Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hétvégi napirend egy bölcsis/ovis kisgyerekkel fórum

Hétvégi napirend egy bölcsis/ovis kisgyerekkel (beszélgetős fórum)


2015. márc. 13. 04:29
sok-sok torodes,figyelem.
2015. márc. 12. 21:22

Hátha más is ide téved leírom, hogy nálunk úgy tűnik az vált be, hogy bizony egészen szigorúan tartani kell a hétköznapi, bölcsis napirendet a gyerkőccel hétvégén, s akkor fog aludni... attól függetlenül mikor kel, mert fél8ig úgyis felébred.

Szóval 8kor reggeli, délelőtt 1óra szabadlevegő kb és 12kor ebéd fél1re már ágyban legyen..

Na ha én is pihiznék, főzni kell, és kivinni levegőre is akkor nem mindig egyszerű kivitelezni, de nem lehetetlen.

7. Nanda (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2015. jan. 2. 14:57
Mi nagyjából próbáljuk tartani hét végén is a hét közbeni napirendet, szerencsére nem kell nagyon korán kelnie 7.20-kor kel hétköznap,hét végén persze nem baj ha kicsit később ébred.Este is fent lehet egy kicsit tovább,de nem sokkal.
6. b00d33e65c (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2014. dec. 30. 13:08
Csak első nap kell keltenem hétkor,a többi nap már magától felébred.
5. nikletty (válaszként erre: 4. - B00d33e65c)
2014. dec. 30. 13:07

:D

s hétköznap mikor kell keltened?

4. b00d33e65c (válaszként erre: 3. - Nikletty)
2014. dec. 30. 13:03
Változó.Van,hogy 7-kor ugrik a fejemre,de van hogy 9-kor már azt lesem,hogy szuszog-e egyátalán?
3. nikletty (válaszként erre: 2. - B00d33e65c)
2014. dec. 30. 12:59
szia és olyankor meddig alszik neked?
2014. dec. 30. 10:51

Kiscsoportos a lányom.

Egy duracell nyuszi,így aztán reggel hagyom aludni,délben meg amúgy is csak az oviban alszik,itthon soha /csak akkor ha beteg/,este 8-kor meg elalszik.

Mondjuk én szerencsés vagyok,mert nyugodtan meg tudom mellette csinálni a dolgom,addig elfoglalja magát.

2014. dec. 30. 10:41

arra lennék kíváncsi, hogy akinek bölcsis, ovis kisgyermeke van, az hétvégén hogy tesz? Hagyja a gyeremeket reggel aludni míg sikerül, vagy hagyja aludni valameddig de x órakor azért már kelti?


Nálunk az a helyzet, ha sokáig hagyom aludni a kislányom akkor nyílván nem lesz elég fáradt, stb, és nincs ebéd utáni alvás, ezért én úgy fél8kor puszikákkal ébresztgetem, de aztén persze kicsit még ejtőzünk együtt, mesét olvasunk, s akkor így is sietnem kell, hogy időre legyen ebéd - mivel én is dolgozom hétközben, azért kicsit lassabb ébredés hétvégén nekem is jól esik. Szerintem így is szerencsések vagyunk, hogy ő nem kukorékol 6kor fel... Szerintem még szüksége van a nappali alvásra, mert látni rajta, hogy nem aludt, de azért persze már egész jól bírja, ha úgy alakult a nap (pl egy kirándulás), mint 1-2 évvel ezelőtt, akkor ugye nagyon fáradt volt sírt is eléggé a kocsiban is akár, ill. hát ugye böliben, oviban is alszanak még, s ezért nem akarom, hogy otthon meg más a rend, ezzel őt megkavarni, ill. nekem is jól jön az a kis nyugi, pl akkor tudok felmosni.


Szóval ki hogy csinálja, vélemények?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook