Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 27. 12:22

Szijjasztok!


Képzeljétek, a fellépés fantasztikus volt, mikor elötte gyakoroltunk picit, akkor se fájt, meg mikor a színpadon voltam, akkor se, persze mindez azért mert bevettem egy fájdalomcsillapítót...

Szóval a szombati napom jó volt, viszont vasárnap estefelé már nagyon feszített, s még fekve is fáj, aztán hétfőn itthon maradtam, s napközbe kifakadt, utána már nem is nagyon fájt...

Aztán tegnap bementünk a kórházba, 1 óra körül megműtöttek, 15 perccel később felkeltem, s hihetetlenül fájt... Kaptam infúzión keresztül fájdalomcsillapítót, de még úgy is borzalmas volt... Aztán 2 órával a műtét után már haza is engedtek, amit kicsit furcsálltak a szüleim, mivel altatás után meg kellett volna figyelni még, de persze örültem, hogy hazajöhetek. Aztán egész délután feküdtem, ülni sajnos még most se tudok, s meglehetősen fáj.

Sajnos nem felszívódó varratot kaptam, ezért a műtét után 10 nappal kell mennem varratszedésre.

Kicsit türelmetlen vagyok, hogy vajon mikor fogok tudni rendesen ülni, járni, mozogni úgy, mint azelőtt, de remélhetőleg jövőhétre már rendbe jövök...

140. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 139. - Amberwaves)
2009. máj. 26. 17:15

sztem ne áztassad.

addig kell bent maradni a varratnak míg kell..

nem szabad siettetni hisz azért varrtak össze mert műtét volt.

idő előtt ne akard, h kijöjjön.

műtét után 20napra jöttek ki az első varratok.

2009. máj. 26. 15:31
Csak azért gondoltuk a fürdőzést, mert akkor felázik a varrat, és hátha könnyebben kijön. De akkor még nem aggódok, úgy emlékeztem azt írtad 2 hét múlva kezdett potyogni.
138. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 137. - Amberwaves)
2009. máj. 26. 11:38

sztem nem kell fűrdőzni - minek hisz akkor áztatod a sebet.

nekem július 31én műtöttek és aug 20án már potyogott ki a varrat..

lehet ha óvatosan megfogod a cérnát a kezedben is marad....

137. Amberwaves (válaszként erre: 136. - Ebcfbfbb78)
2009. máj. 26. 11:11

Én jól, köszönöm, kb. a műtéti utáni 9. naptól teljesen jó.


Viszont a varratot hétvégén láttam meg először, nekem ugye elég nagy a seb, és valahogy "behajolt" a varratos rész, és nem bolygattam eddig. Neked mennyi idő alatt szívódott fel? Mert nekem tök egyben van, pedig már 3 hete műtöttek. Magától kipotyog, igaz? Anyu szerint az lehet a baj, hogy nem ázik eleget, így most megint ülőfürdőzgetek.

136. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 135. - Amberwaves)
2009. máj. 21. 19:00
és te hogy vagy már?
135. Amberwaves (válaszként erre: 134. - Picur0703)
2009. máj. 21. 18:47

Szia!


Ez így jól hangzik, és csak nem pont abban a 2 percben lesz baj... Majd drukkolunk! A műtéttől ne félj! Nekem ez volt életem első műtétje, így minden szokatlan volt (főleg a műtőben mior áttettek a székre, de ne aggódj, rendben leszel :)

Ezen át kell esni, és reméljük többet nem gyullad be.

2009. máj. 21. 09:32

Szijjasztok!


Hétfőn visszamentem a dokihoz, de hirtelen szabadságra ment, így mondták, hogy menjek vissza szerdán. Tegnap voltam nála, s mondta, h jövőhét kedden műtenek. A tánccal úgy vagyok, hogy edzéseken nem táncolok, de most szombaton a fellépésre elmegyek, végülis csak 2 percig kell a színpadon lennem, azt meg túlélem... Amúgy nagyon félek a műtéttől...

133. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 131. - Amberwaves)
2009. máj. 15. 09:33

szia, na örülök, h jobban vagy.


a felszívódó varra lényege, h a mi belül van az felszívódik azt nem is látod.

ami meg kívül volt már lehet kipotyogott pl mosakodásnál, törölközésnél, öltözésnél vagy pisilésnél mikor megtörlöd magad...lehet észre sem vetted.

csak azt, h tükörrel hiába nézed mert már nincs belőlük.


nekem elég hamar kipotyogott - műtét után hét és fél héttel már bőven esett ki és mire kentem kontrollra nem is volt semmi.

132. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 130. - Picur0703)
2009. máj. 15. 09:29

szia


a tályog bármikor annyira bedurranhat, h lábra se tudsz állni....

és lehet fellépés közben durran ki és akkor meg elfolysz....az meg hogyan néz ki majd....


nekem attól a pillanattól, h megműtötték egy szemernyit sem fájt és nagyon hamar gyógyult!!!


jó, hét hétig nem mertem fitnesz terembe menni azért de utána lehetett.


én nem kockáztatnék.

a tályogos akkor gennyes és azt hiába szívja le szinte azonnal töltődni fog és lehet belázasodsz mint én ...aki pedig eddig soha nem vtam lázas és állni ülni nem tudsz ...főleg nem táncolni és lábakat emelni stb..


de a te dolgod...


de asportolók sem kockáztatnak egy egy sérülésnél betegségnél mert utána meg még nagyobb lenne a gond....

131. Amberwaves (válaszként erre: 130. - Picur0703)
2009. máj. 14. 18:41

Szia!


Hát nem tudom mit csinálj, nekem ciszta volt és az nem fájt, de bármikor "bedurranhatott" volna. A tályog az durvább - de te érzed mennyire fáj, és bármikor lehet rosszabb, ezt nem lehet megmondani hogy mikor. Kicsigesztenye2 írta is, hogy őt a mentők vitték be... Neked kell mérlegelni, hogy kockáztatsz a tánc miatt, vagy biztosra mész és műtét, viszont akkor utána nem tudsz táncolni egy darabig. Viszont lehet, hogy az orvos csak leszívja, nem kell műtét.


Ami engem illet, vasárnap óta jól vagyok, kedd óta pedig nem is érzem, nem fáj, a seb szépen begyógyult :) Most már csak a felszívódó varrat izgat, akárhogy nézem tükörrel, nem látom hol van...

2009. máj. 14. 13:06

Szijjasztok! Én 18 éves vagyok, s az a helyzet, hogy ma reggel közölte velem az orvos, hogy tályogom van, s hétfőre hívott vissza, h megnézze, h mi van velem... Említette, h ki kell majd nyitni, de én félek a műtéttől, meg attól is, hogy utána sokáig nem táncolhatok, ugyanis versenyszerűen táncolok, s ma is lenne edzésem, de a doki azt mondta, h inkább hanyagoljam most. Az a gond, h jövőhét szombaton lesz egy fellépésünk, arra szeretnék mindenképp menni, még akkor is, ha fáj, azt a pár perc táncot csak kibírnám, viszont ahhoz az kéne, h addig ne műtsenek meg. Szerintetek rosszabbodni fog a helyzetem, ha halogatom a műtétet jövőhét utánig? Egyébként kb. vasárnap óta fáj, de csak ma tudtam orvoshoz menni...

Nagyon félek! :(

2009. máj. 9. 16:49

Köszönöm azoknak akik gondoltak rám, illetve a gyógyulásra vonatkozó jókívánságokat is :) Engem ugye hétfőn műtöttek, azóta is vérezget a seb. Nagyon nagy/hosszú. Már bánom hogy decemberben nem csináltattam meg, amikor még "csak" cseresznye nagyságú volt, és nem galambtojás... Dehát én is vártam a csodát, ittam a teákat. Én is mindenkit a mielőbbi műtétre bíztatok! Mondjuk most is a jobb combomon "ülök", de lesz ez majd jobb is.


Én azt olvastam, hogy bacik zárják el a kivezető nyílást, és szerintem nálam ez lehetett az ok, mert amikor előjött éppen elkaptam egy erős folyással járó fertőzést (nem szexuális úton terjedőt). Hát nem tudom.


Jobbulást kívánok én is a többi sorstársnak!

2009. máj. 8. 19:16

mondjuk borotválni szoktam, majd ezentúl megpróbálom ritkábban tenni és utána fertőtleníteni


nekem bent kellett maradni 1 napot a kórházba, a doki a sebben hagyott egy gézcsíkot, amit másnap vett ki valószínű ezért fájdogált még


aki hezitál vele, azt csak bátorítani tudom én is

127. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 126. - Summerwine)
2009. máj. 8. 19:06

nem tudom mitől van.

mondanak olyat is , h a borotválástól,

nemi érintkezést nem hallottam


nekem semmit nem fájt miután megműtöttek..

2009. máj. 8. 18:49

Szia Mindenkinek!

Én 3 hétig szenvedtem vele, mire rászántam magam és elmentem orvoshoz. Ez a héten hétfőn történt és szerdán már műtöttek is. Az orvosom mondta, hogy "jól megnövesztettem", pedig csak vártam, hogy esetleg kifakad, vagy valami csoda folytán magától elmúlik. Ha tudom, hogy ez ilyen simán megy, nem vártam volna vele. A műtét másnapján még fájt, és nem tudtam ülni, de ma már többet ücsörgök, de persze pihenek is vele.

Csak azt nem tudom, hogyan lehetne ezt megelőzni, hogy többé ne forduljon elő. Olvastam, hogy nemi érintkezés után terjedő betegség, de én 100%-ig bízom a páromban. Ha valaki megírná, hogyan lehet védekezni, hogy ne jöjjön elő újra azt megköszönöm.

125. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 124. - Szbarbi30)
2009. máj. 8. 17:19

nekem teljesen jó tapasztalataim vtak....

én biztos nem lacafacáznék hanem mikor megnő elmennék délután egy kórházi ügyeletre és megműtenék azonnal!!

2009. máj. 8. 16:52

Sziaszto Lányok!


Elég régen voltam fent, és látom, sajnos egyre többen vagyunk:(

Nálam még mindíg az a helyzet, hogy megtelítődik, kifakad, megtelítődik kifakad, mostmár lassan másfél hónapja ez megy, amikor kifakad teljesen eltűnik a csomó, a doki pedig azt mondta, csak begyulladt állapotban tudja kiszedni. Ahogy olvaslak Titeket, egyre jobban elmegy a bátorságom a műtéttől, de szerintem ez sem állapot ami nálam van...

Hát hirtelen ennyi a tényállás.

A műtéten túlesetteknek mielőbbi gyógyulást kívánok :)

123. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 122. - Amberwaves)
2009. máj. 5. 17:19

szia

na örülök azért és gondoltam rád.

hát nekem egy szemernyit sem fájt.

semmi vérzés stb...

a varraton persze nem tudsz kiigazodni mert olyan cikk cakkosnak tűnik...ill az is szinte.

és ill mi majd minden nap fotóztunk és láttunk majd minden nap változást.

pozitív irányú volt minden változás...


lényeg az, hogy mosakodásnál ne félj nagyon rendesen megmosni és ne maradjon benne tusfürdő vagy intim mosó sem...

nem kell félni jól össze varrták azt!


na majd azért jelentkezz...

2009. máj. 5. 15:05
Túlvagyok rajta!! Reggel jöttem haza, szóval még ideülni nem tudok. A torkom piros volt, de nem köhögtem, nem néztek bele, így megvolt a műtét. Mikor felébredtem azt hittem nem bírom ki, annyira fájt, végül kértem fájdalomcsillapítót ami semmit nem ért csak elálmosított. Most már sokkal jobb, azt mondták betadinnal knegessem, és 4 hét múlva megyek vissza. Szerencsére felszívódó varratot kaptam - ha ki kellett volna szedni az nagy műsor lett volna... Az orvosok mondták h. elég nagy volt a duzzanat, és szép nagy a seb... Próbáltam megnézni tükörrel, de nem igazodok ki rajta. Viszont remélem a vérezgetés abbamarad hamarosan, mert állítólag ez csak azért van, mert műtétkor elfordítanak és befelé folyt a vér. Hát majd kíváncsi leszek.
121. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 120. - Szemirámisz)
2009. ápr. 29. 10:59

igen?

na tessék.

nekem nem volt iylesmi.


nekem mostanság duzzad ha nagyon kívánom a szexet ill utána - szex után kicsit duzzadt.


azt mondta anno dokinő, h jegeljem szax után kicsit.

vagy napozás utáni hűsítőzselével...az is jó.

persze a már jól begyógyult sebhelyre alhet alkalmazni.....

2009. ápr. 28. 23:21

Én változóan.... fájdogál, néha duzzad.... megfeledkezni róla viszont sosem tudok.

Félek. :(

119. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 118. - Amberwaves)
2009. ápr. 28. 14:42

na, akkor mindent bele és gyógyulj és feküdj ágyikóba.

írj addig is ha máskor nem szombaton estefelé, h mész e be ekkor.

és utána is - mert kíváncsi vok rád, h mi is történt.


nem tom a többi lánnyal mi van?!!


hahó csajok jól vtok?

118. Amberwaves (válaszként erre: 117. - Ebcfbfbb78)
2009. ápr. 28. 14:35

Reggel bementem az ambulanciára új időpontért, először május utolsó hetében akartak megműteni... Aztán szerencsére most vasárnapra találtak még üres helyet, így addigra el kell mulasztanom a torokgyulladást, fel is pakoltam magam egy csomó gyógyszerrel. Remélem elmúlik, mert tényleg elég csúnya, pedig nem köhögök, igaz nyeléskor kicsit fáj. Ahogy ott sorolta az altató orvos a kockázatokat, jobb ha tényleg nem bacikkal tele műtenek...

Viszont így már tudom mi mindenre számítsak vasárnap.

117. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 116. - Amberwaves)
2009. ápr. 28. 07:13

ÓÓÓ, istenem szegény....


én nem vártam időpontra....

bementem fél 5 kor az ügyeletre a sürgősségire a máv kórházba és éjszaka meg is műtöttek.


sztem ha nincs lázad akkor én a helyedben bemennék késő délután, h mennyire rosszul vagy és kész...

116. Amberwaves (válaszként erre: 115. - Ebcfbfbb78)
2009. ápr. 28. 07:05

Szia!

Ma lett volna a műtét... Tegnap bementem 11-re, 15:30-ig ágyra vártam (!) egy másik beteggel, 3 orvos adogatott egymás közt, és mire végre kiderült ki műt, este 6-kor jött az altató orvos, és mivel hőemelkedésem volt (délelőtt még nem), megnézte a torkom, ami gyulladt, így nem műtenek meg :(

Ma megyek újra az ambulanciára új időpontot kérni. Szóval most elegem van az egészből...

115. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 114. - Amberwaves)
2009. ápr. 22. 18:30

őszintén remélem jól fog sikerülni minden.


azt a felszívódós varratot kérjed!!!

majd gondolok rád!!


szemirámisz-nak nem tudom , h miért fáj...

mit tettek vele?!

114. Amberwaves (válaszként erre: 109. - Ebcfbfbb78)
2009. ápr. 22. 17:42

Én még mindig a 27-ére várok rettegve... Remélem én is olyan szerencsés leszek végül mint Te :)


Szemirámisz: ugye már nem fáj?? Nyugtass meg!!

2009. ápr. 22. 09:06
nekem is ezt mondta a gyógyszertáros is és a doki is !
2009. ápr. 22. 06:45

nem kell szégyenli..

nem a higiénia hiánya miatt van....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook