Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ez már tisztaság és rendmánia? fórum

Ez már tisztaság és rendmánia? (tudásbázis kérdés)


13. grizus
2014. dec. 31. 02:11
A könyvek egy sorban, mindent kivasalás, napi szinten felmosás, nálam ezek már a beteges kategória. De amúgy ahogy a többiek írták.
2014. dec. 29. 22:58

Szerintem teljesen normalis.


Van egy baratom , ferfi letere tisztasagmanias. 5 percenkent fertotleniti alkohollal a kezet, a telefonjat nejlon zacskoban tartja, a konyhaban mindent forro vizzel fertotlenit, beleertve az etelt is, zoldsegeket, gyumolcsoket leforraz stb.

11. timycat (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. dec. 29. 22:46

Szerintem ez normális. Heti 2 porszívózás még kevés is ha cicók vannak.

Szerintem nincs ebben semmi kényszeres, túlzás vagy kivetnivaló. Ha időd engedi miért ne

10. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. dec. 29. 20:19

Ez csak lelkesedés, majd 20 év múlva lehet megunod :)


egy barátnőm/csoporrtárs volt ilyen akivel együtt laktam albérletben anno. külön is mentem tőle mert az őrületbe kergetett :) de becsültem is mert én képtelen voltam állandóan sikálni, törölni, pakolni.

9. 2104cc91e8 (válaszként erre: 8. - Nyunyu91)
2014. dec. 29. 19:30

Majd, ha lesz az életedben ennél fontosabb

feladat (pl. gyereknevelés) akkor nem

fogsz ezen rágódni :)

2014. dec. 29. 19:21
Koszonom hogy megnyugtattatok. Csak a miatt ijedtem meg hogy tenyleg kattogok rajta ha valami nincs meg a napi teendokbol. Ha pl suliban vagyok vagyok vagy boltban stb. ragodom rajta,higy basszus ott azik meg egy tepsi stb.
7. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. dec. 29. 19:16
hát szerintem ez nem akkora extra. szereted a rendet, annyi. meg is teheted, van rá időd, így totál rendben van.
2014. dec. 29. 19:10

...a (45 éves) barátnőm ilyen. Én már trehányabb vagyok - nem porszívózok csak hetente stb... - de ha eljövök tőle, mint a güzü nekiállok nagy takarítani :D :D


Ha jól érzed magad és miért is ne éreznéd magad tiszta lakásodban jól, akkor nem vagy beteg" :))) Feltételezem a párodat sem zavarja ez a rendmániád és néha nekik sem árt megszokni bizonyos dolgokat!

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. dec. 29. 19:09

D Nem tudom, hány éves vagy, de én 55 éves koromig a könyvek kivételével szinte mindent így csináltam. Csak én naponta porszívóztam, és mostam fel: konyha, fürdőszoba, előszoba.

Aztán " lazultam", nem mosta és porszívóztam fel naponta.Szerintem is normális volt.

Sőt, ha bírnám, még most is csinálnám.:))

A könyveket csak azért nem igazítottam , mert 1800-2000 kötetnél macerás.:))

2014. dec. 29. 19:05

A barátnőd meg irigy, hogy nálad szép rend van!


(ne vedd őt komolyan:))

2014. dec. 29. 19:05
Viszont abba érdemes lenne belegondolnod, nem kompenzáció miatt teszed-e ezt. Úgy értem, nem azért foglalod-e el magad ezekkel, mert valami mást elnyomsz magadban, ami fontos lenne. A másik,hogy az ember sokszor azért akar egyfolytában takarítani és rendet tartani, mert kvázi a saját lelkében, benső világában képtelen rá. Ez egy szimbolikus dolog is lehet nálad, gondolkodj el rajta.
2. virag32 (válaszként erre: 1. - Nyunyu91)
2014. dec. 29. 19:04

Szia!

Pszichiátriai irányban tanulok, és többek közt a kényszerességgel is sokat foglalkozunk.


Addig a pontig, ameddig élvezed, amit csinálsz, és ameddig nem vesz el több órát a tevékenység az életedből, ami miatt a kötelességeidet elhanyagolod, nem beszélhetünk kényszerről.


Akkor válik kényszeressé egy tevékenység, ha azért csinálod, mert félsz az esetleges következményektől. Ha örömmel teszed, semmi gond.

2014. dec. 29. 19:00
Ma megkaptam a magamet. Kerlek segitsetek nem tudom rosszindulatbol mondtak e nekem, vagy komolyan huzodik valami a hatterben, ami orvosi segitseget igenyel. Amit napjaban tuti megcsinalok: Mindig azonnal elmosogatok, ennek oka,hogy kicsi a konyham es alacsonyan van a csap a mosogatoban, igy magammal tolok ki ha hagyom felgyulni. Este vacsora utan rendbeteszem a konyhat: letorlom a pultot, a tuzhelyetn ha kell, Cife-el kisikalom a mosogatot, felseprek, ha kell felmosok. Az eloszobabn minden kabat vallfara van felakasztva, szepen, a cipok sorban. A macskaalom is itt van igy itt is minden nap felseprek, esos, saras idoben felmosok. A furdoben minden nap kimosom ciffel a kadat furdes utan. A wc peremet minden nap letorlom nedves kendovel, mert raszal a por stb. Minden reggel agyazassal,szelloztetessel kezdek(bar ez szerintem nem szokatlan). Azonnal mindent a helyere teszek(ebbe bevontam a paromat is, de ujonnan kepes vagyok nyugalmi allapotombol felpattani es megigazitani a dolgokat, ha pl a konyvespolcon nem egy vonalban vannak a konyvek stb. Hetente 2x torlok port(a volegenyem nagyon kohog tole) es hetente 2x felporszivozok komplett mindenhol egyreszt a parom,masreszt a cicak miatt. A konyhaszekrenyben is minden elelmiszer tematikusan van elrendezve katonas rendben. Dohanyzunk, van a folyosora kulon kinti papaucs, itthonra meg benti. Mindent kivasalok. Erre ma megkpatam baratnomtol, hogy beteg vagyok. Ez az elso kulon haztartasom. Szeretem, elvezem csinalni. A napi dolgok ugy 1 orat vesznek igenybe mindenestul. A sok portorles,porszivozas ugye a parom porallergiaja miatt azukseges, de azt vettem eszre, hogy ha 1 tetel kimarad kattogok rajta. Tenyleg csak mostanaban razodtam bele a haziasszony szerepbe. Lehet a kezdeti lelkesedes? Baratnom azt mondta, hogy az o anyjanal is is igy kezdodott. :S nem akarok kenyszeres lenni. Ha mindennel kesz vagyok, leulok es elegedett vagyok,szeretem ha minden szepen a helyen van. Ismertem tisztasagmaniast, de o akkor se tudott megnyugodni ha a legy elcsuszott a padlon, es ujra es ujra csinalt mindent,pedig nem ia volt kosz. Amugy baratnom rettenet trhany. Porszivot kb 20 evesn fogott eloszor a kezeben. A szobaja iszonyat rumlis, koszos. Szoval ezt vajon azert mondta,mert o a rendetlenseget szokta meg, vagy tenyleg csak en vagyok nagyon porgis ebben az uj szituacioban vagy tenyleg gond lehet? :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook