Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudok tenni ebbe a helyzetbe? fórum

Mit tudok tenni ebbe a helyzetbe? (beszélgetős fórum)

24. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 23. - 3ac7412569)
2014. dec. 18. 19:27

Ezt én sem értem.

Talán anyagilag nem bírják? El vannak keseredve emiatt?

Akkor meg ôszintén bevallani, hogy nem megy anyagilag.

23. 3ac7412569 (válaszként erre: 22. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 18. 11:07
Igazad van, de ha vállalták, miért kell szemrehányni? Nekem vér szerinti szüleim voltak, akik orvost akartak belőlem csinálni, még a fizetős korszakban. Rájöttek, hogy nem tudják kifizetni, s az orvosi egyetem mellett én sem tudtam volna annyit dolgozni, hogy magam eltartsam (tandíj, bérlet, ruha, étel). Elvégeztem vmi mást, ami mellett tudtam dolgozni, még a rezsibe is adni. Mégsem volt jó. Vannak ilyen emberek....
2014. dec. 18. 10:56

Megértem, ma vállálkozást vezetni és mûködtetni nagyon nehéz, különösen az anyagi része.

De ha már van egy gyermekem,akit vállaltam önként és dalolva, nehogymár az ô hátán verjek el mindent! Azt is tudom, a taníttatás nem olcsó dolog, hiszen éveken át sakkozni anyagilag...

De kötelesség egy kis emberkét a lehetôséghez képest elindítani az életbe.

21. 3ac7412569 (válaszként erre: 1. - Marcipan55)
2014. dec. 18. 10:46
Nem akarok ítélkezni, de ahogy olvasom szomorú soraid, mindtha érzelem nélküli emberek lennének, akiknek csak a pénz fontos, s a lelked tönreteszik. Nem hiszem, ugyanakkor, hogy így van. Próbálj meg velük beszélni magadról, a vágyaidról, céljaidról. Tudom, hogy most ez nehéz, mert rossz lelkiállapotban vagy, de próbáld meg. Ha süket fülekre találsz, ne hagyd magad, ha tudsz, lépj onnan, állj a magad lábára. Nagyon nehéz lesz, de ha vannak barátaid, tudnak segíteni, és mindenképp jót tesz, ha ebből a mérgező környezetből kiszabadulsz. Tanulni később is fogsz tudni.
2014. dec. 18. 07:01
Sokat gondolkodtam az eseteden.Nagyon padhelyetben vagy.Igazán szép dolognak tartom az örökbefogadást de aki nem tudja sajájaként kezelni gyermekét és ilyen szinten kihasználja azt felháborítónak tartom.Biztos nagyon hálásnak kell lenni a szülőkhöz de hát van egy bizonyos életkor mikor azért saját útjára kell engedni a gyereket.Próbálja saját életét.Vannak talánbizonyos szervezetek akik tzdnak abban segíteni hogy iskola mellett munkát találj és elindítsál egy önálló életet.
2014. dec. 17. 20:49
Amennyiben ezt az évet még ki tudnád húzni az iskolában, talán el tudnál mindent intézni csendesen. Aztán jönne a nyár, szabadabban mozoghatnál. Amikor minden elrendezve, lepapírozva, anyagi fedezet is megoldva, lakas, munkahely, kaució, stb., esetleg még egy passzív tanév is elintézve, személyes holmid összekészítve, átmentve. Szóval minden elintézve, azután (talán) elmondani, hogy köszönöd, amit eddig tettek érted, de te másképp szeretnéd az életedet folytatni.
2014. dec. 17. 20:28
Mindenképp saját lábadra kell állnod.Gyüjtögetni egy kis pénzt elmenni dolgozni mert ez nem állapot
17. Tücke
2014. dec. 17. 20:14

Mindenféleképpen azt tudnám neked mondani h a te közérzeted a te lelki békéd legyen az első az életedben utána jöhet minden más. 20 éves vagy már 2 éve nagykorú kis hazánkban az eun belül is annak számítasz hamarosan .. Keress nyugodtan munkát, keress olyan barátokat akik szintén szeretnének leválni a szülőkről mert úgy jobb nekik s közösen 3-4en vagy akár 2en is vegyetek ki egy albérletet. A szüleidnek nem kell tudnia h átmentél az esti tagozatra 1-2 hónapig vagy akár egy fél évet halaszthatsz is amíg úgy ahogy megállsz a saját lábadon. Szerintem ez lenne a legjobb döntés addig mindent elintézhetsz magad körül amint van munka tudsz félre tenni egy keveset h a kaukciót összegyűjtsd.


Az amit a "szüleid" tesznek veled nem normális dolog nem tisztességes s mégha a saját vérük is lennél akkor is ezt csinálnák veled mert ők ilyenek uralkodni akarnak minden s mindenki felett aki a környezetükben van... Nem is írom inkább tovább a véleményem mert nem tudnék szépen fogalmazni úgy h ne hagyja el csúnya szó az ujjaimat. DE mindennél fontosabb h neked jó legyen s nem önzőség ilyen háttér után ha elkezdesz végre SAJÁT MAGADRA gondolni...

16. ILI.
2014. dec. 17. 19:44
Nincs egy jó barát, aki tudna neked segíteni, ideiglenesen, hogy el tudj költözni?
15. BESTia ☺ (válaszként erre: 8. - Marcipan55)
2014. dec. 17. 19:16

Miért fogadtak örökbe? Nem tudom szavakba önteni a véleményem a szüleidről. Nagyon elszomorító.

Írta valaki, hogy minden hidat ne égess fel magad mögött. Szerintem ez azért lehetetlen, mert ha átmész esti tagozatra, akkor végképp haragudni fognak rád. :(

De ez ne tartson vissza! Függetlenítsd magad minél hamarabb!

14. manó2000 (válaszként erre: 1. - Marcipan55)
2014. dec. 17. 18:29
Hát nem lesz könnyű boldogulni ha otthagyod őket, de így sem jó. Mennyi idő van még az iskolából?
2014. dec. 17. 18:22
Nem ártana egy könyvelôvel/adótanácsadóval is átbeszélni a pénzügyi/jogi dolgokat!
2014. dec. 17. 18:16

ha tiéd az üzlet, akár el is adhatod :) mondd meg apunak, hogy neked a bolt nem kell, de a zsé igen, szóval eladnád... akár nekik is :)


ha ők így, akkor te is így ;)

11. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Marcipan55)
2014. dec. 17. 18:13

De előtte nézz valami lakhatást, mert ahogy írod, szerintem nem lesz maradásod, ha abbahagyod a sulit.

Egyikőjük sem puhítható? :)

10. Mion
2014. dec. 17. 18:09
Jaaa, akkor aláírta, bocsi :) nem volt világos az elején :)
9. Mion (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2014. dec. 17. 18:09

Ha még 18 alatti volt, amikor ráíratták, akkor nem kell a beleegyezése... és mivel azt írja, hogy már két éve megy, akkor még nagyban fiatalkorú volt.

Gondolom az adózás miatt írták rá, tanuló+fiatalkorú.

Néha a vér szerinti szülőkkel is nehéz kijönni... állj a saját lábadra, hagyd ott őket.

2014. dec. 17. 18:08

Dolgozni szeretnék, és pénzt keresni. Épp munkát keresek. Lesz egy kis pénzem akkor tudok csak elköltözni, addig sajnos itt kell maradnom, mert nem tudok hova menni. Mint említettem pénzt nem kapok.

Ha a nappali tagozatot abbahagyom, akkor fizetni kell, elég sokat, és apám ezt nem tudja fizetni, és akkor abbahagyja a vállalkozást.

A kész papírokat tették elém, hogy alá KELL írnom, és nincs beleszólásom, így értettem, elnézést, ha félreérthető voltam. Nem régen két álláslehetőséget láttam, és jelentkeztem, de nem tudom megkapom-e, hiszen többen jelentkeztek. Családsegítő tudom hol van, elmegyek, és beszélek velük.

Számomra elég rosszul esik most is, hogy a fejemhez vágják, hogy mennyibe kerülök Nekik. Ha beteg vagyok, és gyógyszert kell vennem, azt is megkapom, hogy milyen költséges. Sajnos már azt érzem, hogy nem is kellek Nekik.

7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Marcipan55)
2014. dec. 17. 17:58

Az üzlet átírását nem értem:1. csak addig van a neveden, amíg nappalin tanulsz?

2. Beleegyezésed nélkül? De aláírtad, nem? :)

2014. dec. 17. 17:55

Meg tudod teremteni a saját kicsi önallóságodat?(Elóször munkahely, lakhatás, iskola, aztán iskola).

Ha vérszerinti gyermekük lennél, akkor is így viselkednének!

Amennyiben igen, akkor gondolkodhatsz a leváláson.

Szépen lassan, hétrôl-hétre, hónapról-hónapra.

Ha mindent elintéztél, független vagy tôlük teljesen anyagilag, akkor a vállalkozást leíratnám a nevemrôl és tegyenek vele azt, amit akarnak.

Hidat viszont magad mögött soha ne égess fel!

2014. dec. 17. 17:52
Költözz!
4. 1c18d76f9e (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2014. dec. 17. 17:49
Jól mondod. ;)
2014. dec. 17. 17:47

Ahogy csak tudod hagyd őket ott a francba. Nem vagy te tulajdonuk, amúgy is 20 éves vagy.


Szerintem keres egy társbérletet vidám, jófej lányokkal és munkát!


Énnél még a meki is jobb. És ahogy írsz az alapján kapsz jobb munkát is.

2014. dec. 17. 17:46
Keresned kellene valami munkát és amilyen gyorsan csak lehet,elköltözni.Akár nézz utána,sok helyen van családsegítő,ott foglalkoznak veled,ha problémád van,családgondozó segít.Egyébként mindegy,hogy saját vérük vagy-e,NEM VAGY A TULAJDONUK,nem kérted,hogy örökbe fogadjanak,van saját életed,ami nem róluk kell hogy szóljon,főleg ennyi idősen.Nem tartozol nekik semmivel,gyereket nem azért nevelünk,hogy legyen egy háziállatunk vagy cseléd vagy egy irányítható bábfigura.Neked saját egyéniséged van.Tudom,hogy egyedül nehéz,ezért ajánlottam a családsegítőt vagy sok fiatalokkal foglalkozó segélyszervezet van,vedd fel velük a kapcsolatot,biztos tudnak segíteni.
2014. dec. 17. 17:32
20 éves vagyok és még tanulok. Szeretnék esti iskolába átmenni, és ennek több oka is van. Sokszor stresszes, és depressziós vagyok, orvosi papírjaim is vannak erről. Eddig magántanuló voltam, egy évet. Estire szeretnék menni, és elkezdtem intézni a papírokat, és mellette egy kis pénzt is szeretnék keresni. A baj, a szüleim, zsebpénzt nem kapok, így félre tenni sincs esélyem, és apámnak magánvállalkozó.. de az üzletet, átíratta a nevemre, a beleegyezésem nélkül, hogy kevesebbet kelljen fizetni-e.. adó stb. De ez addig érvényes ameddig nappali tagozaton tanulok. Említettem, az esti tagozatot, erre lekiabáltak, és majdnem megvertek, hogy nincs havonta annyi pénz, hogy kifizessék, és TB is drága lenne. Ez már lassan 2 éve megy így, és én ezt nem bírom. Nem mehetek olyan iskolába ahova szeretnék, és nincs saját életem, és fenyegetnek. Mit tudok tenni szerintetek? Öngyilkosságra is gondoltam már, nagyon szigorúak, és érthetetlenek a szüleim. Maguk érdekeit nézik, nem az enyémet, és most is stresszes vagyok ettől, és nem érzem jól magam. De őket ez se érdekli. Úgy érzem kihasználnak. Régebben ha az iskolába költségeket kellett kiadni, akár tankönyv, kirándulás, stb, mindig a fejemhez vágták, hogy mennyi pénzt viszek el, és számolják is, és naponta ezt megkapom. Örökbe fogadtak engem, így nem saját gyerekük vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook