Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kizárólag márkás ruhát viselsz? fórum

Kizárólag márkás ruhát viselsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. jan. 11. 20:10
Nem
2021. jan. 11. 20:01
nem
79. ina87
2016. nov. 26. 14:06
nem,de volt idő mikor igen
2016. nov. 26. 12:11
nem. mindig olyat ami tetszik és jól áll nekem
2016. nov. 25. 17:30

Nem a ruha márkája a lényeg, hanem hogy aki viseli, milyen ember. Lehet valakin márkás holmi, ha közben egy elviselhetetlen, gőgös, vagy gonosz ember.

Nem hordok márkás holmit, nem izgat. Próbálok normális ember lenni inkább, az a fontos. Nem tudom, sikerül-e, de a márkás holmitól sem lennék jobb ember.

2016. nov. 25. 16:04
Á dehogy. :)
75. Anyagi
2016. jan. 4. 18:13
Nem vagyok én Krőzus!
2016. jan. 4. 18:07
Nem
2015. márc. 4. 12:54
Nem, én azt veszem meg, ami tetszik és jól áll. :) De van 1-2 márkás cuccom is, de nem olyan sok.
2015. márc. 4. 03:40
nem,egyentalan nem erdekelnek a markas cuccok,nekem egy a lenyeg ruhavasarlasnal,hogy jol erezzem magma benne,jol alljon,
71. b486c9cf7d (válaszként erre: 62. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 16. 11:20

Szerintem nem markamaniasak a magyarok masokhoz kepest.

itt Angliaban peldaul evente 4x vannak nagy arlearazasok, mindenki hozza tud jutni "markashoz" (mar amit markasnak tart), ha akar.

A kulonbseg talan, amin a magyarok markaskent porognek (Adidas, Replay ha jol olvasom), az itt nem markas, itt a designer holmik azok.

70. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 66. - Loch ness)
2015. jan. 16. 09:37
Ha a kedvenc butikjaimban leárazás van, olcsóbban jutok hozzá normális (anyag, szabás, kinézet, moshatóság) ruhákhoz mint a kínaiban. ezért is kerülöm Kínát jó messziről :D Errefelé már kezdenek áttérni a ruhabizniszről ( ami úgy látszik nem jött be ) a vegyesboltok és újabban az ázsiai fűszerek értékesítésére. A kajáldáik már régóta megvannak (azokat is kerülöm)
2015. jan. 16. 07:13
nem erdekel hogy egy ruha markas legyen,nekem cask egy fontos,hogy jol alljon rajtam es jol erezzem magma benne.
2014. dec. 24. 08:52

Nem feltétlenül.

A lényeg, hogy nekem tetsszen és jól nézzek ki benne, minden más csak utána jön.

2014. dec. 24. 08:45

Az igazi világmárkákat nálunk kevesen tudjak megvenni. Egy kolléganôm barátnôje diplomatafeleség volt. A Diortól kezdve a legelegánsabb ruhái voltak, melyeket egy idô után természetesen adott tovább.

Nos, ezek márkák...

Ezzel a nagy kivagyisággal, márkamániával nem tudok azonosulni.

66. loch ness (válaszként erre: 45. - Pieta4)
2014. dec. 24. 08:29

Ez nem teljesen "márka"-hozzászólás, de tényleg jó dolog alaposan körülnézni.

November végén alaposan körülnéztem egy jobbfajta kínai boltban (olyanban, ami nem műanyagszagú, és sokszor vettem ott jó cuccot), megnéztem a kínálatot és az árakat. Márnap az Árkéd előtt vártam valakit, és közben körülnéztem a kirakodóvásáron. Több helyen hajszálpontosan ugyanazokat a cuccokat láttam, mint a kínaiban, csak épp kétszerannyiért... Pedig az emberben benne van, hogy a kirakodóvásár biztos olcsóbb, mint a bolt. Hát nem feltétlenül.

65. trapiti (válaszként erre: 64. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 22. 20:30

Gondolom, de róluk nincs első kézből infóm :)

Amúgy egyetértek, erőn felül, akár hitelből is képesek az emberek költeni, egy-egy okostelefonra, plazmatévére stb. és ruhára is, csak azért hogy mások lássák, nekik mi van...

64. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2014. dec. 22. 19:39

Nem csupán a norvégokhoz képest!

Az igazi márkák nálunk megfizethetetlenk.

Hasra vannak esve egy 123. rangú Adidastól (és társaitól), vagy egy százezres okostelefontól, mert azt hiszik, ha ilyen van nekik, már menôbbek, trendibbek.

63. trapiti (válaszként erre: 62. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 22. 19:32
Én Norvégiával tudom összehasonlítani, a norvégokhoz képest ez mindenképpen igaz.
2014. dec. 22. 19:29

A külföldiek szerint a magyarok márkamániások; túlságosan adnak a külsôségekre attól függetlenül, hogy van-e rá lehetôségük vagy se.

Egy hamisított márkával is könnyen becsaphatók.

61. kleeri
2014. dec. 22. 19:24
nem igazán
60. anya4005 (válaszként erre: 59. - 96e4cb8ca7)
2014. dec. 19. 23:16

Na,piacon vagy kínaiban sem sűrün vásárolok ruhát magamnak.

Néha rátalálok egy-egy kicsi,eldugott üzletre,ahol nem néznek furcsán,ha sima,egyszínű fekete vagy fehér felsőt keresek (pl). Ha találok számomra megfelelő ruhát,akkor rögtön többet veszek belőle,így évekig megvagyok.

59. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 53. - Anya4005)
2014. dec. 19. 18:46
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, a piacos ruhák vannak tele flitterekkel, tollakkal, feliratokkal stb, amit azért utálok mert minden csak nem elegáns/stílusos.
2014. dec. 19. 13:17

Nos, ami nekem "márkásnak" számít, az lehet, hogy másnak gagyi. Turizni nagyon szeretnék, másnak olyan jól megy, én viszont ha véletlenül találok is valamit, az tuti, hogy minimum pecsétes, olyat meg minek vegyek.

Ja, szóval végülis nem, nem járok márkás ruhában, max ha leöntöm egy kis meggymárkával:)

57. trapiti (válaszként erre: 56. - Zebra25)
2014. dec. 19. 13:09

Farmert mindig a C&A-ban veszek, nem tudom ez márkás-e :) gyanítom hogy nem számít túl menőnek, viszont mindig találok szabásban, méretben, fazonban megfelelőt és jól is bírják.


Kabátot most már csak Norvégiában veszek ahol élünk, mert ezt a vízmennyiséget nem bírja semmi amit otthon lehet kapni. Itt a legolcsóbb is szuper minőség, otthon nem számítana márkásnak, de ilyen értelemben sosem érdekelt hogy "márkás" legyen.

Cipő: csak jó minőséget veszek. A sportcipők persze sokszor Kínában készülnek, mégis egészen más a minősége egy Nike vagy Adidas cipőnek mint a piacosnak... Kínában gyártanak rengeteg minőségi holmit a nagy márkáknak és rengeteg szemetet is amivel elárasztják fél Európát, és piaca is van, hiszen egyre szegényebbek az emberek, nem telik minőségre. De már sok cipőáruház is nagyon gyatra minőséget árul otthon, úgyhogy nagyon meg kell nézni mit vesz az ember... műbőr pl. eleve szóba sem jöhet.

2014. dec. 19. 11:49

Attól függ, hogy mi számít márkásnak?

Cipőből inkább a márkásakat veszem. Mondjuk futócipő, téli csizma. Szeretem az fendf rucikat, nem tudom ez mennyire márkásnak számít. A táskában szeretem a TH márkát, de piacról nem szeretek táskát vásárolni, már párszor megszívtam. Sok márka nélküli rucim van. A kedvenc farmerom is az.

55. fincsi5 (válaszként erre: 54. - Zumbi)
2014. dec. 19. 10:49

Ha márkaboltban veszed, akkor megbízható.

Ugyanis hiába Kínában gyártják, az ellenőrzést a cég végzi, ezért különböznek a márkaboltban és a kínaiban vásárolt áruk.:)

54. zumbi
2014. dec. 19. 07:34
pl egy sportcipő adidas de kinában gyártják és eredetiként árulják , akkor ez mennyire megbizható?
53. anya4005 (válaszként erre: 1. - Zumbi)
2014. dec. 19. 00:07

Kizárólag a sporcipőknél ragaszkodom a márkához,nem érdekel,mennyiért.

Ruházatban azért nem veszek (sokszor) márkásat,mert zavar a felirat,strasszkő,lepke és egyéb.

Ami márkás ruhám van,azt úgy próbáltam vásárolni,hogy ne legyen rajtuk hatalmas márkajel a mellrészen...

2014. dec. 18. 18:46

Nem.

Mert hidegen hagy bármiféle márkanév...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook