Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Üzleti terv-ágazati áttekintést hogyan csináljam? fórum

Üzleti terv-ágazati áttekintést hogyan csináljam? (tudásbázis kérdés)

2014. dec. 28. 12:13

Mikrovállalkozás ez a ruhaüzlet, éves bevételnek és nyereségnek körülbelül mennyit írjak? Csinálni akarok egy kis táblázatot 3 évre, de nem tudom kb. milyen összeget írjak.

Ismerős nem angyon van a közelben akitől meg tudnám kérdezni.

2014. dec. 27. 12:57

Köszönöm a segítséget. Nem olyan "komoly" ez az üzleti terv, összesen kb. 18 oldalasnak kell lennie.

Igen az internetes vásárlást már beleírtam, most ahhoz kerestem volna statisztikai adatokat esetleg táblázatot a KSH oldalán, de nem találtam csak kiskereskedelemre vonatkozó általános adatokat :( .


Ha így írom, akkor ehhez kell forrást megjelölnöm:

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a ruházati termékek vásárlásának értéke 2012-ben 405 milliárd forint volt, míg 2013-ban 423 milliárd, azaz változatlan áron számítva 5 százalékkal növekedett a ruházati kereskedők bevétele stb.

2014. dec. 27. 12:04
Az ágazati áttekintésnél valóban időt kell arra szánni, hogy az általad is felsorolt tényezők hatását a ruházati / készruházati iparágban átolvasd és megértsd (a kölcsönhatásokat is - pl az internet terjedésével ma már átrendeződik a vevők csoportja is, hiszen a fiatalok jelentős része az interneten vásárol). Nem ártana felvázolni az elmúlt időkben létrejött változásokat (honnan -hová fejlődött, hiszen ez adhat valós képet az aktuális helyzetről) - ehhez azonban nem elég google tanár úrtól az idézet - érteni is kellene azt amiről írsz. A téma jó és szép és igen sok mindent lehet róla írni. Véleményem szerint. Szorgalmas kutatást és tanulást.
2014. dec. 27. 11:57

Attól függ, hogy mennyire kell "komoly" üzleti tervet készítened? Egy néhány oldalas dolgozat egyik pontja ez, vagy mondjuk egy szakdolgozat?

A google-t annyi ideig használd, még rákeresel a környék ruhaboltjaira, vagy néhány ilyen jellegű cikket elolvasol. Onnantól a saját szavaiddal fogalmazd meg, hogy miket tapasztalsz. Hogy az elmúlt időszakban miket lehet észrevenni a vásárlási szokásokban? Eltolódott esetleg a szakadék az olcsó és a drága minőségű ruhák között? Több vagy kevesebb bolt van, mint eddig? A ruhaboltok kínálata változott-e? Figyelhető-e meg esetleg olyan változás, hogy egy-egy bolt, csak egy célközönséget céloz meg a kínálatával? Van-e olyan jogszabály, amely kimondottan a ruházati boltokat érintette? A vásárlási szokások változásáról biztosan találsz cikkeket komolyabb oldalakon, mint pl. a hvg. Erről lehet egy-két bekezdést, illetve 10-20 oldalt is írni, attól függően, hogy mi a követelmény.

2014. dec. 27. 11:44

Üzleti tervet ell készítenem, de az ágazati áttekintésnél elakadtam...

Persze meg vannak adva ezen belül a pontok amik lehetnek benne de ezt mégis hogy keressem? Keressek rá googleba azután csak másoljam bele az üzleti tervbe és ha ezt forrásként feltüntetem akkor az úgy jó?


Elég fura tanárunk van és nem magyarázza el, hogy milyen részhez mi kell stb. így fogalmam sincs mit tegyek bele...

Ha valaki tud segíteni kérem írjon. Természetesen most nem azt várom megírják itt a fórumózók helyettem, csak segítséget szeretnék.


Ilyen pontok vannak:

–az iparágat érintő társadalmi változások

–technológiai változások, újítások

–politikai környezet, jogszabályi keretek változása

–demográfiai változások

–gazdasági változások (makrogazdasági mutatók, kamatlábak, adók, lakossági

–fogyasztások és megtakarítások)

–környezeti változók (időjárás, nyersanyagok, környezetszennyezés,

–környezetvédelem)

–az iparágban tapasztalható trendek, azok hatása a vállalkozás tevékenységére, eredmé-nyességére

–új vállalkozás esetén mennyire nehéz belépni a piacra, a már jelenlévő szereplők

–mennyire akadályozhatják a belépésünket, milyen magas költségekkel járhat ez


Egyébként egy ruházati boltról van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook