Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba mellett lehet-e klímát használni? fórum

Kisbaba mellett lehet-e klímát használni? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 15. 07:19
lehet
11. d41005143d (válaszként erre: 9. - Teleki_2007)
2015. febr. 15. 05:34
ha vki immunerendszerre egeszseges akkor nem kell felni,hogy megfazol legkondi mellett,hisz lehet azt allitani.
2015. febr. 15. 05:33
persze hogy lehet,probalnal meg itt klima nelkul elni ahol en elek,ma is +41 c van.itt minden hazban van legkondi.mert kulonben nem lehetne a hoseget elviselni nyaron.
2007. okt. 17. 12:22
Nekem két kisfiam van.A klímát akkor vettük mikor a másodikkal tehes lettem.Akkor is nagyon meleg nyár volt.Én soha nem tapasztaltam szerencsére,hogy megfáztak volna a gyerekek.Mostmár a nagyobb külön szobába van és a folyósót lezártuk így mind két szobát tudjuk vele hűteni.Bár mi úgy csináljuk,hogy bemegyünk és akkor kapcsoljuk be, tehát nem hidegre megyünk be mert attól fázunk meg.Viszont az autóba lévő klímától én meg szoktam fázni.Mert ha nem hosszú útra megyünk akor csak ki be ugrálok a kocsiból és így megfázok mert nagyon melegből a kellemes hűvöbe...
2007. ápr. 29. 21:25
Mi is megkérdeztük a dokit,mielőtt beszereltettük.Ő is azt mondta mint mikromarta gyerekorvosa.A fiam akkor 6 vagy 7 hónapos volt.Szerencsére nem lett tőle semmi baja-mondjuk elég óvatosan használtuk,mi még így is majd megdöglöttünk este a melegtől:-)
2007. márc. 3. 17:01

Szerintem lehet, legalábbis az unokahugoméknak van. Jó nekik nyáron, és jó télen is.

Mi meg punnyadhatunk:-)))))

2006. júl. 5. 22:04
Sziasztok! Megkérdeztem a gyermekem orvosát, ő a következőt ajánlotta.Sohasem szabad nagyfokú eltéréssel használni a klímát, mert akkor valóban megfázás lesz a vége. Ha kinn 34fok van, nem szerencsés ha benn 24-re van állítva, mert akkor hirtelen hűl le a test.Az a legjobb, ha 5-6 fok csak a különbség.Modjuk 34 foknál állítsuk be 27-28 fokra.Valamennyire kell küzdeni a szervezetnek is,és akkor elkerülhető az arc és homloküreg gyulladás is, aminek valóban súlyos szövődményei vannak.Azt is mondta, hogy évente kell tisztítatni a klíma szűrőjét , mivel megtelepedhetnek benne gombák és bacik.
2006. júl. 5. 21:54
Augusztus 20-án született a nagyobbik fiam. Hat nap múlva hoztuk haza , az autóban ment a klíma,hiszen gatyarohasztó meleg volt. Másnap csipahegyek jelentek meg nála és 1 hónapig nem is múlt el. N, ennyit a klímáról.
4. ilda
2006. júl. 3. 07:45
Mi is használtuk a klímát 5 napos kora óta, semmilyen káros következménye nem volt, sőt mindenki panaszkodott, hogy milyen nyűgös a gyerek a meleg miatt ,nálunk ilyen gond nem volt.Mi is úgy állítottuk be , hogy ne legyen túl hűvös gyakorlatilag nálunk télen, nyáron 24 fok van.
3. Mókica (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2006. jún. 30. 21:43

Szia:)


Én kinnt élek az USA-ban , itt teljesen megszokott a klima, ha igy nő fel a gyerek semmi baja, nem lesz:) Hidd el, ettől csak jobban fog aludni. Mert ugye ha meleg van mindenki nyűgösebb...még mi is, igaz??;)

Szerintem nyugodtan vedd leljebb, a légkondid, nálunk pl 24 fok van a lakásban, igaz nincs kisbabám, de az eggyik ismerősöm tavaly miután szült, és hazament, ilyen hőfokra állitott lakásba vitte a törpikét:) A gyerek ha kicsit melegebb van ,már sir...megszokta és eggyáltalán nem beteges! Makk egészséges;)

2006. jún. 30. 18:00
8 hónapos a kisbabám, tetőtéri szobában alszik. Most ebben a 34 fokos hőségben 30 fok volt a szobájában,leköltöztünk a földszintentre, mert lenn27 fok volt, az egy kicsit kibirhatóbb. Nagyon klíma-ellenes vagyok, mivel azt hallottam hogy gyengíti azimmunrendszert, elkényelmesedik tőle a szervezet. Viszont, ha egyre rekkenőbb nyarak lesznek, ez sem megoldás.A ventillátor nem ér semmit, azt már kipróbáltuk. Van-e valakinek tapasztalata, javaslata a témával kapcsolatban?
2006. jún. 30. 17:54
Klíma és kisbaba

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook