Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
232. cca887cff8 (válaszként erre: 231. - Summerwine)
2010. ápr. 17. 16:43
én meg betadyn-nal
2010. ápr. 17. 16:34

az első műtétnél nekem is kivették a gézcsíkot még a kórházba,és nem kellett visszamennem.

most pedig nem tettek be semmit.

én egyébként az orvos tanácsára Hyperol-os oldattal szoktam mosogatni.

230. cca887cff8 (válaszként erre: 229. - Péntek15)
2010. ápr. 17. 14:04

nem tom nekem kivették akkor mielőtt eljöttem a kórházból a gézt oszt annyi...

betadinnak kezelgettük - párom segített és semmi bajom nem volt..


ha lázasnak érzed magad hívd fel az ügyeletet és mond el vmi volt...

2010. ápr. 17. 12:58
Ja, most mértem egy 37,3-as hőemelkedést (fertőzésveszély???)
2010. ápr. 17. 12:55

Helló!

Persze, orvosfüggő, meg aztán írtam is, hogy nem akarok előre ítélni.

Node szerintem a péntek-hétfő közti idő kicsit sok a gézcserét illetően. Ki is csúszott egy része, bántja, kellemetlen, ha ülök, ezért úgy döntöttem, kicserélem magam. van betadinom, gézem, zuhanyoznom kell, kerestem tükröt is, hogy jól lássam.

Segítsetek, hogyan kell ügyesen és jól kicserélni. Gondoltam rá, hogy bemegyek, de a pénteki gézcsere és fertőtlenítés túl alapos volt:), inkább csinálnám magam. Várom az öteletket, ha valaki gépközelben van, és tud valami okosat, írjon. Köszi!!

2010. ápr. 17. 09:02

harmadik hó után fájt a szex? akkor mégsem jó az a sotés doki.


én 2 hét után szexeltem és akkor már hullottak ki varratok mert már be is gyógyult és felszívódott.

226. cca887cff8 (válaszként erre: 225. - Szelavi)
2010. ápr. 17. 09:00

nem akarok vitatkozni..de ott is vannak hentesek...

vtam ott dokinál és még kismamák is menekülnek sotéból...


én pl a honvéd kórházhoz tatozó máv kórház nőgyógyjára estem be a sürgősségre.


sztem csakis orvosfüggő ki hogy s mit mit csinál.

225. Szelavi
2010. ápr. 16. 21:11

Bocsi lemaradt a 1,5-nél a hónap. Harmadik hónap után is nagyon fájt a szex... Szerintem (a bejegyzések alapján) minden bartholinos egy külön történet és nincs ugyanolyan.


Péntek15, örülök, hogy jól alakult a Sorsod, továbbra is legalább ilyen szerencsés legyél! További jó gyógyulást kívánok Neked!!!! És a SOTE azért SOTE, valljuk be... :)

2010. ápr. 16. 19:33
nem minden orvos magyarázza el a betegének, hogy hogyan fog történni a műtét. én eléggé kétségbe voltam esve, mert még egy éve sincs, hogy először műtöttek. ezért is próbált megnyugtatni, hogy ezzel a módszerrel kicsi az esélye, hogy ismét elzáródik. háát remélem így lesz...
223. cca887cff8 (válaszként erre: 221. - Summerwine)
2010. ápr. 16. 19:15

jó hát nekem nem közölte, hogyan csinálta.

nekem is kicsi vágás van de csak össze volt varrva felszívódóssal.


és hamar potyogott is ki és 2 hét után volt szex.

222. summerwine (válaszként erre: 212. - Péntek15)
2010. ápr. 16. 18:28
gyors gyógyulást Neked, örülök, hogy túl vagy rajta és jól sikerült a műtéted:-))
221. summerwine (válaszként erre: 205. - Cca887cff8)
2010. ápr. 16. 18:08
Szia, a mirigy külső széleit varrták ki, és ott is nyitotta fel és tisztította ki. Az első műtét alkalmával csak egy nagyon kicsi vágásom volt és jóval fentebb, mint ahol ez a bizonyos Bartholin mirigy van.
220. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:54
Köszönöm a segítséget,akkor lehet én is megpróbálkozok vele óvatosan.
219. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:51
Elírtam 26-án vitettem be magam akkor este megcsinálták 28-án már haza jöhettem szerencsére. A rendes beutalós műtétem pedig 29-én lett volna
218. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:46
Bocsi lemaradt 28-án vitettem be magam a műtét pedig 29.én lett volna
217. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:44
Szerintem ez sok mindentől függ,hogy kinek hogy csinálják.Én amikor észrevettem akkor olyan volt mind egy pici mirigy ami a nyakamon szokott lenni.Aztán egyik reggel arra keltem h sokkal nagyobb és kemény és még igy lehúztam 1 hetet mielött orvoshoz mentem volna.Amikor már eljutottam az orvosig kicsit puhább lett de sokkal nagyobb már teljesen eltakarta a hüvelyem olyan volt mind1 dugo,akkor mondta az orvosom ,hogy bartholin cisztám van.Kaptam beutalót a nőgyógyászatra de addig még volt 2,5 hetem,azt mondta ha fáj akkor ne halogassam és ügyelet.Én kis buta gondoltam engem nem érdekel de eltüntetem és nem fogok kés alá feküdni,forraltam vizet amit beleöntöttem a kádba bele kamillát és beleültem egy 10 percreNA EZ AZ AMIT NEM SZABAD!!! Több se kellet estére megörült elkezdett felpuhulni főként a közepe lett puhamég lehúztam vele pár napot igy aztán egyre jobban fájt égett,már csak feküdni tudtam széttett lábakkal felállni pedig keresztbe tett lábakkal.Nem bírtam tovább erőt vettem magamon és 26 án bevitettem magam mert nem bírtam a fájdalmat majd szét repedtem, félek a tőtől és mindentől de ez erősebb volt annál és inkább mentem csak már legyen vége.Műtét után semmi fájdalmam nem volt csak amikor kimosták akkor fájt de az is elviselhető volt az első alkalom után.
216. Amberwaves (válaszként erre: 212. - Péntek15)
2010. ápr. 16. 16:33

Szia!

De jó ilyet olvasni :)

Hiába, mindenki más, és az orvosok is különbözőek...

215. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:30
Na de eleve nem lehet csak bökés ha gézt tudnak belerakni,kb 1 centis volt a nyílásom.Ami már szerintem vágás.a vágás szélei még látszanak de közte már lehet látni hogy össze forrt,de azért még nem merek ficánkolni,mert az orvost amikor megkérdeztem,hogy mikor lehet azt mondta majd ha meggyógyul kérdeztem és mikor az volt a válasz az mindenkinél változó.
214. Amberwaves (válaszként erre: 207. - Szelavi)
2010. ápr. 16. 16:29

Én nem akartam megijeszteni a műtét előtt állókat :)

De ha már így "rákérdeztél": negyed 1-kor műtöttek, pontosan egy óra múlva toltak vissza, de kicsit várnom is kellett, mert az előző műtét még nem ért véget. Gondolhatjátok, akkor kezdtem igazán frászba lenni, hallottam a gépek pityegését, a beteg ébresztését - tévében még oké, de ott a sötét folyosón várakozva... Szóval kb. 50 perc voltam én is. Délután 4-kor megpróbáltam felkelni de összeestem, 5-kor végül sikerült wc-re mennem. Fél 7-kor jött a nővér, hogy együtt felálljunk, de mondtam, hogy már megoldottam :) Szóval nekem csak rossz emlékeim vannak (az orvosok közötti dobálgatásomról már szóltam), ezért nem akartam leírni, mert hátha valakit ez visszatart.

213. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:24
az orvosom azt mondta,hogy csak megböknek és leszívják. Fél órát voltam a műtőbe és rá 5 prcre már ébredtem semmim nem fájt ültem is és egyből megnézem,hogy mit csináltak velem mert olvastam hogy varrnak is,de nem láttam semmit.Kb műtét után 3 órával elmetem wc re és folyt belőlem a jód de akkor se tudtam mi van velem.Másnap szólt a nővér,hogy látni szeretne az orvos bementem a kezelőbe kivették a csövet meg a gézt amivel tamponálták,kaptam mosást és új géz tamponálást.vasárnap mielött hazamentem megismételték, hétfőn megint mentem,kedden is csürörtökön már csak kimosták és nem tamponálták.Egy is vágásom volt amibe azért volt géz,hogy ne forrjon össze,csipesszel tömködte a kis vágásba a gézt.
2010. ápr. 16. 16:23

Sziasztok! Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget, nagyon jól jött, erőt adott! Na, és a fájdalom volt még az, ami éjjel 11-kor "bevitt a kórházba". A SOTE egyedüli hátulütője az előnye is: gyorsak voltak, profik, de előtte 2 konzultációt tartottak, hogy mi legyen, és legalább 20-an látták az én szép nagy gyulladt mirigyemet.

Tehát tegnap csillagokat láttam, sürgősségi, tanakodás, vizsgálat, és hajnal 1.30-kor már a műtőben voltam, 1.47-kor meg toltak is ki. Altatás után semmi rosszullét, másnap reggelre az adrenalin elöntött a megkönnyebbüléstől, kicserélték a gézt, ráeszméltem, hogy tudok járni, állni, ülni. Iszonyatosan jó volt!!! Két vizit,(vigyorogtam, mint aki újjászületett) megírták a papírokat, és mehettem haza. Ma délelőtt 11-kor már itthon voltam!:)

Most szednem kell még az antibiotikumot, és hétfőn, gézcsere után mehetek dolgozni:) Juhééé

Le a kalappal a dokik előtt, de azért nem kiabálom el a dolgot. Mindenesetre most semmi vér, semmi fájdalom, csak annyi, amennyit egy seb okoz. Nagyon jó, hogy túl vagyok rajta. Majd még jelentkezem.

211. cca887cff8 (válaszként erre: 210. - Tökjó)
2010. ápr. 16. 16:18

akkor hogy tártak fel ha nem vágtak és nem varrtak?

nekem mondjuk felszívódós varat volt..:)


én műtét után 2 hétre szexeltem óvatosan...:)))

210. Tökjó
2010. ápr. 16. 16:13
sziasztok! Nekem is volt bartholin tályogom 3 hete műtöttek, 2 hete már nem járok kezelésre.Lenne egy olyan kérdésem,hogy mikortól lehet szexuális életet élni, engem nem varrtak össze magától gyógyul a kis vágásom. Aki tud segíteni ebbe a kérdésbe annak megöszönném
2010. ápr. 16. 16:03
én sem öt percig vtam azért bent...
208. cca887cff8 (válaszként erre: 207. - Szelavi)
2010. ápr. 16. 16:03
attól függ mit csináltak nálad még...
207. Szelavi
2010. ápr. 16. 16:01
És azon csodálkozom, hogy mindenki hamar "túléli", max kis műtő. Nekem nagy műtő, 50perces beavatkozás, és 1,5 bénaság. Hogy lehet ez? Mondjuk tényleg szétszaggattak ott minden szövetet, mirigyet. De akkor is.
206. Szelavi
2010. ápr. 16. 15:53

Sziasztok!

Az egész mirigyet el kell távolítani, tuti nem telik fel, tuti nincs több műtét. Nekem is kiszedték a jobb oldalit. Nem kínlódok, és a ballal is szuperül élek.

Tidujka!! Nekem is kitapintották... Nekem is mondták, hogy érzik és körülhatárolt burok... Erre kiderült, hogy 4x akkora. Megkérdezték a műtét után, hogy felhasználhatják-e oktatási célra... Szal ha teheted, ne várj, mert csak rosszabb lesz. Nincs olyan, hogy "visszamegy". Egyszer csak fellázad, és akkor nagyobb már a gond, a kín. (Bár ne így legyen, véletlenül sem kívánom, félre ne érts!!!)

205. cca887cff8 (válaszként erre: 204. - Amberwaves)
2010. ápr. 16. 11:58

szia, tudom nem nekem kéne válaszolni erre a kérdésre...

de olvasom ezt a kivarrásos módszert..

nekem 2 éve volt lassan és fogalmam nincs hogyan csinálták...hmmmmm

204. Amberwaves (válaszként erre: 201. - Summerwine)
2010. ápr. 16. 07:57

Szia!

Most lehet, hogy butaságot kérdezek, de a mirigy nyílása "belül" van vagy kívülről? Azt mondta a dokid, hogy ezzel a kivarrásos módszerrel kisebb/nincs rá esély, hogy újratelítődik?

203. cca887cff8 (válaszként erre: 202. - Péntek15)
2010. ápr. 15. 19:59

szia

ne félj.én alig vártam, h kés alá feküdjek 2 éve.

úgy mentem már be a sürgősségire..

és emlékszem későn vittek műtőbe de éjfél előtt pár perccel felébredtem :))

és nem volt semmi baj ..nem volt fájdalom.semmi.

pisilni is mehettem segítséggel mert ugye altatás után még nem volt szabad egyedül mászkálni.

de másnak délben már mehettem haza.


tehát ha azt nézzük én nem vtam bent egy teljes napot.


NE FÉLJ! ha annyira fáj úgyis azt kívánod, h minél előbb menj be én már érzéstelenítő nélkül is mentem vna.

És persze altatásban csinálták és az ápolók vagy műtősök diszkrétek vtak..ettől se félj

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook