Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
291. Krona
2011. jan. 4. 10:50

Sziasztok!

Sajnos én is át estem már ezen a fájdalmas mirigyes dolgon 2x:(( És sajnos most 3x-is be gyulladtak a mirigyek:((( Nos ez a harmadik esetem és az előző két alakalommal napi 5x 6x meleg kamilla ülőfürdőt csináltam és ez által mind a 2x kifakadt magától...Bízok benne,hogy most is így lesz!!! Bár már 1 hete ott van a dudor de hála istennek nem fáj annyira!!!Továbbra is kamillázok... Sajnos a műtétet nem merem bevállalni mert nagyon nagyon félek az altatástól!! Pedig nekem is olyan fájdalmaim voltak,hogy majd belehaltam..De bízok benne,hogy most is kifakad!!! Jó egészséget kívánok mindenkinek!

2010. dec. 29. 18:12

Sziasztok!

Sajnos 26.-a óta én is ezzel a problémával küzdök!

27.-én voltam dokinál,aki adott 625mg-os augmentint,és 10napot a gyógyulásra,mivel még kezdődő stádiumban van!

Csak azt szeretném megkérdezni,hogy mennyi annak az esélye,hogy most ne kelljen műteni?Mert azt tudom,hogy elkerülhetetlen,de amennyire csak lehet,jó lenne halasztani a kislányom miatt! Ugyanis a dokim a műtét után csak 2-3 nappal később engedne haza! És a kislányom még szopizik,nem tudom hogy viselné ezt az egészet!

Előre is köszi!

289. rena989
2010. dec. 19. 17:29
Sziasztok!Végre találtam egy jó kis oldalt ahol foglalkoznak a bartholin-miriggyel...sajnos én is átestem rajta!:( Több,mint két hete volt a mütétem,bartholin- tályogot ürítettek és varrták ki!állítólag a varrat magától felszívódik de én még mindig elég erőteljesen látok őket!:S Fájdalmaim szerencsére már nincsenek,viszont a párom és én is nagyon nehezen viseljük szex nálkül!:S Tudtok arról esetleg mondani valamit hogy mikortól lehet újra szeretkezni?
288. coco67
2010. dec. 9. 22:10
Sziasztok, látom nem egyedül küzdök a problémával. Nekem a harmadik "megmérettetés" készül fél éven belül. Ez egy iszonyat. Májusban az orvos megnyitotta, a második otthon fakadt ki, a régi vágás mentén. Az ellenségem sem kívánom. Vállaltam volna a műtétet, de az orvos nem, mert véleménye szerint elvéreztem volna az orra előtt, az asztalon. Három napig jártam be antibiotikumos öblítésre. Ami elkeserít, hogy még vigasztalni sem tudnak.
2010. dec. 4. 18:41
Volt egy ismerősöm, neki is ez volt, de ő otthon házilag kinyomkodta... néhány hét múlva belehalt a fertőzésbe; vérmérgezést kapott.
286. Nelly20
2010. dec. 2. 18:35

Sziasztok! Másfél hete nálam is megjelent a Barholin mirigy tályog. Első nap észrevettem, hogy kb egy szilva nagyságú pukli van a nagy szeméremajkamnál, és iszonyúan fáj. Második nap elmentem nőgyogyászhoz, aki mondta, hogy bartholin mirigy tályog gyulladásom van. Irt fel antibiotikumot, meg betadine kúpot, de sok jóval nem kecsegtetett, mondta, hogy valószinű felkell vágni a puklit. Nagyon nem akartam a műtétet, de harmadik nap ugy ébredtem, hogy inkább műtsenek meg, mert már alig birtam menni és ülni is. Aznap délután felkerestem egy természetgyogyászt és elmentem egy biorezonanciás kezelésre. Már aznap enyhültek a fájdalmaim. Kaptam ezüst kolloid cseppet ( Flavantic), amit gyogynövény boltokban lehet venni az nem jó. Napi 3 szor kellett 6 cseppet innom, és este hüvelyöblögetést csinálni. A harmadik kezelés után, éjjel nagyon feszitett a puklim igy jegeltem és reggelre kifakadt magától. Abban a percben ahogy kifakadt sokkal jobban lettem, a fájdalmaim teljesen megszűntek. Eddig 5 kezelésen voltam, és bármilyen hihetetlen nagyon sokat segített. Tegnap visszamentem a nődokihoz, és ő is meglepödött, hogy eltünt a puklim azt mondta minden rendben.

Remélem többet nem találkozok ezzel a betegséggel.

Jobbulást mindenkinek.

2010. nov. 15. 11:24
amúgy szoliba lehet menni vele, ha letakarom azt a részt?
2010. nov. 15. 11:23

nekem csak bemetszették, attól függ elvileg, hogyan gyógyulok, hogy később kell-e kivenni a egészet.

Csak tényleg pisilésnél főleg fáj a seb =/

283. Szelavi (válaszként erre: 281. - 1c97307f8a)
2010. nov. 14. 21:08
Eltávolították a mirigyedet? Vagy csak bemetszették? A gézcseréből arra gondolok, hogy az utóbbi.
282. Szelavi (válaszként erre: 281. - 1c97307f8a)
2010. nov. 14. 21:06

Nekem elég nagy volt a ciszta, mindenem fájt.

Első hónapban se ülni, menni, röhögni, oldalt feküdni, stb. nem tudtam, annyira fájt.

Mondjuk nekem nagy volt a vágás, több izmot is érintett.


Mai napig érzékeny a helye.


De teljesen normális, sajnos egy ideig fájni fog még.

2010. nov. 14. 21:00

az a kérdésem lenne hogy nektek is nagyon fájt amikor pisiltetek? Nekem eléggé fáj, csíp, vagy fáj a seb :S normális ez?:S


előre félek a holnapi gézcserétől :S

280. Szelavi (válaszként erre: 279. - 1c97307f8a)
2010. nov. 14. 16:53
Jobbulást, gyógyulgass! :)
2010. nov. 14. 10:12

sziasztoK!

túl vagyok a műtéten, kellemesen csalódtam az ellátásban, a legrosszabbra számitottam..Mindenki jó fej volt, nem volt semmi zűr. Ma a gézcsere nagyon fájt, de az előtte lévő műtetlen állapothoz képest jobb volt.(le is csesztek, h mért nem mentem be előbb, akkorára nőtt már :S)

278. Szelavi
2010. nov. 13. 19:08
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ki kell műttetni... Ami gyullad, az mind veszélyes... Ha kinyomjuk, ha antibioval elnyomjuk. Nem kell az oda!!!
2010. nov. 12. 17:04

sziasztok!

azóta sem múlt el a ciszta, voltam már magándokinál, irt fel antibiotikumot, de attól sem múlt el.. egyik nap nem is érzem h fáj, nagyon visszahúzódik, másnapra medig alig élek, majd megdöglök fájdalmamban :S

voltam kineziológusnál, elvileg feloldottuk a lelki hátterét, kaptam bach-cseppeket, reménykedek hogy nem kell műteni, hanem "elmegy"magától..


de mi is ez a magadnak kinyomod téma? nem veszélyes ez?:S

2010. nov. 12. 08:26
Hát nekem 17 éves korom óta vagy felváltva, vagy egyszerre mindkettővel gond volt. Amikor a bal oldalit kivették, azt mondták választhatok, hogy vagy egy részét veszik ki, és visszatérhet, vagy az egészet, és sosem lesz gond. Kivették a balt egészen, azzal nincs is baj, immár 8 éve. De azóta is rosszalkodik a másik, most már sokkal jobb, hogy tegnap lekezeltem. Akkor van igazából gond, ha elzáródik, és nem lehet kinyomkodni a gennyet. De ilyen csak egyszer volt, és a dokim kilyukasztotta, megcsíkozta, azóta itthon is el tudom intézni szerencsémre. Mindenkinek jobbulást! És kitartás, mert ez nagyon gázas dolog. :(
275. Szelavi (válaszként erre: 274. - F9a0efbeee)
2010. nov. 11. 22:58

Szia!

Megdöbbentem azon, hogy az egyik kivétele után a másik oldali is belázadt!!! Nekem azt mondták, hogy 0,000000000000000000000000001% az esélye...


Jobbulást!!!

2010. nov. 11. 10:40

Sziasztok!

Én 25 éves vagyok, van egy kisfiam, és ebben a témában lehet , hogy tudok segíteni.

1. A bartolin mirigy a méhtől indul egészen a hüvely bemenetig.

2. Ez termeli a váladékot, hogy szex során ne legyünk szárazak.

Nekem kivették 17 évesen a bal oldalit, de csak miután már 5 ször leszívták érzéstelenítés nélkül, aztán menny haza :(

A műtét a méhtől kifelé kb. 10 cm-es varrással járt, amit nem szednek, mert felszívódik majd. És a másik oldali bartolinomat ott hagyták, mert elvileg nincs annyira begyulladeva mint a másik. Aztán kezdődött. Azt is leszívták, még 8 hónapos terhesen is. Szülés után is jártam a főorvoshoz, hogy tisztogassa, de egyszercsak a régi jól bevállt műtét helyett...

Befeküdtem, és altatásból ébredve, nem vágták ki, csak kicsit megmetszették, megcsíkozták, majd 2 napig öblögették. Antibiotikum, és kész.

Nade, azóta is évente egyszer kijön, és most figyeljetek. Én megoldottam.

- Erős kamillafőzettel kell mosakodni, szappant sosem használunk. 1 hétig no szex :) , ha tehetjük és otthon vagyunk, akkor szellőztessünk, mármint bugyi nélkül , szoknyában :) és lányok tudom, hogy fáj, de legalább 3 alkalommal ki kell préselni belőle amennyit csak lehet, fentről lefelé irányuló nyomásokkal. Alkohollal fertőtlenítesz, és a TETRAN kenőcs a minden!!!!!!! Antibiotikus, recept nélkül kapod, és ... Gennyes gyulladt dolgokra a legmegfelelőbb. A hatása 3 nap után észlelhető. Nekem már 3 alkalommal teljesen orvosi látogatás nélkül elmúlasztotta.

Remélem tudtam segíteni. Ha valakinek beválik, akkor nagyon örülök! És a forró fürdőzés után könnyebb kinyomkodni, mivel megszívja magát, és higul a genny. Jobbulást mindenkinek, most sajna én is kezelem. :(

273. gwoman
2010. nov. 3. 09:15

sziasztok!!!

nekem nem túl nagy a dudor, és antibiotikum hatására már a fájdalom is elviselhetőbb, viszont aggaszt, hogy vérzik a mirigy.....

volt már valakinek ilyen, hogy véres genny jött ki a mirigyből??? ez normális???

köszi a válaszokat

272. Szelavi (válaszként erre: 271. - Kiraanyu)
2010. nov. 1. 08:21

Szia!

Ez sajnos valószínű, hogy a Bartholin mirigy gyulladása. Szerintem ahogy lehetőséged van, nézesd meg!! Engem szinte azonnal műtöttek!


Ez a B. átka, hogy egyik nap semmi, másnap kicsit fáj, aztán megindul a lavina.


Jobbulást!

2010. okt. 31. 22:26

Sziasztok!

Ha van még itt valaki, kérem írjon.

A Bartholini mirigy ugye rögtön a hüvelymebenetnél van. Nekem főként szülés óta tűnt föl, h ott van, addig nem volt rá panaszom. De sokszor fá, és diszkomfort érzésem van, ill. nem tudom, h összefügg-e, de rengetegszer van hüvelyfertőzésem is. hol gomba,hol baktérium.


És most pár napja megint nagyon érzékeny lett ez a valami,fáj, ég, rögtön a hüvelynyílásnál, látom is tükörben, rózsaszínes gömb formájú, és szinte nem is látszik a hüvelynyílásom tőle, és ami a legrosszabb, h fáj az együttlét.


Ez szerintetek a B-mirigy gyulladás lesz?

Kedden fogom hívni a dokim, bár már említettem neki kb.1éve ezt, de azt mondta, h nem lát rendellenességet.


Köszönöm a válaszokat előre is.

2010. okt. 17. 21:37

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :)


Igazából attól félek, hogy a szexuális életem nem lesz a legjobb, vagyis azon agyalnék, hogy basszus, megint kiújulhat..( ha nem veszik ki)

Mert nálam mindkétszer aktus után tűnt fel, nem tudom mért..

269. Szelavi (válaszként erre: 268. - 1c97307f8a)
2010. okt. 17. 21:32

Az sem mindegy, mi van benne. Folyadék vagy már egy betokozódott valami.

Nekem betokozódott maga a mirigy, így eltávolították az egészet. Persze biztos genny is volt benne, de inkább egy jóindulatú daganat volt.


Ha leszívják, nem oldanak meg semmit. Sokféle eljárás van. Akinek tályogos, azt ki szokták varrni, és kiürítik a gennyet belőle. Majd visszavarrják. Ez után is fennáll a veszélye annak, hogy kiújul...


Ha maga a mirigy eltávolításra kerül, a probléma megoldódik. Most már azt mondom, hogy nekem szerencsére kioperálták a mirigyemet, ami villanykörtényi nagyságú gumó volt, teljesen befúródva a lágyrészbe...


Nem tudni, miért alakul ki. Nálunk sem volt soha senkinek a családban és én is fiatalon estem át a műtéten, előtte már 2 éve észrevettem, hogy ott nem stimmel valami...


Tarts ki, és addig is én a helyedben szednék gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót.

268. 1c97307f8a (válaszként erre: 267. - Szelavi)
2010. okt. 17. 20:33

de én ezt nem értem.. most ebből leszivják a gennyet, és akármikor újból begyulladhat és ugyanez előállhat, VAGY kiműtik? de mit műtenek ki? :S

20 éves vagyok, és senkinek sem volt még ilyenje a családomban, és a baráti társoságomban..gyerekem sincsen.

267. Szelavi (válaszként erre: 266. - 1c97307f8a)
2010. okt. 17. 20:08

Szia!

Kifakadhat... Félnék a vérmérgezéstől, meg hasonlóktól... Szedd össze magad, tart ki műtétig és utána! Hidd el, megéri.

2010. okt. 17. 19:59

sziasztok!

megint előjött, nagyon fáj, és csütörtökön elvileg műtenek vele, pedig nagyon azon vltam hogy ezt az egészet elkerüljem...és előzőleg el ismúltmagától.

Olvastam, hogy ki is tud fakadni magától...ez tényleg igaz?????? :S

Alig tudok már ülni, nagyon fáj!

265. Szelavi (válaszként erre: 264. - Amberwaves)
2010. okt. 13. 13:04

Szia!

Én még nem szültem, 18évesen vették ki, nem volt mit tenni.

Azt mondta a dokim, hogy semmit sem jelent, ott a másik. És 0,0000000000000000000000001%, hogy azzal is baj lesz a jövőben.


Semmi nem változik, ha kiszedik az egyiket. :)

264. Amberwaves (válaszként erre: 263. - Szelavi)
2010. okt. 13. 09:07

Szia!


Én azt olvastam, hogy csak szülésen átesett nőknek veszik ki. Akkor neked ki is vették?


Nem tudom, azért a síkosítás miatt szükség van erre a mirigyre. És mi van, ha egyiket kiveszik és a másik is megbetegszik...

263. Szelavi (válaszként erre: 262. - Amberwaves)
2010. okt. 10. 15:12

Szia!

Nekem is azt mondták, hogy nem tudni, mitől keletkezik ott az elváltozás.

Nekem sosem voltak fertőzéseim, semmi problémám nem volt, aztán egy kis bogyóból egyszer csak nagy dudor lett. Előtte (mikor kicsi volt és nem fáj, nem volt semmi panaszom) nem engedtem, hogy megpiszkálják.

Amikor nagy lett és fájt, akkor mondtam, hogy kizárt, hogy felnyitogassák, szívogassák.

A baj attól még meg van, csak tünetileg kezelik. Ezért jobb, ha az egészet kiszedik, azt, ami generálja.


Ha belegondolsz : a mirigy a motor, az generálja a cisztát/tályogot (kinél mit), ha a cisztát leszívják, tályogot kezelik, attól még a motor megmarad.


Azért remélem nem fog Neked kiújulni!!!!

262. Amberwaves (válaszként erre: 260. - Szbarbi30)
2010. okt. 10. 13:23

Szia!

Azt nem tudod, mitől térhet vissza? Mert úgy látom, gyakran fertőzéssel együtt gyullad be. Amikor engem műtöttek, akkor épp volt egy makacs fertőzésem odalent, de az orvos mégis azt mondta, nem tudja mitől lett a cisztám.

Csak azért kérdezem, mert így másfél év után is rettegek, hogy újra kiújul a betegség, és látom veled ez történt :(

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook