Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsony. Enni vagy nem enni? fórum

Karácsony. Enni vagy nem enni? (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 1. 06:05
mersekletesseg egesz evben-ezt tartsd szem elott.
25. ina87
2014. dec. 18. 12:39
enni ez egy ünnep nem pedig arrol szol h fogyokurázni kell
2014. dec. 17. 18:45
Nálunk a családi összeröffenések miatt elég bőséges és változatos az evés. 24-én szűk családi kör, másnap a szüleimnél harmadnap nálunk bővebb család. Mindennap más finomságot eszünk kb 3-4 féle sütivel. Mondjuk a sütik inkább a gyerekek miatt vannak.
23. jeti (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2014. dec. 17. 10:25
NA igen, míg kicsik voltak az enyémek, addig nálunk is ez ment... :)
22. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Jeti)
2014. dec. 17. 10:16

Nem tudom, másoknál hogy zajlik de nálunk szűk család, 8 felnőtt és 4 gyerek van összesen, szóval az megy, hogy ajándékbontogatás és játék, ilyenkor a nagyszülők is lehasalnak a gyerekek mellé, nagyon aranyos:)


Aztán sok dumálás mindenféléről és körbemegyünk a házon, mert ők mindig kíváncsiak (a sógoromék ritkán jönnek, anyós meg alapból is az, de ő gyakran jön), és mindennel együtt szépen elszalad a délután. Nem mennek haza így a vacsoránál is itt vannak és másnap délben megint jönnek de utána hazamennek.


Megjegyzem, nálunk a felnőttek között nincs ajándékozás, de ugye a gyerekek ajándékait vagy össze kell rakni, vagy beállítani (vagy építős, vagy elektronikus ugye), és ezzel is elmegy a délután. Kinél hogy, gondolom máshol is lefoglalják magukat az emberek.

21. jeti (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2014. dec. 17. 10:10
:D igaz, de azért aki hajlamos a hízásra, annak elég 2 hét is, h jöjjenek a kilók, aztán lefelé meg nem megy olyan könnyen! :)
20. tamtamano (válaszként erre: 4. - 3d787b167a)
2014. dec. 17. 10:03
Azért mert falánkok vagytok! Megy a habzsi-dözsi egész évben! :D
19. jeti (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. dec. 17. 10:01
Na nálunk sincs kinn egész nap a kaja, mert akkor csak eszik az ember, ha éhes ha nem, csak a szeme kívánja de a gyomra lehet h nem. Egyébként milyen sok más dologra gondolsz, mit szoktatok csinálni?
2014. dec. 17. 09:57

Egyébként meg nem attól hízik el az ember, amit Karácsony és Szilveszter között eszik, hanem amit Szilveszter és Karácsony között eszik... (by michelle naplója)


:D

17. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Ericika2)
2014. dec. 17. 09:56
Ja, tényleg, mert a töltött káposzta melegítve jó!:D
16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gubaa)
2014. dec. 17. 09:53

Nem eszünk többet mert ugye évközben általában mi csak 1 fogást eszünk (vagy egy első vagy egy második) ezért a karácsonyi 4 fogást eleve úgy készítem el, hogy mikroszkópikus adagok. Sokféle de kisebb adagok. Ennek ellenére pl a karácsonyi ebéd eltelít, ezért a vacsorát úgy alakítom, hogy valami könnyű és csak 1 vagy 2 fogás.


Mellesleg nálunk meg az is a szokás, hogy nincs kint egész nap a kaja. Nem az van, hogy tálca sütik egész nap kint, terülj terülj asztalka, nem folyamatos evészet van, hanem van az ebéd, amikor végeztünk, elpakolok és estig nem látnak kaját a vendégek. Elvégre is lehet egy csomó mást csinálni.


Másik dolog, hogy szeretek ilyenkor drágább hozzávalókból sakkozni és ezért is kisebbek a porciók, amiket főzök, hiszen sokan vagyunk rá. Amúgy évközben is van sokszor vendégség és akkor is ugyanez a felállás, sok ember, több fogás, de kisebb adagok. Persze karácsonykor ünnepibb a menü, évközben meg inkább egyszerűbb dolgok. Igyekszem úgy előkészíteni a karácsonyi főzést, hogy tudjak majd foglalkozni a vendégekkel, gyerekekkel is és sokszor bevonom a többieket pl terítés, elpakolásba, vagy elosztjuk a főznivalót. Igaz, ezt normális esetben már fel is ajánlják udvariasságból ("segíthetek") én meg szépen kapom magam és már mondom is, hogy ezt és ezt:)))

15. jeti
2014. dec. 17. 09:31
Szerintem attól függ, h jönnek-e, illetve megyünk-e vendégségbe.HA megyünk, akkor kevesebb kaja kell mint máskor, ha viszont jönnek, akkor több.Mi nem eszünk többet Karácsonykor sem. Sőt! HA vendégségbe megyünk, olyankor szinte tukmálják a kaját, és utána már otthon a sütemény sem nagyon kell.
14. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Ericika2)
2014. dec. 17. 09:21
Rengeteg alapanyagot beszerzünk ilyenkorra, amiből aztán délelőtt bőven elég eldönteni, hogy mi legyen a kaja. ;) Nem azt mondtam, hogy utolsó pillanatra hagyunk mindent, csak azt, hogy én hagyom utolsó pillanatra a döntést.
2014. dec. 17. 08:29
Enni, mint mindig, de mértékkel, mint mindig. Sosem szedek fel 1 dekát sem. Főzök eleget, hogy ne kelljen minden nap. Lesz süti, torta, és extrább kaják, mint máskor.
2014. dec. 17. 08:06

Én nem főzök semmit.olyan szerencses helyzetbe vagyunk h mind 2 nap vendegsegbe megyunk ezert 24.-en olyan kaját csinalok ami még aznap el is fogy.

Szégyen vagy sem sütit sajnos nem tudok sütni kiveve a répa tortat de az annyira nem karacsonyra való.

2014. dec. 17. 07:58

Nem eszek többet, mint máskor, csak a többnapos ünnepek esetén úgy igazítom, hogy minden napra más legyen az ebéd, és amit többet készítek, azt lehessen lefagyasztani későbbre!

Egyéb esetekben csak 2-3 naponta főzök, és ugyanazt eszem, ilyenkor fagyasztok, jó lesz az ünnep után is!

2014. dec. 17. 07:38

Érdekes,én karácsonykor eszem a legkevesebbet.

Sok kaja van,de 10 ember fog ülni az asztalnál,és mindenki mást szeret,és csomagot is visznek haza.

2014. dec. 17. 07:35

Én is úgy vagyok, hogy minden nap főzök, sok esetben a vasárnapi kajánk is elmenne karácsonyinak is, szóval nem ez a lényeg.

Többet pedig tényleg nem tud enni az ember. Inkább talán az a fontos (nálunk), hogy legyen többféle dolog, kicsit ebből is, abból is kajálunk.

Szerintem amúgy akik karácsonykor rengeteget esznek, azok nagy kajások máskor is (barátnőm és családja pl.)

2014. dec. 17. 07:32
mi az hogy nem enni,valaszom enni,de mertekkel,mint karacsony napjan,mint barmilyen mas napon.
2014. dec. 17. 07:21

Azért karácsony délelőttjén eldönteni egy kicsit túlzásnak tűnik, mert bevásárolni is kell, meg a boltok is be vannak zárva az ünnepen.


Nálunk mindig gyorsan elkészíthető szűzérme van, zöldségkörettel, krokettel, salátával, borsmártással - fél óra alatt megvan, és mindenki szereti. És csak egyfajta sütemény.

A másik két napra töltött káposzta, vagy székelykáposzta -azt csak melegíteni kell.


Az persze bonyolítaná a dolgot, ha vendégek jönnének - ez nem karácsonykor történik nálunk.

2014. dec. 17. 06:35
Nem csak karácsonykor főzök finomakat és karácsonykor sem eszünk többet:)
5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Gubaa)
2014. dec. 17. 06:33
En se csinalok ugyet belole, mijdig karacsony delelott dontom el mi legyen :) tobbfelet szoktam csinalni, de csakis azert h 3 napig ne kelljen foznom
2014. dec. 17. 06:28
Mi nem csak karácsonykor eszünk. :)
2014. dec. 17. 06:25
Nálunk egyszer volt közkívánatra Karácsonyi palacsinta :-)
2. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Gubaa)
2014. dec. 17. 04:19
Nyilván egészen más a menű,de sohasem eszünk többet,mint máskor,csak mást!:)
2014. dec. 17. 02:03

Sziasztok. Rengeteg fórum van itt a hoxán is, hogy ki mit főz vagy süt Karácsonyra. Rengeteg étel, változatos, hagyományos, ötletes, nagyon kalóriadús, de legfőképp bőséges. Néha túlzásnak is tűnik. Más valóban ennyit eszik??? Bevallom, mi nem szoktunk ennyit enni :)

Arra vagyok kiváncsi, hogy van-e valaki olyan itt, aki a karácsonyi sütés-főzésből nem "űz sportot" és teljesen hétköznapi ételeket készít, illetve ha, igen mit.

Néha a kevesebb nem több?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook