Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
651. Annie1313 (válaszként erre: 650. - Imisz)
2017. szept. 17. 23:36
Szia! Köszönöm a megnyugtatást, nagyon sokat jelent. Én is bízok benne, hogy minél előbb begyógyul minden. Nem vagyunk mi lányok könnyű helyzetben, de épp az ilyen dolgok tesznek minket egy idő után erőssé. :)
650. Imisz (válaszként erre: 649. - Annie1313)
2017. szept. 17. 22:08

Szia! Nem vagyok orvos csak laikus, de szerintem jól csináltad amit eddig tettél. Véleményem szerint a higiéniára figyelj, pl. antibakteriális törlőkendő használata wc után, mert gondolom nem tudsz te sem minden pisi után zuhanyozni. Ha pár napig nem gyógyul be a kis lyuk talán nem nagy baj, még tud tisztulni ha kell.

Azért gyors gyógyulást kívánok!

2017. szept. 17. 20:45
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Ha jól emlékszem ezen a topicon belül olvastam, hogy valakinek otthon fakadt ki. (Nálam nem bartholin mirigy gyulladás ütötte fel a fejét hanem több mint valószínű hogy egy zsírmirigy gyulladt be a csiklón, az ülés-járás-fekvés is rossz volt, ezek miatt is néztem ilyen jellegű fórumot. Reggelre viszont kifakadt, hála a fórumozóknak és a melegborogatásos ötletnek. :) ) Most aggódom mert a helyén egy gombostűfejnyi luk maradt aminek véres a széle, és még egy kicsit véres levet ad ha megtörlöm óvatosan, mint egy csúnya pattanás amit kinyom az ember mikor megérik. A sebet tisztítottam betadinnal, meg sós vizes pakolást is kapott, és igyekszem odafigyelni rá.Kicsit széthúzva természetes fénynél szépnek tűnik, az az igazi test színű (ha értitek mire gondolok). Van valakinek valamilyen tanácsa a továbbiakban, hogy védjem és kezeljem a területet, hogy szépen gyógyuljon? Köszönöm a segítségeteket!
648. Imisz (válaszként erre: 647. - Alainis)
2017. aug. 31. 15:21
Nekem összeforrt, remélem Neked is!
647. alainis (válaszként erre: 646. - Imisz)
2017. aug. 30. 22:44
Szia! Köszi az infót! De igen, széthúzom és kb. 2-3 mm-es kis lyukacska van a közepén. Most ez elég hülye kérdés, de teljesen összeforr majd? -.-" :)
646. Imisz (válaszként erre: 645. - Alainis)
2017. aug. 17. 20:56

Szia! Nekem is csak megnyitották, tisztogatták...

volt a közepén "lyuk" egy darabig de egy hónap alatt azért rég záródott. Nem lehet, hogy csak a helye? Mármint belül zárva van, összeforrt csak a külső részen látod nyitottnak? Nem próbáltad széthúzni, hogy tényleg mi is van vele? Persze nem fájdalmasan, csak úgy próbaképp...

645. alainis
2017. aug. 17. 20:36
Sziasztok! Kinek volt még marsupialisatioja? (csak megnyitják a tályogot, kitisztítják) Mert nekem hétfőn lesz 1 hónapja és a vágás közepe még mindig nyitott. Kinek hány hét alatt forrt össze teljesen? Mondta az orvos, hogy jópár hét mire helyreáll, és ne várjam egyhamar, de most már kezdek türelmetlenkedni :) Köszi előre is!
2017. aug. 7. 18:23
Sziasztok! El kell mondanom nektek, hogy az antibiotikum-gyulladáscsökkentő kombó valamint az antibiotikumos kenőcs és a jegelés megtette hatását és egy hét alatt elmúlt a gyulladás amit még ma sem hiszek el. Sikerült elutaznunk, a mirigy babszem nagyságúra húzodott össze, nincs semmilyen tünetem, azért biztos ami biztos még kenegetem a krémmel. Eldöntöttem, hogy ha megint észlelném a tüneteket először megpróbálom a gyógyszeres kúrát, mert nem szeretnék minden fél évben műtétre menni... Annyi, hogy szeptemberben mindenképpen konzultálok az orvosommal, hogy hosszabb távon milyen megoldásokat javasol.
643. Nickh
2017. aug. 4. 16:13
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Engem is műtöttek már Bartholin Cystával már vagy 15 éve. Mikor megszületett a második gyermekem utána bal oldalamban maradt egy azóta vele élek, néha begyulladt gyógyszerrel helyrehozták. Tegnap egy nap alatt golflabda nagyságúra nőtt, lázas nem voltam de nagyon fájt így mentem a sürgősségire ahol két fecskendő gennyt szívtak le. Most jól vagyok puha nem fáj csak a helye amit tegnap nyomott. A kérdésem, hogy ma jön haza a párom és hát szeretnénk együtt lenni megpróbálhatjuk óvatosan? Köszi előre is.
642. alainis
2017. júl. 31. 11:14

Sziasztok! Én lassan 3 éve küszködöm a bartholyn mirigy cisztával/tályoggal.

Teljesen véletlenül vettem észre még 2014-ben, azt követően hol kisebb volt, hol nagyobb, de különösebb problémát nem okozott. Aztán eltelt fél év és éreztem,hogy valami nem oké, persze éppen egy Balatoni nyaralás közepén voltam. 1 nap alatt hatalmasra nőtt, műtétet nagyon nem akartam. Leszívta az orvosom a váladékot, beszedtem az antibiotikumot, használtam kupot és kibírta 1 évig. Az 1 évben szintén hol kisebb volt, hol nagyobb, volt hogy teljesen ki is ürült. Aztán eljött a következő nyár, szinte napra pontosan ugyanúgy begyulladt. Ismét leszívás, gyógyszerek, kupok. Így bírta fél évig, novemberben ismét jött a leszívás. Viszont sajnos itt már nem segített, mire hazaértem be is lázasodtam. Mivel az orvosom pont elutazott, nem tudtam mást tenni, mint szedni az antibiotikumot tovább és várni. Néhány nap alatt teljesen megtelt és kifakadt. De nem kívánom senkinek azt a fájdalmat, már nem tudtam járni, ülni, az utolsó napon a pisilés is nehezen ment. Borzasztó volt. Ez volt egyébként tavaly novemberben és bírta egészen múlthét hétfőig. Akkor viszont már nem engedtek haza a kórházból. Hatalmasra nőtt (lúdtojásnyira) 1 nap alatt. Elvégezték a marsupialisatiot, szépen kitisztították, 2 deci (!) gennyet engedtek le belőle. Teletömték a sebet gézzel, amit másnap reggel szedtek ki, kicsit kellemetlen volt, de nem fájt. Tilos a kamillás ülőfürdő, csak a zuhanyzás megengedett és a betadineos lemosás. 6 hétig tilos a szexuális élet, a tamponhasználat. Pár napig még váladékozott, de normálisan tudtam járni, ülni stb. Egyébként szépen gyógyul, már kezd összeforrni a seb, a varratok kiesnek ~10 nap múlva.

Remélem soha többet nem jön vissza ez a borzalom. Én is nagyon műtét ellenes voltam, de be kellett látnom,hogy nincs más megoldás. Mindenkinek azt javaslom, hogy ha begyullad ne szenvedjen vele otthon, ne próbálkozzon házi praktikákkal,mert semmit nem ér és ne várja meg, amíg kifakad, mert ha rossz helyen fakad ki, megfertőzheti a belső szerveket. A műtét után sokkal jobb, egyáltalán nem fájdalmas, pár nap és vissza lehet térni a napi tevékenységhez. Mindenkinek kitartást!

2017. júl. 30. 22:09

Sziasztok! 3 hónapja műtöttek tályoggal másodjára (az első 2010-ben volt). Pénteken ismét előjött a gyulladás, azon az oldalon ahol műtöttek. Teljesen kétségbe estem, jövő hét szombaton utazunk külföldre két hétre, a nőgyógyászom szintén nyaral, képtelenség azonnal elintézni a beavatkozást. Ezek után megpróbálom a lehetetlent és gyógyszerekkel elmulasztani a gyulladást. Szerencsére már az első jelnél tudtam, hogy ez lesz (nekem ez olyan felfázás szerű valami és szurkáló érzés a mirigynél), szóval azonnal elkezdtem az antibiotikum kúrát. Most napi kétszer Augmentin duo-t szedek, mellette napi kétszer Apranax gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapítót, Baneocin antibiotikumos krémmel kenem, jegelem három óránként, literszámra iszom a kamilla és cickafarkfüvet. Teljes mértékben gyógyszer ellenes vagyok, az Algopirinen kívül nem szoktam semmit szedni, de most az egyetlen lehetőségnek látom, hogy ne csesszem szét az egész évben várt családi nyaralást :(

Egyenlőre azt látom, hogy a gyulladás nem fokozódik, kialakult egy kisebb mondjuk diónyi gyulladt terület, de nem lett nagyobb (az első két esetben ez óráról órára nőtt és hatalmas lett nagyon nagy fájdalommal), sem az ülés, sem a járás nem fáj (tegnap még fájt) és úgy érzem szép lassan húzódik le a gyulladás. De persze biztosat csak holnap este vagy holnapután lehet mondani, ha nem sikerül megfogni SOS akasztanom kell egy dokit aki felnyitja.

Ja szerencsére a tesóm háziorvos, ő tanácsolta a fenti gyógyszereket, én most a gyulladás lelohasztásán dolgozom. A kifakasztás nem az én műfajom, akkor inkább műtét, szinte már rutinszerűen megyek :) Majd referálok, hogy mi lett a vége..

640. banoani
2017. júl. 12. 15:53

Sziasztok!

Kettő műtéten és egy spontán kifakadáson vagyok túl. Szigorúan csak zuhanyozni műtét után, és kamillás ülőfürdő napi 3-szor minimum. Tetrán krémmel kenegetni! De a hüvelyedbe tilos nyúkálni ilyenkor nekem ezt javasolták.

Jobbulást

639. Barcsy (válaszként erre: 636. - Csiga86)
2017. júl. 12. 04:05
Szia én a műtét után csak zuhanyoztam jó pár napig naponta többször, de nem erőltettem semmit épp csak meglocsoltam vízzel!!! Az elején nem mertem én se nagyon mosni!!! A Betadine-os öblítést ajánlják az orvosok is!!!
638. Nikk_1982 (válaszként erre: 636. - Csiga86)
2017. júl. 11. 19:44
Ami azt illeti a hüvelyedet nem kéne kiöblíteni egyáltalán. Talán ha van valami akut fertőzés. De a mindennapi higiéniának nem kéne hogy része legyen mert nincs rá szükség és ha nincs baj a hüvelyflórát jobb nem bolygatni
637. Imisz (válaszként erre: 636. - Csiga86)
2017. júl. 11. 15:01

Szia Csiga!

Ebben nincs tapasztalatom, nekem nem varrták ki a seb szélét.

Bírj ki egy kis időt amíg begyógyul rendesen a seb és lehet már ülőfürdözni. Most a gyógyulás legyen a legfontosabb. Azt nem tudom miért fáj még mindig neked, nem lehet, hogy azért mert még nem gyógyult meg rendesen? 6 nap...adj időt neki. Addig öblögesd esetleg betadine oldattal, nekem ezt javasolták a sima tályog után. Neked sem árt gondolom. Én egy műanyag pohárból öntögettem rá, forralt-lehűtott vízzel hígítottam, ahogy az utasításon szerepel.

Jobbulást kívánok!

636. Csiga86
2017. júl. 9. 07:59

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem.

Tavaly megjelent, együtt éltem vele, mert egy gyáva kukac voltam elmenni vele orvoshoz. Kb. 2 hete a diónyi kis dudorom tojás méretű lett, éjszaka hatalmas fájdalmak és láz. Bepattyogtam a kórházba, ahol aztán a tályogomat megműtötték, kivarták 4 oldalra a sebet. Azóta eltelt 6 nap, de még mindig nehezen megy az ülés és a mozgás, fáj ahogy húzódik össze, vagy nem is tudom mitől.

Most minden pisi, kaki után rendesen mosakodok, de, és itt jön a bajom. Normál esetben, a mindennapi fürdések alkalmával úgy tartom karban, hogy ülőfürdőt veszek és benyúlok a hüvelyembe és kiöblítem rendesen, ha ezt tussal teszem, akkor eltünik a természetes hüvelyvadékom és tökre fáj utána 2-3 napig. Most azt mondták, hogy nem lehet ülőfürdőzni, és csak mértékletesen lehet a tust használni. Megőrülök tőle, a páromat megkérdeztem, hogy milyen szaga van, azt mondta, nem olyan, mint szokott lenni, de ilyen a női nemi szerv szaga.

Még ezzel a fájdalommal együtt tudok élni, de hogyan mosakodjak? Ha nincs szex, nincs tampon, akkor amíg meg nem gyógyul, nem moshatom ki a hüvelyemet sem?

Nem kaptam semmilyen gyógyszert, csak annyit mondtak, hogy 6 hét múlva menjek vissza kontrollra, jövőhéten visszamegyek mindenképpen a kórházba, de addig is szeretnék tapasztalatokat, jótanácsokat.

Illetve még egy kérdés, miért fáj? Vagy inkább mi fáj? Látni nem látok a műtétből semmit sem, mert engem a mirigynél vágtak közvetlenül, a hüvely izom mozgásától fáj, vagy hogy gyógyul befele? Sose vágtak még sehol sem, semmi tapasztalatom nincs, de ha fekszek és nem csinálok semmit sem, akkor olyan, mint ha ott se lenne.

És nekem is van egy jótanácsom, ha előjön uzsgyi műtétre, nem kell megvárni, amíg a ciszta felülfertőződik, mert az borzalmas.

635. Fanni8
2017. júl. 6. 23:05

Sziasztok!

Volt már valakinek olyan, hogy otthon fakadt ki a bartholin tályog? Ha igen utána mit csinált ? Mivel fertőtlenítette? Vagy esetleg elment orvoshoz ? Sajnos múlthét óta érzek ott csomót, akkor elmentem orvoshoz és mondta hogy jegeljem de nem lett jobb, kb. hétfőn (07. 03) elkezdett fájni de már nem annyira fáj inkább viszket de az nagyon. Most várok hátha magától kifakad.. Műtétet nem akarok. Nagyon el vagyok keseredve.

Köszi előre is a válaszokat!

2017. jún. 13. 10:41

Sziasztok!

Sajnos pár hónapja van egy babszemnyi dudor közvetlen a hüvelynyílás mellett, de nekem nagyjából középen..picit feljebb.

Szex után szokott kidudorodni látványosan, valószínűleg az izgalom miatt...

ha pár napig szünet van, visszahúzódik, szinte semmit sem látni, viszont együttlét után megint ott van, szúr egy picit, ami kellemetlen de fájdalmasnak nem mondanám.

Szerintetek ez mi lehet?

Valami ér?? Vagy ez is bartholin cysta?

Dokit felkerestem telefonon hogy feltétlenül elmenjek-e ezzel, akkor azt monda biztos ez a mirigy duzzadt meg, és ha szilva nagyságúra nőne keressem fel.

Azóta sem nőtt, de ott van és idegesít....

633. Imisz
2017. jún. 12. 22:27

Ezt a mobil bidé izét nem is hallottam még. Biztosan jó dolog.

Nálam is táskámban van mindig egy csomag intim törlő, kis üvegekben fertőtlenítő folyadék kórházi, ismerős hozza. :) Ki tudja mikor, hol kell wc-t használni. Utazáskor pl. jobban szeretem az út menti "dzsindzsást" mint a kutak, pihenőhelyek wc-it. Ha az idő és a helyzet engedi, inkább a fűben, ha nagyon nem bírom már. :)

632. banoani (válaszként erre: 631. - Nanini)
2017. jún. 12. 20:22

Szia!

Én már minden praktikát bevetettem. 2. műtétem után nagyon figyeltem mindenre, csak laktaciddal fürödtem, nedves. törlő irrigálás, és még egy évet sem bírt ki. Persze a mirigy kivételét én sem szeretném. De az sem megoldás, h minden évben 1 műtét. Most kifakadt szerencsém volt.

631. Nanini (válaszként erre: 630. - Banoani)
2017. jún. 12. 16:21

Én tuti nem hagynám, hogy kivegyék a mirigyet. Az része a testednek, az a mirigy segíti aszexuális életed. Dokinak tuti egyserűbb így, de nemneki, hanem neked kell így élned ezek után az életed.

Meg kell nézni, hogy mik a kiváltó okok. Szűk bugyit, nadrágokat hordasz? Esetleg műszálas fehérneműt?

Én most azt csinálom, hogy tiszta vízzel átmosom magam minden wc-zés után. Igen, macerás kicsit, de őszintén szólva meleg nyári napokon nagyon felfrissítő. Vettem egy direk erre kifejlesztett "mobil bidének" nevezett speckó üveget is.

Tudom, mások vagyunk, de 1000x inkább ez mint hogy taccsra tegyenek szexuálisan.

630. banoani (válaszként erre: 629. - Imisz)
2017. jún. 7. 23:34

Szia!

Köszönöm jól vagyok, és örülök nagyon! Csak nem tudom ilyen esetben mennyire tisztulhat ki. Most betadin krémmel kenem.

Nekem ki akarják venni sajnos a mirigyem amitől nagyon félek mert azért az egy nagy műtét.

629. Imisz (válaszként erre: 627. - Banoani)
2017. jún. 7. 21:23
Uhhh, már 3x? Te szegény! De most akkor jól végződik remélem!
628. banoani
2017. jún. 7. 20:30
Ezt arra érrettem, h orvosom sehol nem ügyelt sajnos! Én úgy gondoltam amíg elviselhető a fájdalmam addig nem hívom hétvégén, mert bejött volna ha kérem.
627. banoani
2017. jún. 7. 20:25

Sziasztok!

Nekem a 3. tályogom észleltem pénteken 2-szer műtöttek már! Persze hosszú hétvége orvosom sehol! Ebből is egy nagy diónyi tályog lett így nem tudják kihámozni, de fájdalmaim elviselhetőek voltak, mint erősebb menses görcs. Ma voltam orvosnál azt mondta tegyek rá vazelines kötést éjszakára, mert úgy látja megnyílik. És mire haza értem kifakadt egy műtét megúszva! Köszönöm dr Pál Zoltánnak Szegeden nagyon szuper orvos.

626. Imisz (válaszként erre: 625. - Faesz1972)
2017. jún. 5. 21:21
Nekem a ciszta rész kimaradt, rögtön tályogom volt. Semmiféle folyásom nem volt csak a dudor, ami rohadtul fájt. Nem lehet, hogy kifakadt neked magától és a gennyes cucc ami ürül az a rossz szagú?
2017. jún. 5. 15:48

Sziasztok!

Van olyan köztetek, akinek bartholin cisztát diagnosztizáltak és kis idő múlva eltályogosodott? Milyen jelei voltak? Erős folyás?

Nekem most kezdett el fájni a ciszta, kicsit meg is nőtt és erős rossz szagú folyásom van. Mi lehet ez?

624. Szabbb (válaszként erre: 622. - Nanini)
2017. máj. 14. 11:44

Szia!

Én ott rontottam el, hogy amikor még elviselhető volt a fájdalom nem mentem el vele dokihoz mert akkor még lehet nekem is visszalehetett volna fordítani a dolgot antibiotikummal stb, de így már olyan szinten eltályogosodott hogy elviselhetetlen fájdalmaim voltak plusz 39 fokos láz. Szóval akkor már a házi praktikák annyit értek mint sz*rnak a pofon (már bocsánat) :D Akkor az orvos azt mondta ezzel már nem lehet várni műteni kell, mert ha magától kifakad és rossz helyen az elég kockázatos.

De ebből tanulva ha már kicsit is érzem a fájdalmat tuti megyek vele nődokihoz.

623. Nanini
2017. máj. 14. 08:32

Helyzetjelentés:

Tegnap éreztem egy apró fájdalommentes pukkanást, és a felgyülemlett, helyenként barnáspirosas folyadék távozott. Este még éreztem a dudort rendesen, ma reggel viszot alig tudtam megtalálni olyan pici.

Úgy érzem vége van. Az antibiotikumot azért végig beszedem, és teézni is fogok rendesen a következő pár hétben.

622. Nanini
2017. máj. 13. 13:40

Sziasztok! (megint)


2016 Október elején volt először Bartholin mirigy gyulladásom, bal oldalt. Nem kellett műteni. Antibiotikum, körömvirág spray és -krém és kb egy hektoliter gyógytea. Főleg rozmaring, kamilla és csalán +cickafarkcseppek. Egy hétre kiestem a melóból, és... kb másfél-két hétre lehúztam a rolót a huncutkodás előtt is. Hibát ott követtem el, hogy nem mentem elég hamar el orvoshoz.

Fontos megjegyeznem, hogy a dokim fentebb bugyivonal mentén talált egy másik cisztát is, azt mondta, minden más onnan indul ki.

De jobban lettem.

November közepén egyszer-kétszer éreztem a "benyilalló szúrást", bepánikoltam, és megint lecsúszott pár köbméter tea, pisi után nedves kendős tisztítás + körömvirágspray. Akkor csináltam egy 30 napos cickafark tea kúrát is. Fenti ciszta maradt tovább, amit cickafark után csalánnal próbáltam kiűzni. Nekem úgy tűnt ez be is vált.

Azóta legtöbbször amikor megvan cickafarkteát iszom.

De!

Tegnap este aztán leesett, hogy te jó ég, megint az a fájdalom... megnéztem, lefekvés előtt és hupsz! egy kb nagyobbacska bab méretű dudor volt de most a másik oldalt. Gondoltam akkor előveszem a teám és meglátom mi lesz hétfőig. (péntek éjjel gondoltam ezt)

Csakhogy reggel már lóbab nagyságú volt a dudor. + a fenti ciszta is kitapinthatóvá vált újra.

Szóval a melót lemondtam és elmentem a dokihoz.

Amit mondott:

Igen, Barthollini gyulladás. De "szép lapos" a dudor, ami azt jelenti, hogy abszolút időben mentem el…

Amiért ez szerintem fontos: A testem magától regenerálódik, szikék nélkül. A nővéremnek dettó megadatott ez a betegség. Neki műtötték. Egy évvel később még érezte a helyét a hegnek. Neki is látszódott visszatérni néhányszor, de a dokija javaslatára az első jelnél betadinos krémmel kenegeti 2-3 napot, és elmúlik. Amint fájdalom nélkül tudok járni, venni is fogok magamnak itthonra.


A mostani dokinőm nekem azt mondta, hogy itt (Egyesült Királyság) csak nagyon extrém és ritka esetekben nyúlnak szikéhez, mert visszahúzódik. Ehhez képest amit ezen a fórumon olvasok… műtét, leszívás, kivarrás kifakadás... ez mégis mitől lehet?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook