Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Függönyt, de milyet? fórum

Függönyt, de milyet? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 18. 21:21

Függönyt 40 vagy 60 fokon mosok (másfél órás programon). Szépen összeajtogatom és bele egy kispárnába. Amikor kész, azonnal átsímítom és így teregetem ki, vagy azonnal fel a karnisra. Mint írtam is, nekem angoltípusú síma függönyeim vannak. Ha azt szeretnéd, hogy kicsit jobb tartása legyen , akkor az öblítôtartályba keményítôt tegyél. Attól úgy fog állni, mint a Katiba a...

40 éve így bánok a függönyeimmel.

26. mafalda (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2014. dec. 18. 21:14

Mosom gépben(hidegbe tettem)de nem centrifugáztam ki.Kicsit kilógattam őket és még nedvesen tettem fel.

Viszont:a tájékoztatóban benne van,h x %-t összemehet.(talán 8-t?)A 6 darabból kettő tényleg összement.Még jó h csak össze vannak kötve,nem számít a hosszuk.De előre nem szabad levágni,csak mosás után.Jelzem,az első használat előtt is kimostam,de csak öblitős vízben.Akkor nem változott a hossza.

25. c9f9b53798 (válaszként erre: 22. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 18. 20:55
Nekem rövid az életem, hogy megtudjam, hogyan kell:), max. ingeket, ünneplős dolgokat vasalok, inkább foglalkozom a családommal, sportolok, vagy valamelyik hobbimnak élek.
24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 18. 15:35

Na, mi a módszer?

Én is kivasalom, csak macerás,inkább 10 ing, mint 1 függöny.

23. emi75 (válaszként erre: 21. - Emi75)
2014. dec. 18. 14:52
Ha gondolod, lefényképezem milyen...
2014. dec. 18. 14:47
Függönyt mosni-vasalni tudni kell!
21. emi75 (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 18. 14:45

:) igen, biztos férfi volt :D :D


Nekem lett olyanom, ami nem vasalós, sajnos nem tudom a nevét, és nagyon klassz. Natúr len szerű sötétítővel van, nagyon jól passzol hozzá. Kicsit géz szerű, és színes fonaldarabok is vannak benne, de ez a leírás nem tükrözi igazán, csak nem találok jobb szavakat. Érdekes dolog a függöny, mert ahogy felkerül az ablakra, megváltozik. Mondta anyukám, mikor válogattam náluk, hogy teljesen más lesz, amikor a helyére kerül, mint amilyennek a boltban látom, de igaza is lett.

20. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Mafalda)
2014. dec. 16. 20:54
Felénk is láttam már ablakon, de azt hogy lehet tisztítani?
19. feb96fdf3a (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 16. 20:20
Nekem is most volt függöny beújításos tervem ,és én is szembesültem mennyire nehéz a választás ,főleg ebben a stílusban.Én lenvászon ,esetleg csipkebetétes függönyöket kerestem,de csak konyhai függönyöket találtam.Azt is a nemtom hányadik üzletben .Szóval maradtak azok a merev akármik a nappaliba .Én inkább mély színút és mintásat választottam,a hagyományos bútorokhoz ,hogy akkor már üssön el teljesen ,és szerintem egész jó lett.A maradékból a konyhára is maradt ...na szóval,szerintem ha nem találsz olyant amit szeretnél ,bátran színezz,mintázz .Az átlátszó függönyök az ablak elé kerülve minél világosabbak annál jelentéktelenebbek lesznek,tehát nagyot nem hibázhatsz ,ha szép a függöny.
2014. dec. 16. 20:09
Én az Ikeában vettem egyszerű,minta nélküli fehéret,ami nagyon olcsó volt.1-1 db azt hiszem 1,4X m-es.(a 3 az biztos)2 db van egy csomagban.A neten néztem ki.Azt írták nem kell vasalni és szabható,nem kell felhajtani.Ez igaz is.Csak le kell vágni a felesleget.Viszont a csomagolásán már azt olvastam,h enyhén kell vasalni.De én nem tettem)mert pont azért vettem,h ne kelljen vasalni!!!),így centrifugálás nélkül kilógattam őket az erkélyen(családi ház)és így csöpögtek le.Még nyirkosan tettem fel őket és teljesen jók lettek.Persze ez nem az,amit keresel.Én is csak átmenetileg vettem(azért ezt az olcsót választottam) ,amíg nem lesz pénzem szalagfüggönyre.Nekem az az álmom:)))
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 16. 18:25

Hol laksz? Mert Debrecenben szokott lenni 2x vásár, és ott a románoktól lehet venni a régi, nem vasalós, és tényleg szép függönyöket.

Ha pesti vagy, nézz szét, a közelben csak van valahol vásár.

Nálunk ez a kettő tavasszal és ősszel van.:))

16. dd4fac34d4 (válaszként erre: 13. - Emi75)
2014. dec. 16. 17:06

Szia! Nem, nem próbálkoztam multiknál, csak kis magánboltokban, de ezekben is hatalmas a választék. Csakhogy zömmel ez a most divatos merev vékony anyag, amit vasalni kell!

Ki volt az az eszement (biztos egy férfi), aki ránk szabadította ezt a hülyeséget, hogy 10 négyzetméternyi anyagot vasalgassunk?!

2014. dec. 16. 09:41
Szíííípet! Amit nem kő vasaaaanyi! A többi mellékes.
2014. dec. 16. 09:36

Előző lakásomban volt ez a fénylő, fényt alig áteresztő krémszínű csoda... kimostam, gusztustalan lett, én nem vasaltam, úgy felraktam és néztem útálattal. 1. gyűlölök vasalni, 2. 10 m2-es anyagdarabbal soha nem tudnék megbírkózni, ennyi, mire kivasalnám a vége újra gyűrött lenne.


Így maradt az új lakában egy nagyon szolíd geometriai mintás, sima fehér nylonfüggöny, de abból egy magasabb kategória (brico storeban voltak gyönyörű lakástextilek, erre kivonult itthonról!!!!), nem olyan mint a régi rózsás-csecsás "firhangok", de mégis ugyanolyan könnyen kezelhető egyébként. Sötétítő meg érdekes a régi gép gyűrte, a mostani nem, és szépen szárad.

13. emi75 (válaszként erre: 4. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 16. 09:34
VAnnak még olyan függönyök amiről beszélsz, próbálkozz magán függönyboltokban, ne multikban. (Anyukáménknak függönyboltja van, és a mi új függönyeink is onnan vannak, és igenis vannak a voile és organzán kívül mások is... sajnos én nem értek hozzá, hogy mi a nevük ezeknek, de vannak az tuti)
2014. dec. 16. 09:31

Nekem az új mosogépem annyira jól centrifugázik, hogy tényleg nem gyűrött a sötítétő, a függöny meg egyszerű mintás fehér (ez a hagyományos gusztustalanság, de azért választottam, mert olyan poros helyen élünk, hogy havonta kell mosni, és egy év után befeketedett, ha több tízezret költöttem volna rá, hát a guta megüt!!!), jah és én szép, de olcsó megoldást választottam, tekintve a gyerek imádnak mögötte bújkálni ilyen-olyan maradványos kézzel.


Praktikusság is döntő.


Anyukám konyhájában gyönyörű sk. horgolt csipke (madármintás) kis függöny van, nagyon szeretem, és egy székelyszőttes sötítétő. De azt a mi lakásunkban nem tudnám elképzelni.

11. dd4fac34d4 (válaszként erre: 10. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 16. 09:20

Örülök, hogy angolost említesz stílusként, ugyanis, amikor elkezdtük a ház felújítását és a berendezés tervezését, akkor azt mondtam, hogy amennyire lehet, az angolos stílt szeretném követni. De persze ez itthon nem könnyű! A végén inkább, ahogy már írtam, a vidéki polgárit sikerült kialakítani.

Egyébként érdekes, hogy egy-egy nagyobb dolgot sokkal könnyebben megtaláltam a kínálatban, mint némely apróságot!

Például: Elegáns, szép olasz csempét rendeltünk minden gond nélkül katalógusból, netes honlap alapján, de a savmaratott üvegpolchoz szükséges tartókat hetekig kerestük. Most a függönyön akadtunk el, holott még egy kis vidéki üzletben is akár százféléből lehet választani.

10. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 9. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 15. 20:55

Az angolos, síma fehér függöny jó minôségû.

Mosás után könnyen vasalható, minden stílushoz megy az egyszerûsége miatt.

9. dd4fac34d4 (válaszként erre: 8. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 15. 20:17

Köszönöm! Én is itt tartok, hogy sima, minta nélkülit vegyünk, de valami krémszínűt, mert a fehér nagyon elüt a szőnyegtől. És akkor még a sötétítő függöny esetleg lehet valami magában mintás.

Csak ezzel a vasalás dologgal tényleg nehezen barátkozom! Nálunk be volt spájzolva sok függönyanyag régről, még a jacard-szövésűekből, amiket centrifugázás után fel lehetett tenni, remekül kilógták magukat simára. És eleve nem gyűrődtek annyira, mint ezek az üvegszálas jellegűek. Így még a tartalékból éltünk, régen vettünk új függönyanyagot.

Akkor most nekiállok egy színűt keresni, valami szép anyagot!

8. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 4. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 15. 19:54

A legtöbb függönyt bizony valaslni ajánlatos, ha azt szeretnénk, hogy igazán szép legyen.

Lehet szépen összehajtogatva kisparnában mosni es szinte azonnal vasalni és mar mehet is fel.

A polgári stílushoz én a legegyszerûbb, fehér, síma, teljesen mintanélkülit tenném fel.

Ill. nekem is ilyen van :) Elég, ha a szônyeg mintás.

7. dd4fac34d4 (válaszként erre: 6. - F3000dc5ef)
2014. dec. 15. 19:48
Igazán jól elvagy magaddal! De ha nem tudsz segíteni, szaporítsd a szót máshol!!
6. f3000dc5ef (válaszként erre: 5. - Dd4fac34d4)
2014. dec. 15. 19:39
De eltaláltam!!! :D csipkés rózsás!!!:DDDD
5. dd4fac34d4 (válaszként erre: 3. - F3000dc5ef)
2014. dec. 15. 19:31
Vártad volna ki, amíg leírom, hogy mi a gondom!
2014. dec. 15. 19:30

Segítségeteket kérem! Felújítottunk egy vidéki családi házat és most rendezzük be. Mindent újat veszünk, bútort is, szőnyeget is stb. A stílus, amit követünk afféle vidéki polgári, jó minőségben. Fa bútorok, gyapjú perzsa szőnyeg, ilyesmi. De most a fügyönyökkel elakadtunk!! Eltűntek szinte a régi Gardénia-féle függönyök, és mindenütt organza és voile anyagú fényáteresztő függönyök vannak. És ezek nem teszenek, mert nincs szép esésük! Olyanok mint egy merev üvegszálas harisnya-anyag! És sajnos a boltokban azt mondják, hogy vasalni kell őket, mert mosás után mint a gyűrött celofán, olyanok lesznek.

Nektek mi a taapsztalatotok? Milyen kategóriában, típusban keresgéljek??

2014. dec. 15. 19:28
Csipkéset rózsásat...hát honnan tudjam én azt????
2014. dec. 15. 19:26
Sötétítőre,vagy átlátszóra gondolsz?
2014. dec. 15. 19:24
Függönyt, de milyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook