én csak azt nem értem, hogy aki nem vallásos, az mi a fenéért csinál templomi eskövőt?


Valahogy az egészet silányítja, hogy csak a cécó kedvéért csinálnak ilyesmit.


A házasság időtartama meg fordítottan arányos a ráfordított költséggel, cécóval:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook