Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kézi mellszívó fórum

Kézi mellszívó (beszélgetős fórum)


26. Bellydane Girl (válaszként erre: 25. - Kismis)
2015. jún. 15. 14:23
Köszi! Utánanézek!
25. Kismis
2015. jún. 8. 23:58
Nekem Lansinoh van. Ez nem olyan húdesztár márka, de jók a cucci sztem. A kezi mellszívója tök jó és 11 ezer ft volt. Bár nem tudom ez alatt lehet-e kapni.
2015. jún. 8. 23:21
Sziasztok! Segítség kéne! Harmadik babám 6 hónapos és nem működik a mellszívóm. Az elsőnél valami kis pumpást kaptam a nővéremtől, jól működött, de hol van az már... ki tudja. A másodiknál kölcsön Aventost használtam, nagyon jó volt, de visszaadtam, és a gazdájánál sajnos eltörött. Most a harmadik babámnál ugyan olyat akartam, vettem is egy Avent Natural -t, de nem működik! Már a kórházban sem működött, a sírás kerülgetett, és azóta itthon is többször próbáltam, talán egyszer sikerült vele vákumot képezni, de amikor igazán tele a cici nem szívja le, mert nem tapad, kénytelen vagyok felébresztgetni a babám, hogy szívja le, pedig nekem főleg erre kéne, hogy átalhassuk végre az éjszakát. Még csak szopizik, most kezdem majd a hozzátáplálást és később a főzelékekhez is anyatejet szeretnék keverni, mert hát ha van... Kaptam kölcsön egy mellszívót valakitől aki vett, de nem használta, hát ugyanolyat adott. Azt hittem talán csak az enyémmel volt gond, de nem, az is ugyanolyan kalap sz.r volt. Nem tudom milyen Avent volt az ami nekem anno (6 éve)bevált. Az Avent Isis jobb lehet? Mi a különbség? Erről nem találok ifókat. Az anyagi kereteink nem támogatják a 20-30 ezer forintos elektromosokat. Én csak valami kis kézit szeretnék, akár használtat is csak működjön már!
23. youlcsi (válaszként erre: 21. - Pepeditta)
2014. dec. 30. 18:16

"Nekem úgy sikerült ráérezni az ízére, hogy az egyik kezemmel a kis buksiját fogtam (a fülénél volt a kezem), a másikkal a fenekét (oldalra fordítva, hogy ne tekeredjen ki a nyaka)"

na, igen... ez nagyon fontos. mmint a megfelelő helyzet. az a pici baba sosem fog rendesen megtanulni cicizni, akinek oda kell fordulnia a cici felé. a lényeg, hogy a gerince egyenes legyen, tehát úgy legyen mindenhol alátámasztva, hogy na kelljen a fejét semerre mozdítani.

2014. dec. 30. 17:21
LÁnyok,akinek medelája van: medela swing vagy medela symphony?MI a külömbség? MOst szeretnék venni és sehol sem találom,hogy mi a kettő között a külömbség?
2014. dec. 30. 16:05
Nekem most 7 hetes a babám, első gyermek. És rá kellett jönnöm még a kórházban, hogy hiába van meg a szopóreflexük, attól még nekik is meg kell tanulni szopni, mint ahogy nekünk szoptatni. Nekem úgy sikerült ráérezni az ízére, hogy az egyik kezemmel a kis buksiját fogtam (a fülénél volt a kezem), a másikkal a fenekét (oldalra fordítva, hogy ne tekeredjen ki a nyaka), és a mellbimbóval addig ingereltem a száját, míg ki nem nyitotta majdnem ásítósra, akkor gyorsan bedugtam a szájába a cicit. Így, hogy a fejét tartottam, könnyen és gyorsan lehetett cselekedni. Utána már kényelmes pozíciót is fel lehetett venni. Most már nem kellenek ezek a trükkök. Esetleg kipróbálhatnád és akkor nem kellene fejni. Hozzáteszem, ahol szültem, ott a csecsemősök nagyon rendesek, türelmesek és segítőkészek voltak, de ahogy ők mutatták, az nem vált be, úgy még plusz két kezemnek kellett volna lennie. Én egyébként a kézi Aventet használom, de először csak a tejcsi beindítására, most már csak ha túl sok van, akkor lefejem, és lefagyasztom szűkösebb napokra, vagy ha apjával hagyom a kicsit.
20. CsillagTM (válaszként erre: 15. - 3a5c305959)
2014. dec. 26. 22:51
én is hagyom/tam ám :) nem időre van, h 10p egyik, 10p másik. hanem pl. kezdi a ballal, szívja, amíg akarja, böfi, és utána ráteszem jobbra is. (köv. alkalommal fordítva)
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Youlcsi)
2014. dec. 26. 20:50
a szoptanít jó lehet még a tápszerrel is amúgy. egy próbát megérne.
18. youlcsi (válaszként erre: 16. - Doooly)
2014. dec. 26. 20:48

a lefejt tejjel esetleg próbálkozhatnátok szoptaníttal...

ha van tej, én nem adnék tápszert. lehet 2 evésnél csak sír és méltatlankodik, de aztán elkezd majd cicizni. remélhetőleg.


ha meg mégsem, hát akkor ez van. teljes értékű gyerek lesz és te meg jó anya úgy is, ha cumisüveg és tápszer van :)

17. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - Doooly)
2014. dec. 26. 11:29

Ha csak azert akarod lefejni a melled hogy ne feszitsen, de nem akarod a tejet odaadni a babanak akkor vegyel egy olcso kezit, neha szivd le de mindig csak kicsit hogy megszunjon a feszites.

Ha oda akarod adni a babanak akkor en beruhaznek egy eletromosra.

16. Doooly
2014. dec. 26. 09:54
koszi mindenkinek :) Mar ket hetes a babam es nem szopizik... csak cuminak hasznalja kb a cicimet es tapszert eszik, viszont tejem van valamennyi, azt szeretnem lefejni a mellszivoval ezert kerdeztem :)
15. 3a5c305959 (válaszként erre: 13. - CsillagTM)
2014. dec. 26. 00:25
Egyetertek mindennel, kiveve a ket mellbol szoptatas. Ha van elég tej hagyni kell a babat hogy egy mellen lakjon jol ahhoz hogy megkapjon mindent amire szuksege van mert a zsir mennyisege a tejben fokozatosan nő szoptatas közben. Ha kell növelni a tej mennyiseget akkor azt inkabb fejessel. A baba csaknem kapja mrg a jo kis zsiros tejet a végére :-)
14. CsillagTM (válaszként erre: 13. - CsillagTM)
2014. dec. 25. 23:29
ja és figyelni kell a növekedési ugrásoknál, azaz ha a baba hirtelen többet szopizna, akkor semmi pánik, nehogy tápszerrel/teával pótolj, hanem szopi, szopi, szopi...1-2 nap és átáll rá a melled. kínálat-kereslet szuperul működik!
2014. dec. 25. 23:28

Avent kézi, tökéletesen bevált. én az elektromostól féltem volna :D

ahogy mások is írták, az elején a tej beindítására, meg a későbbiekben is a tejszaporításra jó. az én babám 8 hós elmúlt, bőven szoptatom még (és még két tejtesó is van), de mikor pár hete hirtelen lecsökkent a mennyiség, akkor a mellszívóval indítottam be újra a dolgot.

ja és valóban a nők 99%-a tud szoptatni, emiatt nem kell aggódni. amire figyelni kell:

- sok folyadék bevitele (VÍZ, esetleg szoptatós tea, lehet Karamalz néha)

- minél gyakoribb mellre tétel, akár egész nap is összebújhattok a kicsivel (védőnő tuti mást fog mondani, de azt néha ignorálni kell :))

- mellszívás

- én minden szopinál mindkét ciciből szoptattam, h minél gyakrabban érje inger mindkét mellet

- lehetőleg minél kevésbé stresszelni és minél többet pihenni, amennyire lehet...mindenesetre most nem a "házitündérek gyöngye" cím elérése a cél ;)

2014. dec. 25. 22:29
Nekem volt mindket fajta, kezi is meg elektromos is. Ossze nem lehet a kettot hasonlitani, a kezi nagyon lassu, maceras, nem volt effektiv. Az elektromos (dupla medela) szuper volt, meg mikor vissza mentem dolgozni, ebedidoben tudtam hasznalni, nagyon gyors es hatekony volt.
2014. dec. 25. 21:33
Elektronikus Medela.
2014. dec. 25. 21:33
Nekem is aventes kezi volt, ketto is, egyiket nem sterilizaltam csak ott allt az ejjeli szekrenyen es neha-neha szívtam egy kicsit ha mar nagyon feszult. A masikat arra hasznaltam meg a legelejen hogy legyen eleg tejem. Minden eves utan fejtem 5 percet es igy rengeteg tejem lett. Szerintem nem szabad ugy hozzáállni a szoptatashoz hogy "lehet nem is lesz tejem". Mivel ezt is csak hormonok szabalyozzak minden a fejben dol el (tudatosan vagy tudatalatt). En nekem eszembe sem jutott hogy nem lesz tejem, vagy nem lesz eleg. Es lam, ket es fel évig szoptattam boldogan :-)
2014. dec. 25. 21:04
Nekem aventes kezi van, a tobbirol nem tudok nyilatkozni. Ez jo, de a gyerek hatekonyabb, az biztos:)
8. youlcsi (válaszként erre: 2. - Doooly)
2014. dec. 25. 20:57

nekem leginkább a legolcsóbb gumipumpás. lényegében csak azzal tudtam fejni. de még fele olyan hatékony sem volt, mint a gyerek :D igaz, szegény néha megijedt, amikor rámcsatlakozott, én meg visítottam a fájdalomtól :/ :o


amúgy még volt egy tt kézi, de az még a kórházban eltört... és nem is értem, hogy lehettem olyan, hülye, hogy szó nélkül hagytam... igaz, használtan vettem, de most, hogy tervben van a tesó, írtam a magyar forgalmazónak, és 1 héten belül küldték is a pót alkatrészt (meg még pót szelepet is)

7. k_nm
2014. dec. 25. 20:56
Nekem azt mondtak ismerosok, korhazban noverkek, hogy legyen, mert ha nincs tej, azzal is probalkozni kell beloditani, ha van, akkor a folosleget kell kipumpalni. En nem vettem, baratnom ellatott vele, de mivel Kicsi nem tudott mellbol enni, maradt a mellszivas minden etetesre, es arra csak az elektromosat....be is haltam volna hajnal 3kor pumpalgatni :-/ (korhazban is mellszivoval indult be a tejem, pici 2 napig a magzatvizet hanyta, nem igazan volt kedve szopizni)
6. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Doooly)
2014. dec. 25. 20:49

Nekem kezi medalam van /volt es hasznaltam is, bevalt.

Jo kis izomgyakorlat, de 10 perc alatt lejott egy uveggel 250-300 ml. Elore nem vettem meg, mert ugye az sem bizti, hgy lesz-e tej, (nekem abban a more milk kapszula is segitett) szval azt megtudja venni a ferjed is, ha kell :)

2014. dec. 25. 20:25
Csatlakozom Kömény81-hez, a Medela elektromos nagyon jó, de lehet ez függ a mell formájától is, kinek és melyik az igazán jó.
2014. dec. 25. 20:12

Egyik sem. Az első gyerekemnél Medela kézit vettünk, nem volt jó, utána Aventet kaptunk kölcsön, az sem vált be.

A második gyerekemnél a kórházban elektromos Medelát adtak, na az volt a csúcs! Itthonra elektromos Pesztonkát vettünk, féltem, mert nagyon olcsó volt a többihez képest, de szuperül működött, könnyű volt használni.


Szerintem érdemes megvárni a baba születését, hogy kderüljön egyáltalán kell-e, és akkor csak elektromosat venni.

2014. dec. 25. 19:46
.
2014. dec. 25. 18:52
kinek melyik kezi mellszìvó jott be?avent medela?
2014. dec. 25. 18:51
Kézi mellszìvó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook