Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perui kovaföld fórum

Perui kovaföld (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
158. soyle74
2018. júl. 25. 09:05

Akinek szintén hasmenést okoz a perui kovaföld, az próbálja ki a mezei zsurló teát. Én is nemrég fedeztem fel a neten nézelődve, bár még nem vettem ilyen teát, de a napokban venni fogok.

Azt írják róla, hogy ebben is megtalálható pl. a szilícium és a szelén, valamint sok más értékes ásványi anyag is.

Körömre, hajra, csontokra, valamint az ízületekre is jó hatással van állítólag.

A Neurosan por pedig nagyon jó hasfogó, igaz nem valami olcsó sajnos.

157. Zsófi3 (válaszként erre: 156. - Beatrice0126)
2018. júl. 25. 07:32

Szia Beatrice! Neked nem jó a tapasztalatod? Szivesen átvenném.

Zsófi

2018. júl. 23. 13:52

Sziasztok!

Van egy doboz 2017.márciusi gyártású Tenmagos Perui Kovaföldem.

Kb. 3 adag hiányzik belőle, ingyen odaadnám annak, aki elviszi Budapest XV. Kerületből.

155. soyle74
2018. júl. 17. 09:51

Hát nem is tudom mit mondjak, több mint 1 hónapja fogyasztom a Tenmagos perui kovaföldet, de már az elejétől fogva hasmenésem van tőle. Hiába hagyok ki pár napot, ahogy ajánlották a Tenmag munkatársai, ha utána újra folytatom, akkor megint hasmenésem lesz tőle. De úgy ám, hogy éjszaka arra ébredek gyakran hogy..., na szóval értitek. :/ Ez nagyon nem lesz így jó, naponta is többször kell látogatnom a mellékhelyiséget. Szóval nálam nagyon nem jött be az, hogy kb. 1 hét múlva abbamarad a kezdeti hasmenés állapot.

Szóval azt hiszem kénytelen leszek felváltva fogyasztani újra a Herbastar féle sima kovaföld porral, és akkor kevésbé fog meghajtani, mert a Herbastaros meg szorulást okoz.

Ti nem jártatok így vele? Egyáltalán fogyasszátok még a Tenmagos, vagy bármelyik más perui, vagy nem perui kovaföldet?!

2018. júl. 2. 13:09

Perui Kovaföld - a „csodaszer”? – avagy a Nagy átverés még tart!

Vital-Energy 2018. 02. 11. 19:19 Kommentek ( 0 )


Úgy látszik még mindig tart az elmúlt két év nagy átverése, a kovaföld-mánia. Már igazából „kiment a divatból”, de a forgalmazó cégek újabb reklámkampányokkal próbálják eladni a felhalmozott készleteiket és van, akinek ez még mindig újdonság.

Mert a kovaföld valójában nem más, mint egyszerű – megtisztított – homok! Vízzel keverve pedig egyszerű sár lesz belőle. Ha valaki mégis homokot akar enni azért nem kell Peruig menni, hiszen mindenütt itt van körülöttünk. Ha valóban béltisztítást szeretnénk végezni, arra tökéletesen megfelelnek a különböző növényi rostok, gabonakorpák. Ezek ugyanúgy megkötik és kisöprik a bélben levő bomlástermékeket, ráadásul ezek - a kovafölddel ellentétben – folyadék hatására megduzzadnak, így a bél teljes keresztmetszetében képesek tisztítani, nemcsak az alsó részeken halad végig valami sár.

2018. jún. 10. 08:27

Pontosítok. Eddig a Herbastar-os kovaföldet ittam, aztán pedig a Vitapharmásat, az már nem okozott szorulást nekem. Aztán már egybekevertem a kettőt, és úgy ittam. De most csak a Tenmagosat fogom, és ezt most már rendszeresen, legalább 1 évig, nem hagyok szünetet. Sőt az első doboz után gyömbért is fogyasztok majd hozzá, mert állítólag az elősegíti a kovaföld felszívódását a szervezetben, és akkor tud hatni igazán a csontokra, az erekre, és a nyirokrendszerre.

Remélem segíteni fog a hajritkulásomon és a bőrproblémáimon is.

Sőt állítólag a lábon lévő visszerekre is jó hatással van.

Csak ne hajtana meg szinte mindig ennyire... :/

Bár állítólag ez azt jelenti, hogy beindult a méregtelenítés a szervezetben...

2018. jún. 9. 20:17

Sziasztok!


Na megvettem a Tenmag féle Perui kovaföldet, és pár napja elkezdtem szedni. Eddig a Herbastar féle kovaföld port szedtem, igaz nem folyamatosan, pár hónapos szünetekkel, de csak mostanra fogyott el.

Annak nem nagyon éreztem hatását, bár valószínűleg azért sem, mert az csak úgymond sima kovaföld, nem perui.

Ez a perui finomabb állagú, és valamivel fehérebb színű, és az íze is kicsit más, mint a sima kovaföldé.

A Herbastar változatot azért is ittam ilyen sokáig, mert mindig szorulást okozott nekem, és pihentettem egy ideig mindig, de ez a perui változat meg úgy veszem észre, hogy ez meg inkább hasmenést okoz nekem. :/

Bár még csak 5 napja szedem.

Hát nagyon kíváncsi leszek rá, mindenesetre nagyon bízom benne, mert sok jót olvastam róla a neten.

Csont- ill. ízületi problémákra, haj-, köröm- és bőrproblémákra ajánlják többek közt.


Ti hogyan álltok vele? Szeditek még? Lett pozitív hatása a számotokra?

151. Zsókica21 (válaszként erre: 146. - Aranka4911)
2018. ápr. 5. 20:00

Az enyém nem volt érdes!Nem tudom melyik fajtát vetted?A környezetemben hasznára vált mindenkinek!

Az utasítás szerint kell alkalmazni!

2018. márc. 31. 22:52

A szedése után pár nappal az én alkaromon /a felső oldalán /is megjelent kb. 15 x 3 cm. hosszuságú piros folt, aztán kis szúrós kb 20 db. kiütések, amik azóta elterebélyesedtek 2-5 mm átmérőjű foltokká. 3 hónapja kezdődött. 2 hónapja nem iszom a kovaföldet. ennek ellenére még mindig ott vannak. orvos írt fel kenőcsöket, de sajnos nem használtak.

Abban az időben kezdtem el szedni új gyógyszert, azt gondoltam attól van, de nem. Most hogy olvaslak, elkezdtem gondolkodni, lehet a kovaföldtől lenne? Neked elmúlt már ? és kitudódott, hogy ettől volt- e ?

2018. márc. 14. 19:28
Nem, nekem nagyon jót tett a hajamnak, körmömnek.
2018. márc. 14. 19:26

Sziasztok. 2napja az alkaromon megjelent egy kb 20centis hosszúkás piros folt. Olyan mint amikor megégeti magát az ember.Nem főztem aznap. Biztos hogy nem égettem meg magam! Most mutattam gyogyszertarban hogy mi lehet ez,mert azóta pirosabb és kis holyagok nőnek rajta. Rávágta hogy allergiának tűnik, de menjek dokihoz stb...

Aznap kezdtem el szedni a perui kovaföldet.

Amúgy csak a szokásos dolgokat ettem.

Másnak volt már hasonló panasza a perui kovaföldtől?

2018. febr. 19. 16:57

A hajam nem hullik a körmöm erősödött!Lefekvés előtt vetem be így nem okozott problémát!

Lényegében nem volt haszontalan!1 hónapig szedtem!

146. Aranka4911 (válaszként erre: 145. - Be95e6ff22)
2018. febr. 12. 14:32
én nemcsak f..tam tőle, hanem még enyhén véres is volt, és világos sárga. és biztos attól, mert amint nem vettem magamhoz, semmi gondom. szerintem - mivel olyan érdes - felcsiszolt nálam valamit. Szóval nekem sajnos kuka. lehet kapszula formájában futok még egy kört. tegnap vettem. biotin + kovaföld van benne.
2018. febr. 11. 19:05
Egyszer próbáltam enni, és én majd be f..tam tőle.Soha többet nem merek enni belőle, olyan rossz élmény volt.
144. grtm
2018. febr. 11. 18:30
Én naponta 3 kiskanállal vettem be és második nap heves szívdobogást okozott már, amint magnéziummal és orbáncfű teával mérsékeltem. Volt-e valakinek ilyen tünete? Megpróbálom a napi egy kiaskanalat, ha az sem megy, abbahagyom.
2018. jan. 31. 20:01

Sajnos a tüneteket kezeljük nem az okokat keressük!Kiderült mitől is hullik a hajam!Nőgyógyászati rákszűrésen voltam és az eredmény alapján kiderült nagyfokú gyulladásom van!

Ettől is kezdődhetett a hajhullásom!

Nem tudom ezen segít-e a Perui kovaföld?

2018. jan. 31. 19:31

Nekem is szorulást okoz már pár nap után. És bár én általános mérgetelenítés miatt fogyasztom időnként, de hajritkulás ellen is szoktam inni. Bár most pont nem iszom, mert a hajritkulás ellen egy ideje Biotin kapszulát szedek, de még nem látok változást tőle.


Én se hinném azt, hogy ettől ment fel a cukrod Aranka, bár ki tudja, lehet a te szervezeted így reagál rá, másoknak meg máshogy.

2018. jan. 31. 18:12

Nagyon hullik a hajam és töredezik a körmöm!Egy kolléganőm megkért hogy vegyek neki!

Gondoltam kipróbálom én is.2 hét után figyelhető meg a hatás!Neki nincs szorulása!Pozitív hatást sem figyelt meg!4 napig nem szedtem most újra beveszem!Éhgyomorra c vitaminnal ajánlják!Én gyógynövény boltban vettem ott mondták.

140. Aranka4911 (válaszként erre: 139. - Zsókica21)
2018. jan. 30. 20:59
milyen érdekes ez az egész. nekem meg hasmenésem van tőle. én 3 napja abba is hagytam. én vashiány pótlására, és hajhullás miatt kezdtem el szedni. de úgy látszik nekem nem jött be. Te miért fogyasztod ? használ ? van valami tapasztalatod ?
2018. jan. 30. 17:59

Szerintem nem a kovaföldtől van!De orvos szakvéleményét ki kell kérni hogy cukrosoknak ajánlott-e?

A szorulás az biztos hogy attól van!Akinek problémás amúgy is !Iszom eleget és mégis van tőle!

Kipróbáltam abban hagytam pár napig és nem volt szorulásom!Akkor csak attól!Nem?

2018. jan. 20. 10:12
szerintetek létezik, hogy ettől a perui kovaföldtől mehetett fel a cukrom ? pár napja szedem, és a duplája mint a szedés előtt. másra gondolni se tudok.
2017. aug. 23. 20:15
Sziasztok!akinél szorulhat okoz nem tudom isztok_ e eleget.napi 3-4 litert.nekem egyből hatott.napi többször megyek...plusz meg kell nézni a csomagoláson származási hely Peru legyen.belefutottam én is olyan a. Csomagoláson perui Kovaföld volt,hátulján made in USA..más íze is volt a kettőnek.
136. feketebárány74 (válaszként erre: 135. - Dorina.s)
2017. máj. 10. 15:20

Szia.


Nekem is szorulást okoz inkább.

Bár mostanában nem fogyasztottam, időnként kúraszerűen szoktam elővenni, és pár hétig fogyasztom, de mindig enyhe szorulást okoz. Nem feltétlenül ugyanúgy hat mindenkire, ez eléggé szervezetfüggő.

Hosszabb ideig nem fogyasztottam még, így nem tudom, hogy idővel beáll-e a hatása ugyanarra a szintre...

2017. ápr. 16. 00:16
Sziasztok! Mikortól kéne észlelnem bármiféle változást? Én az egyik ismerősöm tanácsára vettem miszerint neki nagyon jót tett az emésztésének sőt szinte lepucolta a beleit mert napi többször is volt " eredmény " :) hát nálam semmi....sőt mintha picit még szorulást is okozna...ez normális és majd beáll idővel? Igazából 5. napja iszom....
134. cnzsuzsa (válaszként erre: 122. - Viki-cica)
2017. febr. 15. 18:25
A vadköleslisztet nem szabad melegíteni, csak rászórni az ételre vagy folyadékba bekeverni. Akár vízbe is.
133. feketebárány74 (válaszként erre: 132. - Guzmi)
2017. febr. 15. 14:40

Szia. Hát én sajnos nem tudom inni ilyen sokáig, max. csak pár hétig, utána szorulást okoz, meg már kitartásom sincs elég hozzá. :(

Ti melyik fajtát isszátok a férjeddel?

Nemrég voltam egy bioboltban, de már megint láttam pár új fajtát, ki tudja, hogy melyik a hatásosabb, mint a többi... :S

132. guzmi
2016. szept. 5. 21:49
Sziasztok! Két éve minden nap iszom a perui kis ideig magyar kovaföldet, és a családom is. Csak pozitív véleményt tudok mondani. Anyagcsere, és minden amit még leírnak igaz. Nekem a vérnyomásom is normális tartományba ment, enyhén magas volt, a koleszterinem 8.2 ről 7.3 ra, de nem 3 hónap után. ezt 2 év után most mérték a laborban. Hogy lesz-e még alacsonyabb nem tudom.A vérnyomásom is kb fél éve lett teljesen jó. Nekem megéri, mer alapból az anyagcserére kezdtem és azt rögtön teljesítette nem csak nekem hanem mindenkinek a családban. Férjemnek ízületi problémái voltak, napi szinten, már nem emlékszem mikor panaszkodott utoljára. Ezekkel a természetes szerekkel az van, hogy csak nagyon hosszú idő múltán hoz javulást főleg évek óta fennálló problémákra. Viszont használ. Egyébként púpos evőkanál vagy inkább két evőkanál az a mennyiség ami terápiás hatású, a kapszulákat felejtsétek el, pénz kidobás.
2016. szept. 5. 12:12

Sziasztok! Sokat kutakodtam a perui kovafölddel kapcsolatban és egy orvos válaszol oldalon egy dr.nő sok páciensének érdeklődésére ezt a választ adta! Döntse el mindenki, mit kezd vele. Én is elfogyasztottam már két dobozzal, de ezek után nem költöm rá a pénzem! A napokban a Fillzen cég a következő nyilatkozatot tette:

Alaposan utána járva a kovaföld termékünknek sajnálattal jutott arra a szakmai állásfoglalásra, hogy az orvosi kutatások nem igazolják azokat az állításokat, amelyek az interneten és egyéb helyeken a kovaföldről megtalálhatók. Nem igazolható a szervetlen formájú szilícium tartalmának bármilyen csekély mértékű beépülése, így annak fogyasztása nem hozhatja az általunk várt és remélt eredményt. Tisztító hatásának értéke vagy mértéke sem igazolható megfelelő kutatási eredményekkel. Fogyasztásának voltak pozitív hatásai, de ezek aránya nagyban elmarad a többi termékünk hasznosulásától és orvosilag már igazolt egészséget támogató erejétől.

2016. aug. 25. 16:50

Sziasztok!


2 hete isszuk a férjemmel együtt. Én eddig semmilyen pozitív hatását nem tapasztaltam. Az első héten kifejezetten szorulást okozott, majd fáradtság jelentkezett, ami a mai napig tart. :( A férjem emésztése azonban jelentősen javult. Ő elsősorban a hajnövekedésre gyakorolt hatása miatt issza, reméljük hamarosan ezt is megtapasztalja.

129. Roza78 (válaszként erre: 118. - Sweet Harmony)
2016. aug. 21. 13:00

Szia!

Tudsz valami újat írni? Pozitív hatás megérkezett?

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook