Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
681. Imisz
2018. aug. 22. 20:28
Kedves Gina! Azt javaslom szólj édesanyádnak, és menjetek el dokihoz. Van gyermek nőgyógyászat is, nem kell félned ott óvatosak. Ha nem múlik, mindenképp! Aztán majd az orvos eldönti mi az a púp, van-e valami teendő vele.
2018. aug. 22. 19:16
Sziasztok! 14 éves vagyok (tudom 18 éven alul nem lehet regisztrálni de kétségbe vagyok esve) 4 napja vettem észre, hogy amikor leültem egy kis fájdalmat éreztem. Jó, nem foglalkoztam vele nagyon. Aztán este felé éreztem, hogy egy púp van a nagyajkamnál, amit ha megnyomok fájdalmas. Azt hittem, hogy elmúlik pár nap alatt, és nem..rosszabb. Alig tudok ülni, az alhasam szúrkál miatta, és feszít. 2 hét múlva kell, hogy megjöjjön,a vér fog tudni távozni?
679. Imisz (válaszként erre: 678. - Hanna1994)
2018. aug. 15. 06:48
Szerencsés vagy, maradjon is így! :)
678. Hanna1994 (válaszként erre: 677. - Hanna1994)
2018. aug. 13. 13:34
Közben megtaláltam a választ. Mirigy eltömődésem volt.
2018. aug. 13. 10:10

Segítsetek, legyetek kedvesek!

Tegnap irtó nagy fájdalmam volt, úgy gondolom, hogy nekem is Bartholin mirigy gyulladásom volt. Cseresznyeszem nagyságúra duzzadt és mivel csak max. reggel kérhettem időpontot, addig is kipróbáltam az általatok leírt paradicsomos kötést. Reggelre elmúlt a nagy fájdalom, le is lappadt és most vettem észre, hogy egy fehér színű kis szabálytalan alakú puha valami távozott. Ez mi lehet?

Már nem fáj, talán egy kicsit érzékeny, de ennyi.

676. Daisybeagle (válaszként erre: 672. - Orsay83)
2018. júl. 18. 19:13
Nekem is panaszmentes volt, akkora volt mint egy kisebb dió, annyira undorítónak találtam, hogy megműttettem. Egyéni érzékenység miatt a varratok elengedtek, egyébként nem fájt utána sem, műtét után talán egy picit, de nem volt vészes. A két szélét varrta ki.Lekopogom azóta működik és nem is jött vissza ez 2016 decemberében volt.
675. Nanini
2018. jún. 14. 02:39

A 2018 Júniusi részből kihagytam az intim mosdást.


Szóval tea + krém + intim mosdás

674. Nanini
2018. jún. 14. 02:35

Sziasztok!


Próbálom röviden összefoglalni mi volt nekem eddig, mert már leírtam ugyan, de régen.


2016 Október eleje Először alakul ki. Túl sokáig nem mentem el orvoshoz, csak akkor mikor már elviselhetetlenül fájt és mozogni is alig tudtam/mertem - gyógyteákkal krémekkel és antibiotikumokkal jobban lettem kb öt nap alatt. A dokim felhívta a figyelmemet, hogy bugyivonal mentén fentebb jobb oldalt van egy ciszta és az után lett ez a másik. Nem értettem az összefüggést.


2016 November felső ciszta maradt, + visszatért a szúró nagyon enyhe fájás egy kis puklival - krémek és gyógyteák elégnek bizonyultak kb egy-másfél nap alatt pukli eltűnt, fenti ciszta pedig a valahol a 30 napos cickafark kúrám alatt felszívódott.


2017 Május nagyon stresszes nehéz időszakom volt, egyik este éreztem a fájdalmat, reggelre meg akkora lett, hogy már szó se volt teáról vagy herbal cuccokról, húztam a dokihoz - antibiotikum + a körömvirágkrém + cickafark megint + tiszta vízzel átmostam magam minden wc-zés után (ez ilyen speckó üveg, hosszú hajlított nyaka van mini zuhanyfejjel). Három nap múlva jobban voltam.


2017 Augusztus pikk-pakk jött megint és fájt is, de nem mentem dokihoz mert Magyarországon nem akartam a sok műtős horror után amit itt olvastam. Tesóm mondta, hogy az ő tuti dokija neki erre betadinos krémet ajánlott és neki szokott használni. Gondoltam ok. Tea + krém + intim mosdás. 3-5 nap alatt rendbe jöttem felső ciszta is elment egy héttel később.


2018 Június legelején felsőciszta visszapofátlankodott de nem volt lehetőségem teázni. Aztán kb egy, másfél héttel később éjjel, tegnap éreztem: hu-ha! reggel meg már: au! Fájt minden lépésnél. Szóval most tea + krém 12 óra alatt drasztikusan lecsökkent a méret és már nem fáj.


tapasztalatok:

-mindig a ciklusom második felében durran be (lehet csak véletlen)

- nem érdekel mit mond az orvos, az ülőfürdő akkor is segít, már az is ha "csak" sósat veszel.

- amikor elkezd bedurranni kívánósabb leszek (nem, nem kajára gondolok) valószínűleg valami enyhe irritáció lehet a háttérben. Akkor még nem fáj de valahogy bizsereg látszólag ok nélkül.

- előtte többször hordtam műszálas fehérneműt - most már tényleg ki fogom hajítani az összeset hiába szexik

- előtte rosszul ittam hosszabb ideig (nagyon keveset)

- nem ittam gyógyteákat sem

- szüneteltettem a minden pisi után mosdást - ez egy idő után kicsit rohadt fárasztó...

- nem értem miért, de előbb jön a felsőciszta aztán durran be a bartolin mirigyem.

- Ha hallgatok az orvosokra és nem intim szőrtelenítek a frissen kinövő szőrszálak elviselhetetlenül irritálják a mirigyet és környékét ami csak ront a helyzeten. Ugyanez az intimbetét használatakor is. Ezért én a tamponnal is szembementem, ezekért cserébe viszont kaptam néhány "bőgésmentes" órát (ok nem sírtam, de lehet kellett volna) + addig - én legalább is úgy éreztem - jobban tudott gyógyulni.

- Ha egyszer már kijött, sokkal körültekintőbbnek kell lenni - minden nap csekkolni kell, szerintem zuhanyzáskor a legegyszerűbb.

- ha épp beteg vagy, inkább csak feküdj, és ne hordj bugyit (semmilyent) hagyd szabadon. Csökkentsd a lehető legminimálisabbra az irritációt. Én sokszor akkor is így alszom ha nincs semmi gond - egy nőgyógyász javaslatára.

- Vannak előjelei a betegségnek. Ha az előjeleknél elkapod, hiszem, hogy hacsak nem extrém esetről beszélünk "könnyedén" meg lehet előzni a durvább végkifejletet.


Remélem tudtam ezzel segíteni valakinek.

Mindenkinek jobbulást kívánok! <3

673. Imisz (válaszként erre: 672. - Orsay83)
2018. máj. 17. 15:42

Szia!

Hát csak te döntesz :) Az az igazság ha begyullad és fáj az rohadtul tud fájni. Meg a műtét sem kellemes, az is fáj. Mármint utána. (nekem legalábbis fájt de nagyon) Ha sosem okoz problémát én békén hagynám. Minek bolygatni feleslegesen?

672. Orsay83
2018. máj. 17. 12:10

Sziasztok!

Kèt ève vettem èszre egy szolo nagysagu kis csomot aztan nogyogyaszom mondta ez Bartholini ciszta.Kèrdeztem mit kell vele csinalni annyit mondott ha fàj, akkor mutet.Ennek màr kèt ève, nem fàj eszre sem veszem, hol nagyobb hol kisebb.Volt hogy szilva nagysagu lett aztan visszament.Elmentem egy masik orvoshoz is, azt mondta jobb ha nem piszkaljuk meg ìgy h nincs panaszom nem fàj nem kell mutet.Csak aggaszt hogy ott van igy elmentem egy harmadik orvoshoz aki azt javasolta vegyuk ki mert ez nem fog elmulni es csak novekedni fog ami igaz mert 2 ev alatt azert nott nem szolo nagysagu màr...

Olvastam valahol a tefa olajrol csinaltam ulo furdot illetve kis vattara tettem az olajbol es par orara oda tettem ahol a csomo van.Ugy vettem eszre kisebb, tovabbra sem fàj...nem zavar szex kozben sem.

Szerintetek mutet legyen vagy sem?Nem tudom eldonteni mi legyen.Panaszmentes vagyok màr 2ève.Valakinek hasonlo tapasztalat?

Koszi elore is.

2018. márc. 13. 22:48
Január 22 óta eltelt már 9 hét és a varratok kiszedése óta oké a helyzet. Megszűnt a lüktetés,feszülés. Hordozgattam magamon ezt a tályogot majdnem 1 évig. A doki rám bízta,hogy mennyire zavar. Babnyi volt ugyan a mérete,de engem zavart,főleg menses alatt.És valahogy nem odavalónak éreztem.Mondta,hogy valószínűleg csak folyadékkal van tele és akkor elküldi citológiára,de nem volt szükség erre. Gennyel teli volt,tehát tályog. Úgyhogy nem volt szükség a további vizsgálatra. Csak arra biztatlak Titeket,hogy szabaduljatok meg tőle,mert csak felesleges krónikussá váló gyulladást cipeltek magatokkal. Jobbulást!
2018. febr. 14. 06:29

Sziasztok! Sokszoros gyulladás után végre sikerült kivetetnem a bal oldali mirigyet. Végre nincs állandó rettegés, hogy mikor gyullad be újra. Nagyon boldog vagyok. :)

Csak akkor veszik ki, ha valamennyire meg van duzzadva, de nincs gyulladásban. Vagyis kell egy ciszta állapot, ami nem tályog. Azt gondoltam, nekem ilyen sosem lesz, mert nekem ha megduzzadt, akkor mindig be is volt gyulladva. Hát most szerencsém lett, vagy segített valaki fentről, nem tudom... A legutóbbi gyulladásnál műtétre várva (mert éppen megjött, és ha nem nagyon muszáj, olyankor nem műtenek) egyszer csak kifakadt. Ügyeletes doki kinyomkodta belőle a maradékot, és ebből maradt vissza a klassz kis cisztám, ami már majdnem túl kicsi is volt, de egy csoda ügyes nőgyógyász ki tudta venni. Nagyon hálás vagyok érte. :)

2018. febr. 4. 23:20
Szerdán megyek vissza a dokihoz 7-én,nem várom meg az 1 hónapot. Mondta a telefonban a doki,hogy persze,megnézi és ha tud vesz ki a varratokból,hogy ne gyulladjon be jobban a bőr.Ha ülök azért lüktet, ha járok akkor azért. Szóval,kellemetlen.
668. Imisz (válaszként erre: 665. - Florcsu9)
2018. febr. 4. 10:07
Szorítok, hogy vége legyen! VAn már időpontod?
667. Imisz (válaszként erre: 666. - Kkriszti1971)
2018. febr. 4. 10:06
Jajj te szegény! Fogalmam sincs mit lehetne...nekem máshol volt felszívódó varratom, szintén zavart egy ideig de ott le tudtam ragasztani, hogy a ruházat ne irritálja. De ilyen kényes helyen, ahol ragasztani sem igen lehet, hát nem tudom. Kitartást, előbb utóbb felszívódik, vagy menj vissza a dokihoz, hátha tud valami megoldást.
2018. febr. 3. 23:16
Sziasztok! A tályog-műtétnél felszívódó varratot kaptatok? Nekem most 2 hete,hogy műtöttek,de roppant zavaróak ezek az állítólagos felszívódó varratok. Most hogy nincsen már bedagadva,így befelé húzódott a varrat és piszkosul zavaró. Mit tettetek vele?
665. Florcsu9 (válaszként erre: 664. - Kkriszti1971)
2018. jan. 31. 19:26

Somogy megyeben,ha arra gondolsz.


De egyebkent a tortenet vege az lett, hogy haza jottem magyarorszagra az ide uton kifakadt. 3 hetig jo volt minden. Sikerult letudnom az utazasokat es tessek megint itthon fekszem a talyoggal (ami nem mellesleg ijesztobben nez ki es fajdalmasabb mint valaha) varva az idopontra egy uj ( allitolag jobb, magan ) nogyogyasznal...

664. kkriszti1971 (válaszként erre: 662. - Florcsu9)
2018. jan. 30. 22:33
Szia! Hol volt a műtéted helyileg?
663. Imisz (válaszként erre: 662. - Florcsu9)
2017. dec. 27. 13:29

Ó, Te szegény! Nem tudok konkrét ötlettel szolgálni, olvass vissza van akinek borogatásra, (gondolom állandó nedvesen tartásra) kifakadt magától. Vagy meleg fürdő, hátha....jó lenne ha magától kifakadna. Ha sikerül azért próbáld meg jól kinyomkodni, vigyázva nehogy befelé nyomd, hogy jól kitisztuljon.

Sok sikert, mielőbbi gyógyulást!

2017. dec. 27. 02:17

Sziasztok!

Kb 6-7 ve jott ki a cisztam. Semmi fajdalom vagy kellemeylenseg. Egy ki golyo ott volt de engem nem zavart. Aztan egy nap ( iskolabol logtam, kellett az igazolas) bementem a nogyogyaszomhoz es kozolte holnap mutet. Masnap megmutott. 2-3 het alatt rendbe jottem. Ha nem 2 honappal a mutet utan kissebb almanyi golyo nott a balnagyajkamba borzaszto fadalommal. Sem ulni jarni fekudni semmit nem voltam kepes. Ekkor volt a 2ik mutetem. Mutet utan minden nap vizitre kellet jarnom. Es a lenyeg itt jon... konkretan a kovetkezo naptol kezdve az orvosom feltepte a frissen varrt sebem,a gumi gesztyu ujjat dugta bele,hogy a genny kifollyon. 2 hetig minden aldott nap ujra es ujra feltepte fajdalomcsillapito vagy erzestelenito nelkul. Na most akkor voltam 16 eves. Most 5 ev elteltevel valami felfoghatatlan oknal fogva kiujult 3 nap alatt elojott a kis alma. Keptelen vagyok megmaradni gyogyszereken elek. Mivel sajnos kulfoldon tartozkodom,nincs lehetosegem orvoshoz menni(nem bizom az itteniekben), es 1 heten belul megyek 2 hetre olaszorszagba. Tudnatol adni par otletet hogy fakasszam ki,csillapitsam le akarmi? Anno emlekszem orvosom jegelest ajanlott, de olvastam melegvizes borogatast is.

661. Imisz (válaszként erre: 660. - Blackangelica)
2017. dec. 4. 12:34

:)

Ne aggódj előre! Ráérsz akkor ha tényleg kijön. Próbáld inkább elfelejteni. :)

660. blackangelica (válaszként erre: 659. - Imisz)
2017. dec. 4. 11:23

Szia Imisz!

Megúsztam! Elmentem dokihoz, megtapogatta. Közölte, hogy túl kicsi még, hogy bármit is tudjon vele kezdeni, lehet visszafejlődik, és akkor nem is kell vele foglalkozni. Mondta, hogy vegyek sok ülőfürdőt. Így tettem. Bejött! Lehet óriási mázlim volt vele, de a dudor eltűnt. Ennek ellenére nem alszom nyugodtan, mert a fejemben ott motoszkál a tudat, hogy bármikor újra kiújulhat...

659. Imisz (válaszként erre: 658. - Blackangelica)
2017. nov. 16. 20:37
Sok sikert, remélem megúszod a második műtétet!
2017. nov. 16. 10:55

Sziasztok! Új tag vagyok itt. Leírom én is a történetem, hátha segít valakinek. Ez az alattomos tályog csupán a nők 1-3%-nál jelentkezik élete során. Úgy látom, itt a fórumon szép számmal összegyűltünk.

Nálam először nyáron jött ki. Fogalmam nem volt, mi az a kis cseresznyemag nagyságú duzzanat a bal alsó ajkamon. Az elején még nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentősséget. Bejártam dolgozni, hódoltam a hobbimnak, a futásnak. Közben ez a kis görény meg egyre csak növekedett. Mígnem két hét alatt elérte a teljes nagyságát: egy szilvanagyságú dudor nőtt a bal nagyajkamban. Nem néztem utána a neten, mi lehet ez, de addigra már ülni, járni, vezetni képtelen voltam. Elmentem a nődokihoz, persze az utolsó pillanatban, mert hát ugye a munka fontos, dolgozni kell. A nődoki rögtön mondta: műtét holnap, beutalt a kórházba. Azt hittem lefordulok a székről! Másnap bevittek a kórházba. Nagy kínok árán ültem be az autóba, ahol még az anyósülést is le kellett hajtani, hogy legalább fekve tudjak utazni, mert ráülni már képtelen voltam, annyira elviselhetetlen volt a fájdalom. Altatásos műtét délután kettőkor. Első adag altató nem ütött ki. Bár engem nem szokott, immunis vagyok rá. Doki kiaakadt, közölte, adjanak neki egy második adagot. Na, itt már képszakadás volt. A betegágyon ébredtem már műtve. Marsupialisatio-t végeztek rajtam is. De azt a megkönnyebbülést nem lehetett leírni! Össze bírtam zárni a lábaimat, tudtam ülni, állni, sétálni. Műtét után fél órával én már a kórház folyosóján sétálgattam, sőt, lementem a friss levegőre is. Saját felelősségemre hagytam el a kórházat aznap még a megengedett idő előtt 2 órával. :) Azt hittem, felszívódó varratot raktak be. Tévedtem! 1 hét múlva visszamentem SZTK-n nődokihoz. Megnézte, hozzányúlt, próbálta kihúzni a varratot. Üvöltöttem a fájdalomtól. Jó, azt mondta, hagyjuk, jöjjön vissza egy hét múlva. No, nekem dolgozni kell, arra nincs időm,hogy itt kivárjam a sort egy hét múlva is. Kórházba nem akartam visszamenni sátorral meg három napi hideg élelemmel, hogy egyszer hátha kiszedik a varratot, úgyhogy magándoki. Megnézte, közölte, jókora hajókötelet raktak magába, totál kiakadt! Hogy a kórháznak ugyanannyiba kerül a felszívódó varrat, mégsem veszi meg, és ilyen bikakötelekkel varrják össze a nőket! Persze őket nem érdekli, mert nem ők szenvednek utána a varratszedésnél. Hát kiszedték azt az 5-6 centis szutykot. Én azt hittem, ott szülök meg helyben. Mikor érzed, hogy a (két hete, viszonylag frissen)operált sebből, húsból kitépnek valamit. Na, ezt mondom, soha többet. Két napja észrevettem, visszajött a ciszta a jobb oldali nagyajakban. Összeomlottam. Pénteken megyek dokihoz. Még nem nőtt, ugyanakkora nagyságú. Reménykedek, hátha valamilyen kenőccsel, gyógyszerrel visszafordítható a növekedés. De ha mégis műteni kell, kizárólag felszívódó varratot kérek. Mert az egészben a varratszedés volt a legborzasztóbb...

657. Gérvágó (válaszként erre: 653. - Imisz)
2017. nov. 1. 17:21
Én is kb. erre gondoltam, köszönöm a megerősítést. :)
656. Ddorcii
2017. nov. 1. 12:09
Imisz, köszönöm szépen a gyors reagálást, remélem igazad lesz! Eddig minden rendben! :))
655. Imisz (válaszként erre: 654. - Ddorcii)
2017. nov. 1. 07:43

Szia! Szerencséd volt! :) Nem baj ha szivárog, aminek ki kell jönni, az jöjjön is. Öblögesd betadinnal, tartsd tisztán, talán még egy napig párakötést is tehetsz rá, hogy tuti kijöjjön minden. Bár tudom, nehéz kivitelezni. és figyeld, nehogy vissza teljen. Ha minden ok, minden kijött akkor nem fog, és szépen begyógyul.

Remélem kedden a doki már csak megállapítja, hogy minden okés!

654. Ddorcii
2017. nov. 1. 03:36

Sziasztok!

Sajnos nekem is begyulladt a mirigyem, 3-4 nap alatt diónyira dagadt :(. Sztk-s rendelésre 1 hét múlvára, magándokihoz 2 hét múlvára kaptam időpontot, így talonban tartottam az ügyelet meglátogatását.

Tegnap délután, már elég kellemetlen volt ülni-állni-menni is, de muszáj volt elmennem a boltba, mivel egyedül vagyok a 20 hónapos kislányommal, nincs más aki ezt megoldja.

A boltban, a sorok között kifakadt! Szerencsémre a kabátom elég hosszú, így nem látszott semmi a történtekből.

A duzzanat kicsire visszahúzódott, még szivárog kicsit egy pirosas váladék, a fájdalom teljesen megszűnt.

Így az ügyeletet elvetettem, nem igazán vetkőznék le bárki előtt, aki nem szakorvos.

Mit tegyek, mit ne tegyek, örülnék pár jótanácsnak, amit a keddi dokilátogatásig tehetek...

653. Imisz (válaszként erre: 652. - Gérvágó)
2017. okt. 31. 11:26

Hát én személy szerint nem igazán tudok ebben segíteni mivel én nem adtam anno, nekem a műtősnő volt ismerősöm, nem a doki.

Szerintem - miután ez nem egy nagy műtét- az a 15 pont elég. Bár szokott ez függeni a kórháztól, dokitól, mekkora a hírük....Meg hát mindenki amennyit a pénztárcája megenged.

2017. okt. 31. 08:36

Sziasztok! Tud-e valaki abban segíteni, hogy egy Bartholin műtét után mennyi hálapénzt illik adni?

Sajnos úgy néz ki, megint műteni kell. A magánorvosom fog műteni állami kórházban. A magánrendelői vizsgálat díja 15.000 Ft szokott lenni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook