Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajtöredezés ellen mit ajánlotok éjszakára? fórum

Hajtöredezés ellen mit ajánlotok éjszakára? (tudásbázis kérdés)


20. renyh
2015. jan. 8. 13:01
köszönöm :-)
2015. jan. 4. 17:18

Ezekből válogathatsz, melyik válik be Neked:

Annyit még hozzátennék, hogy mindig hidegen sajtolt szűz olajokat használj, azokban vannak a jó hatóanyagok, amik táplálják a hajat/bőrt, szóval ne használj finomított olajat semmiképp!


Tojásos, olívás pakolás

A megadott adagok félhosszú hajra elegendőek, de ha nagyon sok hajad van, vagy hosszú, akkor nyugodtan duplázd, vagy akár triplázd meg a mennyiségeket.

Egy tojássárgájához keverj hozzá két evőkanál jó minőségű olívaolajat. Az olajat apránként keverd hozzá a tojáshoz, mert az csak így tudja felvenni. A sűrű masszához adj egy kevés tejet, hogy kenhetővé váljon.

Vidd fel a nedves hajra, és hagyd rajta egy órát, de ha van fürdősapkád, vagy folpackkal betekered, akkor akár egész éjszakára rajta hagyhatod. Samponnal mosd le alaposan, és a száradás után már érezni is fogod, hogy sokkal selymesebb lett. Hajszárítót én nem ajánlom, nem használok már évek óta....


Tojásos, mézes pakolás nagyon száraz hajra

Ez a pakolás rendkívül tápláló, ezért akkor érdemes használni rendszeresen, ha tényleg nagyon száraz a hajad. Egy tojássárgájához keverj hozzá három evőkanál mézet - ha hosszú a hajad, itt is szükséged lehet a mennyiség megduplázására. A pakolást nedves hajra kell felvinni, és egy óráig minimum hagyd hatni, de ezzel a pakolással is érdemes lehet egyszer-egyszer átaludni az éjszakát, és csak reggel hajat mosni.


Mézes, olívás pakolás

Ha nem szeretnél tojást kenni a hajadra, viszont tápláló pakolásra van szükséged, akkor három evőkanál mézet keverj össze három evőkanál olívaolajjal, és ezt vidd fel pakolásként. Majd a minimum félórás hatóidő után mosd meg alaposan a hajadat. A sűrű, ragacsos massza lemosásához kétszer biztos meg kell mosni a hajad, de megéri a macerát!


Pakolás háromféle olajból

Ehhez a pakoláshoz a következő, legkönnyebben beszerezhető olajokra lesz szükséged: ricinus, olíva, kókusz. A ricinust patikában tudod megvenni, az olíva és a kókusz a nagyobb áruházakban kapható, de ha ott nem találsz, akkor térj be egy bioboltba.

Egyenlő arányban keverd össze az olajokat egy kis tálban, és kend be vele az enyhén benedvesített hajadat. Fél-egy óra után alapos hajmosás következik, majd a haj száradása után - én nem használok hajszárítót - élvezheted az új életre kelt frizurádat.

18. renyh
2015. jan. 1. 12:40

[link]

közelröl pedig így néz ki. igazábòl most nincs eltöredezve, de akkor is nagyon rossz a tapintása és szintúgy föleg a jobb oldalon

17. renyh
2015. jan. 1. 11:37

És van még valami, amit nem értek: a helyzet rosszabb a fejem jobb oldalán, pedig tuti fix, hogy nem azon alszom, mivel fáj a vállam egy ideje...

Segítsetek légyszi, nagyon növesztenem kéne!

16. renyh (válaszként erre: 14. - Zoella96)
2015. jan. 1. 11:33
Szia! Soha nem vasaltam, nem is fogom. évekig nem szárítottam, csak most ősszel volt egy olyan hónap, amikor igen. Iszok eleget, eszem gyümölcsöt, zöldséget, fehérjét. Vitamint külön nem szedek, de mist már lehet, hogy ahhoz fogok folyamodni. :(
15. Szerte Lenke (válaszként erre: 1. - Renyh)
2014. dec. 26. 12:14
Éjszakára egy-két kellemes szeretkezést, hajnalban meg egy Elseve durván töredezett hajra való balzsamot, kétnaponta :-Í)
2014. dec. 26. 11:56
Kérdés az is, hogy (kívülről) sütöd/vasalod-e a hajad, illetve hogy hajmosás után magától szárad vagy hajszárítóval segítesz rá;(belülről) iszol-e eleget és az étrendeddel minden rendben van-e vitaminok terén. De vannak egész jó kis szerek hajra,amik természetesek és tényleg beválnak. Ha gondolod írj privit és küldök pár linket termékekről is. :)
2014. dec. 23. 19:54
ricinus olaj
12. Lilibeth (válaszként erre: 7. - Renyh)
2014. dec. 23. 19:02
Talán a sampon és a balzsam összetevői, amik okozzák a problémát. Nézd meg, mit is tartalmaznak ezek a termékek.....
11. kriszta773 (válaszként erre: 6. - Renyh)
2014. dec. 21. 09:34

attól függ, mivel és hogyan turbánozod fel, mert az sem jó, ha egész éjszakán át valahol megkötöd, megtöröd a hajadat

3-4 hónap után szerintem mindenkinek töredezik a hajvége, gyakrabban is simán vágathatnád. ha az egész hajad száraz és nagyon, akkor belülről is táplálhatod, vitaminokkal, ásványi anyagokkal, mert lehet, valami hiány az oka

2014. dec. 21. 05:36
hajvágást :D
9. Csigusz 79 (válaszként erre: 5. - Kriszta773)
2014. dec. 21. 00:50
Én is kicseréltem a párnahuzatot selyemhuzatra :)
2014. dec. 20. 18:30
kókuszolaj (pakolásként hajmosás előtti éjszakára)
2014. dec. 20. 16:42
Ja, évek óta melegollóval vágatom, babasampont használok utána shauma balzsamot. Mindrlezek ellenére nagyon száraz a hajam, azért lehet törékeny.
2014. dec. 20. 09:21

Egyideig azon az oldalon töredezett jobban, amelyiken aludtam. Azt akkor le is vágattam. Most már igyekszem ugyanannyit aludni mindegyik oldalamon, de így is hamar eltöredezik, 3-4 hónap után már észreveszem. Ennek elkerülése végett azt olvastam, hogy jót tesz, ha éjszakára felturbánozzuk. Csak attól tartok, higy mivel ott a hajvég is benne van, hogy így is törne.

Erről mit gondoltok?


Még csak egy hete alkalmazom ezt a ''felturbánozást'', de tetszik mivel szép hullámossá teszi.

De vajon el fog töredezni emiatt?

5. kriszta773 (válaszként erre: 4. - Renyh)
2014. dec. 19. 22:19

úgy érted, a hajvégek töredeznek félévente? vágatni kell rendszeresen a végéből egy picit

ha pedig úgy érzed, fekvéskor, alváskor roncsolódik a hajad, akkor a párna vagy a huzat anyaga lesz a ludas szerintem :)

2014. dec. 19. 22:00

bocsi. úgy értem, hogy ne töredezzen el. most szép egészséges, de félévente nagyon eltörik.


felkössem éjszakára, kontyozzam, vagy legyen kiengedve?

2014. dec. 19. 21:59
Cinket is szedhetsz.
2014. dec. 19. 21:55
ollót; aztán ricinuspakolást; azután meg B-vitamint;
2014. dec. 19. 21:47
(haj)töredezés ellen mit ajánlotok éjszakára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook