Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet gömb alakú papírmakettet készíteni? Milyen formát kell kivágni? fórum

Hogy lehet gömb alakú papírmakettet készíteni? Milyen formát kell kivágni? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 22. 10:23
Köszi szépen, itt tényleg jó képek vannak! Ha találtok még valamit, légyszi irjatok.
2008. ápr. 21. 21:57

[link]

Ezen az oldalon volt. remélem megtalálod, mennem kell.ha mégse, írj, holnap elküldöm.

2008. ápr. 21. 21:50
én találtam egyet, de nem tudom feltenni mert nem engedi azt a formátumot. Ha elküldöd priviben az e-mail címed elküldöm neked a képet.
2008. ápr. 21. 21:34

aha, ez jó ötlet, csak már nem otthon lakom és a könyvek nagy része az öreg szobámban van. :(

Amúgy pontosan ilyen képre gondoltam! Nem találok ilyen képet a neten? Mert már próbáltam a sphere, globe, stb. jelszavakat a keresőben és nuku.

2008. ápr. 21. 21:28
Nem tudom segít-e, de ha van otthon régi földrajz atlaszod, abba volt ilyen rajz a földgömbről.
2008. ápr. 21. 21:06
nincs ilyen progim, nem ismerem :(
2008. ápr. 21. 20:57
Absolut vodka versenyre küldtem pályázatot. Diszkógömböt készitek. Ha megtervezem, valamilyen cégben kivágják nekem a formát, csak előtte le kell rajzolni Adobe Illustratorban. Tud valaki segiteni?
2008. ápr. 21. 20:54
nekem 2 dimenzióban kell lerajzolnom a gömböt. kihajtva, még az összeillesztés előtt
2008. ápr. 21. 20:53

Mit szeretnél csinálni

?

2008. ápr. 21. 20:52
Igen, csakhogy nem vagyok képes kiszámolni 1 szelet méretét... Hogy lehetek ennyire béna?? :S kéne valami kép...
2008. ápr. 21. 20:52
Nem tudom, hogy mit szeretnél csinálni, de ha csak egy gömb alakot papírból, akkor én azt úgy csinálnám, hogy felfújnék egy lufit a megfelelő nagyságra és csíkonként betekerném papírral, majd ragasztóval végigkenném, és újabb csíkokat ragasztanék rá. Mondjuk több sorban, hogy tartása legyen. Aztán kiszúrnám a lufit, vagy akár ott is maradhat.
2008. ápr. 21. 20:51
Végy egy felfújt léggömböt és tapétaragasztóval folyamatosan újságpapirt darabokat ragsztasz hozzá és rásimitod, sokszor ismétled. 1-2 napig száritod és otána a léggömböt leengeded, igy ki tudod venni belőle.
2008. ápr. 21. 20:47
Ha emlékszel, hogy vannak a felfújható strandlabdán a csíkok, szerintem hasonlóan. Bár a papír nem rugalmas...
2008. ápr. 21. 20:45
Hogy lehet gömb alakú papírmakettet készíteni? Milyen formát kell kivágni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook