Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi van ha túl kicsi a petezsák? fórum

Mi van ha túl kicsi a petezsák? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 26. 07:37
Szia Brigi jól vagy?
24. Kriszti 86 (válaszként erre: 22. - P3Brigi)
2015. febr. 7. 14:11
szia, minden rendben volt az uh-on? képzeld, azóta én is pozitívat teszteltem! :)) kb. 3 hét múlva tervezem, hogy először elmegyek dokihoz, úgy a 8. hét környékén.
23. Kriszti 86 (válaszként erre: 22. - P3Brigi)
2015. jan. 27. 08:29

szia, de jó! :) örülök, hogy minden okés! majd írj, hogy mi volt csütörtökön!


nekem kb. 11-12. héten múlt el az émelygés. Mondjuk, én soha nem hánytam, szóval nekem nem volt olyan vészes, kibírtam. viszont egy barátnőm szülésig hányt naponta többször is.

2015. jan. 27. 08:20

Sziasztok!


Köszi az érdeklődést!


Volt szívhang :))))

Most csütörtökön megyek a 12 hetesre ,remélem minden rendben lesz. A tüneteim elég erősek, folyton émelygek, meg olyan fáradt vagyok, mint aki egész éjjel bulizott :)

Nektek mikor múlt el az émelygés?

2015. jan. 19. 10:39
hahó, szia Brigi, mi újság veled azóta? minden ok? szívhang volt már az uh-on? nem túl aktív ez a fórum, de azért néha gondolod rád, így ismeretlenül is. remélem ezután problémamentes terhességed lesz!
2014. dec. 30. 18:58
Jajde jo, nagyon örülök neki! Remélem a köv.uh on is minden ok lesz.majd feltétlenül írj hogy mi van veled!!
2014. dec. 30. 16:52
Gratulálok! Szedsz màr valamilyen magzatvédő vitamint?
18. 3a5c305959 (válaszként erre: 16. - P3Brigi)
2014. dec. 30. 09:42
Nagyszerű :-)
2014. dec. 30. 08:29
szóval szikhólyag :))) kicsit gyorsan írtam, munkahelyen vagyok :)
2014. dec. 30. 08:27
Voltam ultrahangon, nőtt, 19 mm már, van szikszóhag ,meg sok hányinger, azt mondta a doki, januárban menjek legközelebb, akkor már szívhang is kell, hogy legyen.
15. 3a5c305959 (válaszként erre: 3. - P3Brigi)
2014. dec. 23. 14:39
Mi a helyzet? Van valami hir?
2014. dec. 17. 11:07

szia Brigi, ironicanak igaza van. de szerintem nyugodtan kérdezz te is, ha nem vagy benne biztos, hogy mit látsz. nyilván aki nem orvos, annak nem kötelessége tudni, hogy mi van az uh képen. meg amúgy is, a dokinak magától is mondania kellene, hogy éppen mit lát.


az enyém is egyébként azt csinálta legutóbb, hogy nézte, nézte az uh-ot és nem szólt semmit, hanem a végén közli, hogy öltözzek fel, majd bent a rendelőben megbeszéljük. utálom az ilyet! miért nem lehet elmondani egyből, hogy az embert ne egye halálra az ideg??

13. 3a5c305959 (válaszként erre: 12. - P3Brigi)
2014. dec. 17. 11:02

Miert, nem magyarazta el az orvos hogy mit lat??

Nehogy mar neked kelljen talalgatni hogy van-e szikholyag vagy nincs. O volt az aki a masodik uh-on azt mondta elhalt a terhesseg?

Erdekes orvos lehet...

2014. dec. 16. 21:08
Köszönöm a sok hozzászólást, jól esik. Nálam is látszott valami kis "fekete lyuk" a petezsák mellett, gondolom a szikh. az. Igen én is abban reménykedek, hogy az elsőnél rosszul mérték, azt másik helyen mérték egy másik ultrahanggal.(Az egyiket magánrendelésen a másikat kórházban)
2014. dec. 16. 20:07

Nekem 5. héten semmit nem látott a doki csak a megvastagodott méhnyálkahártyát. 8. héten még nem látott szívhangot (de a dokim nyugtatott :) ) 9. hétre meglett a szívhang is :) Ma már 5,5 éves a fiacskám :)

Ne add fel bízz a kis pocilakoban

10. 3a5c305959 (válaszként erre: 9. - Kriszti 86)
2014. dec. 16. 14:44

En is drukkolok neki, de ha belegondolsz akkor ez nem olyan dolog amit egy orvos megfontolatlanul mondana csak ugy egy anyukanak. Azert o is gondolt azokra a dolgokra hogy mi van ha a terhesseg nem akkor fogant es az egyeni elteresekre a novekedesben stb.

Persze o is csak ember es tevedhet... remenykedjunk benne hogy most tevedett.

9. Kriszti 86 (válaszként erre: 8. - 3a5c305959)
2014. dec. 16. 14:39

na jó. bocsi, én is, ha kicsit heves voltam. elég érzékenyen érint ez a téma. :(


szerintem az biztató, hogy egy hét múlva már 12mm volt, én ezért írtam, hogy nem kell még elsiratni ezt a terhességet. szerintem van remény!! én nagyon szurkolok és nem áltatni akarom a kérdezőt, hanem őszintén hiszek benne, hogy hátha nem lesz semmi gond!

8. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - Kriszti 86)
2014. dec. 16. 14:32

Ne haragudj, nem bantani akartalak de folyamatosan minden forumon rosszul hasznaljak a missed ab szot. Ahogy te is a kommentedben. A missed ab diagnosztizalasa utan lehet gyogyszeresen vagy muteti uton befejezni a terhesseget vagy akar varni hogy a termeszet elintezze a dolgot (egy bizonyos hatarig). Ezert nem ertem miert kene a mutetet osszekotni a missed ab-al.


Nem leoltani akartam a foruminditot de szerintem az oszinteseg ilyenkor tobbet er. Egyebkent ha odafigyeltel akkor nem en voltam aki azt mondta hogy nem nott eleget a petezsak, hanem az orvosa! En csak megmagyaraztam hogy miert, mennyit kellett volna nonie.

7. Kriszti 86 (válaszként erre: 5. - 3a5c305959)
2014. dec. 16. 14:24

mint mondtam, nekem sajnálatos módon volt műtétem idén nyáron, úgyhogy teljesen tisztában vagyok a fogalom jelentésével, köszönöm.


lehet, hogy valóban nem a legpontosabban fejeztem ki magam, de mivel akinek missed ab-ja van, annak műtéti úton be kell fejezni a terhességét, így emiatt kapcsoltam össze a kettőt.


egyébként meg, szerintem nem neked kellene látatlanban megmondani a kérdezőnek, hogy nem nő eleget a petezsákja, minden terhesség más, minden szervezet más, lehet, hogy neki néha ugrásszerűen nő, nem egyenletesen. inkább biztassad, minthogy így leoltod szegényt!

6. 3a5c305959 (válaszként erre: 5. - 3a5c305959)
2014. dec. 16. 11:45
* naponta 1 mm-t
5. 3a5c305959 (válaszként erre: 4. - Kriszti 86)
2014. dec. 16. 11:45

Csak hogy tisztazzuk, a missed ab nem a mutet neve, hanem maga a jelensege hogy valakinek sajnalatos modon elhal a magzata de nem kezdodik el a veteles.


Igen, az elszamolasban mindig lehet bizni, de akkor is 1 mm-t kellene a petezsaknak nonie az elso uh-hoz kepest, ami nem tortent meg sajnos. Lehet az emberi faktorban bizni hogyha nem ugyanaz az orvos vegezte a mereseket.

En is sok biztato tortenetet olvastam, de utolag mar tudom hogy ezek fals remenyt adnak csak. A legtobb tortenet sajnos nem vegzodik happy end-el :-(

2014. dec. 16. 11:32

szia Brigi, sajnálom, hogy ennyire izgulnod kell és pont karácsony előtt.


szerintem nem feltétlenül jelent rosszat, ha még nem olyan nagy a petezsák. az is lehet, hogy el van számolva valami és még fiatalabb a terhesség. nem? lehet, hogy a ciklusod végén volt peteérésed, de ez nem érdekli a dokikat, akkor is az előző mensi kezdetétől számítják ki, hogy hány hetes vagy.


én a helyedben nem ugranék neki a missed ab-nak, ha esetleg azt javasolja a doki. nekem sajnos most aug-ban volt, 9+6 hetesen, de üres volt a petezsák, azért kellett. amúgy 33mm volt, és én is végig pozitívat teszteltem. akkor nagyon sokat olvastam a petezsákról és sok megnyugtató történetbe futottam bele. pl, hogy valaki már feküdt az asztalon, és akkor az utolsó uh-on már éppen lett szívverés. :)


szóval, szerintem csak pozitívan, inkább várjál még egy kicsit, hátha tényleg csak el van számolva! szorítok!!! :)


ja, és még valami: missed ab előtt legalább két dokinak kell egymástól függetlenül megállapítani, hogy kell a műtét. esetleg menj el egy másik dokihoz.

2014. dec. 16. 08:29
22. én. Remélem nem pont karácsonyra jön a rossz hír...De egy karácsonyi csoda jól jönne...
2. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - P3Brigi)
2014. dec. 15. 20:37

Igen, sajnos a lassan novekvo petezsak sokszor azt jelzi hogy nincs rendben a terhesseg. De nagyon nagyon ritkan elofordul egy "csoda" baba aki megis megmarad, mert mondjuk az elso vagy a masodik uh-on elneztek valamit. De sajnos a te esetedben az 5- 6. het kornyeken mar a szikholyagot is kene latni benne es a 6. hettol mar a szivverest.

Nekem 25 mm-esre nott egy honap alatt de nem volt semmi benne es vegig pozitiv volt a teszt, szoval ez is siman lehetseges. Ha uresen marad vagy nem no a petezsak, de nem kezdesz el verezni az a missed abortion vagy missed miscarriage ahogy mostanaban hivjak. Eldontheted hogy megvarod-e hogy magatol kiuruljon vagy alaveted magad a mutetnek.

Mikor lesz a kovetkezo uh-od?

2014. dec. 15. 20:05

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy járt-e már valaki úgy, hogy túl kicsit volt az 5-6 héten a petezsákja? Nekem az orvos "elvileg az 5. héten megmérte és 5,4-et mondott, aztán rá 4 napra csak 6,7-re nőtt. Akkor azt mondta valószínű elhalt terhesség. várjuk egy hetet, aztán aztán ab. miss, ha nem vérzek. De rá egy hétre meg már 12 mm volt. Járt így már valaki egészséges terhességet kihordva? Félek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook