Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ciszta műtét fórum

Ciszta műtét (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Bonácska katona ibolya (válaszként erre: 58. - Borocsella)
2019. aug. 18. 02:45
Szia nekem is vokt már cisztám de gyógyszerrel el mult, de szerintem a tiéd nagynak számit szovao szerintem mütét lesz bocsi most látok elég régi a hozzászolásod de azért érdekel hogy mi történt veled! Ha van kedved és jársz még ide fel szívessen meg hallgatlak. Remélwm minden jóra fordult 😘
2019. aug. 18. 02:41
Sajnos aludni sem tudok miatta😢
2019. aug. 18. 02:39
Sziasztok, Ibolya vagyok szeretnék kérdezni egykét dolgot remélem valaki tud segitteni nekem. Sajnos nem rég tudttam meg hogy egy hatalmas méretü petefészek folyadékal teli cisztám van (persze tünete nem volt csak azt keztem el észre venni hogy nől a hasam és eg nap 5 kérdezték meg hogy terhese vagyok furcsán vettem a levegöt meg az alvat vér darabok amik ugy néztek ki mind egy csoki jöttek ki belölem meg ilyedtem cikinek véltem ezért el mentem) ami már a gyomor gödrömet nyomja, emellet 2,8 centi méteres myiomám is van és 3,45cm tűszö repedésem is meg polioim is. Pénteken voltam vizsgálaton nagyon el vagyok keseredve annyira leblokkoltam hogy sok mindent nem kérdeztem meg amit meg kellet volma, Annyit tudok hogy egy 11 literes vödör fojyadék nagyságu cisztám van ami már a gyomor gödrömet nyomja 4 nögyógyász vizsgált meg a bal oldalon, a jobbon 2,8 cm myoma meg van polipom is meg endrometriát is találtak a polip környékén. Ezért kell mennen vérvételre. Láttam a dokikon hogy ez nem játék, vér vizsgálatott kérnek ami majd csak szetdán lesz meg ami az ünnepek miatt kb 2 napot vesz ignybe majd vissza kell vinnem a papirokat akkor küldenek altató dokihoz és akkor kapok idöpontot.Tbm nincs sajna Pécsen lesz aműtét ahol mindent egyben el végeznek hasi felmetszéel Nagyon félek hogy ez a sok várakozáz bajt hoz mert a vizsgálat otta vérzek mert a rákszürést is kértem de azotta vérzek.remélem valaki tud nekem segitteni. Mennyire veszélyes a muttét, mennyi idöbe tellik, menyi idő a felépülés, hány százalék hogy jó indulatu, és lehet gyerekem még. Mert a dokik nem sok mindent mondanak ha nem kérded meg. Nagyon félek a müttéttöl. Pécsen mütenek. A barát nöm azt mondja ha holnap is vérzek menyek be az ügyeletre. Mert lehet valaminek a jele hogy vérzek. Kérlek ha ezt okvasod és tallán te is jártál igy ha tudsz segits nekem mert nemszeretném hogy komolyb bajom lesgyen sok dolgot olvastam és ezétt vagyok elkeseredve kérleh ha tudsz segíts minden tácsot elfogadok remélem él még ez a forum! Előre is köszönöm várom válaszotokat!
2014. máj. 5. 21:05

Sziasztok!


Most derült ki ultrahangon, hogy van egy 14 * 11 * 10 cm-es cisztám, ami a jobb petefészkemből indul ki. A nőgyágyszhoz csak 2 hét múlva tudok visszamenni a lelettel.


Akinek van tapasztalata, írna esetleg: lehet, hogy műteni kell majd? Mert elég nagy, ez is bele van írva a leletbe. Ráadásul még egy 30 mm-es miómát is találtak.


Köszi annak, aki ír!

2013. dec. 11. 13:14

Sziasztok!Hátaz én történetem picit más!

Ikreim vannak Lara és Dorka!Már oviba járnak szeptembertől! Dorkát műtötték októberben Pesten a H.im..P. korházba!(remélem nem baj h kiirtam a nevét)egy kinővés volt a fején,altatták az altatást elég rosszúl viselte,mikor bevitték a műtőbe kiabált anya-anya-anya ne haggy itt.....és a kezemből vették ki..hát a szivem szakadt meg!Mikor kitolták a műtőból kiabált hol van anya.....és nem engedtek hozzá mert az intenzivre vitték és csak két óra múlva engedtek be hozzá,estére már kiadták az osztályra!Októberben meghalt a nővérem egy autó balesetben aki egyedül nevelte a lányait mert a férje meghalt daganatos beteg volt:( a lányokat a biróság hozzám itélte,Petra 14éves,Viki 17!Nagyon nehéz volt velük a közös hangot megtalálni!Férjem üzlet ember és ezért sokat utazik,nagyon ól keresés és én is! Nemtudom mi is lenne ha hat embernek 150.000-200.000ft-ból kéne megélni!A lényeg Petra egy héttel ezelőtt rosszul lett,begörcsölt,kiderült a bal petefészkét megtámadta egy daganat,hogy rossz indulatú azt még nemtudjuk,de minden féle képpen műteni kell mert rohamosan nő! Kinek volt ilyenbe vag hasonló dologba része?Melyik korházt ajánlanátok! Mert az előzőbe nagyon rossz élmény maradt! Köszönöm hogy el olvastátok! :D

2012. aug. 26. 01:12

Sziasztok.15 éves vagyok és 2010-ben már volt cisztám de azt nem kellett műteni mert az orvos azt mondta felszívódik, és fel is szívódott.

Ma reggel nagyon elkezdett fájni a jobb oldalt alul a hasam ugyanott ahol ezelőtt volt ciszta.

Azt szeretném még mondani hogy székrekedésem is van.

A cisztám 2010-ben 8 cm-es volt.

Nagyon félek hogy meg kell műteni vagy, hogy megint cisztám van.

2012. aug. 15. 14:36
Engem holnap műtenek,1 hétig lesz bent a varrat,és onnantól számítva egy hét a gyógyulási idő. Félek,mert sose volt még ilyenem :)
2012. jún. 28. 14:41
Szia! A barátom anyukájánál cisztát találtak, és érdeklődni szeretnék arról hogy ez mennyire veszélyes illetve hogy a műtétnek mik a legrosszabb következményei. Sajnálatos módon nem tudom milyen fajtája van, de remélem minél előbb tudsz nekem valami bíztatót mondani amit tovább adhatok. Nagyon szépen köszönöm előre is!
2012. ápr. 23. 11:08
Hello! Nekem nem volt semmilyen gyógytea tippem. Januárban volt a műtét, azóta rendben vagyok.
52. Mercike74 (válaszként erre: 42. - Ae294c4916)
2012. ápr. 22. 23:35
Szia!Merci vagyok cisztám van nekem is és azt mondta a dokim ,hogy nem kell müteni.Meg mondanád milyen gyógy teát igyak?Köszönöm és jó egészséget!Üdv:M
2011. dec. 16. 17:43
Szia! Nekem januárban lesz! Csak annyit tudok mondani, hogy az én dokim azt mondta, kb két hét! 18-án fog műteni, és azt mondta, nem bánná azt sem, ha abban a hónapban már nem dolgoznék!
2011. dec. 13. 18:35

Sziasztok! A segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni! Dec. 21-én fognak műteni petefészek cisztát távolítanak el a b. oldaliról. Nektek mennyi idő volt a gyógyulás, mikor tudtatok menni utána dolgozni, mennyire volt utána fájdalmas?

Köszi a válaszokat!

2011. okt. 30. 11:44
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit. Én most állok egy laparoszkópiás műtét előtt, PCO cisztákat fognak kiégetni belőlem! Gondoltam, itt tudnánk beszélgetni a dolgokról, látom, ti is hasonló cipőben jártok. Most nagyon sietek, de este végigolvasom a hozzászólásaitokat, s próbálok aktívan bekapcsolódni közétek :)
2010. aug. 2. 19:52
Azért,mert a nőgyógyász szerint terhesség alatt a ciszta felszivódik magától,és a babának sem lessz semmi baja.A mütéttől viszont nagyon félek,és szerintem mütét után kisebb az esély a teherbeesésre.De valaki szerint a ciszta miatt nehezebben lehet teherbe esni.Nem tudom mi az igaz ebből.
47. Szelavi (válaszként erre: 46. - Ibolya1992)
2010. júl. 31. 14:29

Szia!


Ez a Ti döntésetek.

Ami egyből eszembe jutott, hogy nagyon fiatal vagy.

És miért lenne megoldás a cisztára a baba? Nem értem.

Egy biztos : egy ciszta miatt BIZTOS, hogy nem vállalnék babát, főleg nem 18 évesen.

2010. júl. 28. 11:11
Sziasztok.Én 18 éves múltam és nekem is mindkét oldali petefészkembe ciszta van.A mensrtuációm egyáltalán nem rendszeres és orvoshoz fordultam.Azt mondta,hogy vagy mütét vagy pedig szülnöm kell.A férjemmel nagyon tünődünk a dolgon,hogy mi legyen.Legyetek szivesek segisetek mert eléggé kétségbe vayok esve és nemtudom mi legyen.Várom a válaszaitokat és el is köszönöm nindenkinek aki gondol rám és ír.
45. Szelavi (válaszként erre: 44. - Dorii0912)
2010. jún. 16. 07:56

Szia!

A petefészek (még ha "csak" mellette van) nagyon komoly dolog... Szerintem műttesd meg, jobb, ha kijön. Ne maradjon bent, ne próbálkozz gyógynövényekkel. És a laparoszkóp nem is olyan vészes.

Sajnos ez nem kor kérdése, aki hajlamos rá, annál előbb-utóbb kialakul. Én is 18évesen mentem egy elég sajátos cisztával a műtőbe.

Ne keseredj el, hiszen van rá megoldás és nagyon erős, fiatal szervezeted van, hamar rendbe fogsz jönni!! Bennem egy világ omlott össze, mikor közölték, hogy műtenek. Pedig ez nem olyan nagy tragédia!

Vigyázz hát magadra, és fel a fejjel!! Túl leszel rajta és az egyre növő ciszta nélkül fogsz boldogan és egészségesen élni!

Ezt kívánom Neked!! Ne hagyd, hogy még tovább növekedjen!

2010. jún. 14. 20:53

Sziasztok!

16 éves vagyok. 3hónapja egy ultrahangos vizsgálat során kiderült hogy egy 25cm3-es ciszta van a jobb petefészkem MELLET. Fogamzásgátlót írt fel az orvos és azt mondta várjunk 3 hónapot, talán addig a gyógyszer miatt felszívódik a ciszta. Múlt héten kellett visszamennem kontrollra és ahelyett, hogy kisebb lenne, még nőtt is. Már a második orvosnál voltam ma, és ő is egyetértett az elsővel--> laparoszkópiás műtétre lenne szükség.

Ennyi idősen eszembe sem jutott volna, hogy ilyen gondjaim lesznek. És az az igazság, eléggé el vagyok keseredve. Szeretnék próbálkozni bármilyen természetes gyógynövénykeverékkel, vagy bármi mással. A gond csak az, hogy az orvosom megállapította, hogy az én cisztám nem az a típusú, ami 'egyszer csak jön', hanem születésemtől fogva ott lehet már. Így nem tudom van-e esélyem bármi más megoldásra a műtéten kívül.

Ha valakinek lenne ötlete, légyszi írja le.

Előre is köszönöm.

43. Szelavi (válaszként erre: 42. - Ae294c4916)
2010. ápr. 12. 15:56
Pedig jobb, ha kiszedik!
2010. ápr. 10. 18:17

Engem is műteni akartak, de szerencsére az utolsó pillanatban ráakadtam egy gyógynövénykeverékre, és az segített. Pedig nem hittem ám benne...és mégis.

Akit érdekel, privátban írok róla szívesen.

41. Csürke (válaszként erre: 36. - Monita26)
2010. jan. 26. 18:57

Szia Monita26!

Olvastam az egyik hozzászólásodat. Nekem egy hete volt ugyanilyen műtétem! A köldökömben és két oldalt van szúrás! Csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyi a felépülési idő és, hogy mi fér bele a fájdalmakba?! Neked mennyi időbe telt a felépülés? Kicsit aggódom! Tényleg úgy érzem, hogy puffadok, a pisilés is fáj! A hasam pedig mintha feszülne...ugye ez a feszülés(talán tágulás)hamarosan elmúlik!? Te is ilyesmit éreztél, vagy ezek csak az én hülyeségeim??? Előre is köszönöm, a válaszod! :)

Üdv!

2009. máj. 13. 13:02

Sziasztok!

Engem egy hónapja műtöttek batholin-cisztával. Egy éve kezdtem el gyanakodni, mi az a kis babszemnyi gumó. Azt mondták, nem akarják piszkálni, akár fel is szívódhat. Nnna, diónyira nőtt, és fájni kezdett április elején. Doki azt mondta, operáció. Soha nem tört el egy csontom se, semmi.

Megműtöttek, kiderült,h egy villanykörtényi cisztám volt. A sebnél vérömlenyes duzzanat alakult ki.

Két hétig csak feküdtem, most jutottam el odáig, hogy gépe elé üljek, stb...

Az altatás nem para szerintem, scak a seb gyógyulása a kellemetlen.

39. e390cabd9f (válaszként erre: 38. - Hisztikirálynő)
2009. márc. 22. 15:58
Szia köszönöm, hogy írtál, hát csak weborvost tudok most megkérdezni.most külföldön vagyok és csak 2 hónap múlva tudok haza menni.és kicsit még kivagyok a műtét miatt mindent meg szeretnék tudni amit csak lehet.most megyek és keresgélek weborvost :) szép napot nektek
38. Hisztikirálynő (válaszként erre: 37. - E390cabd9f)
2009. márc. 22. 08:55

Szia Renáta!

Nagyon sajnálom, hogy ki kellett venni mindkét petevezetődet, főleg, hogy ilyen fiatalon ilyen műtéten kellett átesned. Így akkor valószínű, hogy nem tudsz majd természetes úton teherbe esni. :(

Szerintem érdeklődj utána, hogy milyen lehetőségek vannak arra nézve, hogy a jövőben lehessen saját babád. Gondolok itt a petesejt-levételre és fagyasztásra.

Arrón nincs infóm, hogy felszívódik-e a petefészked, de én nem hiszem.

Drukkolok, hogy sikerüljön információkhoz jutnod. Szerintem itt a neten egy weborvostól (ha így kell írni, nemtom) megkérdezhetnéd, hogy merre kell elindulni a lombikprogrammal kapcsolatban, de valószínű, hogy az orvosod is tud felvilágosítást adni!

Majd számolj be a fejleményekről!

Puszi!

Dóra

2009. márc. 22. 00:54
Sziasztok.Egy éve volt egy nagy műtétem mindkét petevezetékem s egy petefészkemet eltávolították.Ciszta volt az oka meg hogy nem vették észre időben az orvosok.na min1 már.hallottam olyanról, hogy a petefészek egy idő után felszívódik ebben van igazság?mert én szeretnék egyszer gyereket 21éves vagyok.És ki mit tud a lombikbaba programról?Kérlek ha tudsz bármi információt kérlek írj.Köszönöm: Ádány Renáta
2009. márc. 13. 18:38

Szia Lollipop!

Mónika vagyok.26 éves múltam,tavaly ilyenkor műtöttek laparoszkóppal és lemerem írni hogy nem vészes beavatkozás!Teljes altatásban leszel,nem veszel ebből észre semmit.Az az igazság hogy nekem nem tanácsolták egyáltalán hogy eltávolítassam,mert az magától megtelik és kifakad.Ez egy állandó folyamat.És még ha eltávolítják is akkor is visszanőhet.A görcseid is attól lehetnek.Nekem is 6cm-es cisztám volt és mikor myoma miatt néztek bele a hasimba,akkor már nem találtak semmit ott a helyén.Pedig olyan nagy volt és kemény hogy kézzel kitudták tapintani baloldalt.Azóta is érzem hogy megtelik és kifakad.Tényleg megműtenek akkor is azt tudom javasolni hogy ne féljél!Elvileg másnap mehetsz is haza,vagy 2-3 nap után.A felpuffadást te csak érezne fogod de látni nem annyira.Nekem a vállaim nagyon fájtak,mert oda szorult be a levegő és azzal küszködtem.Jól voltam és mindent tudtam csinálni is.Köldökömön vágtak egy kis lyukat és mellette balra egyet.Anyukámat már csak akkor műtötték amikor a méhe tele volt vele teljesen!Amugy nem bántották volna.Minden jót és jó egészséget kívánok neked és minden olvasónak.

35. Zita83 (válaszként erre: 23. - 4282d8f4c9)
2009. márc. 9. 20:43

Szia Anna vagyok!

25 éves. Túl vagyok már két műtéten a Bartholin cisztával. Mind a két esetben a jobb oldalt jelent meg 3 hónap különbséggel műtöttek. Eltelt fél év és most a bal oldalon jelnet meg újra. Rettenetesen el vagyok keseredve. Jegelés. Kamillázás Gyógyteák hasztalan. A legzavaróbb, hogy soha nem tudnak válszt adni rá mi az OKOZÓJA?

Remélem Te szerencsésebb vagy, ha esetleg van valami prktikád szívesen fogadom.


Üdv


Anna

2009. márc. 3. 10:29
Lenne még egy kérdésem: Olvastam ugyebár azt, hogy a gáztól az ember hasa úgy fog kinézni, mintha terhes lenne.. Meddig tart ez a kinézet, és aztán egyszerűen csak megy lentebb és lentebb?
2009. márc. 3. 09:32
Sziasztok! 16 éves vagyok, és a bal oldali 5-6 centis petefészekcisztám van. Holnap megyek vissza kontrollra, mert január 27.-én vették észre, de ki tudja mióta van ott. Azt mondta az orvos, ha megcsavarodik, vagy nagy görcsölés van akkor laparoszkópiás műtét, ami heg nélkül gyógyul.. Pár hónapos koromban már volt egy nagy műtétem, csak 1,5 vesém van egy 16 centis heggel a jobb oldalamon. Nagyon elvagyok keseredve, és el nem tudom mondani mennyire félek ettől az egésztől. Próbálok felkészülni arra, hogy laparoszkópiára küldenek, majdnem mindent elolvastam amit tudtam erről.. de áhh... :( ráadásul ami nagyon zavar h ott bámulnának és kotorásznának bennem... :( (tudom ez a legkisebb dolog.. de akkoris) és akkor ott van ez az altatás és a gáz mellék hatásai.. Annyira félek.. Tud nekem vki mondani vmit? :( Am azért megyek vissza mert szombaton görcsöltem megint.. és azóta fáj.. =( Félek, hogy csavarodott vagy terjedt, vagy nagyobb lett... Kérlek segítsen valaki, legalább pár mondattal :( Am van közöttetek debreceni? Én debreceni vagyok.. Előre is köszi
32. erikpipi (válaszként erre: 31. - Amanda28)
2009. jan. 30. 13:17
Nekem is, ambuláns.Megvolt már?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook