Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2016. szept. 2. 15:07

Sziasztok! Elmeselnem az en tortenetem: mar kb 3eve kezdodott... Legelso alkalommal en sem mertem elmenni az orvoshoz, remenykedtem hogy hatha elmulik magatol. Se ulni se allni se fekudni nem tudtam mar a fajdalomtol. Folyamatosan flector port ittam az valamilyen szinten megszuntette egy kicsit a fajdalmamat. Mivel ahol lakom nem voltam megelegedve a nogyogyaszat orvosaival igy egy masik varosban ajanlottak nekem egy holgyet, hogy menjek el hozza. Igy elmentem hozza gondoltam hogy mivel no vele jobb lesz errol beszelni igy is lett.:) pontosan nem emlekszem mar, de gyogyszereket irt fel nekem illetve ilyen intim mosakodot, amit a huvelybe kell helyezni.. En hasznaltam ahogy felirta nekem az orvos de sajnos nem lett jobb tole.. Mar annyira nem birtam elviselni a fajdalmat, hogy bementem a korhazba ahol jegelnem kellett azt mondtak hogy kifakadhat magatol ha nem akkor mutet... Hat szerencsere kifakadt magatol. Bent fekudtem par napot aztan hazaengedtek. Erre ra eltelt egy ev ujra kijott a bal oldalamon elmentem vele orvoshoz irt fel nekem egy kremet de nem hasznalt ekkor megmutottek de csak egy kis vagast csinalt, hogy kitudja ebbol "nyomkodni", ami benne volt. Ugyanebben az evben a masik oldalban fedeztem fel hogy ismet ott van valami, meg kicsike volt es meg maradt abbol a krembol amit felirtak igy elkezdtem azzal kenni, majd halistennek elmult magatol:) Azt hittem be is fejezodott ezzel az egesz de nem. Ebben az evben 3.-jara mutottek, feleven belul... Aprilisban a jobb oldalamon ismet kijott kicsi volt meg es egyaltalan nem fajt en megis elmentem orvoshoz aki azt mondta hogy megmut. Gondoltam csak ujabb kis sebem lesz de tevedtem ekkor egy kiscsovet rakott bele, hogy ami meg benne volt folyadek azon keresztul tavozzon es harom oltesem volt.. Ekkor valamiert nagyon rosszul eltem meg az egesz dolgot. Feszitett a varrat amig nem kellett mennem varratszedesre es minimum ket hetig otthon voltam senkivel sem akartam talalkozni. Nehezen alltam labra is, mert kellemetlen volt lehet csak azert mert elhagytam magam es szinte fekudtem csak egyaltalan nem mozogtam semmit, de sajnos a varratnal azota is erzem hogy nem jol forrhatott ossze :( amikor visszahivtak vizitre az orvos mondja, hogy a masik oldalban talal valamit igy ha meggyogyul a bal oldal atterunk a jobbra. Epp hogy felaltam a padlorol ujra ott talaltam magam, hogy ezt nem hiszem el, a gyogyulas soran bedurrant en elkezdtem jegelni majd koromviragkenoccsel kenni aztan elmult magatol ismet:) ra kb 2,5honapra ujra kijott ezen az oldalon elmentem orvoshoz ujra mutottek ismet azthittem ugyanazt az eljarast csinalja hogy csovet tesz be de nem ismet tevedtem, tamponalast rakott a sebbe amit 3napon keresztul minden reggel cserelt erzestelenito nelkul... Mit ne mondjak milyen fajdalmas volt mikor a sebedben piszkalnak de muszaj volt kifertotleniteni a sebet... Ekkor azt hittem mar meguszom es bucsut intek az egesznek de nem kb 2 hete ereztem egy apro kis valamit megint a jobb oldalon pont masnap akartam orvoshoz menni, hogy gyulladast erzek biztosan felfaztam es akkor kozolte az orvos hogy huvelyiultrahangon megnezi majd kiderul hogy eltavolitja e ujra, sajnos nem tudtam eljutni uh-ra de elozohet penteken ereztem hogy megint feszit ekkor mar lelkileg teljesen kivoltam hogy ilyen nincsen... Otthon kezelgettem magamnak jegeltem es bosegesen kentem koromvirag kremmel vasarnap felkeszitettem magam, hogy megyek masnap a korhazban megint kezdodik elolrol minden... De az ejszaka folyaman kifakadt es teljesen megkonnyebbultem hogy nem feszitett mar.. Hetfon tehat jo kedvel bementem, hogy de jo elmulik magatol meguszom a mutetet.. De az orvos kozolte hogy nem o ezt megmuti nehogy rosszabb legyen a helyzet (hogy begyulladjon vagy betokosodjon) kedden mutottek csutortokon mar kiengedtek es ma vettek ki a varratot most sem kaptam csovet csak ket oltesem volt illetve kicsit nyitva hagyta a sebem hogy magatol uruljon meg belole a valadek... Nagyon remelem, hogy ez volz az utolso mutetem es ez az egesz "betegseg" beken hagy vegre.

Nem csak testileg, lelkileg is kicsinalja ez az embert. Es ha parkapcsolatod van az is ramehet az egeszre 3 fiuval voltam ezido alatt.. Ket kapcsolatom rament akivel most vagyok szerencsesnek erzem magam, hogy mellettem van es tamogat annak ellenere, hogy mondtam hogy keressen mas lanyt.. O azt valaszolta, hogy ezt fejezzem be es isten ments hogy neki mas no kellene:)

nagyon sokat olvastam ezutan a betegseg utan, hogy mitol alakulhat ki, de en arra szavaznek hogy lelkileg okozzuk ezt.. Bennem nagyon sokszor az volt hogy nem akarok lefekudni a baratommal mert felek, hogy ujra kijon, nem ugy eled meg az egyuttletet, feszengsz kozben es sokszor nem ereztem magam igazan nonek mert ugy ereztem magam mint egy kotozott sonka a varratok miatt :D de rajottem hogy aki szeret es melletted van annak ezek nem fognak szamitani csak azt hogy jol legyel mint testileg mint lelkileg.

Ha esetleg valaki ezzel a problemaval kuzdd en a koromvirag kenocsot ajanlanam, hogy kenje be az egesz feluletet jo sok kremmel ez puhitja es gyulladascsokkento hatasa van es ha nincs mas valasztas akkor orvos, mert utana megkonnyebbul az ember ha mar nincs ott. Nekem azert jott ki sokszor az orvosom kozolte velem, hogy hajlamos vagyok ra. De szerintem lelkiokai vannak ennek. Olvasgassatok utana neten az okanak( betegsegek lelkiokai ) es ha ugy erzitek hogy igazat ir akkor valtoztassatok ugyanis minden rajtunk all es minden fejben dol el!! Most en is ezen vagyok:) es ugy erzem hogy rendben lesz mar most minden!

2016. aug. 29. 11:29

Sziasztok.

utolsó nap olyan fajdalmaim voltak eldontottem masnap bevallalom a mutetet.este forro vizes borogatast tettem ra 10 percenkent csereltem.

reggel felkeltem es elontott a gennyes trutyi.

azt a meg konyebulest else tudom mondani.

szerencsemre kifakadt magatol.3 het szenvedes utan.

nem tudom hogy a sok hazi praktika segitette e vagy a hit hogy igen is meg gyogyulok onerobol de a lenyeg tul vagyok rajta.

529. Gaby000 (válaszként erre: 528. - Kinga1222)
2016. aug. 26. 04:15
Szia történt valami változás?
2016. aug. 16. 09:46

Sziasztok.

Az en tortenetem a bartholin cisztaval kb 2-3 honapja kezdodott,amikor eszre vettem egy cseresznye nagysagu dudort.az orvosom azt mondta amedig nem faj nem kell vele foglalkozni.nem is volt soha semmi bajom vele,neha szex utan picit megduzzadt de elis mult.

ket hete viszont rohamosan elkezdett nőni,fajt is.ekkor bementunk a surgosegire ahol azonal muteni akartak amit nem engedtem,gondoltam antibiotikummal kremel orvosolhato a dolog.nem kaptam ra semmit.felkerestem egy nogyogyaszt aki szinten csak a mutetet tartotta megoldasnak.en ebbe sem nyugodtam bele.elmentem egy masik orvostol aki a kamillas ulo furdot javasolta illetve 5 napos antibiotikum kurat majd kontrol.a tegnapi kontrolon megnezett,es masnapra beutalt a korhazba kihamozasos mutetre.ahova en nem mentem el.nem akarok bele torodni hogy mas modja nincs a gyogyulasnak.ugyanis a mutet nem garantalja hogy nem jon vissza x ido mulva.

tegnap ota elkezdtem egesz napra a paradicsomos dunszt kotest(folpakkal korbe tekertem magam) :) es most varok,es nagyon hiszek bizom a javulasban.

azt ki hagytam hogy idő közben a cisztabol ugye egy hatalmas kisebb alma nagysagu talyog lett.iszonyatos fajdalomal.

szerintetek nekem miert nem fakad mar ki magatol?mutet nelkul egyszer csak elkezd vissza huzodni ugye jol gondolom? :) :(

mar az ules jaras fekves se igazan megy....

koszonom ha valaki valaszol.

527. Kittkatt23 (válaszként erre: 524. - NomNom)
2016. júl. 6. 11:47
Jobbulast!
2016. júl. 6. 11:35
Megint en.Tegnap ejjel semmit nem aludtam,a tegnapom egy remalom annyira faj.Olvastam itt a kommenteket hogy mennyire tud fajni.Azt hittem hogy szerencses vagyok es nekem annyira bem faj..Tevedtem.Annyira fajt h elvittek orvoshoz.Remeltem hogy aznap megmutenek.De nem megy ez ilyen konnyen mint gondoltam.Mara kaptam idopontott.Este furdesnel a parom segitett furdeni mert annyira fajt.Picit jott belole genny.Na mondom nem kell a vegen mutet.Reggel ereztem hogy valami elontott.Azt hittem h kifajadt,ido elott megjott.na szeeep.Bementunk,elmondtam mi a baj.Erre ok igy nem mutenek meg.Menjek vissza menszesz utan controllra.Meg szerinte amugysem olyan nagy lehet addigra elmulik.Kaptam antiobiotikumot,meg jegeljem.Addig meg tappenz.De a pukli akkor is ott van es zavar!! :(
525. NomNom (válaszként erre: 523. - Gaby000)
2016. júl. 6. 09:47
Nekem is épp ez lett volna a kérdésem...
524. NomNom (válaszként erre: 522. - Kittkatt23)
2016. júl. 6. 09:46

Remek. =(

Akkor következőleg mondom a dokinak. Bár most épp visszahúzódtak.

523. Gaby000
2016. júl. 5. 18:30
Sziasztok.Egy kérdés mikor kifagad mi jön belöle??
522. Kittkatt23 (válaszként erre: 521. - NomNom)
2016. júl. 5. 13:46
Nagy a valoszinusege h az. :/ sajnos.
521. NomNom
2016. júl. 5. 11:20

Sziasztok!

Az lehet, hogy ilyen a gáthoz közelebb jön ki?

Nekem is van ott valami ami időnként picit nagyobb lesz, néha fáj is, a vizelet pedig csípi.

Nem tudom, hogy nőgyógyásznak, vagy bőrgyógyásznak mutassam-e meg. Valószínűleg először nőgyógyásznak, aztán esetleg ő továbbküld.

Az a baj, hogy mikor nincs vele problémám akkor mindig elfelejtem, mikor kijön meg általában nem alkalmas dokihoz menni. Július utolsó hetében megpróbálok elmenni a dokihoz, addig sajnos esélytelen.

2016. júl. 4. 13:23
Sziasztok!Nekem is masodjara jott ki. Az elsot megmutettem.Akkor nem is gondoltam volna hogy ujbol kijon.Eltelt 4-5 honap..Csutortokon kezdtem erezni,gondoltam valami mas.Pentek reggel eszrevettem a kisdudort.Aznap mar elkezdtem szedni az augmentint napi 3x. Egesznap kamillas ulofurdobe ultem,hol meleg hol hidegbe.Kentem betadinnal es dormezinnel.Szombaton mentunk a balcsira,gondoltam jott tesz neki a hideg viz vagy kiazik es kifakad.Semmi!! Kozbe persze szedtem a fajdalomcsillapitot is.Vasarnap mintha kisebb lett volna.. voltak pillanatok mikor azt hittem eltunt.Estere jobban fajt.Ma csak egy orat ultem a meleg vizbe,imadkoztam hogy fakadjon mar ki.Neten kozbe olvasgattam,irtak almaecetett,most azzal borogatom,borzasztoan csip de remenykedem benne hogy kifakad mar!Mutetett nem nagyon szeretnek.Most meg szabin vagyok de holnaputan mar dolgozom eu.ben es jo lenne ha addigra mar kifakadna.Ha van valakinek valami tuti tippe hogy fakadjon ki megkoszonnem.:) addig borogatom :/
519. palacsinta2 (válaszként erre: 516. - Bkeska)
2016. jún. 30. 14:50

Sziasztok !

Az én rémálom június 14-én kezdődött, este észre vettem egy jòl kitapintható dudort. Két napra rá mire időpontot kaptam a magán nőgyògyàsznál sokkal nagyobb lett. Nekem a doki leszívta tűvel, a dudor maradt majd most hétvégére sokkal nagyobb lett iszonyatosan fájt, kedden elmentem egy magán kòrházba ott kb 30 perc múlva már a műtőben találtam magam. Most itthon lábadozom és remélem teljesen felépülök és többé nem jön elő ez a nyavaja :(

2016. jún. 29. 12:50

Sziasztok!


Május elején volt egy újabb köröm ezzel a ....

(Tehát akkor eddig összesen 2015. április, december, 2016. március és május, azaz 4 alkalom.)

A magán dokim nem vette fel a telefont, ezért berohantam az ambulanciára, ott megnéztek. Bactroban kenőcsöt és Betadine szappant írtak fel. Korábbi tapasztalataim miatt kértem az antibiót is, szerencsére rendes volt a doki, és felírta. Mint kiderült, szerencsémre, mert a Bactroban kenőcs fél éve hiánycikk...

Úgyhogy ismét antibió, rengeteg Algoflex, jég és almaecet. 7-10 nap alatt lement a dudor.


Mindeközben babát is szeretnénk, és hát finoman szólva nem könnyíti meg a dolgunkat ez a 2 havonta előforduló sztori. Elgondolkodtam azon, hogy talán lelki eredetű lehet, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen gyakran kijön, és pont mindig akkor, mikor épp "élesben" kellene próbálkoznunk...


Az orvosok egyébként csak egy megoldást tudnak javasolni, a mirigy teljes eltávolítását. Ezt én elég drasztikus beavatkozásnak érzem, és attól is tartok, hogy ha az egyik oldalon kivágatom, majd begyullad a másik.

Ezért elkezdtem a lelki okokat feltárni és gyógyítani. Még nagyon az elején járok, de nagyon hiszek benne, hogy segíteni fog.


Azt kívánom, hogy senki ne olvassa ezt a fórumot!!! :)

2016. jún. 27. 20:30

Sziasztok, újra itt!


Egy hónap telt el. Azóta voltam kontrollon, és kiderült, hogy egy elég komoly fertőzés okozta, ami a véráramomban van... Mikor beléptem a terembe, a doktornő azzal kezdte, hogy mi van a mandulámmal. Mint kiderült, nagyon későn vették ki, így fertőző lett a testemben. Ez azt jelenti, hogy ez a fertőzés meddőséget, vetélést, koraszülést tud okozni, és nagyon jól meg tud bújni a testben... Nagyon elszomorodtam.


Nem írt fel további antibiotikumot, akkor ké majd válogatni a megfelelőt, mikor újra előjön. Néha kenegetem a maradék Dalacinnal, néha jegelem, de alapjáraton már elmúlt. A helye puha, van dudor, ha ülök, néha sugárzik. Félek, hogy újra velem lesz.


Kérlek ne adjátok fel! Hosszú idő, az biztos... :(

516. bkeska
2016. jún. 27. 18:36
Sziasztok. Nekem is begyulladt ez a fránya mirigy.Péntek este kezdtem érzékelni, szombatra mar jó nagyra nőtt.Az ügyeleten megállapították, hogy mi is ez,felírtak antibiotikumot, es majd menjek a nőgyógyaszomhoz. Ma voltam, mar kicsit meg is fakadt addig.A doki úgy döntött megszúrja, kinyomkodta belole a cuccot,majdnem el ájultam annyira fajt. Mikor múlik ez el teljesen? Hogy nyoma se legyen?!
515. Gaby000
2016. jún. 17. 20:59
Sziasztok!Nincs már itt senki?Mindenkinél oke minden? :-)
514. Gaby000 (válaszként erre: 512. - Floraligeti)
2016. jún. 13. 17:07
Sikerült már dokit találnod?
513. Husi25
2016. jún. 9. 17:11

Sziasztok!


Nálam is megtörtént a műtét...

"Kihámozás volt"

Szerintetek az normális hogy a 4. Nap még mindig nagyon duzzadt,kicsit lilás is és a varratok mellett ilyen narancssárgás valami van,mintha genny lenne. Próbáltam fülpiszkálóval leszedni,de nem merem nagyon piszkálni és fürdésnél is óvatosan érek hozzá. Várom válaszotokat.

2016. jún. 8. 17:34
Valaki, akinek jó tapasztalatai vannak a doktorral kérem adjon elérhetőséget bàrhol az orszàgban. Miskolci vagyok és mindenki szabadsàgon, senki nem vàllalja el :(
511. tavasz007 (válaszként erre: 510. - Regina55)
2016. jún. 7. 16:47

érdemes megnezni ujmedicina szemszogbol, h mitol is jon ki ez a gyulladas.

A konfliktus oka: (és irom a konyvbol)

-"Szeretnem, ha a kozosules, a hazaselet, nemi elet jo menne. Nem tudok kielegulni, nem tudnak kielegiteni. Nem vagyok eleg kivanatos."


-erdemes megnezni, h valoban volt -e ilyen konfliktus a multban.

2016. jún. 7. 11:28

Sziasztok!

Májusban kialakult nálam is a gyulladás. Elsőnek azt hittem, hogy valami daganatom van, marhára megvoltam ijedve.. Elmondtam vagy hat Miatyánk-ot, majd úgy döntöttem, hogy elmegyek egy maszek orvoshoz. (gondoltam ha fizetek a vizsgálatért talán kedvesebbek lesznek.. mondjuk bevált, tök rendes volt a Dr.nő. ) Na szóval elmentem és elmondta, hogy ez gyulladás és hogy több nőnél is kialakult... Na mondom fasza.. Azt javasolta, hogy ne piszkáljam, max kamillás fürdő.. Bevált, elmúlt. Gondoltam ennyivel le is van rendezve, hogy többé nem fog ez a nyavaja kialkulni.. Aztán egy hete marhára begyulladt, azt hittem agyvérzésem lesz.. egy hét alatt eljutottam arra a szintre, hogy már kapartam a falat.. egyszerűen akkora volt már mint egy ping-pong labda, és olyan kemény volt az a csomó..jesszusom..kértem időpontot az orvoshoz, persze csak 22.-re kaptam.. na mondom addig szenvedhetek vele.. MENNI NEM TUDTAM.. minden egyes lépésnél eltudtam volna sírni magam.. Persze a környezetemben levők el nem tudták képzelni, hogy mi bajom van.. amikor meg elmeséltem mindegyik azt hitte, hogy eltúlzom.. A végén már annyira fájt, hogy kettesével szedtem a Cataflamot, kamillás és sós ülőfürdőt vettem, hideg-meleg zuhany.. Kamilla tea filtert is tettem már oda, gondoltam hátha.. és a végén jegeltem.. mondanom sem kell hogy a jegelésnél majd meg haltam.. aztán ma reggel felkeltem és bumm, elöntött a cucc.. hát ez engem úgy megviselt lelkileg, mert nem elég, hogy gusztustalan volt, még ijesztő is. DE! megkönnyebbültem, úgy látszik használt ez a sok minden. Kifakadt magától.. gondolom, már annyira feszült, hogy a bőröm sem bírta. Na szóval az a lényeg, hogy türelemmel és akaraterővel át lehet vészelni.. Borzasztó ez az időszak, marhán fáj.. katasztrófa, de úgy tűnik idővel ez rendeződik. Ne haragudjatok, hogy ekkora monológot írtam, de senkinek nem merem ezt elmesélni.. mert egyrészt intim, másrészt meg mert úgy sem érti meg az, aki nem élte át soha. Köszönöm, megkönnyebbült a lelkem. Ha valakinek van valami praktikája, amivel gyorsabban átvészelhető ez az időszak, akkor azt nagyon megköszönném.

2016. máj. 28. 09:11

Sziasztok!

Nekem tavaly decemberben volt először,azt sem tudtam létezik ilyen betegség,borzasztóan fájt , felhívtam az orvosom aki azonnal berendelt ,és még az nap meg is műtöt. Azt hittem,én naív soha többet nem jön elő,na két hónap múlva újra,de műtét előtti este magától kifakadt. Újabb két hónap múlva megint kiújult,most kipróbáltam a paradicsom pakolást,bevált . Köszönöm a jó tanácsokat még a silicia kúrát megcsinálom hátha segít.

2016. máj. 26. 07:06

Sziasztok!


Én is meg szeretném veletek osztani a tapasztalataimat ezzel a fránya, ostoba betegséggel...

Múlthét kedden viszkető, nyomó érzést éreztem a bal oldalamon, azt hittem, hogy megint hüvelyfertőzésem van, de nem. Egy dudort találtam ott, ami egyik napról a másikra jelent meg. Megpróbáltam a fórumozók által ajánlott almaecetet rajta hagyni, próbáltam a jegelést, a paradicsomos dunsztolást, de semmi. Teljesen kétségbe estem, a fájdalom pedig nem szűnt. Azon a héten pénteken már menni, ülni nem igen tudtam, így végül elmentem a nőgyógyászhoz Édesanyámmal. (megjegy.: 18 éves lány vagyok, és szűz, soha nem éltem nemi életet még.) Sürgősségin fogadtak, soron kívül, pedig nem oda vagyunk bejegyezve. A doktornő eleinte bunkó volt, de amint megtudta, hogy szűz vagyok, egyből kedves lett. A gyanúm beigazolódott, Bartholin cisztám van, ebből pedig tályog lett. Vett tőlem kenetet is a bacitenyészet miatt, hátha kiderül, hogy van-e valami bakteriális dolog, ami ezt okozhatta, és így megvolt a rákszűrésem is.

Dalacin hüvelykrémet írt fel, és egy hét pihit. Azt mondta, hogy az enyém cseresznyenagyságú és kezdetleges. El is gondolkoztam: Ha ez a kezdetleges, milyen a teljes...? Éjszakákat sírtam át a tudatlanságtól, és attól, hogy nem tudom, hogy mi fog rám várni, hogy műteni kell-e, ugyan is nekem volt már műtétem, és ráadásul a vizsgáim is jönnek. Megjegyzem, a mandulaműtét utáni 10 nap nem fájt ennyire, mint ez...


Szóval, Dalacin krémet írt fel. Úgy kellett csinálnom, hogy vastagon be kellett kennem ezt a dudort, rá 3-4 steril gézlap összehajtva, és ezt jegelem. Nagyon fájt eleinte, kisugárzott a bal combtőbe, de diadalittasan kibírtam. Hétvégén a vasárnap volt a legborzasztóbb, ugyanis ülni nem bírtam. Úgy sétáltam végig, mint egy pingvin, és nagyon bravúrosan kellett megoldanom a felállást, az ülést, a fekvést... Még a lábam közé se tudtam tenni párnát, annyira fájt. Időközben szombaton megjött a menstruációm, hétfőre beteg lettem, gondolom a jegeléstől. Csodás.... :D

Aztán kedden egyszer csak tudtam sétálni Cataflam nélkül, úgy, mint azelőtt. Az ülés se fájt, semmmi! Elkezdett leapadni a tályog, habár a mérete ugyanakkora, már sokkal laposabb. Az aggaszt kicsit, hogy a csiklómig feljött ez a nyavaja, és nagyon puha. Remélem, ekkor se fognak vágni.. Na de igazából, pisilés közben is érzem, hogy "szabad" a terület, tehát nyugodtan tudtam pisilni. Megnyugodtam, hogy elkezdett eltűnni a tályog. Természetesen ezután magát a cisztát, a mirigyet fogjuk kezelni.

Az a baj, hogy annyi antibiotikumot szedtem már a bronchitiesemre (hörgőgyulladás), tüdőgyulladásomra (sajnos ugye már tavaly augusztus óta nincs mandulám, ami felfogja ezeket a betegségeket), hogy az immunrendszerem már mínuszban van. :( De igyekszem felülmúlni az orvostudományt a természetes módszerekkel.

A menstruációt pedig úgy oldottam meg, hogy hagytam, hadd jöjjön. Azért jegelés közben tampont tettem fel.


Remélem adtam egy kis reményt a többi, csöndes olvasónak is... Nagyon megviselt ez engem lelkileg és testileg is, nem tudtam a vizsgámra se tanulni, folyton aludtam. Tehát nagyon-nagyon megviselt a dolog..


Sok szerencsét a többieknek! Én is küzdök, de már nem annyira! :) Bízzatok magatokban, és a testetekben!

2016. ápr. 15. 10:32
Sziasztok! Szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat, sikerült műtét nélkül megúsznom ezt a fránya betegséget. Nekem is begyulladt a Bartholini mirigyem, Eleinte a végbélbe kisugárzó fájdalom, majd 2 napra rá zölddiónyi nagyságú iszonyú fájdalmas csomó alakult ki a popsi nyílás és a hüvelybemenet közti fél uton jobb oldalon. Idáig a mirigy létezéséről sem tudtam, majd következtek az álmatlan éjszakák és a napi többszöri sírások a rettentő fájdalom mellett. Szerencsére ahogy megéreztem a dudort másnap már mehettem is az orvosomhoz. Aspirin pezsgő tablettát ittam 5 napon keresztül reggel és este. Minden reggel kifacsartam egy grapefruitot majd megittam. Délelőttre 1liter zöldtea belereszelve kb. 2 centi gyömbér. Délután pedig annyi ananászt ettem amennyit csak tudtam. (Konzerv nrm jó csak az igazi) Valamint az orvosom javasolta a jegelést. Napközben sajnos nem tudtam a munkám miatt, de amint haza értem az volt az első majd reggelig 3óránként jegeltem. A jégzselé és a gyömölcsök csodákra képesek. Lassan 2 hétnél járok és a hatalmas dudorból már csak mogyorónyi van. Remélem tudtam segíteni rajtatok 😊
506. Gaby000
2016. márc. 23. 19:25
Sziasztok!Én is tulvagyok a mütéten,hála nektek tudtam mi fog rám várni.Nem fájt semmim a műtét után se a géz,se a varrat szedés.Ne ijedjetek meg a mütéttöl csak ezt tudom mondani.
2016. márc. 21. 06:30

Sziasztok!

3 hónapon belül a 2. tapasztalatomat tudom megosztani veletek.

Ismét begyulladt a Bartholin mirigyem. December óta még mindig a műtéttel szoktam álmodni, szóval képzelhetitek a kétségbeesést...

Mivel épp aznap reggel kellett hívnom a nőgyógyászomat egyéb ügyben, szóltam, hogy mi a helyzet. Másnap reggel 7-re berendelt a kórházba, hogy ránézzen. Antibiotikumot adott, és mondta, hogy jegeljem.

Amint megjelent a duzzanat, elkezdtem Algoflexet szedni maximális dózisban (napi 3200 mg). Tavaly áprilisban segített, decemberben pedig, mikor nem szedtem, műtét lett a vége. Mivel a doki 24 órán belül fogadott, az antibiót is hamar tudtam kezdeni. Na és persze jöttek az alternatív módszerek. Tengeri sós ülőfürdő: szerintem csak nagyobb lett tőle a duzzanat. Almaecet: 2x egész éjszakára borogattam vele, és reggelre mindig kisebb lett a dudor. Viszont az ecetsav sajnos feketére égette a bőrömet, ami szintén elég fájdalmas volt, de szerencsére gyorsan gyógyult. Nem tudom, hogy az ecet vagy a pihenés segített inkább, ugyanis azt megfigyeltem, hogy este mindig duzzadtabb volt, reggelre pedig kisebb. Most nem jegeltem, mert az legutóbb sem segített sokat.

Kb. 1 napig még növekedett, majd stagnált, és végül jó 2 hét alatt szép lassan lecsökkent és elmúlt a duzzanat. Megúsztam a műtétet!!!

Az Algoflexet szedtem kb. egy hétig, meg ugye az antibiót is végig, amíg tartott. Szerintem ezekkel nyertem, illetve azzal, hogy időben eljutottam dokihoz.

Kívánom, hogy senki ne tudja meg, milyen ez a gyulladás!

2016. jan. 24. 21:01

Sziasztok! Andi3232, én mindössze 5000 Ft-ot adtam, amit én magam is keveselltem, de akkor egyszerűen mem volt több. :( Viszont éreztem, hogy várja a borítékot a doki. Egyébként egyáltalán nem voltam se elégedett, se hálás. Csak azért adtam a pénzt, hogy ha legközelebb véletlenül is összefutok ezzel a dokival, nehogy úgy emlékezzen rám, hogy nem adtam. Nem hálapénz, inkább félőpénz volt...


Alida83, neked nincsenek varrataid?

503. alida83
2016. jan. 24. 00:51

Sziasztok! Vagy hat napon keresztül böngésztem a fórumokat, mivel hogy nekem is begyulladt :-(. Az önsajnálat, sírás és elkeseredés után úgy döntöttem, hogy minden természetes alternatívát kiprobálok, ami másnak javulást hozott. Szóval megvolt minden: almaecet, paradicsom dunsztkötés, kamillás borogatás, hideg, meleg ülőfürdő (órákig), jegelés, mindemellett rágtam, ittam, ettem különböző gyógynövényeket is. (Persze minden eggyes kudarc után bőgőroham :-)). A megváltás sajnos nem következett be és hetedik nap úgy bepöccent, hogy aludni is alig tudtam, nemhogy még lépni ( fagyasztott tarjával a lábam között amúgy is elég kényelmetlen volt aludni :-)) Végül is jött az elkerülhetetlen bemetszés, helyi érzéstelenítés nélkül persze. (Na itt szedtem le az összes szentet) Doki a vágásba egy gumicsíkot rakott, hogy ne záródjon be és egy napig még tisztuljon (ezt ma magamnak húztam ki, csak kicsit volt kellemetlen), plussz antibiotikum kúra. Utókezelésként aloe firsttel fogom ápolni. Sajnos nálam az alternatív gyógymódok nem váltak be, de másnak attól még reményt adhatnak.

Sok sikert mindenkinek,aki ezzel a fránya tetü kis miriggyel küzd!!!!!!

2016. jan. 5. 22:01
Sziasztok! Gérvágó ha még itt vagy (vagy bárki aki bartolin műtéten esett keresztül), kb. mennyi legyen a borítékban? Nekem sztk orvos csinálja majd sztk épületben altatásban (külön altatóorvossal) két nap múlva, sima ciszta felnyitás, de nem mirigy eltávolítás, mert szerinte az később kiújulhat (heg maradhat). A felnyitás és kifeszítés miatt már nem valószínű hogy megújul a ciszta. Kb. négy éve volt nekem gyulladás és genny, hát az kínszenvedés volt, de egy hónap alatt sikerült jegeléssel és antibiotikummal visszaszorítani. Azóta csak úgy elvan ott az a kellemetlen érzés szüntelen de fájdalommentesen, de fél éve már szép lassan növekszik és a ciszta látható méretű. Azt hogy műtét lesz már elfogadtam, és bízom benne, hogy a ciszta a múlté lesz úgy hogy a mirigy is marad, de a boríték miatt most rendesen aggódom. Egyáltalán nem vagyok tisztában az árakkal. Köszi a segítséget előre is.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook