Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hormonkezelésről van valakinek tapasztalata? fórum

Hormonkezelésről van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Dohány Kati)
2014. dec. 30. 13:22

Semmiképp se add fel!

Sikerülni fog, drukkolok!


Elég ritka lehet , ha itt sem ugrott a kérdésedre senki érintett... vagy változtasd át a kérdésed esetleg, ami jobban kifejezi, hogy genetikailag nehéz a terhesség megtartása, hátha így többen felfigyelnek és válaszolnak.


Minden jót!

2014. dec. 30. 12:44
A gyógyszerezésemről egyenlőre nem volt szó,mert még hiányzik egy eredmény,ami alpján majd beállítják a gyógyszereim.Csak annyit mondott a genetikus,hogy három hetente kell mennem vérvételre,ha teherbe esek,mert ez a mutáció a terhesség folyamán még jobban tombolhat,illetve alább is hagyhat.Tudom,hogy apszurd,hogy ilyen keveset tudok a majdani kezelésemről és már most kérdezősködök,de a férjem azt mondta,hogy ha nagy az esélyem arra,hogy esetleg belehalok a terhességbe,ő nem vállalja,mert ő engem akar...akár még gyermek nélül is.De én szeretnék gyermekeket!És az esélyeim próbálom felmérni még mielőtt esetleg pofára esnék.
2014. dec. 30. 11:49

Pontosan milyen hormonkezelésről van szó?

Sima progeszteronpótlást a terhesség megtartásáért sok kismama kap (pl. Utrogestan kúpot), de Nálad ennél komplexebb lehet a kép.

Ha teherbe esel, nem voltarról szó, hogy végig vérhígítóval injekcióznod kell magad naponta? Trombózisveszély esetén szokás. És sok más esetben is, habituális vetélőknél is gyakran szokták ezt alkalmazni.

2014. dec. 30. 10:47
Persze.Meg fogom kérdezni a dokim,de hátha akad olyan valaki,aki már átesett hormonkezelésen és tud nekem valami biztatót mondani.Anyukám is hormonkezelést kapott velem és az öcsémmel.Sőt a születésem után öt évig nem szabadott volna,hogy teherbe essen,mégis 2,5 év van az öcsém és köztem.Neki azt mondták,hogy egyikük biztosan nem éli túl,vagy egyikük sem.Ahhoz képest hála Istennek mindketten élnek és virulnak.Pedig ez az opció nem volt a pakliban.
3. Hedi13 (válaszként erre: 2. - Dohány Kati)
2014. dec. 29. 12:05
Sajnálom, hogy ilyen szörnyű dolgokon mentél keresztül. Szerintem az orvosodat kellene megkérdezni, mert itt laikusként nem fogjuk tudni megmondani, hogy mekkora az esély bármi szövődményre, trombózisra. Terhesség alatt amúgy is nagyobb az esély, de a Te eseted egyedi. Sok sikert a jövőben!
2014. dec. 29. 10:48
Eddig két vetélésem volt.Az egyik a 30.héten,a másik a 6.héten.A második vetélés után elküldött az orvosom genetikushoz,ahol a DNS-em elemezve kiderült,hogy a négy génből,ami felelős a terhesség megtartásáért három mutálódott.Az egyik,ami a terhesség első szakaszában tartja meg a terhességet,a másik,ami a terhesség utolsó szakaszában felelős a terhességért,és a hatmadik a PAI1 is rossz,ami annyit jelent,hogy nagy az esélyem az infarktra és a trombózisra.Még egy eredményre szükség lesz,hogy milyen erős gyógyszereket kell majd kapnom,mert ez a mutáció összezavarta a hormonokat.Tehát ha hormonokat is kell szednem ahhoz,hogy egészséges babám lehessen,a szőrösödés és az elhízás ami a legkevésbé zavar.Az érdekelne,hogy mennyi az esélye a terhesség alatt az infarktnak és a trombózisnak?Mert azért ha ki is sikerül hordanom egy egészséges gyermeket,fel is szeretném nevelni.Köszönöm a válaszokat!!!
2014. dec. 29. 10:37
Hormonkezelésről van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook