Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
621. Szabbb
2017. máj. 9. 14:43

Sziasztok:)

Nagyon sokat olvasgattam a fórumot és nekem nagyon sokat segített így leírnám az én sztorimat:)

Régebben volt már Bartholin cisztám többször is de sose fájt mindig elmúlt, semmi gond nem volt vele. Aztán kb 1-másfél hete elkezdett fájdogálni de csak épphogy így úgy voltam vele nembaj biztos el fog múlni. Aztán 3 nap alatt úgy bedurrant, hogy 39fokos lázam lett és bármi hozzá ért folyt a könnyem járni is alig bírtam. Próbálkoztam az itt olvasott házi megoldásokkal de sajnos túlságosan fájt hogy én ezekkel hosszabb ideig kísérletezzek, így vasárnap este be is vitettem magam az ügyeletre ahol rá 2 órára meg is műtöttek. A műtét gyorsan megvolt kivarrták a tályog szélét és onnantól kezdve elvágták a fájdalmam:) Ami nagyon fájt nekem az az volt amikor kivették a váladék kivezető csövet, de az egész műtéti procedúrát sokkal rosszabbnak képzeltem. Igaz engem bent tartottak még 1 napot mert még volt egy kis hőemelkedésem, de most már otthon vagyok pihenek és gyógyulgatok!:) Higgyétek el én is utáltam a műtét gondolatát de nem bántam meg, lehet ha nem határozom el magam még mindig szenvednék.

Úgyhogy mindenkinek kitartást ez egy nagyon genyó dolog, de túl lesz rajta mindenki!:))

620. Canon (válaszként erre: 618. - Nikk_1982)
2017. máj. 8. 22:13

Szia Nikk_1982,


Ha jol tudom neked kivettek a cisztat. Az normalis, h 4 nappal mutet ugan meg mindig ugy be van dagdva, h szinte nagyobb, mint a mutet elott volt. Es meg mindig nem tudok szinte allni es ulni sem. Valamint ha kicsit tobbet mocorgok rozsaszin valadek szivarog. Ezek normalisak iyenkor, vagy azonnal hivnom kene a dokit? Korhazbol kiengedtek ugy, h tudtak meg verzik kicsit, de azt mondtak szep a seb... Elore is koszonom.

619. Canon (válaszként erre: 618. - Nikk_1982)
2017. máj. 7. 21:19
Oh, koszonom. Akkor most mar biztosra tudom, h kivettek. Remelem a tobbi mar jol fog viselkedni :)
2017. máj. 7. 13:26
A tályoghoz kell a géz meg a mosás, mert azt megnyitják. Ciszta esetében az egész mirigyet úgy ahogy van kiveszik, ott összevarrják a sebet és szevasz.
617. kkriszti1971 (válaszként erre: 616. - Canon)
2017. máj. 6. 21:22
Írtam neked priviben,de látom túl vagy a műtéten. Gyors gyógyulást neked!
616. Canon (válaszként erre: 614. - Imisz)
2017. máj. 5. 21:33

Az a fura, h nekem semmi gez meg mosogatas nincs. Van egy nagy vagasom. Osszevarrtak es ennyi. A varrat felszivodo kontrollra pedig egy honap mulva kell mennem. Nekem is fura, de tobbszor ra is kerdeztem.


Koszonom itthon mar gyorsabban fogok gyogyulni :)

615. Imisz (válaszként erre: 613. - Arcencil)
2017. máj. 5. 21:22
Lehet, hogy a mosogatás, gézcsere attól is függ, ciszta vagy tályog a kis dög. Nekem tályogom volt, a ciszta állapot valahogy kimaradt :) vagy legalábbis nem tudok róla, nem vettem észre. Rögtön, egyik napról a másikra a fájdalmas duzzanattal kezdődött. Mármint kifelé duzzanat, befelé jókora golyó. Úgy gondolom azért a tömködés, ha netán bent marad valami az is pusztuljon, ne tudjon újra begyulladni. De ez csak az én feltevésem.
614. Imisz (válaszként erre: 611. - Canon)
2017. máj. 5. 21:17

Sajnálom, hogy ezúttal fájdalmasra sikeredett. De egyre jobb lesz!

Gyors gyógyulást kívánok, aztán csak egy rossz álom lesz! :)

2017. máj. 5. 20:05
Ja még annyit, hogy nekem a műtét során beleraktak egy géz csíkot amit másnap kivettek, de nem tettek a helyére semmit. Újat ilyesmi. Nem volt tömködés. Hipermangános injekciós tűvel locsolták meg a sebet. Ezt csinálták egy hétig folyamatosan. Már szinte nem is látszik, hogy hol műtöttek.
612. arcencil (válaszként erre: 611. - Canon)
2017. máj. 5. 20:02

Jobbulást Canon! Megértem amit írsz, az elsőnél nekem is nagyobb vágásom volt, ott nekem is jobban fájt a műtét után, de csak aznap, másnap már nem volt gondom vele.

Egyébként én is kaptam antibiotikumot.

Sajnos semmi nem garantálja, hogy nem jön elő a jövőben :(

Nagyon érdekes ez a kimosás, gézcsere amit írtok, nem tudom, hogy ez tényleg ennyire orvos függő lenne? Én egy hétig jártam a műtét után mosásra, szerdán lett vége, de én tényleg semmit sem érzetem. És a gézcserét sem. Még poénkodtunk is a dokimmal és úgy röhögtetett, hogy a végén már szóltam neki hogy hagyja abba. Egyébként felszívódó varrataim vannak.

611. Canon (válaszként erre: 609. - Imisz)
2017. máj. 5. 18:27

Szia,


Igen. Nekem is mar a masodik mutetem volt ez. Viszint az orvosom aki korabban csinalta mar nem vallalta a mutetet.

Azt hozza kell tennem, h egy het antibiotikum kuran voltam 1,5 hete mert el kellett utaznom. A fajdalmat lehozta de a duzzanatot nem. Kedden voltam az uj orvosomnal es csutortokon meg is mutott. Sajnos nem ment olyan egyszeruen mint az elozo. Ott semmi fajdalmam nem volt. Eszre sem vettem kb. Most viszont nagyon nagy volt a ciszta oriasi vagasom van es azt hittem csillagokat latok a muteti napon. Nem is tudtam haza menni annyira rosszul voltam. Nem akarok senkit ijesztgetni mert ez azert az orvos is mondta, h ritka, h ilyen nagyra no es befele. Szoval orulok, h tul vagyok rajta, de egyelore jarni is faj, ulni pedig nem tudok. Fekudni is csak haton. De optimista vagyok par nap es mar sokkal jobb lesz. Remelem soha tobbet nem is jon elo. Annyit meg, h nekem csak 4 het mulva kell kontrollra mennem es felszivodo a varrat is.

610. Imisz (válaszként erre: 607. - Arcencil)
2017. máj. 3. 23:56

Szia arcencil! Gyors, könnyű lábadozást kívánok!

Egyetértek minden szavaddal, annyit tennék hozzá, hogy három gyerekem van, de inkább szülnék még, mint még egy ilyen műtét utáni kimosás, tömködés. Pedig aránylag magas a fájdalomküszöböm. (2 orvos is csinálta, mindkettőnél borzalmas volt) Jó olvasni, hogy van akinek nem fáj. :)

609. Imisz (válaszként erre: 608. - Canon)
2017. máj. 3. 23:51

Jah, akkor ezért kérdezted a Tb-t :)

Sok sikert holnapra, fájdalommentességet és könnyű ébredést! Szorítok!

608. Canon (válaszként erre: 604. - Imisz)
2017. máj. 3. 22:43
Szia, köszönöm a választ. Vegre talaltam jo orvost es holnap Pesten meg is mutenek. Mivel Pesten elek, de nincs Pesti lakcimem sehol nem akartak fogadni TB alapon.
2017. ápr. 27. 10:40

Sziasztok! Nekem tegnap volt a második Bartholin műtétem, az első 2011-ben volt. Mindkettő tályog volt.

Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy menjen orvoshoz ahogy begyulladt, felesleges várni vele, baromi fájdalmas, napról napra az lesz és szerintem abszolút nem Ok egy ilyen típusú betegséget otthon kezelni és kifakasztani.

Én alapvetően maximálisan természetes gyógymód párti vagyok, nagyon ritkán veszek be gyógyszert, homeopátiás módszereket használok ha csak lehet. De ez nem egy ilyen betegség (mármint a tályog).

Ez nem fog felszívódni ez ki fog fakadni, de nekem mindkétszer nagyon nagy volt és én örültem, hogy végül a műtét mellett döntöttem. Én is próbáltam mindent az almaecettől kezdve (ami szétmart) a Schüssler són át a teafaolajig, zsályás ülőfürdő miegymás.

Szerintem a mai modern orvostudomány mellett nem kell ezt otthon kifakasztani mert már bocsánat egy teniszlabda nagyságú valami egyáltalán nem biztos, hogy jól fakad ki, ott fakad ki és szerintem felelőtlen ember az aki ezt házi körülmények között magától próbálja orvosolni.Ha pedig kifakad otthon sokszor újra töltődik, újra begyullad és szerintem akkor is orvosi beavatkozás lesz a vége.

Nyilván én is féltem mindkét esetben az altatástól, de fél órás műtét az egész, nem is intubálnak csak egy sima vénás injekciót adnak. Hipp-hopp túl van rajta az ember. Engem mindkétszer Szegeden műtöttek, a gézcserét és a kimosást meg se éreztem, valószínűleg ez orvos függő is.

Aki szült már annak ez szinte semmi, szóval én mindenkit arra biztatok, hogy amint érzi, hogy begyulladt forduljon azonnal orvoshoz és ne agonizáljon napokat otthon a fájdalommal.

A ciszta nyilván más lapra tartozik, nekem az is volt, az alakult át tályoggá de ez nem törvényszerű egyébként. A cisztát én sem műtettem meg, mert nyilván ha nem muszáj nem fekszem kés alá.

De a tályoggal menjetek el orvoshoz mindenképpen.

606. Barcsy
2017. ápr. 21. 14:36
Szia nekem is sajnos Bartholin mirigy cisztám volt! 1-2 hónapot vártam, de biztosra szerettem volna menni elmentem nőgyógyászhoz!!! Sajnos 3 orvos is úgyanazt mondta hiába nem tályogosodott be műteni kell! (Nekem sajnos kivették a mirigyet is!!!) A műtét nem volt fájdalmas mivel altattak és utána is talán az 1-2. nap volt húzósabb, de kibírható! Utána azért egy kicsit húzósabb lesz a járás és az ülés, de annyira nem volt fájdalmas, sőt én sokkal rosszabbra számítottam!!! Ezt csak azért írtam le, hogy nem annyira ijesztő ahogy sok blogban meg van írva!!!
605. Imisz
2017. ápr. 19. 20:34
Illetve TB alapon mentem a helyileg illetékes klinikára.
604. Imisz (válaszként erre: 603. - Canon)
2017. ápr. 19. 20:33

Helyileg hol?

Én pécsi vagyok, SZTK alapon mentem, nem kért senki semennyit azért a nyavalyás tályogért.

603. Canon
2017. ápr. 18. 12:34

Sziasztok,


Tudnátok olyan orvost ajánlani, aki SZTK-ban is vállal ilyen műtétet és megbízható?

Vagy magán orvost, aki nem 2-300e HUF-ért vállalja?


Köszönöm szépen előre is.

602. Imisz
2017. ápr. 4. 09:33

Nem tudom Kriszti, hogy így hány nap lesz para neked. Mivel nekem a ciszta-szakasz kimaradt, valahogy rögtön a tályog lett. 2-3 nap volt fájdalmas amíg cserélték a tunkolást, de az is csak úgy, hogy csere után pár perc, amíg megnyugodott. Utána már tudtam mozgolódni csak nagyon ügyeltem rá. Meg a pisilések, ami csípett, az tovább tartott, olyan jó egy hétig vagy amíg be nem gyógyult rendesen a seb. De ugye az sem egyfolytában fájt. Szóval ki lehetett bírni, csak azok a pár percek voltak iszonyatosak.

Kitartás, túl leszel rajta és remélhetőleg megszabadulsz egy életre!

Azért majd írd meg, milyen volt?

601. kkriszti1971 (válaszként erre: 600. - Zofial)
2017. ápr. 4. 09:09
Szia! Az én dokim 5 hete állapította meg a cisztát.1 hétig éreztem,hogy feszült és fájdogált. De nem durrant be.Most kb.diónyi. Az sem kicsi,de nem okoz panaszt. Neked mekkora a mérete? Ami kicsit visszahúzta,az a meleg fürdő volt. A jegeléstől nekem még feszesebb lett.
600. Zofial
2017. ápr. 4. 00:21

Sziasztok! Nekem lassan másfél éve ott van a ciszta, nincs begyulladva, nem fáj, nem okoz panaszt, inkább csak a tudat zavar, no meg azért tartok tőle, hogy egyszer csak begyullad. Meglepve olvasom többeknél, hogy pár nap alatt így vagy úgy megoldódott a dolog. Sokáig nem foglalkoztam vele, de mostanra nyilvánvaló, hogy nem fog magától elmúlni. Műttetni csak végszükség esetén vagyok hajlandó.


Esetleg valakinek ötlete, tanácsa, mivel kezelhetnék egy nem gyulladt cisztát? Nem merek akármivel nekiesni, nehogy én idézzem elő a gyulladást. Orvost ne is javasoljatok, kérlek, mind a négy doki, akinél jártam azonnal műtétre küldött volna. Utálom, hogy kapásból kaszabolni akarják az embert... Pl a jegelésről és a paradicsomról is most olvastam először itt.

599. kkriszti1971 (válaszként erre: 597. - Imisz)
2017. ápr. 3. 20:22
Szia! 2 és fél óra várakozás után a múlt héten hétfőn hazaküldött az altatóorvos,mert torokgyulladásom lett meg hőemelkedésem.Most a jövő hét csüt. az időpontom. Mert közben meg is jön pénteken a mensesem,így kértem 1 hét "haladékot". Mérete nem csökkent,nem nőtt azóta. De ott van. Úgyhogy felesleges várnom. Doki azt mondja,hogy időzített bomba,mert bármikor lehet belőle tályog és akkor nagyon fájdalmas lesz.Igazából hány nap,ami fájdalmas műtét után? Próbálok 2 gyerek mellett felkészülni...
598. banoani
2017. márc. 27. 23:42

Sziasztok!

Én nem tudom használnak még drent egyáltalán? Nekem 2 tályog műtétem volt de kivarrták.

És ha legközelebb ki újul akkor kiveszik. Na attól azért már félek!

597. Imisz
2017. márc. 24. 07:59

kkriszti1971, azóta már biztosan túlvagy, nem voltam itt. Gyors gyógyulást kívánok!


Noe3! Nekem csak tályogműtétem volt, a mirígyem megmaradt. A kisajkamba vágtak bele de dréncső nem volt, és nem is varrták. Magától gyógyult, most már semmi nyoma.

Orvost ajánlani nem tudok de hol fognak műteni? Úgy könnyebb lenne, hátha valakinek a közeledben van jó orvosa.

596. Noe3
2017. márc. 24. 01:30
Sziasztok! Akiknek volt mar mutete, vagy olvasott hasonlo forumokat, hallott ezekrol, azoktol kerdeznem: szokott mutet utan luk maradni a dren (valadekot kivezeto gumi csovecske) helyen? Ha igen, mekkorra? Volt mar, hogy valakinek a kisajkaba is belevagtak es nem varrtak vissza jol? Tud valaki orvost ajanlani? Koszi!
2017. márc. 21. 22:39
Sziasztok! Csütörtökön lesz Bartholini ciszta műtétem. Dió nagyságú,jelenleg fájdalmatlan csomó. Amelyikőtöknek volt,mit vittetek be a kórházba amivel töröltétek pisilés után? Jó praktikákat szívesen olvasnék.Köszi a segítségest! Kitartást nekünk!
594. banoani
2017. febr. 26. 20:08

Szia!

Írtam privátba. Köszi

593. Nikk_1982 (válaszként erre: 592. - Banoani)
2017. febr. 25. 21:36
Nekem kivették. Mit mondjak?
592. banoani
2017. febr. 24. 23:16

Sziasztok!

Nekem 2015-ben volt az első tályog műtétem. Nekem fájdalmaim nem voltak előtte csak kellemetlen volt. Megműtöttek, kivarták benne géz csík nem fájt. Na de a tisztitás és a varrat szedést az nagyon. Másfél év múlva ismét kiújult, de akkor már Szegeden műtöttek ismét tályogra itt felszívódó varrataim voltak és semmi fájdalom utókezelésnél. De sajnos azt mondták ki kell venni majd legközelebb a mirigyet mert ha nem nagy valószínűséggel ki újul. Én most sorstársat keresek akinek már kivették és mondana pár szót. Köszönöm

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook