Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
197. Tidujka (válaszként erre: 195. - Szelavi)
2010. ápr. 13. 08:10

Szia!

Amikor felvettek volna a kórházba a főorvos végignyomkodott mindenhol. Azt mondta meg tudja fogni, nem "mászott" el semerre.

Jövő héten szerdán megyek megint, kiváncsi vagyok mit mond a másik orvos.

2010. ápr. 12. 13:42

Sziasztok,

Nem gondoltam volna, hogy mint újra műtött fogok írni, de sajnos ez történt. Még egy éve sincs, hogy először műtöttek. Múlt hét szerda este fürdés közben észrevettem, hogy megint meg van duzzadva a mirigyem, majd egyik pillanatról a másikra a lázam felment 39 fokra. Nagyon nehezen tudtuk egy kicsit lehúzni (párom már mentőt akart hívni). Másnap elmentem a nődokimhoz, remélve, hátha sikerül műtét nélkül (gyógyszer,kenőcs) megúszni. Hát sajna nem, írt beutalót és még aznap bevonultam a kórházba és meg is műtöttek. Viszont nem csak felnyitották és kitisztították a tályogot, hanem azt mondta a doki, hogy a mirigy széleit kivarrta, és így elméletileg nagyon kicsi az esélye, hogy ismét elzáródik. Nem tudom csinálták e már valakinek hasonló módon és mik a tapasztalatai? Én ettől függetlenül frászba vagyok, nem szeretnék mindem évben egty műtétet. Legalább a megelőzésre tudnék valami tuti módszert.

195. Szelavi (válaszként erre: 194. - Tidujka)
2010. ápr. 12. 13:27

Szia!

Nem akarlak megijeszteni, de a felületi nagyság nem mindig a ténylegeset mutatja! Nekem dió nagyságú volt, felnyitották, kiderült, hogy befelé növekedett és akkora volt, mint egy villanykörte. Kemény pici csomót éreztem, rá 1,5-2 évre sokkal nagyobb lett és érzékennyé vált.

Nem játék!!! Menj el másik dokihoz! Nem vagyok a vágás híve, nem is kellemes, de jobb, ha kiveszik. Nekem az egész betokosodott, így már csak bal oldalon van mirigyem, és soha nem újulhat ki.

Én már bánom, hogy nem cselekedtem a borsó méretnél!!! Nekem is azt mondták, várjunk.

194. Tidujka
2010. ápr. 12. 09:39
Jövőhét szerdán megyek vissza a dokihoz, hogy a borsóméretű cisztámhoz mit szól...Fogalmam sincs, hogy a tályog milyen, nincs nyílt sebem, nem váladékozik, nem tapasztaltam semmi rendelleneset. Csak ott van egy kis bogyó, ami 3 hete még cseresznyenagyságú volt, és műteni akarták.
2010. ápr. 5. 12:26

szia


nekem is volt 2008ban


kérdezz nyugodtan...

2010. ápr. 5. 11:40

Hogy mehetett össze? Akkor neked inkább tályogod van ami ürült nem?

Szerintem olvass vissza - mindenki más eset, más orvosok...

Szóval: az én műtétem 1 órás volt pontosan, de van, akit helyi érzéstelenítéssel nyitottak fel...

Én sokszor még most is érzem a helyét, pedig lassan 1 éve műtöttek. Ilyenkor mindig frászt kapok, hogy épp nem kiújulni szándékozik-e... Mert sajna - ahogy itt olvasgattam - ez nagyon gyakran előfordul!


Mindenesetre (szerintem) nem kellett volna hagynod, hogy hazaküldjenek! Hiszen nem tűnt el teljesen, és ahogy írod, bármikor megnőhet újra. Valahol azt olvastam, hogy ami magától kifakad, azt is ki szokták tisztítani az orvosok, hiszen ilyenkor nem ürül teljesen.

Kitartás, és majd írd meg mi történt :)

191. Tidujka
2010. márc. 30. 13:25

Sziasztok!

Ma fél 8-ra mentem a kórházba, holnap lett volna a műtét. Aztán megvizsgáltak, és hazaküldtek...

Azt mondta a doki, hogy borsónagyságúra összement, így nem javasolja a műtétet.

Ez mind jó és szép, de mi a garancia arra, hogy 2 hét múlva nem lesz rosszabb? És akkor megint járhatok orvosról orvosra, míg eljutok az esetleges műtéthez...

190. pandycukoly (válaszként erre: 189. - Tidujka)
2010. márc. 27. 19:43

azt hiszem ez nem egy hosszú műtét, bár altattak, szóval pontos időtartamot nem tudok mondani.. nekem kívül vágták, de erre egy másik orvos pár hónappal később azt mondta, hogy baromság volt, mert a mirigy kivezetőnyílása a hüvelyben van, tehát onnan kéne megnyitni. lehet ez orvosfüggő..

egy jó hónapig még igen kellemetlen volt minden, és a szex is fájdalmas az első pár alkalommal, de max 2 hónap után nekem olyan volt, mintha sose lett volna ciszta.. kitartás!

189. Tidujka
2010. márc. 25. 14:22

Sajnálom, hogy nem írtok...

Jövő hét szerdán fognak műteni, és érdekelt volna egy-két dolog.

Pl. hány perces a műtét, hol csinálják a vágást, kívül vagy belül? Mik a tapasztalatok műtét után. Gyógyulás, érzékenység, változott-e szexuális együttlét a műtét után?

188. Tidujka (válaszként erre: 187. - Amberwaves)
2010. márc. 1. 08:52

Szia!


Teljesen tanácstalan vagyok. Legszívesebben már most kivetetném, mert a tudat, hogy bennem van egy csomó.... idegesít.

A nődoki azt mondta menjek vissza 1 hónap múlva. És mi a tapasztalat? Mikor nő inkább? Ha együtt vagy a pároddal, vagy nincs ehhez köze?

187. Amberwaves (válaszként erre: 185. - Tidujka)
2010. febr. 28. 12:30

Szia!


Én is így voltam, mint Te! Mindenféle fertőzésem volt, így tudott a mirigy nyílása eltömődni, betokozódni, és ciszta lett belőle. Cseresznye nagyságúval mentem orvoshoz, egyik azt mondta várjak, hátha kifakad, másik rögtön műtött volna. Én is el akartam kerülni a műtétet, ezért fél évig próbálkoztam mindenfélével. Végül galambtojás méretű lett és már nagyon zavart, megműtöttek. Mivel - ha jól értem - neked sem fáj, érdemes próbálkozni, van akinek kifakadt. Viszont: valahol olvastam, hogy ha kifakad, akkor is célszerű orvoshoz menni aki rendesen kifertőtleníti, mert ilyenkor nem ürül magától teljesen és hamar kiújul.

186. Amberwaves (válaszként erre: 184. - Af4e2429ce)
2010. febr. 28. 12:24

Szia!


Szerintem olvass vissza itt a fórumon, amikor én "beteg" lettem én is ezt tettem. Ennél többet/újat gondolom senki nem tud mondani. Én fél évig ülőfürdőztem-borogattam-teáztam, de hiába. Persze voltak akiknek segített, nekem sajna nem :(

Sok szerencsét!

185. Tidujka
2010. febr. 26. 09:03

Sziasztok.


Új "betegként" jelentkezem köztetek. Szerda este mentem el a nőgyógyászom rendelésére, ahol azt mondta, nekem is ez a panaszom. Mogyoró nagyságú jelen pillanatban. Kaptam rá Dalacin krémet, és mivel baktériumok, meg egyéb más cuccokat is talált a kenetben, arra pedig kúpot. 1 hónap múlva megyek vissza, ha rosszabb lesz 2 hét múlva. Meg vagyok ijedve. A kiürülést hogy kell elképzelni? Mert nálam nincs semmi. Vagyis csak ott van ez a csomó.

2010. febr. 17. 07:52

Sziasztok.

Sajnos 2002 óta rendszeresen, különböző időközönként kiujul a ciszta nálam :( Eddig mindíg kivették, egyszer volt hogy nem voltak hajlandóak megműteni,mert hétvége volt és hétvégén nem csinálnak csak életmentő műtétet.

Annyira erős fájdalmaim voltak, hogy a falat kapartam, és kínomban kiböktem a cisztát .Kiürült,borzalmas volt.

Most is érzem, hogy kezd begyulladni, piros és fáj .

Mit tanácsoltok, akiknek sikerült a műtétet megusznia?Mit tegyek? Mivel kenjem? Mivel borogassam?

183. siling (válaszként erre: 181. - Anyu3)
2009. nov. 30. 22:33
Hát, ennyi áldozatot hoztam az ügy érdekében, hogy este elmenntem pisilni utoljára, és próbáltam kibírni reggelig, de szerintem, ha egy két órát rajtad van az már fél siker. (de amúgy ha már nagyon kellett, akkor egyszerűen levágtam magamról egy ollóval)
2009. nov. 26. 18:37
Nekem tegnap volt a műtétem, helyi érzéstelenítéssel távolították el a tályogot, nem altathattak, mert már ettem előtte. Borzasztó rossz volt.
181. Anyu3 (válaszként erre: 180. - Siling)
2009. nov. 25. 16:18
köszi,és hogy pisiltál?
180. siling (válaszként erre: 179. - Anyu3)
2009. nov. 21. 22:13

Szia!

Én úgy csináltam, hogy a duzzanatra rátettem a kamillás vattát, és mintha bugyit csinálnál a frissentartó fóliából, magamra tekertem, nem mondom, hogy könnyen mennt, de egy hét elteltével, már megvolt a stratégia.Utánna pedig még rávettem egy sima bugyimat, hogy ne mozduljon el.

Jobbulást kívánok!

179. Anyu3
2009. nov. 17. 16:18

Sziasztok!

Az elmult héten alakult ki egy duzzanat a csiklóm fölött, kaptam antibiotikumot, majd vissza kell mennem.Hogy lehet oda dunsztkötést rakni? Mi a módja?

Köszi

178. siling
2009. nov. 11. 11:04

Sziasztok!

Nekem múlthét kedden, egyik pillanatról a másikra alakult ki egy diónyi duzzanat a bartholin-mirigyem miatt. Másnap reggel rögtön nőgyógyász, aki írt fel gyógyszert, krémet, adott pár tanácsot, hogy uszhatnám meg a műtétet, és megbeszéltük ha semmi nem változik 1 hét múlva találkzunk...

Tünetek: első nap puhább másnapra kőkemény csomó, elviselhetetlen fájdalommal, alig tudtam állni.

Én mindent megtettem annak érdekében hogy meggyógyuljak műtét nélkül, tegnap, azaz pont egy héttel később hogy kialakult, kifakadt, így megusztam a műtétet...

ötletek:

Gyógyszer, krém a baktériumok miatt.

Ülőfürdő zsúró, cickafark és holtengeri ásványokkal, persze nem egyszerre.

Testgyertya.

Propoliszos krém.

Aloe vera.

Bioptron lámpa.

Reflexológiás pontok kezelése kézen, lábon.

Éjszakára dunsztkötés kamillás vattával.

És persze a hit abban, hogy használni fognak.


Én mindet alkalmaztam, mert nagyon kétségbe voltam esve, végül sikerült!

Remélem tudtam segíteni valamit a sorstársaknak!

177. Bellavita21 (válaszként erre: 176. - Bellavita21)
2009. szept. 15. 21:06
Még annyit hozzáfűznék, hogy nekem is iszonyú nagyra nőtt a cisztám, nemsokára meglesz a patologóiai eredmény. Kb. narancs nagyságú volt és nagyon mélyre terjedt.A doki azt mondta, hogy ne nézzem meg a sebet inkább....hát meg sem néztem mind a mai napig.:-)Nem egy kellemes műtét,fájdalmas, kellemetlen,pedig már páron átestem....
2009. szept. 15. 21:03
Sziasztok. Augusztusban irtam a fórumban, 2 hete megvolt a műtét. Még akkor voltak különböző fertőzéseim és gombáim, de a doki azt mondta, hogy majd a műtét után megoldódik. A műtét inkább kellemetlen volt, altattak, és nemsokkal utána fel is ébredtem. Iszonyatosan fájt.Adtak fájdalomcsillapító injekciót.Másnap hazaengedtek. Iszonyúan lüktetett, ülni nem tudtam, folyamatosan ömlött belőle a vér.Visszamentem a dokihoz, mivel be is lázasodtam, azóta minden áldott este hőemelkedésem van, kb 37,5-37,7. A fájdalom enyhül, már nem is vérzek, viszont izgulok a hőemelkedés miatt- de erre azt mondta a doki, hogy természetes, nem lát elfertőződést. Ha nem múlik, újra feltárják... Volt valakinek ilyen esete????
2009. aug. 31. 22:00
Bocs itt sorok törlődtek ki:((. Szóval dudorom lett amit megvizsgált a doki, és azt mondta ezt muszáj megműteni.
2009. aug. 31. 21:59

Sziasztok!

Végig olvastam a fórumot, mert nálam ma derült ki, hogy miért nem tudok 2 hónapja ülni. Ma tojás nagyságú dudorom I-es klinikán meg is műtenek. Nagyon félek, hogy mi lesz utána. Meg nem is értem, hogy itt azt írjátok ez nem fáj. Pedig nekem már hónapok óta igen.

173. pandycukoly (válaszként erre: 170. - Bellavita21)
2009. aug. 21. 14:38

Szia!

Ha még nem találtál orvost,én tudnék neked ajánlani valakit pesten, aki szerintem nagyon szuper!

172. Szelavi (válaszként erre: 170. - Bellavita21)
2009. aug. 15. 17:29

Szia!Nekem csak kicsit volt érzékeny, azért műttettem meg, hogy nehogy tályog legyen belőle.

A műtét során kiderült, hogy akkora volt a mirigyem, mint egy narancs. Ezáltal gátmetszést is csináltak, olyan nagy részre kiterjedt nekem a gumó. Mivel nekem egy tömlő volt, nem volt minek ürülnie, az egész mirigyet kikapták. (Annak kell ürülnie, akinek a ciszta eltályogosodik. Abban az esetben kivarrják a ciszta szélét és katétert is szoktak bevezetni, hogy mindneképp ürüljön, és ne maradjon bent semmi.)

Így kb. egy arasznyi hosszúságú volt a seb (bemetszés), azt hittem, sosem gyógyul be (2009.áprilisában volt a nagy nap). Tükörrel nézegettem, iszonyúan csúnya volt, ráadásul volt egy vérömlenyem is rajta.

Kipotyogós, felszívódós varratot kaptam én is és ma már el se hinném, hogy valaha ott volt az a csúnya nagy seb. Szép, szinte nem látszik semmi. Csak tapintható nálam. Az az oldal beesettebb,kisebb. De ránézésre semmi, pedig nekem nehezen és problémásan gyógyult be. A szobatársam aznap haza is mehetett és kutyabaj se volt. Mindenkinél változó.

De szerintem megnyugodhatsz, mert nekem tényleg nehéz eset volt és tök szép, mintha semmi se lett volna ott.

171. summerwine (válaszként erre: 170. - Bellavita21)
2009. aug. 6. 21:07

Szia,

Igazándiból nem tudom mit jelent a marsipuláció, nekem nem cisztám, hanem tályogom volt. Megynyitották egy kis vágással, és kitisztították.

Szerintem ne aggódj, órási heggel a ciszta műtét sem járhat. Orvost sajnos nem tudok Pesten ajánlani, ha találtál magándokit, és bízol benne, beszéld meg vele a műtétet.

2009. aug. 6. 18:09
Sziasztok, Lassan 4 éve, hogy folyamatosan küszködök a mirigy-duzzanattal, és most már elszántam magam a műtétre. Igazából az esztétikai kövektezmények zavarnak a legjobban, nem szeretnék óriási műtéti heget. Mekkora vágást csinálnak?A műtét a marsipulációt jelenti- azaz kivarrják a ciszta szélét, hogy ürülhessen? Nekem ilyesmit magyarázott a doki?Ahogy most olvasom, nekem úgy tűnik hogy csak egy bemetszést csinálnak, hogy ürüljön.Esetleg tudnátok neveket mondani, hogy kihez érdemes fordulni? Én nem nagyon bízok senkiben, a János kórházban engem is csak dobáltak jobbra-balra, most találtam egy magándokit, de őt meg igazából nem is ismerem. Köszi az infót.
169. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 168. - Brigitta74)
2009. júl. 23. 15:39

hát akkor neked nem cisztád volt hanem tályogod nem?

hisz abból jön ki váladék!

2009. júl. 21. 13:46
nekem Bartholin cisztám volt!És tudjátok mitől? vettem gésa-golyókat hát attól kaptam olyan gyulladást.mintha leszálltak volna a golyóim.nem tudtam leülni.de lázas nem lettem és egyik-napról a másikra alakult ki.nem vártam vele sokat.másnap elmentem az orvoshoz aki közölte velem,következő nap reggelén találkozunk az osztályon mert ezt bizony műteni kell.megmetszették mindkét oldalon a mirigyet ,hogy ki tudjon ürülni belőle a felgyűlemlett váladék.csak annyira öltöttek össze hogy egy gézcsík benne maradjon.műtét másnapján ezt kihúzták belőle.szegény orvost mejdnem fejberúgtam mert iszonyúan fájt.aztán naponta kellett mennem hogy átmossák.kb.2 hét alatt teljessen meggyógyultam.a belső varrat kicsit nehezem szívodott fel és bökött egy darabig.de hál'istennek azóta sem jött elő többet.és ennek már másfél éve.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook