Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan mondom németül? Es gibt vagy sein? fórum

Hogyan mondom németül? Es gibt vagy sein? (tudásbázis kérdés)

15. ericika2 (válaszként erre: 14. - Ericika2)
2015. jan. 1. 15:36
14. ericika2 (válaszként erre: 13. - Maku2434)
2015. jan. 1. 15:35

Másabb a szabály és a beszélt nyelv sokszor.


De a zuständig és a verantwortlich nem ugyanaz. (Erről már írtunk.)

2014. dec. 31. 21:39
Az en parom is ugyanezt mondta h mind a kettő jo de ő a sein-nal mondaná inkabb..erdekes amugy h amit tanulok konyvekbol az sokszor nemis ugy van..v tul van bonyolitva..sokszor kerdezem tole h ez igy jo e ha igy mondom. .erre ravagja h nem..de mondom a konyvbe igy van..erre az a valadz h nem tudja megmagyarazni h miert de az nem u van 😊..v pl az a 2 szo h verantwortlich es zuständig. .u tanultam ugyanazt jelenti mind a ketto de megsem mindegy mikor melyiket hasznalom...megneztem minden szabalyt es nem ertettem h mit meg hogy..erre megkerdeztem 2 nemet anyanyelvu embert es mindketto ravagta h teljesen mind1 melyiket mondod..a kulinbseg h az egyiknek eroteljesebb jelentese van...
2014. dec. 31. 08:10

"Gibt es hier noch einen freien Tisch?"

udvariasabb, emelkedettebb.


"Ist hier noch ein Tisch frei?"

mindennapi egyszerűbb beszédben, ismerősök között


Nyelvtanilag mind a kettő jó. (Párom anyanyelvi - őt interjúvoltam meg.)

11. enigma. (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. dec. 31. 00:43

Ist hier noch ein Tisch frei?

vagy

Gibt es hier noch einen Tisch?


Ez így mindkettő mehet!

2014. dec. 30. 23:41
Szerintem is es gibt, de ez "hoch Deutsch", simán lehet, hogy egyes tájszólásban máshogy mondják (ahogy az a német barátnő mondta). Ahogy az angolok sem használják a tizensok féle igeidőt :D
2014. dec. 30. 23:36
es gibt:)
2014. dec. 30. 23:33

Jó ég, ne kavard már össze szegényt!

Hogy jönnek ide most a nemek??

Itt arról van szó, hogy valaminek a létéről/nemlétéről v tulajdonságáról, helyéről stb beszélünk...

Nemek max. úgy jöhetnek képbe h hímnemnél figyelni kell mert tárgyesetet vonz az es gibt...

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Maku2434)
2014. dec. 30. 23:27

Ősrégi emlékeim szerint, mindig attól függ, hogy maga a szó, mint tisch, himnem, nőnem, vagy semlegesnem, mert ez határozza meg a gibt, vagy a sein szó használatát.


Ha jól emlékszem, az asztal der tisch, amihez a sein használható. Talán.

2014. dec. 30. 23:14
Nem tudom angolul tudsz-e, de ugyan az a különbség, mintha is there - is it között kellene választanod :)
2014. dec. 30. 23:12
Es gibt mert ha sein-nal kérdezel akkor a kérdés sem igazán azt jelenti
2014. dec. 30. 22:41
én is az es gib-t et mondanám helyesnek
2014. dec. 30. 22:34
igen szabály szerint ez az es gibt-es szerkezet lenne..vagy legalábbis azt hiszem...viszont a német btom egyböl a másikat mondta...csak azt nem ßertem h miért..
2014. dec. 30. 22:33
Nèmet nyelvvizsgai emèkem szerint az "es gibt" szerkezet a helyesebb. Nem akarok hülyesèget mondani,de nekem ez ugrott be.
2014. dec. 30. 22:21

sziasztok


van itt ez a mondat, hogy:


van még itt egy szabad asztal?


hogyan mondom németül?


gibt es hier noch ein Tisch frei?


vagy


Ist hier noch ein Tisch frei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook