Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német nyelv... Mi a különbség a 2 szó között? fórum

Német nyelv... Mi a különbség a 2 szó között? (tudásbázis kérdés)

2014. dec. 28. 20:05
mostmár értem :) köszönöm a segitséget :)
2014. dec. 28. 14:56

Elnézést - nem voltam gépnél, de Csibész tökéletesen írta.

Bei uns ich bin zuständig für die Küche, und verantwortlich für die Gesundheit von meine Familie.

2014. dec. 28. 07:18
Például egészségbiztosítónál dolgozom: Ich bin zuständig für das Kinderbetreungsgeld. Vagy anyaként: Ich bin verantwotlich für mein Kind.
2014. dec. 28. 07:14
tudnál irni egy példamondatot? :)
2014. dec. 28. 06:52

A "Zuständigkeit" a hatáskört, illetékességet jelenti, tehát egy feladat elvégzésére való feljogosítottságot.

A "verantwortlich" pedig a felelősséget, ahogy írtad.

2014. dec. 28. 06:38
.
2014. dec. 28. 06:32

sziasztok


meg tudná nekem mondani valaki hogy mi a különbség a "zuständig" és a "verantwortlich" között???


Ha jol tudom mind a kettö azt jelenti h felelös vm-ert vk-ert..de pl a baratom aki német, azt mondta h mégsem ugyanaz, mert nem mindegy melyiket mikor használom..probalta elmagyarázni, de nem nagyon értettem...Annyit esetleg hogy a verantworlich-nak nagyobb sulya van..tehát ha pl a fönököm azt mondja nekem h en vagyok a felelös ezért meg azért h meg legyen csinálva, akkor verantwortlich-ot használok..de haplénis egy kisfönök vagyok, és ezt kioszto a beosztottaim között h te ezert, te meg azert vagy felelös akkor már a másikat használom..jol értelmezem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook