Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet támogatással kapcsolatban valami tapasztalat? fórum

Albérlet támogatással kapcsolatban valami tapasztalat? (tudásbázis kérdés)

2014. dec. 20. 09:01

Én úgy tudom, hogy 1,5 évig adják.

Fél évig 100, majd félévig, 60, végül 40 ezer ft / hó. És ha jól tudom a lakóhelytől távol kell az albérletnek lennie. És persze a főbérlőnek adóznia kell utána.

Nem biztos, hogy még így van, de 2-3 éve még valahogy így volt.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Eec25f5ded)
2014. dec. 20. 07:20
A kérdező nem én voltam,én értem is és sajnos valóban kevés a "normális,hivatalosan" működő albérlet...
5. eec25f5ded (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2014. dec. 20. 07:14

Az albérleti támogatásnak speciális feltételrendszere van. Többek között pl. hogy meghatározott idejű regisztrált munkanélküli státusza legyen az igénylőnek MEGSZAKÍTATLANUL, közvetlenül az igénylést megelőző időszak minimálisan előírt napjaira. Ezen túl az állandó lakcímtől is meghatározott távolságra (km-ben) vagy tömegközlekedési távolságra (időben mérendő a közlekedés időtartama) szükséges költözni.

A bérbeadó részéről átutalásos számla szükséges, melyet alá kell támasztani bérleti szerződéssel. Ez lehet a támogatási szerződés mellékleteként megtalálható minta, de lehet önálló szerződés is. A bérbeadónak a támogatás befogadásához ki kell töltenie egy formanyomtatványt.

A havi bérleti díjak számlái átutalásosnak kell lennie, az nem működik, hogy a bérbeadónak készpénzben fizet az igénylő. A bérleti díjakat az igénylőnek előre és átutalással kell teljesítenie, az átutalási igazolással tudja a mindenkori támogatás havi összegét igénybe venni.

Fontos, hogy a támogatás csak a számla összegéig vehető igénybe, tehát pl. ha valakinek 80ezerről szól a számla, akkor hiába vehetne igénybe 100ezer támogatás, csak 80-at fog visszakapni.

A számla összege természetesen lehet magasabb is, mint a mindenkori támogatás összege, de ebben az esetben is csak a maximális támogatás összegét kapja vissza az igénylő.

Úgy tudom, hogy változtattak a támogatási konstrukción, korábban csak bérleti díj szerepelhetett a számlán, jelenleg elvileg rezsi is mehet, de erről mindekor a helyileg illetékes munkaügyi hivatal tud tájékoztatást adni. A munkaügyi hivatali igénylést az utolsó információim szerint nem csak az állandó lakhelyen lehet elindítani, hanem az albérlet területén illetékes hivatalban is. Remélem nagyjából érthetően írtam le mindent.


A tapasztalatom az, hogy kevés olyan bérbeadó van, aki a fenti feltételeket hajlandó vállalni.

2014. dec. 19. 06:39
Gondolom ez csak akkor jár,ha szabályosan szerződés van és adóznak is az albérlet után....
2014. dec. 18. 14:30
Mit szeretnél tudni? Kérdezz bátran.
2014. dec. 18. 14:28
2014. dec. 18. 14:27
Ezzel kapcsolatban vkinek vmi tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook