Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szomszédasszonyom veri a gyerekét fórum

A szomszédasszonyom veri a gyerekét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. 2c5f60da64 (válaszként erre: 88. - Derya)
2016. máj. 5. 16:05
Egyáltalán nem egyszerű elvenni a családtól, és annak is van sok módja. A gyereket a nagyszülőnek kellene családba fogadni, a lényeg, hogy az anyától megszabaduljon. Nyugodtan menj gyámügyre, ott csak segítenek a kislányon. Azért azt, hogy hova kerül, komoly, és nagyon sokrétű vizsgálat előzi meg.
104. 2c5f60da64 (válaszként erre: 1. - Csicsóné galambom)
2016. máj. 5. 16:02

Már hogyne kellene beavatkozni! Egy gyermek érdekében mindenképpen, mert ő nem képes képviselni az érdekeit és segítséget kérni. Minél hamarabb gyámhatóságra kell menni, valakinek ezt fel kell vállalni, különben a kislány sérül még jobban, lelkileg és fizikailag is erőteljesen.


Ez nem magánügy. Ha egy gyerekről van szó, semmiképpen sem az, csodálkozom, hogy a férjed ennyire gyáva, hogy ezt nem meri megtenni, vagy nem akarja. Még jó, hogy Te ott vagy.

2015. jan. 14. 11:28
Beszéltél azóta a férjjel?
102. adfa0d8bdb (válaszként erre: 10. - Csicsóné galambom)
2015. jan. 13. 13:31

"Nincs is vele szinte soha. Nem főz rá, nem ő megy érte az oviba, nem ő fürdeti, nem játszik vele. Az a kevés idő is elviselhetetlen, amit együtt töltenek. Szinte olyan, mintha gyűlölné a saját gyerekét......:("


Szerintem pont ezért viselkedik így a gyerek.

101. M0ncsa (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2015. jan. 13. 13:26
Igen, ez zsenialis otlet :)
100. M0ncsa (válaszként erre: 65. - Nordlys)
2015. jan. 13. 13:24

PONTOSAN.

(Idaig olvastam a hozzaszolasokat, mindjart folytatom.)

Nalunk is pontosan ezt vettem eszre. Akkor rombol meg orjong a gyerek (bar csak 2 eves), ha:

1) en ideges vagyok, atragad ra is;

2) tul keves figyelmet kap A SZULEITOL, es nem nagymamatol meg bebiszittertol meg szomszedoktol;

3) tul sok edesseget eszik, jellemzoen mezes kenyer formajaban (-> sugar rush).


Oszinten szolva, szerintem anyuka egy idegbeteg liba, akivel keptelenseg jozanul beszelgetni, nem hiszem, hogy dulore jutnal vele. Inkabb apukat, esetleg nagyszuloket celoznam meg egy joszandeku beszelgetes erejeig. De amugy en sem birnam elviselni, ha a szomszedom folyton gyepalna a gyereket, az ilyentol felmegy bennem a pumpa... szerencsere normalis szomszedaink vannak :)

99. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - BESTia ☺)
2014. dec. 31. 17:16

Már bocsánat, ezt Csicsónénak szántam ezt a hsz-t, nem magamnak..


Egyébként van igaza abban, amit mond, tényleg van az emberben keserűség, és pont a "külsősök" miatt, akik nagyon azt hiszik, mindent tudnak, közben semmit sem tudnak..


De nem róla hiszem ezt, valóban hiszem, hogy jogos a felvetett kérdése. Inkább csak jeleztem, hogy ne menjen el ebbe az irányba, ami a "bezzeg" kezdetű, meg az "én soha" kezdetű mondatokban ölt testet.


Abban is igaza van, hogy ez valószínűleg más eset (bár ki tudja), és abban viszont neki van az adott esetben felelőssége, hogy nehogy benézzen egy komoly bántalmazást..


Ezért mondtam első körben a védőnőt. Bár továbbra is tartom, hogy nem lenne butaság a gyerek által küldeni őt szakember elé. Nem a gyerek miatt, hanem pont az anya miatt...

98. BESTia ☺ (válaszként erre: 97. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 31. 13:52
Nem erzem, hogy a keseruseg beszelne bekoled, hiszen nagyon tenyszeruen irod le a dolgokat. Te is jartal a Vadaskertben, megjartal egy ilyan utat, amit sok szulo nem. Megertlek, nem azert mondtad a gyerek kivizsgalasat, mert rosszat akarsz, hanem azert, mert latsz esetleges olyan tulajdonsagot is, amit masok nem.
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 85. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 31. 12:34
Egyébként a keserűség meg pont a rossz tapasztalatok miatt beszél belőlem. Volt elég bajom külső okoskodókkal, és nem feltétlenül csak a gyerek problémája miatt. Ezt nem rád értem most, ne vedd magadra.
96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 89. - Csicsóné galambom)
2014. dec. 31. 12:31

Szerintem a legjobb középutas módszer a területileg illetékes védőnővel való beszéd, a neki tett hivatalos jelzés. Ezzel nem is jelentetted fel, de mégis jelezted szakembernek a problémát.


Egyébként rosszul gondolod, hogy én azt gondolom, hogy nem az anyukával van itt az alapvető gond. Csak nem mész ezzel a tudással semmire, ha ő nem kompromisszumkész. Ettől még tartom azt, hogy a gyerekek sem egyformák, van olyan, amelyik nagyon ki tudja húzni a gyufát, pláne akkor, ha érzi, hogy anyukánál ez kiveri a biztit. Bár ekkor a normális szülő nyilván pont segítséget kér..


Nem véletlenül linkeltem be azt az előző fórumot, pont azért, mert néha bizony kell, hogy lépjen valaki, akár a szomszéd.


Foglalkozom társasházakkal is, ott is volt olyan eset, hogy jelezték anyukámnak, hogy úgy gondolják gond van az egyik családdal. Akkor is a védőnőt kerestük meg, ott szerencsére ennyi elég volt, azóta figyelnek a családra..


Persze, ha ezek a verések, pláne arcra, fejre elszaprodnak nagyon, akkor meg jelezni kell feljebb is, nincs mese, nem utólag kell sajnálkozni.


A gyereknek meg ezek után valószínűleg szintén van szüksége segítségre.

95. BESTia ☺ (válaszként erre: 90. - Csicsóné galambom)
2014. dec. 30. 00:30

Ha valami gond van a mozgásával, akkor az óvoda hivatalból is tovább fogja küldeni a gyereket kivizsgálásra. Ez leginkább az iskolaérettségi vizsgálatnál van, de bizonyos esetben előbb is lehetséges.

Ahogy anyuka reagált, abból azt érzem, hogy előtte otthon ez már téma volt. Tehát lehet meglenne a családban a segítő szándék, csak rossz irányba indultak el.

Viszont ha anyuka nem kér segítséget és a többiekinek sem sikerül semmit lépni, akkor te hivatalos út nékül nem sokat tehetsz. Változás csak akkor lesz, ha valaki a családból változtat ezen.

94. wanita77 (válaszként erre: 92. - Csicsóné galambom)
2014. dec. 29. 10:43
Akkor én kivétel vagyok, mert még a fenekükre sem csaptam soha, a fiam 6, a lányom 3 éves. És egyik sem áldott jó gyerek, és én sem vagyok a türelem mintaképe, egyszerűen nekem nem fér bele. Igaz, hogy sokszor kiabálok, de megütni soha, és nekem egy fenékre csapás is annak számít. De persze nem vagyunk egyformák. És tényleg nem válik be, hiába mondja bárki, az nem igaz. Csak a szülő nem tud uralkodni magán, egyszerűbb, gyorsabb megoldás, de biztosan nem hatékonyabb hosszú távon. Egy példa: a húgom kislánya megütötte az én lányomat, erre ő kapott egy pofont apjától, mindketten sírtak. Legközelebb nem azért nem fogja a lányomat megütni, mert rossz, csúnya dolog, hanem mert fél, hogy ő is kap megint egy pofont. A gyereknek a bűntudat érzése kell, megbánás és hogy tudja, hogy rosszat tett, nem a veréstől való félelem, óriási különbség!
2014. dec. 29. 02:04
büdös kölök...minek jött e világra!!
2014. dec. 29. 01:59

A fenékre verés nem ugyanaz, mint a pofon.

Aki nem ütött még a gyereke seggére, az vagy nem mond igazat, vagy áldott jó gyermeke van, netán kötélből vannak az idegei :).

Bár nálunk nem vált be, nagyon nem. Úgyhogy ezért nem alkalmazzuk ezt a fegyelmezési módszert.

91. Csicsóné galambom (válaszként erre: 75. - Pzuzu)
2014. dec. 29. 01:54
Azt hiszem, itt nem erről van szó.
90. Csicsóné galambom (válaszként erre: 74. - Kiramami72)
2014. dec. 29. 01:52
Igen, kiborogatja, de véletlenül. Valami van a mozgásával.... Olyan kis esetlen. Nem szándékosan csinálja. Úgy tűnik, mintha sokszor nem is látná, hova lép, ezért borít föl dolgokat.
89. Csicsóné galambom (válaszként erre: 73. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 29. 01:50

A keserűség beszél belőled, ezért inkább nem írok semmi olyat, amivel megbánthatnálak.

Az ő esetük nagyban különbözik a tiedtől.

Egyetlen egészséges gyerekük van, körülvéve segítséggel, anyuka mégsem tud uralkodni magán. Nem, nem tudom elfogadni, hogy agyba-főbe veri a gyerekét. Ismerem eléggé ahhoz, hogy tudjam, egy elkényeztetett liba, és a legkisebb nehézség kihozza a sodrából.

És még ha baja is van a gyereknek?? Akkor úgy meg kell verni?? Még csak nem is találkozik azzal a kislánnyal szinte. Kerüli. Itt nincs szó arról, hogy anya kiborult a sok-sok hónapja tartó megpróbáltatásoktól. Egyszerűen idegbeteg és kész.

88. Derya (válaszként erre: 70. - Csicsóné galambom)
2014. dec. 24. 14:03

szerintem gyamugyre nem kene menned semmikeppen sem.

a gyerek apjaval kene beszelni, az anyjaval nincs ertelme szerintem.

sajnalom szegeny gyereket, lehet, hogy pzuzunak igaza van es a gyerek barmi aron figyelmet akar.

a masik meg, ha tenyleg elveszik a csaladtol, (bar azert ez nem annyira egyszeru gondolom....), az konnyen meglehet, hogy valoban rosszabb lenne a gyereknek, ahogy irta is valaki, hogy ott barmit megtehetnek vele...

esetleg meg lehet probalni tobbszor atvinni magdhoz a kislnyt, hogy kikapcsolodjon, finoman lehetne ra hatni, hogy viselkedjen rendesen...

nem tudom....


nem szabad tetlenul nezni, ha bantanak egy gyereket, de ez esetben egyelore legalabbis, szerintem Apukaval kene megprobalni beszelni.

(persze lehet, hogy ennek sincs sok ertelme, hiszen milyen apa az, aki elnezi, hogy a lanyat bantjak???? :-()

87. fincsi5 (válaszként erre: 81. - Szerte Lenke)
2014. dec. 24. 12:03
Nem utcán, és nem az arcát, hanem a fenekére csaptam. Tél volt, be volt öltözve, azt sem tudom, mennyit érzett, mennyit fogott fel az overall ? :))
86. fincsi5 (válaszként erre: 84. - Pzuzu)
2014. dec. 24. 11:59

Huszonkilenc éves. Ha minden gyerek két fenékre ütést kapna, az jó lenne.

Az IQ-mal nem dicsekszem, de magas.:))


A tied nem tudom, hol bujkál, ha hozzászólásomból az jött le , hogy verem a gyereket.

85. 4c1a787e8f (válaszként erre: 84. - Pzuzu)
2014. dec. 24. 11:53

Ez a leginkább kavarásra, szándékos férreértésre, férrevezetésre okot adó téma. A "veri a gyereket". Nagyon ki lehet ezt forgatni. Nagyon szétnyílt az olló a halálig verő, kínzó "szülők", illetve a "jajmegnebántsam a gyereklelkivilágát" szülők között.


A komoly pszichológia és a pszichológusok egyre inkább kevésbé mondják ma már azt, hogy néha egy-egy odacsapás olyan nagy baj lenne. Volt egy ilyen időszak, de egy pár éve már hálisten nem ez van...


Ettől még ebben a fórumban nyilván az már nem normális, amit az anyuka csinál, bár azt gondolom, hogy ebben elsősorban a családtagjainak lenne a kötelessége, hogy lépjenek. Jelen esetben a minden nap jelen levő nagyszülőknek..

84. pzuzu (válaszként erre: 76. - Fincsi5)
2014. dec. 24. 01:27
Köszönöm a kedves sorokat :-) ! Hozzászólásod nagy IQ-ra vall, meg az is hogy vered a gyermekedet... Gratulálok és Boldog Verésmentes Karácsonyt kívánok gyermekednek :-) !!!
83. Szerte Lenke (válaszként erre: 82. - Zebra25)
2014. dec. 23. 22:23
Ott helyben megoldottuk....
2014. dec. 23. 22:13
Átment végül beszélgetni?
81. Szerte Lenke (válaszként erre: 80. - Fincsi5)
2014. dec. 23. 22:11
Van olyan. De nem a nyílt utcán verted teljes erőből képen, mert vmi kellet volna neki...
80. fincsi5 (válaszként erre: 79. - Szerte Lenke)
2014. dec. 23. 22:10

Enyém is felnőtt 2 " seggrepacsival".


Hát, ennyi megesett.:(

79. Szerte Lenke (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2014. dec. 23. 22:04

hajj, rögtönítélő:-)

Jó, én évek óta ismertem, azért mertem, de nem bírom ezt nézni, hogy ha vki veri a gyerekét. Nekem is van. Érdekes, mindenféle verés nélkül felfogta, mit nem szabad.

78. fincsi5 (válaszként erre: 77. - Szerte Lenke)
2014. dec. 23. 22:02
Jól tetted! Te voltál a BÍRÓSÁG!
2014. dec. 23. 21:47
Én pofánvágtam, amikor ő a gyereket. Várom az itteni bíróság döntését...mert másikra nem ment az ügy.
76. fincsi5 (válaszként erre: 75. - Pzuzu)
2014. dec. 23. 21:42
Na! Ez tuti? Itt a megoldás, még rá sem kell néznie a gyerekre, csuklóból mondja. DDDDD
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook