Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító szak: Nyíregyházi Főiskola vagy Eszterházy Károly Főiskola Comenius Kar Sárospatak? fórum

Tanító szak: Nyíregyházi Főiskola vagy Eszterházy Károly Főiskola Comenius Kar Sárospatak? (tudásbázis kérdés)

2014. dec. 26. 10:54
Azért erre a két iskolára gondoltam, mert ezek vannak a legközelebb hozzám. A felvételit néztem, de azt olvastam régebbi fórumokon, hogy valahol nagyon szigorúan veszik a kotta olvasást, valahol engedékenyebbek. Mivel már lassan 20 éve, hogy érettségiztem és még több, hogy éneket tanultam, elég félő, hogy ez hogy menne. Mondjuk a tesi felvételi szekrényugrásáról ne is beszéllünk...:-)
4. Boszy28 (válaszként erre: 1. - 0a969f72e1)
2014. dec. 26. 09:58

Én Jászberénybe jártam, szerettem nagyon, igaz, kemény volt.

A munkáltatók pl. szeretik a Jászberényben végzetteket, elég patinás az is, hidd el!

A felvételit nem tudom, milyen, de az alkalmasságinak utána tudsz nézni, az mindenhol egységes.


[link]

3. mmacus (válaszként erre: 1. - 0a969f72e1)
2014. dec. 26. 09:18

Az alkalmassági felvételi egységes, de ennek a felvi.hu-n utána tudsz nézni. A felvételi pontok számítása a tanulmányi eredmény alapján is ugyanúgy történik, a megadott tantárgyakból.


A sárospataki Comenius valóban patinásabb, de a Nyíregyházi Főiskola is jó. (Elődje a Bessenyei, szintén neves tanár-, tanító képző intézmény volt.)

Az egri Eszterházy Károly Főiskolán is van tanító képzés, arra nem gondoltál?

2014. dec. 26. 09:11

Azt hiszem, a sárospataki "patinásabb"

(A felvételi anyaga nem egységes országosan?)

2014. dec. 25. 23:13
Sziasztok! Érdekelne, hogy van-e valaki aki tanítószakon tanul a Nyíregyházi Főiskolán vagy a sárospataki tanítóképzőn? Szeretnék jelentkezni, de nem tudom melyik iskolát válasszam...a felvételitől is tartok egy kicsit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook