Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevők fórum

Kényszerevők (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 28. 01:49
ez nagyon rossz,mert ramehet az egeszseged!talalj magadnak valami jo elfoglaltsagot/hobbyt/,hogy ne mindigcsak az evesen jarjon az eszed.
2015. jan. 5. 13:14
Még csak azt akarom mondani hogy régen folyamatosan kívántam valamit,most ha éhes vagyok,kell gondolkodnom hogy mit is egyek mert nem kívánok semmit,vagy nagyon ritkán de akkor is inkább ételt mint édeset.Ezért is vagyok boldog mert megszűnt a harc önmagammal,ha éhes vagyok eszem de nem tulajdonítok már olyan fontosságot az ételeknek mint régen.
36. gbabi50 (válaszként erre: 35. - Marlenka70)
2015. jan. 5. 13:10
Én is azt gondoltam hogy nem fogom tudni csinálni,hónapokig vacilláltam hogy mi legyen,túl hosszú volt a tiltó lista,nem akartam olyanba belefogni amire előre tudtam hogy nem fogom tudni csinálni,nem akartam még egy kudarc élményt ,lelkileg már teljesen le voltam lombozódva mert sikeres fogyások után jöttek a még sikeresebb vissza hízások ,de saját magam is meglepődtem hogy mennyire eltűnnek a vágyak, sóvárgások.Ami még érdekes hogy ha egy ici-pici sütit megkóstolok ,nem fog el az a vágy hogy még egyek mint régen.Sajnos az ember ha sütöget másoknak van hogy meg kell kóstolni nehogy valami gubanc legyen,nem egyszer jártam úgy hogy a sós tallérból kifelejtettem a sót :-) még szerencse hogy az elején kóstoltam és lehetett pótolni a hiányt,annyi mindenféle kell bele hogy volt hogy a só kimaradt.Van hogy a krémeket is megkóstolom,na de ez semmit sem ront az étrenden mert olyan minimális hogy az semmi.Köszönöm a jókívánságokat és neked is kívánom hogy találd meg a neked megfelelő táplálkozást.
2015. jan. 4. 20:12
Gratulálok az elért sikerekhez! Tudom, hogy ez jelentené a végleges megoldást a jojóra.Nekem sem a kenyér hiányozna inkább a sütik, én is másoknak(is) sütögetek, és azt nehéz megállni.
2015. jan. 3. 15:54
Magamnak paleo tallért sütöttem szilveszterre,nagyon jó lett.Most próbáltam ki a paleo diós puszedlit,nagyon jó lett az is és kis zsömléket is sütöttem,azok is jók lettek,ezek voltak első paleos próbálkozásaim mert eddig nem értem rá,nem is magamnak kísérletezek,inkább arra készülődök hogy majd unokáimnak és anyukámnak sütögessek .Anyukám is 6 hónapos de ő kívánja a sütiket mivel szedi a gyógyszert a cukorbetegségére és az egy kicsit bekavar de az a jó hír hogy már csak fél adagot kell bevegyen és rendben van a cukra,előtte dupla adaggal is nagy volt a cukra.Én nem igazán hiányolom a régi dolgokat.
2015. jan. 3. 10:11
Az unokáim külföldön élnek de majd ha meglátogatom őket nekik is igyekszem paleo sütiket csinálni.Őket szeretem a legjobban és szeretném ha egészségesek maradnak.
2015. jan. 3. 10:10
Én egyedül élek,de ha családom lenne akkor is megoldanám,te köret nélkül eszed a husit vagy zöldségekkel,én mindent kenyér nélkül eszem,most voltam 6 hónapos,szilveszterre sütöttem egy kis tallért magamnak hogy a buliban legyen mit rágcsálni,egyszerűen nem hiányzik a kenyér,sem a palacsinta,megvagyok nélkülük,de az egészségem többet ér,nem beszélve hogy mióta el olvastam a könyvet,lelkiismeret furdalásom van ha másoknak rossz dolgokat adok de tudom hogyha nem én adnám úgyis megvennék a boltban,ezt azért mondom mert szoktam vállalni tallér sütést meg más sütiket is készíttek barátoknak amikor megkérnek.A paleo étrenddel sokkal kevesebbet eszel.
31. marlenka70 (válaszként erre: 30. - Gbabi50)
2015. jan. 2. 20:14

A családod mennyire tolerálja ezeket a változásokat?

Nagy vonalakban ugyan de tudom miről "beszélsz". Sajna az nem fér bele, hogy két esetleg három felé főzzek napi szinten, illetve elég húzósak a maglisztek is anyagilag. Nekem tetszik, de a családom nem vevő rá.

30. gbabi50 (válaszként erre: 29. - Marlenka70)
2015. jan. 2. 19:58
Szerintem mindenki még piheni a nagy bulizás fáradalmait :-)Ha tényleg akarsz valami jót tenni az egészséged érdekébe olvasd el vagy Robb Wolf paleolit megoldás könyvét vagy a Szendi Gábor zöld fedelű könyvét,csak az egyiket elég,most néztem bele a Robb Wolf könyvbe,láttam sok edzés gyakorlatot is mutat,én Szendi könyvét már a nyáron el olvastam,azóta nagyot fordult velem a világ,megváltozott az életem,szerintem egy próbát megér.
2015. jan. 2. 19:50
Hová tünt innét mindenki? Elég sokan csatlakoztak korábban. Talán könnyebb lenne ha megosztaná mindenki a módszerét. Vagy eddig tartott a lelkesedés? Azt nem hiszem! Én most készülök venni ellipszis trénert, mert az előző néhány hónapja feladta a harcot.
28. gbabi50 (válaszként erre: 27. - Le Bono)
2015. jan. 1. 18:29
Boldog új évet kívánok és azt hogy sikeresen tartsd meg az elért eredményt.Azt azért tartsd szem előtt hogy a zsír a barátunk a ch- az ellenségünk na meg az olyan ételek amik hamar megemelik a vércukrot.Én a nyáron olvastam el Szendi Gábor könyvét és rájöttem hogy a szervezetem is hányszor jelezte hogy valamit nem jól csinálok de nem tudtam a helyes utat,így hát hittem a 90 naposnak,a Dukán diétának és sok mást kipróbáltam mert nem akartam elhízni és küzdöttem rendesen a kilókkal,sajnos a rossz táplálkozás jojozáshóz vezetett,nem beszélve hogy mennyire megnyirbálta az önbecsülésemet és amikor már belefáradtam a sok szenvedésbe,a két fogyókúra közti szünetben mindig visszajöttek a keservesen leadott kilók ,de olyankor annyira megbolondult a szervezetem hogy muszáj volt ennem mert egyszerűen nem bírtam parancsolni magamnak,most már tudom hogy nem bennem volt a hiba és ez azért nagyon jó érzés.
2014. dec. 31. 11:17
Kedves Babi, koszi a jotanacsaidat! remélem nekem is sikerulni fog majd nem jojozni. A tejtermékekkel kapcsolatban azt hiszem teljesen igazad van, mivel azokban kis molekulaju fehérjék vannak, amiket konnyu megemészteni, és még ha nem is tartalmaznak sok zsiardékot, nagyon taplaloak. A sajtgyarak mellett a tejsavoval hizlaljak a disznokat, és ez nem véletlen.... Viszont a gombakban nagyon nagy molekulaju fehérjék vannak, amik lebontasahoz a szervezet sok energiat hasznal fel, igy a gomba elég jol fogyaszt, ugy vettem észre. Kellemes szilveszterezést és boldog ujévet kivanok!
26. gbabi50 (válaszként erre: 25. - Le Bono)
2014. dec. 30. 15:19
Kedves Le Bono!Abban teljes mértékben igazad van hogy minden ember egyedi és megismételhetetlen,ezért is nem minden mindenkire érvényes.A 20-30 kg-okat nem 1-2 hónap alatt híztam vissza,hanem hónapok évek alatt ,úgy hogy közben mindig próbáltam megtartani az elért eredményt.Belőlem csak 32 év fogyókúra tapasztalatai beszélnek,saját és mások tapasztalatai.Most hogy 8éve netezek sokkal több infó jutott el hozzám és nagyon sok embert ismerek akik ugyanazt az utat járták mint én,vagyis a jojo-zást.Mivel hogy férfi vagy neked egy picivel könnyebb a dolgod mint a nőknek mert nagyobb az izom tömeged ami a zsírégető.A vércukor szint alacsonyan tartása az nem szenvedés,sőt az segít abban hogy ne legyenek zaba rohamok,de mire megtudtam hogy azt hogyan lehet elérni ,sajna sokat szenvedtem mindenféle fogyókúrával .Azért írtam hogy az életmód váltás,ha ugyanazt eszed amitől elhíztál,a zsír előbb utóbb vissza jön.Az utolsó sikeres fogyókúrám azért volt szenvedéssel tele mert nem tudtam hogy a tejtermékek is megemelik a vércukrot,én a ch-t néztem na meg abban a diétában engedélyezve voltak,és fogytam de sokat szenvedtem és sok éjszakát nem aludtam az éhség miatt,fogytam 25 kg,aztán lett egy köszvény rohamom amit csak steroidokkal tudtak rendbe hozni ,a kezelés alatt már 8 kg vissza jött,aztán szép lassan a többi,úgy 1,5 év alatt ugyanott voltam.Azt hogy a tejtermékek sem jók a fogyókúrában,most tudtam meg a nyáron.Az is igaz hogy egyénileg is meghatározó az ki hogyan reagál,nem ugyanaz egy fiatal aki még nem inzulin rezisztens vagy egy idősebb aki már cukor beteg és még az sem mindegy hányszor fogyóztál életedben ,mert minél többször annál nehezebben mennek a kilók ,annál jobban makacsolja meg magát a szervezet és nem akarja elengedni a zsírpárnákat.Neked azt tudom tanácsolni,ahhoz hogy megtartsd az elért eredményt ,kerülnöd kell azt az életmódot ami a hízáshoz vezetett.Ha még van kérdésed nagyon szívesen válaszolok ,igen az 50 a korom volt amikor regisztráltam,most már 57 :-)
25. Le Bono (válaszként erre: 24. - Gbabi50)
2014. dec. 29. 19:46

Ne haragudj, kedves Gbabi50, de nem vagyunk egy véleményen. 50 az a korod lehet?

Ugy érzem, hogy a sajat, egyéni tapasztalataid ugy értelmezed, mint ha azok mindenki szamara altalanosan igazak lennének. Szerintem nagyon tévedsz! Mindenki egyéni, nem lehet altalanositani még a fogyizasban sem. Talan az lehet altalanos jellegu, hogy nincs mindenkire érvényes fogyozas. Mi kulonbozoek vagyunk, mindenkinek meg kell talalni a maga modszerét.

Szerintem az is egy alapigazsag, hogy ha fogyni akarsz, viszonylag alcsony szinten kell tartanod a vércukorszintedet, és ez nem kellemetlen. Sot, ez lehet a kulcsa a sikernek.

Mas: nézd, én 40 kilot fogytam 4 honap alatt és nem hizom vissza, mert aug ota annyi maradtam. Miért ugy allsz neki a dolognak, hogy lefogysz 10-20-30 kilot és utana visszahizod. Visszahizni 30 kilot, ahhoz min. 1 honap kell. Ha jol vagy agyilag, nem tudsz visszahizni 30 kilot. Meg tudod ezt magyarazni, hogy ez hogy lehet? Lehet, hogy engem is ez veszélyeztet, és szeretném tudni a részleteket és a kulisszatitkokat... hogy el tudjam kerulni... Talan megértessz? koszi a felhomalyositast :)

24. gbabi50 (válaszként erre: 23. - Le Bono)
2014. dec. 28. 21:36
Sajnos ha csak eldöntöd de nem választasz megfelelő étrendet akkor hosszú távon nem működik és minél többször fogyózol annál nehezebben megy,az akarat erő fogy a kilók meg nem ,csak úgy lehet kitartani ha a vércukor rendben van,ha nem akkor az megtör előbb-utóbb minden akaratot.Én is mindig magamat hibáztattam hogy milyen akarat gyenge vagyok(többször fogytam 25-30 kilókat amik sajna mindig kamatostól jöttek vissza),mióta étrendet változtattam azóta köszi,minden tényleg fejben dől el,de e nélkül szerintem csak rövid távon működik ezt nem csak magamnál láttam hanem sok sok más embernél.
2014. dec. 27. 22:58
Minden a fejedben dôl el. Sokszor a neked màr ugy is mindegy alapon ôrômet szerzel magadnak az evéssel. De nem mindegy, csak el kell hatàroznod, hogy kezedbe veszed az életed és erôs leszel. Màsban keresel élvezetet, mint a zabàlàsban. Ha pl el tudod fogadni, hogy éhezve, hypoglicémiàsan lebegsz és jol érzed magad, akkor az is lehet egy megoldàs. Nézd, én ezt az utàn irom, hogy én is kajàlàssal kàrpotoltam magam és nagyon meghiztam, és akkor ugy éreztem, hogy az ugy nem élet, mert meg fogok halni valamiben. Lefogytam 40 kilot és ujra élek! neked is ezt kivànom!
22. nicole64 (válaszként erre: 1. - Tekki)
2014. dec. 27. 12:58
szia, ez szerintem nemcsak pszichés dolog, hanem fizikai is. Ha az ember finomított szénhidrátot eszik (fehér liszt, cukor), akkor az beindít egy mechanizmust a szervezetben, és még többet akarsz belőle enni. Ne vádold magad, ez mindenkinél így van! A megoldás szerintem, hogy nekiállj egy fogyinak, életmódváltásnak, és akkor már nem akarod feladni az eredményeket... Kezdetben elég, ha csak a szénhidrátot jó szénhidrátra cseréled (teljes kiőrlésű pékáru, barna rizs, zöldség, gyümi). Így nem fog ugrálni a vércukorszinted, és nem fog a szervezeted még több kaját kívánni. Tudom, miről beszélek, mert én is jártam ebben a cipőben...
2014. dec. 26. 21:27
Nekem az evési rohamokat az inzulin ingadozása okozta,6 hónapja paleozok és ezek megszűntek,32 évig kínlódtam a fogyókúrákkal ,sokszor lefogytam nagy kínok árán aztán amint egy kicsit lazítottam,már is kamatostól jött vissza,mindig harcban voltam a szervezetemmel,hát most köszönöm jól vagyok,én megtaláltam az utamat,vége a zaba rohamoknak,meg az éjszakai evésnek,nem mondom hogy este ha éhes vagyok nem eszem de azt ami nem hizlal és ami nem emeli a vércukromat.Lehet hogy tudtam valakinek segíteni.
2014. dec. 23. 20:36
Azt tapasztalom, hogy családi segítség nelkül nem tud működni a gyógyulás. Mikor a legmélyebben vagyok akkor rúgnak mégnagyobbat...
19. tekki (válaszként erre: 18. - Marlenka70)
2014. dec. 23. 20:11

Köszi!

Tényleg ez van. Nálad csak a depressio hozza ki?

Nálam sajnos alapéletforma lett.

Sok faktoros a dolog, nem élek mintaházasságban sem, sajnos van gyerekem is, ígynem könnyű a dolog.

Minden esetre gyógyulni kellene. Az egyedüllét rosszabb, ez nagyon betesz, akkor sokat eszem.

18. marlenka70 (válaszként erre: 15. - Tekki)
2014. dec. 23. 19:52
Ne legyenek illuzióid, rengeteg rosszindulatú bejegyzés érkezik sajna. Nekem is volt fógyis fórum témám a ropik osztották folyton az észt. Érdekes módon ha valaki fórumot indít a vérző orráról, vagy a hüvely gombáról oda nem érkeznek gonoszkodo bejegyzések.
17. tekki (válaszként erre: 16. - Jógini1)
2014. dec. 23. 19:28
Én a 90 napos fogyókúrával. Akkor nagyon jól voltam, az, hogy végre jól éreztem magam a bőrömben erőt adott. Utána még évekig tartottam a súylom dietetikus segítségével. egyáltalán nem voltak evési rohamaim.
16. jógini1 (válaszként erre: 15. - Tekki)
2014. dec. 23. 13:14
Amikor lefogytál, azt hogyan csináltad?
15. tekki
2014. dec. 23. 13:08

Jó, hogy ennyien írtatok, bár volt aki nem a legjobb indulattal...

Válasz arra, hogy honnan tudja az ember. Utánaolvastam pl., mert rájöttem, hogy állandóan a kaján jár az eszem. Nem mindig azért, hogy egyek, hanem, hogy ne, vagy, hogy mit, hogy ne hízzak stb.

Több oka lehet, bár nem vagyok pszichológus. Változott az életem, párkapcsolati problémák, közben gyerekem született, ami jó persze, de a felelősség is nagyobb lett stb. Kezdetben stresszlevezető vagy TV nézés mellé volt, aztán ez rosszabb lett. Én inkább este eszem amúgy sokat, este van kontrollvesztés, de nem mindig. Inkább a baj az, hogy akkor is eszem, ha nem vagyok éhes. De mondjuk éjszaka soha nem eszem, az nálam nincs és régebb sem volt. Ettől persze még betegség. Különben ahogy hízik az ember egyre rosszabbul érzi magát a bőrében, aztán tovább eszik. Amikor sok kilót ledobtam, akkor évekig rendben voltam. Sőt terhesség alatt sem híztam sokat és közvetlen utána sem. Viszont volt egy szülés utáni enyhe depresszióm,. majd a munkahelyemből adódóan vizsgáim, a férjemmel is problémák voltak, így robbant a bomba. Persze lehet azt mondani, hogy a háttérben megbúvcó probléma okozza, vagy a több probléma. Amúgy nálam sok faktorú szerintem. Serdülőkoromban is duckó voltam, de nem nagyon. Akkor mindig önértékelési problémáim voltak, indig kövérnek láttam magam. Valahogy így indult. Lefogytam-híztam, stb. Valójában beteg, olyan 6-7 éve vagyok. Különben nem azokat várom ide, akik azt mondják, hogy persze, hogy hízik, hiszen zabál, hanem azokat akik ebben vannak és tudják mennyire nem egyszerű ez...

2014. dec. 22. 09:01
jó reggelt, ti nem vezettek naplót az étkezéseitekről, és amúgy mozogtok i smellé valamit, ha igen, mit? és hetente hányszor?
2014. dec. 21. 20:34
Én közel egy éve küzdök ellenne, hogy éjszaka ne egyek. Sokszor igazából a konyhában ébredek fel teljesen. Hiába határozom el, hogy ne eszek éjszaka, rendszeressé vált. :(
12. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2014. dec. 21. 20:22
Tudom....
11. 388b941089 (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2014. dec. 21. 20:12
Ez genyó volt...
10. viva70
2014. dec. 21. 19:54
Csatlakozom hozzátok én is. Rám is inkább a stresszevés a jellemző. De, bármikor tudok enni sajnos. Ha nem vagyok éhes akkor is. Jelenleg nem vagyok vészesen túlsúlyos, olyan 5-6 kg plusz lehet rajtam. De, volt már 30 kg súlyfeleslegem is.:(
9. 1b26a5f006 (válaszként erre: 7. - Kisj)
2014. dec. 21. 19:18
Ennyit fogytál, vagy ennyit szeretnél fogyni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook