Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem? fórum

Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. febr. 18. 00:58
ez a legtobb embernek nem problema,mert szegeny es marol holnapra el.
107. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 106. - Gribedli***)
2015. jan. 12. 20:15
Félre értesz. Nem az a felszines és semmi köze a témának ahhoz,hogy én mit veszek. Az a felszines,h márkás farmerről leszedett cimkéket varrsz márkátlan farmerre,de mindegy. Ha nem érted hát a te dolgod.
106. gribedli*** (válaszként erre: 104. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 12. 13:36
Nekem is felszínes arról beszélni, hogy te miért veszed, vagy nem veszed, szereted vagy nem szereted a minőséget és nem is a témához tartozik, ezért írtam alább, hogy hagyjuk ezt az összehasonlítgatást, mert egyébként is különböző kontesztusban élünk és ennyi.
2015. jan. 12. 05:00
ki tart vissza ettol?
104. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 102. - Gribedli***)
2015. jan. 11. 21:02
Én is szeretem a minőséget. Ki nem? Különbséget meg bárki tud tenni szar és nem szar közt. Én nem azért veszek magamnak minőségi cuccokat,hogy másoknak megfeleljek hanem mert én szeretem és nekem fontos. Na mindegy..Én sem megyek bele ilyen vitába,mert nekem már beszélni is felszines erről,értelme sincs.
2015. jan. 10. 14:16
Akkor ne költsd el. :D nem kényszerít senki.
102. gribedli*** (válaszként erre: 101. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 9. 10:33
Szerintem hülyeség ezen vitázni, te te vagy, a te életed, az enyém pedig az enyém. Én szeretem a jó holmikat, mert látom a minőségbeli különbségeket, de szeretem a jó utánzatokat is. A munkámban számít az öltözködés és nem mindegy, hogy egy adott ruhának milyen az esése, a megjelenésen sokat dob, vagy elvesz. Viszont nem vagyok egy shoppingmániás és nem fogok rá többet költeni, mint amennyit kitűzök, ezért vegyesen beszúrok utánzatokat is. Teljesen más kontesztusban/helyen élünk, ezért nem megyek bele ilyen összehasonlítgatásokba, nem is a fórum témája. Teljesen elkanyarodnánk.
101. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 100. - Gribedli***)
2015. jan. 9. 10:08
De érdekel a véleményük. Ha nem érdekelne szarnál bele ,hogy a sok felszines sznob mit gondol mire huzza a száját. Azzal,hogy egy utánzat farmerra átvarrod a márkás cimkét helyet adsz a felszinességüknek és majdnem azzá válsz te is. Én az ilyenre allergiás vagyok. Nem akarok itt semmit irni stb,de szerencsés vagyok,nem élek szarul mégsem nézem és néztem soha a másikon,hogy milyen márkájú cuccokban billeg,max,hogy tiszta és ápolt-e. A környezetem nagy résza hasonlóan él mint én,de nem ezért hanem mert nem vagyok sem felszines ,sem sznob és nem is értek szót az ilyenekkel. Ha találkozok egy ilyesmivel mindig ugyanaz a forgatókönyv: eleinte vissza fogom magam mert hát..ugye kell,de miután folyamatosan sznoboskodik valaki na elszáll az agyam és "leoltom". Nem azért mert én vagyok a nagy megmondó ember hanem mert lehet túl gyenge vagyok,de nem birom az ilyet hosszú távon és pont. Nem értek egyet azzal,hogy erre is szügség van. Munka során sem,mert az igazán intelligens,normális ember a másik kevésbé tehetősebb emberhez is normálisan áll és az embert látja benne nem a ruháit. Azt sem mondom,hogy a ruháit nem látja,de max késöbb jóval késöbb.
100. gribedli*** (válaszként erre: 99. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 9. 09:38

Èn nem vagyok felszínes és tisztában vagyok azzal, hogy a címkeátvarrással még nem lesz jobb minőség egy utánzat és személy szerint én nem nézem le azt, aki nem márkás cuccban van. De nagyon sokan, akik felszínesek, ennyitől szépen el is hallgatnak. Azokra gondolok, akik vannak annyira sznobok, hogy egy márkanév alapján ítéljenek, de nincs annyira ízlésük, hogy felismerjék, megkülönböztessék az igazit az utánzattól. És nem, nem érdekel a véleményük, de akár munka során is előfordul, hogy az ügyfeleket befolyásolja egy adott típusú öltözködés. Egyáltalán, az emberek nagy százaléka következtetéseket von le mindenből, tehát szükség van erre is.


De még ott van az a típus, aki simán csak felszínes és kritizál, amiről Andi beszél, a tesója, és erre is írtam neki a tippet.

99. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 95. - Gribedli***)
2015. jan. 9. 09:22
Nem akarok kötekedni,de ez a cimkeátvarrás mire is jó?? Hogy mások azt gondolják,hogy márkás farmerban vagy?? Ki a f..t érdekel ki mit gondol? Vagy mire húzza a száját? Hiába varrod át és hiába jó minőségü az a farmer is,az már nem az. És abban sem vagyok biztos,hogy másoknak nem tünik fel,max nem szólnak mert minek ,meg nem is érdekli szerintem őket. És szintén nem kötekedésből,de (és ez csak az én véleményem tudom jól)én bár fiam pici korától odafigyelek,hogy jó minőségi ruhákat,cipőket vegyek neki,de nem arra nevelem,hogy a márka legyen a mindene és azt figyelje magán meg másokon. Nekem az túl felszines. Mi nem a ruha márkája alapján itélünk meg egy embert. Jó tudom ti sem..Fiam jó suliba jár(kivéve a kaját amire inkább be sem fizetem)és az oszt.társai is mind jól öltözöttek,nem is foglalkoznak ezzel,de egy nap még tavaly azzal jött haza,hogy ő nem ért valamit. Kérdeztem mit: hogy az egyik oszt .társa nem tud másról beszélni újabban csak a ruhákról(fiú)és nézegette fam cipőjét,kabátját,hogy milyen márka és,hogy ez miért van. (ez a fiú szintén jól öltözött gyerek)Mondtam,hogy nyilván érdekli a divat ami nem baj,az sem,hogy nézegeti és ad a minőségre csak nem szabad túlzásokba esni mert az elég felszines. Na megértette azóta nem foglalkozik vele. Ő nem is ruhamániás. De azért szeret csinos lenni. Viszont a ruhái 95%-át én választom neki. Ami azért nem baj mert megbizhat az izlésemben.De azért abban 5%-ban megizzaszt,mert ott olyankor semmi nem jó,nem tetszettős.
98. gribedli*** (válaszként erre: 97. - Andika751)
2015. jan. 1. 17:46

Nálunk nincs turi, viszont vannak nagyon szupi outlet-ek, ahol a népszerűbb márkák cuccait 70-80%os kedvezménnyel meg lehet venni, ez rendszerint olyan darabokat érint, amik pl végül nem kerültek be a kollekcióba vagy kétrészes holmiknál eladták a felsőt vagy az alsót, esetleg minden olyan, ami még a leárazásoknál sem lett eladva mert ezeket nem tartogatják, az 50%os leárazások mindig az idei dolgokra vonatkoznak, a 70-80 pedig a tavalyiakra és így tovább.


Meg én nagyon odafigyelek olyan apróságokra is, hogy más üzletben veszek ajándékutalványt, akkor kapok kupont, ami pénzvisszatérítés. Nem tudom elhinni, hogy másoknak ez nem tűnik fel, de mégis...


A kedvenc gyerekruhaüzletem karácsony előtt dobott ajándékkuponokat ott, ahol a kaját is veszem. Minden 50€ ajándékutalványért ugye veszek 50€-nyi ruhát az üzletben, de decemberben minden 50€ bevásárlásért az a másik üzlet adott 10€ levásárolható kupont. Tehát már 20% engedmény csak az, hogy "megajándékozom" magam az ajándékkuponnal. A ruhaüzlet felelőst ismerem és megsúgta, hogy karácsony előtt melyik nap kezdik a leárazást törzsvevőknek, szóval ne menjek túl korán kari előtt, hanem várjam meg. Így amit vettem a lányoknak, azt már így is 50%al olcsóbban kaptam de januárban lesz még szülinapos 10% kedvezményem az egyik gyerek miatt, ami hozzáadódik a többihez, szóval összesen 60% kedvezmény. Azt, hogy miket veszek náluk, mindig előre megnézem a netes oldalukon és kész listával megyek oda, nem impulzusból vásárolok. Szóval kitűnt gondolom, hogy én semmiért nem vagyok hajlandó teljes árat fizetni, ha nem muszáj, de ehhez egy kicsit szemfülesnek kell lenni, vagy nevezhetjük rögeszmének:DDD


De ismerek rengeteg embert, aki neten shoppingol, mindenkinek megvan a maga módszere, és ezek is jók, nagyon jó kis árakat lehet találni. Nálunk sokan dicsérik a zalando-t, ruha és cipő webshop, kedvezményes árak, minden jobb márka megtalálható, gyors kiszállítás. Az outlet előnye viszont, hogy felpróbálhatod, megtapinthatod azonnal, szóval ki-ki ami neki legkényelmesebb, net vagy outlet, azt választja:) a netes vásárlásnál ismerned kell jól, hogy egy adott márka konfekciómérete mennyire pontos, hogy kicsin öltöztet vagy lazán öltöztet, így ha már tudod, hogy neked abból ez és ez a méret lesz a tuti, és azt rendeled, nem baj, hogy nem próbáltad fel mert elégedett leszel

97. andika751 (válaszként erre: 95. - Gribedli***)
2015. jan. 1. 10:29

én meg rákaptam a turikra, nemrég egy Lévis fekete bársonynadrágot találtam 600 Ft-ért, szinte alig használhatták, mert egyáltalán nem volt kopott, a férjemnek egy Lee farmert, szintén ennyiért, hozzá egy szép inget, nem veszek meg, csak olyat, ami tényleg jó és ezért sokszor bemegyek, mire találok egy-egy jó darabot, de megéri, az idén is 3-4 db-al tudtam bővíteni a téli ruhatáramat poton pénzért, ezen iszonyat sokat spórolok!

A kínait nem szeretem, a nem kínai meg sajnos nagyon drága, nem mondom, hogy néha nem veszek, mert pl. tavalya nyár végén vettem 3 jó, márkás felsőt féláron, és elraktam, majd most nyárra, ugye a nyári felsők, azért olcsóbbak is.

Tehát én is szeretem a szépet, de odafigyelek rá.

Most egy parfümre vágyódok már régóta, találtam egy oldalt, ahol , ha nagy kiszerelésben veszem meg harmadába kerül, mint a helyi boltokban, csak hát egyszer kell egy nagyobb kiadást rá kiadni, de akkor 3 üvegnek megfelelő lesz belőle.

96. andika751 (válaszként erre: 94. - Gribedli***)
2015. jan. 1. 10:22
Nagyon köszönöm Gribedli!
95. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Andika751)
2015. jan. 1. 09:35

A márkás ruhákat én is szeretem, de azért, mert szeretem a jó minőséget és úgy vettem észre, hogy bizonyos márkák tartósabbak, valamint apróságok, amikre én nagyon adok: helyes varrás, helyes szabás, jól eldolgozott szálak, stb. Anyám első szakmája varrónő volt és felismerek egy jól szabott ruhát, pontos varrásokkal, meg látom a különbséget egy esetleg szintén drága ruha (viszont pocsék varrás) és egy másik jó márka között. Ha árban egyformák is, az utóbbinak kevesebb reklám kell, mégis híres.


Ez nem azt jelenti, hogy teljesen megvetem a gagyi cuccokat mindenben, mert ha csak a szín és forma összeállítás a lényeg, nagyon sok utánzatból is lehet olcsón jól öltözni, az ízlés az ízlés, max kevésbé lesz tartós (de ez attól is függ, hogy hogyan ápolja, tartja rendben az ember). És mivel nekem márkás ruhákban a minőség a fontos, én nem arra megyek, hogy minden évszakban meglegyen az új modell, hanem amikor hordhatatlanra kopik egy jó minőségű darabom, akkor helyére veszek egy újat. Tehát tökéletesen elégedett vagyok, ha csak egy dolog van egy bizonyos márkából, amit sokat használok, hordok és mikor kivégzi idejét, akkor csáo:)


DE: mindig leszedem a címkéket farmerekről, innen onnan és elteszem a varrósdobozba. Ha véletlenül találok egy jó utánzatot, valami gagyi márkából, akkor leszedem róla a gagyi címkét és felvarrok egy olyat, amelyik márka cuccaihoz nagyon hasonlít. Így még azoknak sincs egy szava sem, akik egyébként fel sem tudják ismerni, csak mindig megtöltik a szájukat márkanevekkel, mert csak a feliratokra utaznak. Persze, tudjuk, hogy egy original farmeren azok a kis réz bigyók is az adott márka feliratával vannak ellátva, de senki sem fog olyan közel hajolni, plusz a modellt nem mindig ismerik fel, mert sok van egy éven belül is, meg lehet tavalyi is.


Így csináltam a múltkor is, van egy csini szűk c&a farmerem, 16 euros, amiről leszedtem a címkét és rátettem egy régi, már konténerbe küldött liu-jo farmer címkéjét (az öv része legyen ugyanakkora mindig!). A kritizálók ellen ez Is jó módszer. A fiam szereti a roy rogers farmereket és ő is olyan, mint én: jó ha van, de ha talál egy hasonlót, régi farmer címke csere!:D

94. gribedli*** (válaszként erre: 92. - Andika751)
2015. jan. 1. 09:08
Látod, jó földbe esett a mag, nagyon büszke lehetsz magadra!:D
93. andika751 (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2014. dec. 31. 17:35

igazad van, és sokszor elgondolkozok rajta, hogy nem is igazán van szükségem sok mindenre, meg amúgy is a fogyasztási dolgok állandóan változnak, nem is lehet őket követni.


Az a vicc, hogy a saját húgom is állandóan kritizál, hogy milyen gagyi ez vagy az, miért nem veszek márkásabbat, divatosabbat, jobbat, ő állandóan szórja a pénzt, amit ráadásul nem is ő keres meg, a párja külföldön dolgozik, gyerek nincs.


Egyébként, amire nagyon vágyódtam az az utazás, de eddig valóban, azért nem költöttem rá sokat, mert akartam egy tartalékot, most, hogy ez megvan, már nyugodtabban adok majd ki rá, mert tudom, hogy még a tartalék így is megmarad, ezért azért megküzdöttem, bár nem volt olyan nehéz, mert valószínű, hogy nem is volt vágyam dolgokra, így lemondani sem kellett róla.


Egyébként szeretem a dolgaimat jól kihasználni, és csak azért, mert már van modernebb nem fogom kidobni, eladni.

92. andika751 (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2014. dec. 31. 17:28

köszönöm szépen!


egyébként még pár éve, mikor váltottunk pár e-mailt kezdtem sok mindent beiktatni az életemben a spórolással kapcsolatban, és nagyon bejött, mivel a vésztartalék hamarabb összegyűlt, mint gondoltam.

91. fincsi5 (válaszként erre: 90. - 3db6a6b87b)
2014. dec. 31. 16:04
Te ilyen új vagy? És más névvel voltál már? :))
90. 3db6a6b87b (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 31. 10:20

én nagyon megértlek :(

én is hasonló vagyok...

pedig... :((

2014. dec. 31. 10:18
add nekem, én elköltöm helyetted! :)
88. kriszta773 (válaszként erre: 86. - Andika751)
2014. dec. 31. 10:14
de azért ne veszítsd el a realitást, mert venni egy új ruhát nem kellene, hogy ebben pszichológusok és a család támogasson :)))) vegyél egyszer egy nagy levegőt és azzal együtt egy új cuccot
87. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Andika751)
2014. dec. 31. 09:38

Használd egészséggel az új bicajt!:)))


A külső nyomásnak meg nem muszáj engedni. Te te vagy. Ha neked nem fontos egy adott dolog, akkor nem fontos és kész. Nem kell megvenni csak azért, mert a másik milyen jól megvan azzal. Vagyis te nem veszed meg, tudom, azt akartam mondani, hogy nem kell problémázni azon, hogy te nem merted megvenni mert nem akarsz költeni, hiszen ami neked fontos lesz, arra biztos, hogy fogsz költeni amennyit jónak látsz. Akik szeretnek, azok ezek nélkül is szeretnek mert így szoktak meg. Akik pedig előtte nem értékeltek, azok akkor sem fognak, ha neked is lesz ez vagy az. Megengedhetnéd magadnak de nem teszed, mert nem vagy benne biztos és ez a te döntésed. Majd ha biztosabb leszel abban, hogy tényleg kell neked az a valami (vagy az utazás) és tényleg ha megveszed, akkor is marad elég pénzed, akkor meg fogod venni, ez így megy. Én biztos, hogy nem foglak arra buzdítani, hogy szórd szét amid van, vagy lazíts. Mert túl sokat láttam már, jobbnak tartom az óvatosságot. Ehelyett arra bíztatlak, hogy csak így tovább és rakosgasd csak félre, esetleg olyan kompromisszumokkal, hogy amikor sikerült összegyűjteni egy-egy komoly célra, olyankor mindig legyen egy komolytalanabb KIS költés mint jutalom. Pl. Amikor sikerült kifizetni egy régebbi hitelt (amire úgy gyűjtöttél össze, hogy hamarabb kifizethesd, a lejárati idő előtt) akkor bónuszként betervezel egy wellness hétvégét a közeljövőben (vagy amit te szeretnél, ez csak egy példa).

86. andika751 (válaszként erre: 85. - Kleeri)
2014. dec. 31. 07:21
a férjem nagyon sokat segít nekem, de helyettem nem élheti az életem, ezt nekem kell megtenni.
85. kleeri
2014. dec. 30. 21:21
szerintem kellene valaki melléd, aki egy kicsit segít ebben
84. kriszta773 (válaszként erre: 81. - Andika751)
2014. dec. 30. 21:18
szerintem pszichológus nélkül is meg tudnád oldani :) mert azt világosan látod, mi a probléma, és hogy irreálisan reagálod le. valószínűleg csak meg kéne tenned az első lépéseket, mint ahogy írtad is, és simán beleszoknál az új helyzetbe :)
83. kleeri (válaszként erre: 81. - Andika751)
2014. dec. 30. 21:17

hát sajnos pont erre gondoltam,

kitartást kívánok

82. andika751 (válaszként erre: 80. - Fincsi5)
2014. dec. 30. 20:21
köszönöm szépen, neked is és mindenkinek Boldog Új Évet!
81. andika751 (válaszként erre: 79. - Kleeri)
2014. dec. 30. 20:20
köszönöm, már jó pár éve más miatt sajnos jártam, és nagyjából tudom, hogy mi az ábra, de ezen csak én tudok változtatni, már akkor is megmondta a pszichológus, hogy túl maximalista vagyok, ugyanakkor, nem merek kockáztatni, meg hát a rossz minta, amiben felnőttem, az is nagyban befolyásol, amit eltanultam, sajnos nem a legjobb minta volt. Folyamatosan próbálom magam fejleszteni, és azért már sok jó eredményt értem el, de ez egy folyamat, amiért nap, mint nap meg kell dolgozni, egyszer ezt hallottam egy dokitól, de mostanra értettem meg igazán, hogy ha úgy érzed, hogy már elértél egy fejlettségi szintet, és hátradőlsz, hogy akkor most már minden oké, hát nem így lesz, mert ha nem vigyázunk nem vagyunk éberek, visszaesünk oda, ahonnan elindultunk.
80. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Andika751)
2014. dec. 30. 20:12

Nagyon örülök, hogy megvettétek a bicajt!


Aki félreértette, arra most nem mondok semmit, tudod mit gondolok!


És elismerésem a munkádért!


BUÉK!!

79. kleeri (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 30. 20:07

én úgy gondolom, el kellene menned pszichológushoz,

nem rosszindulatból írom,

lehet hogy ez komolyabb annál, mint hogy itt beszéljük meg

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook