Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 21. 21:05
Ja! és a tünetei?:a szemérem ajaknál duzzanat. De a legelső jele: nem tudsz ülni rajta !
2009. ápr. 21. 21:04
Sziasztok!Nekem 4 évvel ezelőtt volt először Bartholin-mirigy gyulladásom,amikor a kicsivel terhes voltam.Akkor 4-5 nap múlva magától kifakadt,elmúlt.A baba miatt nem műthettek.De szerencsém volt.A 4 év alatt visszajött nekem még 3-szor.Nagyon ciki,még intim mosót is használok,így szégyelltem dokihoz menni,nem értettem,hogy mitől fertőződök fel újra és újra.3 hete akkorára nőtt,hogy nem tudtam már aludni sem,8 napig szenvedtem nem fakadt ki,tályoggá alakult.Azonnal megműtöttek,altatásban,fél óra alatt.Megkönnyebbültem.Megszűnt a fájdalom.Azóta begyógyult.Remélem nem jön vissza soha többé.(nem zavarja a szexuális életet :) )
2009. ápr. 21. 17:52

sziasztok lányok!

hogy vtok?

van itt akit műtöttek stb...

mizújság?

108. jimbi
2009. ápr. 15. 09:57

Nekem most a gyógyszerek rendbehozták, nem műtötték meg. de a dokim is mondta, bármikor újra belobbanhat, sajna nem tudok ellene tenni semmit. de ha heteket húzunk ki, a babának már az is jó. félnek altatni, hogy beindul a szülés, így bízunk benne, minél később kell hozzányúlni.

anno előző terhességemnél is volt tályog (akkor nem ez), akkor többször leszívták, végül 37 hetesen műtöttek, de beindult a szülés.

107. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 106. - Szemirámisz)
2009. ápr. 10. 09:35

jézus! hogy hogy?

nekem attól a pillanattól, h felébredtem nem fájt semmi.

még a sebhely sem....


kezdem azt hinni, h azt itt jelenlévők között a legszerencsésebb vok!


remélem nem újul ki megint majd....

2009. ápr. 10. 09:21

Képzeld, nem ... :(((((((((((

Még mindig fáj a műtét helye.

105. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 104. - Szemirámisz)
2009. ápr. 9. 20:24

a fórum elején írta vki ezt...kiakadtam.


ha tályog már van akkor már annyi mert az mindig feltöltődik.

lehet sokáig csak átlátszó folyadék - mint nekem előszór - de utána feltöltődik hamar.

nekem másodszorra gyulladt és gyennyes volt - de ezt már írtam....


jól vagy?

2009. ápr. 9. 19:50
Én is tanúsithatom, az imádkozás sajnos nem segít :-((((((((
103. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 100. - Jimbi)
2009. ápr. 7. 20:44

szia

semmitől nem fog jobb lenni.

én is kaptam sok szer gyógyszert de ha már tályog van és gyulladt azt előbb utóbb ki kell venni stb...


még az ima sem segít - ahogy azt a fórum elején írta egy szentfazék...

102. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 101. - Amberwaves)
2009. ápr. 7. 20:42

hát nekem szerencsém volt...

bár én is akkora vártam.

megműtöttek és rá pár napra meg is jött.

101. Amberwaves (válaszként erre: 99. - Ebcfbfbb78)
2009. ápr. 7. 17:33

Köszönöm :)


Hát tegnap miután írtam, leesett, hogy a műtét körül fog megjönni, megnéztem a naptárt, és természetesen a befekvést megelőző napon esedékes... Így ma elmentem az orvoshoz újra, és 27-én délelőtt befekszek, másnap megműt. Voltam vérvételen, következő héten meg beszélek az altató orvossal. Olyan fura, sosem voltam még kórházban. Azért jó lett volna, ha egy fél nap alatt túlvagyok az egészen :(

100. jimbi
2009. ápr. 7. 11:14

sziasztok!

most találtam rátok, visszaolvastam az egész fórumot. nekem is begyulladt ez a mirigy, vasárnap délután kezdtem érezni, és este már iszonyatos fájdalmaim voltak, így bementem a kórház ügyeletére, ahol megállapították, mi a baj. Ami miatt félek, hogy 25 hetes pocaklakóm is van. hétfőn reggel újra kórház, de nem műtöttek meg, mert kicsit visszahúzódott, és per pill akkor nem volt miért feltárni. így antibiotikumot kaptam. meg kenőcsöt, kúpot. ha megint újra gyorsan telítődik, azonnal kórház, és megnyitják a tályogot, de legkésőbb csütörtökön kell visszamennem. félek, mi lesz, mert a doki azt mondta, a gyulladás felhúzódhat a méhre, ami meg beindítja a szülést. de altatni se szívesen altatnak. fáj, ülni nem tudok, de nem olyan nagy, mint vasárnap este. remélem gyógyszerektől visszahúzódik. lehet, hogy nekem is azonnal megcsinálták volna, ha nem vagyok terhes?, de így meg csak kínlódok. mit tudtok ajánlani, mi segíthet, hogy visszahúzódjon? dokim még nem is találkozott olyannal hogy terhesség alatt legyen ez a probléma.

99. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 95. - Amberwaves)
2009. ápr. 6. 17:36
majd szorítok és írj majd, h mi volt...
98. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 95. - Amberwaves)
2009. ápr. 6. 17:35

nekem azért nem kellett befeküdni mert annyira fájt, h bementünk délután az ügyeletre és meg is műtöttek éjszaka.


talán azért kell bemenni mert nekem is készítettek vérképet - alvadás, vércsoport stb...

és ezt mindenképp meg kellett várni - tudod mindenre fel kell készülni egy kórházban..

97. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 96. - Amberwaves)
2009. ápr. 6. 17:33

miért nem a felszívódót kaptad?

én sem kértem csak azt kaptam - gondolom orvos függő de sztem lehet kérni...

2009. ápr. 6. 17:13
Te jó ég! Én a varratszedés miatt pánikolok leginkább, mivel a fájdalomküszöböm szinte a nullán van... Pedig ez a magától felszívódó varrat egész megnyugtatott :( Bárcsak lehetne választani :)
95. Amberwaves (válaszként erre: 81. - Zooey)
2009. ápr. 6. 17:11
Nekem is tünetmentes, szeptember óta éldegélek vele és vártam a csodát... Ma voltam orvosnál, mivel tényleg semmi nem segít, még itt a fórumon ajnlott teák és ülőfürdők sem. Szóval 19-én megyek be, és 20-án műtenek. Nem tudom miért kell előtte bemenni, itt mindenki azt írja hamar megvan.
2009. ápr. 5. 20:16
Értem, köszönöm szépen!
93. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 92. - Szemirámisz)
2009. ápr. 4. 20:56

a seb egy hét alatt összeforr de a varrat tartja össze mert mozgás közben ne szakadjon szét.


de mint írtam két hét után potyogtak ki a varratok...


de mire elsimul azért idő.


de nincs ott lyuk vagy ilyesmi....

2009. ápr. 4. 19:09
Jajj, én azt hittem egy hét alatt összeforr!
91. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 90. - Szemirámisz)
2009. ápr. 4. 17:49

nekem mint írtam július 31én műtöttek és aug. 20án már kezdtek meglazulni és ki ki potyogni a varratok.


nem váladékozott nekem.


mikorra gyógyult be? hát egy hónap kellett sztem.

a következő mensikor már tampont használtam...

de egy hónap után is alakult a műtét helye...

azóta is figyelem pedig eltelt jó pár hónap...


majd megnéztem a képek dátumait mert párom lefotózta mert így könnyebb volt figyelemmel kísérnem..már technikai okokból is...

:) nekem könnyebb volt nézni...;)

2009. ápr. 3. 22:17

Sziasztok újra! Szeretém kérdezni azktól akiket megműtöttek, mennyi idő alatt gyógyult be a műtét helye? Váladékozott-e utána... stb.

Többen is válaszolhattok! :)

Előre is köszi mindenkinek!

89. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 88. - Szemirámisz)
2009. márc. 29. 09:41

hát neked mint priviben írtad egyészen másképp csinálták.

nekem felszívodó varrat volt és mivel pont éjfélkor műtöttek délben már mentem haza.


és semmi nem fájt.


látod írtam , h el kel menni mert magától nem múlik el sőt jobban belobban.


remélem jobban leszel mégha nem is vtál olyan szerencsés mint én a műtétel...

2009. márc. 28. 21:29

Sziasztok!


Hát... túl vagyok a műtéten! Nekem sajnos nem felszívódó varratom volt. Ezt beszéljétek meg az orvosotokkal előre, mert a varratszedés nem egy leányálom! :((((((

Amúgy azt mondta az orvos, hogy ez nem múlik el magától, felesleges volt várni.

87. szbarbi30 (válaszként erre: 86. - Ebcfbfbb78)
2009. márc. 27. 10:26

Köszi a bíztatást, mindenképpen jelentkezem:)

További szép napot, és jó hétvégét :)

86. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 85. - Szbarbi30)
2009. márc. 27. 09:39

szia

már azt hittem vmi kontár. mert előfordult már kontárkodás itt a fórumon.

kézzel nyomogatta ki neki stb...


nekem is pont éjfélkor műtöttek és reggeli vizit után haza is mehettem.

nem kell félni sztem menj el minnél hamarabb mert a gennyes váladék ott marad úgyis....

majd jelentkezz kíváncsi vok.


szia

85. szbarbi30 (válaszként erre: 84. - Ebcfbfbb78)
2009. márc. 27. 09:08

Szia!


Nem ambulancián, azt mondta, menjek be a klinikára és már este mehetek is haza. Nem hagynám ambulánsan, elég volt ez a "lecsapolás" :)

Most még tart az antibiotikum kúra, de nem nagyon reménykedem, hogy segítene a kis dudoromat eltűntetni:(

Köszönöm a válaszodat :)

84. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 83. - Szbarbi30)
2009. márc. 27. 07:59

szia


na nögyógyon metszi csak ki?

hát azt altatásban szokták!!!


egy nőgyógy azért nem olyan hely ahol csak ki lehet metszeni!!!!


miért lenne gáz? én idősebb vok!

és nem hátráltatja szexet - miért hátráltatná!


de abban ne menj bele, hogy csak az ambulancián metsze ki!!!

2009. márc. 26. 10:07

Sziasztok,


Nekem tegnap szívták le másodszorra a begyulladt mirigyet (az előző 205-ben volt, azóta semmi panasz, aztán múlt hét csütörtökön egyszer csak volt egy tojásnyi nagyságú gennyes góc) Ma még mindíg érzek duzzanatot, nem tudom ez természetes e. A doki mondta, hogy holnap hívjam, és ha nem javul, akkor kimetszi tokkal együtt. Ez 30 évesen nem gáz? Még nem szültem, azt mondják előtte nem szokták kimetszeni... Nem hátráltatja a szexuális életünket?

Válaszokat köszönöm előre is!

82. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 81. - Zooey)
2009. márc. 23. 10:12

szia


olvass vissza.

nincs mitől félned a műtét miatt.

altatásban végzik és pár óra múlva mehetsz haza.

olvass vissza - kérlek megéri

soha nem tudod mikor durran be ill gennyesedik be benne a cucc és akkor iszonyúan fájni fog.

ezt ne várd meg meg szörnyű


nekem annyira fájr, hogy akár altatás nélkül is rohantam vna műtőbe, hogy megkönnyebbüljek.


ez nem riogatás a részemről...átéltem és nem kívánom senkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook