Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor választottál szülész orvost? Sokat fizettél neki? fórum

Mikor választottál szülész orvost? Sokat fizettél neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 25. 20:00

sziasztok! tud valaki segíteni! SOTE II. Női Klinikán jó szülészt ajánlani?

Várbíró Szabolcs dr.-t ki ismeri ? tapasztalat?

2015. jan. 20. 09:46
Én még az első terhességem előtt választottam egy olyan orvost akinél később szülni szerettem volna. Nekem szerencsém volt,a terhesgondozásra sztk-ás rendelésre jártam,ott nem fizettem az orvosnak. A szülés előtt megkérdeztem,hogy mennyiért vállalja a szülést,azt mondta,hogy amennyit gondolunk,és ez Bp-en volt. Az első szülésnél az ügyeletes szülésznő annyira rendes volt,és olyan sokat segített,hogy neki fizettünk 20ezret,pedig nem volt fogadott,a doktornőnek 100ezret. Abból indultunk ki,hogy a magánrendelésén egy vizit 10ezer forint. A második babánál sem volt fogadott szülésznőm,mert aki az elsőnél volt,az nem vállalta. És most nem is fizettünk a szülésznőnek,inkább azt a pénzt az alapítványi szobára költöttük. A doktornőnek a másodiknál is 100ezret adtunk. Szerintem ez teljesen elfogadható. Ja,és nagyon odafigyelt rám,ránk a doktornő.
2015. jan. 20. 08:30
*fogadni
34. Eszterkee (válaszként erre: 25. - Hexike)
2015. jan. 20. 08:28

hasonló helyzetben voltam, Pécs és Budapest között vaciláltam, hogy hol szüljek. végül Pécs nyert, mert oda jártam terhesgondozásra sztk-ba ismerős orvoshoz (akinél én is születtem). de csak szülésznőt fogadtam. az ügyeletes orvos szinte csak velem foglalkozott, feltehetően a többi épp szülő kismamának volt fogadott orvosa :)

nem tapasztaltam semmi negatívat azért, mert nem fogadtam orvost. sőt! amikor komplikáció lépett fel, rögtön hívták a professzort és ő végezte el a beavatkozást. (sajnos olvastam olyan történetet, ahol a fogadott orvos nem akarta "zavarni" a kollégákat, hiszen ő teszi majd zsebre a borítékot és kellő szaktudás/gyakorlat hiányában tragédia történt...)

az egyik szobatársam nem fogadott se orvost, se szülésznőt és azt mondta, egyáltalán nem foglalkoztak vele.

úgy tudom most már sajnos nem lehet csak szülésznőt fogadtni...

2015. jan. 19. 18:00
En 20hetesen fogadtam, havi 9ezer volt msjd szülésnél 30"birtunk akkor adni, de van olyan h pl betöltőt 12"het utan nem fogadnak már.....
32. siba22 (válaszként erre: 24. - Hexike)
2015. jan. 19. 14:57
a nyírő magán klinikán ennyiért már szinte prémium ellátást kapsz ha ott szülsz :)
2014. dec. 31. 13:19

Szia!

Szerintem az árak nagyban függenek attól ,hogy kisvárosba, ngyvárosban, fővárosban élsz-e, meg persze, hogy igénybe veszed e a magánrendelését a dokinak (már, ha van neki). Én kisvárosban élek és egy másik kisvárosban szültem, az összegek még a 100 ezret sem közelítették meg, a választott orvosom kb leszarta a fejemet szüléskor, csak a bajt csinálta egy életre megbántam hogy hozzá mentem, nevet nem írok , de a szigetvári kórházat mindenki messziről kerülje el!!!

2014. dec. 30. 23:04

Szia.nekem egy kisbabam van eddig:)a sajat tapasztalatom:volt sAjat orvosom az eszemben szepwn eltervezett apas szules es hasonlo rozsaszin almok...6000x maganrendeles esva szules amennyit gondolsz.de csak azert nincs fix tarifa mert csak ugy valalt ha az elejetol hozzajartal igy a szulrsert mar nem kert annyit mert addigra mar jol lehuzott.ha mast is csinalt a nezelodesen kivul pl.uh kenet stb az a 6000 folul volt...tiszta penznyelo 10 perc utan kidobott a rendelobol.

Szoval amikor eljott az ido hivtam es megszakadt a vonal allitolag...

Vegul ugyeletben surgossegi csaszarral szultem...ugyhogy en nem fogadnek legkozwlwbb orvost max az utolso honapban.ugyis ki kell jonnie valahogy:)nwm fogjak bwnt Hagyni:)es wn masik varosban akartam szulni...aaa nagy butasag volt ha van a lakohelyedhwz kozel lorhaz ott szulj esetemben baj is lehetwtt vna ha sokat utazgatok meg...szoval velem az ugyelwtwn is nagyon kwdvesek voltak nem varatak vagy ilyesmi beerkezwytol 1 oran belul mwgcsaszaroztak.en a mai eszemmel olyan orvost valasztanek ha valasztok majd egyaltalan aki elvallal az uccso honapban is nyilvAn az tobbet kwr a szuleaert mint az akohez az elejetol jarsz.de sztem osszevetve olcsobb mint az wlejetol x 6000+ A szules.

En azt tudom mondani hogy az elet nagy forgatokonyviro...es hiba fogadaz orvost es tervezel meg mindent es olsz bele sok penzt vegul ugyeletben szulsz es halas leszel hogy ellatnak.mert ugye ha nem annal szulsz akit megfogadtal az eppen ugyelo dokinak edes mindegy hogy te fogaftal e orvost vagy nem ugyanolyan szemmel nez rad

Gondold jol at erdeklodj a kornyeken de tul mrssze ne keress orvost torekedj a biztonsagra:)boldog babavarast:)

2014. dec. 30. 22:07

Én is úgy számoltam, hogyha most szülnék, olyan 200 körül lenne.

Ebbe benne van a magánrendelések, uh, 4D uh ára, az orvosnak adott pénz a szülésért, a szülésznő és a VIP szoba.

Amikor szültem olyan szobában voltam ahol 2-en voltunk 1 szobába. Tudom, hogy sok helyen 6-an vannak egy szobába, de nekem már ez is sok volt. Nem jöhetett be a férjem, bezzek a szobatárs férje egyfolytában bent bújkált, és úgy szoptassak, menjek tudolni merő "koszosan" ha tudjátok mire gondolok. Szóval tuti kérni fogom legközelebb az 1ágyas szobát.

28. Cippora (válaszként erre: 27. - Hexike)
2014. dec. 30. 21:22
Körbe kell kérdezni,nálunk is vannak úgymond olcsóbb orvosok,akik ugyanúgy odafigyelnek a kismamájukra.Meg vannak drágábbak,ki mit engedhet meg magának.A fél milliót én nagyon sokallom,hacsak tényleg nem magánklinikán szül az ember,de ott abban a pénzben nem csak a terhesgondozás meg szülés van benne,hanem a la carte étlap,meg külön szoba szépen felszerelve.A mi kórházunkban is van külön vip szoba az plusz 10.000/éj.Én nem kértem,de mai fejjel már azt is kérném...
27. Hexike
2014. dec. 30. 21:19
Na ez így már jobban hangzik, de még mindig sok :6
26. Cippora (válaszként erre: 24. - Hexike)
2014. dec. 30. 21:17
Nem kell fél milla a szülésre.Annyiért már magán klinikán szül az ember luxus körülmények meg ellátás között.Az én dokimnál egy vizsgálat 10.000,ebből volt vagy 8-9 db a terhesség alatt,meg a szülés 80.000,plusz a szülésznő 30.000. 200.000ból kijött,de úgy,hogy az én dokim még a drágábbik kategória,sok dokinál 5000-6000 "csak " egy vizsgálat,sőt a szobában volt egy kismama akinek szintén elég jó nevű orvosa volt,és ő azt mondta 40-et adott,mert ennyi volt rá.
25. Hexike
2014. dec. 30. 15:25

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólását, válaszát.

Kicsit (igazából nagyon) meglepődtem ezeken az árakon. :O

Minden a pénzről szól.... :( (akinek van, azzal törődnek, akinek nincs annak vagy szerencséje van egy normális dokival, vagy szív...)


Hol érdemes szülni szerintetek, ha nem sok pénze van az embernek?

Budapest, Pécs? Esetleg kissebb város?

24. Hexike (válaszként erre: 22. - Gizus30)
2014. dec. 30. 15:23

Hű ha!!! Szóval nem árt, ha van "fölösleges" fél millám a szülésre, ha azt szeretném, hogy foglalkozzanak is velem! :O

Nahát. Még jó, hogy megkérdeztem....

Gyűjthetek akkor még.... :/

Köszi a választ.

2014. dec. 30. 15:10
Nem választottam orvost, ő választott engem az NST alapján. Meg is császározott.
2014. dec. 30. 11:37
Szia ! Én a terhesség elején orvost váltottam, olyat kerestünk,aki genetikus is . Első perctől egyértelmű volt mindkettőnk számára, hogy együtt szülünk. Anyagiakat a 34. héten hoztuk szóba ... Nem kertelt , mondta, hogy a hüvelyi szülés ennyiTŐL , a császármetszés ennyiTŐL felfelé ......amennyit gondolunk..... A 30. héttől problémás volt a terhesség és a 36. héten sürgősségi császár lett a vége. Szerencsére jól vagyunk, tudtam, hogy jó kezekben vagyunk és a legjobb döntést hozta meg az orvos. A pénzt nem sajnáltuk tőle. Összeszámolva a 36. hét terhesgondozást + " hálapénz" + fogadott szülésznő = 490.000 Ft
2014. dec. 29. 22:40

17 éves koromtól ugyanahhoz az orvoshoz jártam,mikor pozitív lett a tesztem is hozzá mentem.Nem esett szó arról,hogy felfogadom,valahogy természetes volt mind kettőnknek,hogy igen,az utolsó hetekben kérdeztem rá,hogy akkor hogy lesz a szülés,ki mikor hogyan értesítse.Összeget,hogy mennyibe kerül nem kérdeztem,ő soha nem is említette,ha konkrét árat mondott volna,akkor nem biztos,hogy nála szülök,én ezt pofátlanságnak tartom,hiszen nem is tehetnék meg (de sokan megteszik) egy vizsgálat ára 10.000 Ft volt,ez havonta,mikor gyakrabban kellett menni akkor sztk-ba hívott,ott nem adtam semmit.Szülésért 80.000-et kapott,maximálisan meg voltam elégedve,és legközelebb is őt fogadnám meg,nem szülnék egy idegen ügyeletesnél ha egy mód van rá,ismerősök tapasztalataiból leszűrve azért többnyire van különbség...

Őssejtet nem vetettük le,nem néztem utána,és nem is fontolgattam mert nem lett volna rá keret.Ha milliomos lennék akkor utána néztem volna,bár sok helyről hallottam,hogy átverés (de nem tudom mennyire hiteles vélemények ezek...)

2014. dec. 29. 18:35
Bp-en szültem, a terhesség kezdetétől jártam egy más által ajánlott nőgyógyászhoz. Mivel ikreim vannak, konkrétan megkérdeztem, mennyi lesz majd a szülés. 70ezer volt összesen a két lányzó szülése. Tehát nem számolt dupla díjat. Egy vizsgálat pedig 7ezer volt.
2014. dec. 29. 18:09

Nem volt orvosom.Besétáltam a kórházba és megszültem az ügyeletes orvosnál.Nem volt lekezelő,sőt! le a kalappal előtte!

Boríték sem volt,és 6 hét múlva a kontrollon is kedves volt és óvatos.

2014. dec. 29. 18:04
Nekem már évek óta az volt a dokim akinél szültem. Sem a teherbeesés, sem a tefhesség, sem pedig a szülés nem volt sajnos problémamentes. Ha mégegyszer ilyesmire adom a fejem, ismét fogadnék orvost. Semmi féle anyagiakról nem esett szó, sem előtte, sem utána. Hol magánba hívott, hol a kórházba. Január 1. Szültem, végig bent volt, pedig nem dolgozott volna. Sajnos összeget nem tudok mondani, mert vérosonként, orvosonként változik. 4-5000 volt 3 éve a magánrendelés. De azt tudom, hogy őnem vállal csak ha a kezdetektől oda jár az ember. Azt beszéltük egyszer, hogy ez idő alatt sikarul valamilyen fokú bizalmas kapcsolatot kialakìtani.
17. aniju
2014. dec. 29. 17:44

én még a terhesség előtt, nem adtam terhesg x 10ezret, mert baromságnak tartottam. Ahogy a tarifa 'megérdeklődését' is.


Amelyik orvos erre utazik, no mindegy... :/

2014. dec. 29. 17:25

Külföldön szültem, jó az eü ellátás, csak szülésznőnél, az orvost nem is láttam. Ingyen volt. Kapott a szülésznő egy szép nagy bonbont és köszönő levelet. Hálával gondolok rá.

Vajon ez a mentalitás mikor lesz Magyarországon elérhető? A kérdés költői.


Otthon én is magánrendelés x 10 ezret adnék!

2014. dec. 29. 16:36
A fogadott orvosom a 8.hónapban meghülyült,úgyhogy otthagytam a francba.Az ügyeletesnél szültem ingyen.
14. mirror (válaszként erre: 2. - Hexike)
2014. dec. 29. 16:31
Szia! Én a 29.héten beszéltem az orvossal akinél szülni szeretnék, a 36héttől kell a ctg eredménnyel hozzá járnom (január 6-tól) terhesgondozásra végig az sztkba jártam/járok, magánrendelésre nem is kell mennem a választott dokihoz, de a szülésnél adunk majd neki szt nem tudom mrnnyit.
13. Cessi (válaszként erre: 9. - Hexike)
2014. dec. 29. 16:24

Ha jól emlékszem, 10 alkalommal voltam nála. 7000 Ft egy terhesgondozás, de a végén sűrűbben kellett mennem az nst miatt, akkor nem kellett fizetnem.

Ebbe benne volt a vizsgálat, és az uh is.

A szülésért 50 ezret adtunk pluszban.

2014. dec. 29. 16:23

Orvosa válogatja. Én magánhoz jártam (De csak mikor pozitív lett a teszt), evidensnek vette, hogy nála szülök. Rákérdeztem a szüléstarifára, egy hosszú körmondattal válaszolt, aminek azt volt a lényee, hogy rám bízza. Én nem adtam a tízszerest, mert sokalltam.

Én kb. 200 ezret számolnék egy szülésre (Bp), de ebben a magán genetikai vizsgálat is benne van.

Ha nagyon nem akarod a magándokit, akkor jó kórházat válassz. Én nagyobb biztonágban éreztem magam a sajét dokimmal. És ha van valami gond a terhességgel, akkor jobb egy olyan orvos, aki ismeri az esetedet.

11. youlcsi (válaszként erre: 1. - Hexike)
2014. dec. 29. 16:21
nem választottam. volt nőgyógyászom, ő gondozott, neki nem fizettem, a kórházban jártam hozzá gondozásra. a szülést ő döntötte el, reggel ő indította, aztán hazament ügyeletből. még 5 orvoshoz volt aznap szerencsém, senkinek nem fizettem.
2014. dec. 29. 16:06

Vidék vagy Bp?Nem mindegy,az árak miatt.

Én vidéken az első perctől magándokihoz jártam 5000ft/rendelés.A szülés általában egy magánrendelés árax10.(Vagyis nálam 50000ft)

Bp-en állítólag 100eFt alatt nincs egy szülés.

2014. dec. 29. 15:58
Mennyi lenne mégis az a minimum amennyit rá kellene szánni a teherbeeséstől a szülésig? (orvosokra gondolok)
2014. dec. 29. 15:48

Nekem végig volt orvosom. Évek óta hozzá jártam sztk-ba, terhesgondozásra pedig magánba. Férjemnek az elején nem tetszett, de miután a 18 hetes uh-t az sztk-ba csinálták meg, már ő is támogatott.


Őssejtet nem vetettünk le, átverésnek tartom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook