Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
321. Kata529
2011. nov. 21. 12:59
Sziasztok, nekem szombaton volt szerencsém találkozni az ügyeletes nőgyógyásszal, aki azonnal a műtőbe küldött( minő szerencse,hogy nem reggeliztem)felvágták a barthloin tályogot- altatásban. Bár cisztám már évek óta volt, mivel semmiféle panaszt nem okozott az orvos azt mondta nem is kell vele kifejezetten foglalkozni( amúgy most,hogy írom ezeket a sorokat gondolkozom el azon,hogy mi az,hogy nem kell vele foglalkozni ???)Szóval megműtöttek.Mindenki kedves volt és aranyos.Mivel vasárnap nem adnak zárójelentést, így miután a nővér kiránotta a gézcsíkot- tulajdonképpen haza is mehettem. Nem mondtak semmit, nem is volt varrat- nem is értem. Mivel közben meg vagyok fázva már szedem az antibiotikumot- így azt sem kellett felírni...azt olvastam a neten, hogy vigyázzunk a higéniára - bár ez JPÉ szerintem ( józan paraszt ész)mást nem nagyon tudok. Bespickezem ezüstkolloiddal, állítólag az jó.Van valaki akinek hasonló volt ez a dolog? Mármint nem volt varrata? nekem azt sem mondták,hogy kontrollra mikor menjek- gondolom az ügyelet miatt minden más- na és persze,hogy nincs nőgyógyászom sem ott. Szóval visszamegyek a zárójelentésemért- talán akkor okosabb leszek. Amúgy nem fáj és nem is gondoltam volna,hogy ennyire jól viselhető ez a műtét. Mindenkinek csak azt mondhatom,hogy ha fáj és feszít irány a kórház. Szinte hihetetlen,hogy ilyen gyorsan fájdalommentessé válik!!
2011. okt. 5. 11:07

Sziasztok! 3 hónapja műtöttek jobb oldali bartholin mirigy cisztával, most a bal oldali gyulladt be, de nem fáj, csak ha konkrétan ráülök, vagy megnyomódik, de akkor sem eget rengető a fájdalom. Hatalmas. Nagyobb mint, a jobb oldali volt akkor, amikor műtötték. Nem tudom, ez most micsoda, mert ugye nem fáj...:S

Mit csináljak?

2011. szept. 29. 19:38
Köszi szépen!
318. timycat (válaszként erre: 317. - Sziszi300)
2011. szept. 29. 19:02

Szia!


Én nem tapasztaltam ilyet -igaz nekem műteni sem kellett, mert magától "eltűnt" szerencsére. Minél előbb menj orvoshoz! Mert barátnőmnek akkor volt ilyen gyakori pisi-ingere mikor a petefészkein is ciszták voltak.


Jobbulást kívánok!

2011. szept. 29. 17:09

sziasztok. Nekem is Bartholin cisztám van. Bal oldalon és fájdalmas, ha ülök erősebben fáj és nem csak a ciszta fáj, hanem a húgyhólyag környéke is, és folyamatos vizelési ingerem van ami pisilés után még fáj és csíp. Azt szeretném megkérdezni hogy Ti tapasztaltatok -e ilyet? A vizelési ingert okozhatja e a ciszta?

Válaszotokat előre is köszönöm

2011. szept. 19. 01:32

Sziasztok!Én is leírom a tapasztalataimat.22éves leszek.Nálam kb.10 napja kezdődtek a bajok,pikk-pakk alig tudtam követni dolgokat,3 nap alatt jutottam el a kórházig,borzasztó fájdalmaim voltak de a legrosszabb az alvatlanság volt,3 napig nem aludtam ha el is aludtam arra keltem hogy potyognak a könnyeim.3.-dik éjszaka kínomban megnéztem a neten mi lehet a baj rossz volt olvasni fórumokon h mire számíthatok.Pontosan ezért írok ha valaki úgy jár mint én,ne csak a legrosszabbakkal találkozzon.Kihangsúlyozom megint borzasztóan kegyetlenül fájt,nem tudtam ülni,járni,feküdni semmit...3.-dik nap kórház tudtam mivel megyek be tudtam mit mondd az orvos tudtam mi a teendő még videót is láttam a műtétről,a műtéttel sokat nem vártak másnap hajnal,aznap vérvétel és hazaengedtek a kínok kínját éltem át,azt se tudtam hogy fogok így bemenni a kórházba de csak sikerült.Aznap reggel ekg és műtét,kistarcsai kórházban műtéttek,és elvágták a fájdalmaim,sem a vérvétel,se ahol az altatót beadták semmi nem fájt,és tényleg semmi,nem csípett a pisilés sem,a gézlapot magamnak kellett kiszednem és nem fájt.Másnap kiengedtek ,csoszogtam,tényleg úgy jártam mint akit hátulról találtak meg éjszaka de nem a fájdalom csak a félsz volt bennem nehogy szétszakadjon a varrat.Egyetlen fájdalmam talán az volt h szétrobbantak az ereim csukló-altató,fájd.csill.,derekam-fájd.csill. meg ahol vért vettek de az semmi a műtét előtti érzésekhez képest,mindenkit bátorítani szeretnék menjetek el az orvoshoz,én is féltem nagyon de annyira fájt h ha azt mondták volna h altatás és érzéstelenítés nélkül azt is vállalom...

kedden műtöttek szombaton már nagytakarítottam.

Sajnálok mindenkit akinek ilyen baja van de menjetek orvoshoz higgyétek el megváltás...egy jó tanács ápolónő ismerősöm mondta altatás előtt tényleg ne egyetek 12 órávalne igyatok és ne gyújtsatok rá semmibajotok nem lesz ha ébredtek...

Jobbulást

2011. szept. 4. 09:12
Sziasztok!leírom én is a tortúrámat a bartholin cisztával kapcsolatban hátha valakinek segít!Kb. 12éve kezdődött, akkor kezdtem dolgozni, stressz,kimerültség fertőzés és már ki is jött, megműtöttek, iszonyat fájdalmaim voltak , gyógyszert nem adtak,pedig lázas voltam, a sebet fertőtleníteni nem fertőtlenítették a kórházban,semmit sem mondtak, csak hazaengedtek , hogy majd egy hét múlva menjek kontrollra. Elmentem de még akkor is fájt, azt mondták már nem fogadnak ma mert tele vannak , mérges lettem és ahogy mentem lefele a kórház lépcsőjén szétfakadt újra.Pár évig panaszmentes voltam de a csomó ott volt igaz nem fájt , majd újabb műtét Pesten , a doki azt mondta hogy ha szülök kiveszi a mirigyet, majd menjek vissza , megint egy-két év megint egy műtét, és egy ismételt tortúra, ez már az én városomban volt, itt rendes volt a doki azt mondta ,hogy műtét közben ki is veszi a mirigyet , de mikor felébredtem ott állt az ágyamnál és azt mondta sajna nem tudta kivenni annyira el volt tályogosodva...Megint pár év , majd jött a gyerkőc a szülészem azt mondta , hogy a bal oldalon nem vág majd a jobbon mert ott a ciszta nem akarja bojgatni. Vágott is, azóta a jobb oldalon elmúlt a bal oldalon kijött, két éves volt a gyerek amikor először szétfakadt, majd újabb egy év megint meggyűlt és szétfakadt.Egy éve a nem műló bőrpromlémám miatt felkerestem egy bőrgyógyászt, vérkép , kimutatta hogy helikobakterem van, gyógyszer, belgyógyász. amikor faggatni kezdett, mondtam neki a cisztát, azt modnta sürgősen vetessem ki, mert lefertőzheti a májat, vesét, petefészket, irány a nőgyógyász, aki azt mondta nem veszi ki, mert a combvéna mellette van és veszélyes, csak megnyitja, majd menjek ha rászántam magamat.Na,itt lett elegem...átváltottam natúrkozmetikumra, rendeget folyadékot iszom (gyógytea-cickafark, ásványvíz és eukaliptusz olaj forró vízben ), és kezdek áttérni a bio kajára,kókuszolajra, teljes kiőrlésű kenyérre, csíráztatásra( a vöröskáposzta csíra jó a nyirokérre), kipróbálom most ezt,mert "segíts magadon isten is megsegít" jelszót vallom, most már...Mert ott kuksolok az SZTK-ban ,ide oda küldözgetnek, ezt-azt felírnak, ha nem jó menj vissza, majd kipróbálunk mást..stb.Én nem bántom az orvosokat, sem senki mást, de ha úgy nem ment hátha igy menni fog. A bőröm kezd kitisztulni, és a bartolinom is tisztul, igaz lassan, de 35 év pusztítást egy nap alatt nem is lehet rendbehozni...Köszönöm, hogy elolvastatok!Mindenkinek szép napot!
2011. júl. 22. 16:56
Sziasztok! Nekem is volt bartholin - mirigy cisztám,de mivel tünet mentes voltam nem csináltak vele semmit. Azt mondta a nődokim menjek vissza ha fáj, lázas vagyok. Pár napon belül zöld diónyi nagyságúra nőtt, de ezt már tályognak mondták. Hőemelkedésem volt, nem volt jó ülni, nem bírtam a meleg vizes zuhanyt.Kedden kiírtak műtétre, ami következő hétfőn lett volna. Mivel 9 császáros szülés volt, csak kedden du-tán műtöttek meg 3 szoba társammal.Közben az én nődokim szabira ment. Hát az altatóorvos rendes volt, csak nem tudtam ki fog műteni. Egy aranyos, kedves doktornőhöz kerültem. Aki elmondott mindent a betegséggel, műtéttel kapcsolatban. Fél órás volt a műtét, du-tán 15.10-re lettem kész. Utána 1 órát aludtam. Pont a doktornőmre ébredtem föl. Megkérdezte h vagyok, később kérjek fájdalom csillapítót a nővértől. Reggel 8-ra jön és megnézi a sebemet, és ha ok minden mehetek haza. A nővérek is rendesek voltak. Éjjel jól aludtam.Fertőtlenítette a sebemet a doktornő, kaptam augmentin receptet,( azért h ne fertőződjön el a sebem) betadin fertőtlenítővel kell wc-zés után bekenni. Reggel 9-kor mehettem haza. Sokat kellett pihenni. Nem is bírtam sokat fönt lenni.Zavartak a varratok, éreztem húzódik. 1 hét múlva controll, a varratokat kiszedte, elég kellemetlen volt, de jobb volt utána már.A kérdéseimet fölírtam egy papírra amiket kérdeztem a doktornőtől. 3 hétig még pihenni kell és a nehéz dolgok emelése, szex tilos. Csak zuhanyozni szabad. Fölírt Dalacin krémet a sebemre. Ha bármilyen kérdésem, problémám van keressem őt. Ez a rendes doktornő Vácott a Jávorszky kórházban található. Eddig férfi nődokim volt, de most 41 évesen rájöttem, női nőgyógyásszal sokkal jobban meglehet beszélni mindent. Van egy 22 éves lányom, őt is hozzá fogom küldeni.
2011. júl. 17. 12:06

Sziasztok! Nekem kedden jelentkezett először, hogy nem tudok ülni és alapból fáj. olvastam itt a sok hozzászólást, és nagyon féltem a dokitól, ugyhogy nem mentem sehová. Se gőzölés semmi. Péntek reggel anya mondta, hogy menjünk el az ügyeletre, mert legközelebb csak kedden tudnék elmenni, ugyanis Pestre utaztam volna. Tiltakoztam a kórház ellen, aztán csak beleegyeztem. A doki megvizsgált, és rögtön küldött műtétre küldött, mert tályog volt. a műtéttel kicsit várni kellett, mert reggel ettem. Délten megműtöttek, altattak, a műtősfiú, a z asszisztensek, az altatóorvos, mindenki nagyon rendes volt, még a sürgősségis doki is. A doki aki a műtétet végezte, rám se nézett 2 nap alatt, csak az altatós. A nővérek a szobánk irányába se jöttek, szerencse, hogy a szobában nagyon jó társaság jött össze!!

Engem altattak,varrtak, a műtét 30 perces volt.Másnap hazaengedtek, Egy darab utasítást nem adtak, hogy hogy zuhizzak, kenegessem-e mire vigyázzak, sex, stb... semmi!!!

Az altatódoki aki nőgyógyász is, azt mondta, Isteni szerencse, még időben mentünk a sürgősségire.

A sürgősségis doki azt mondta, hogy ez azért fordult el, mert nem elég savanyú a nedvem, ezért egyek minden nap egy joghurtot.


Azt ajánlom mindenkinek, hogy menjetek dokihoz, mert a fájdalom kegyetlen, veszélyes ha halogatjuk, és műtét után elenyésző a fájdalom.

Jahh, és 17-huszonéves korig nagyon gyakori!

Kitartást! Ildi

2011. jún. 7. 09:11

Igen, én is úgy tudtam, hogy első alkalommal nem veszik ki a teljes mirigyet, de itt a fórumon Szelavi-nak kivették rögtön. Pedig - mint utólag kiderült - egy városban lakunk, csak más kórházban műtöttek minket, az én mirigyemet meghagyták.

Rettegek azóta is, hogy mikor újul ki legközelebb, pedig nekem nem tályog volt, csak egy hatalmas ciszta. De maga a műtét, és az egész kórházi "élmény" olyan mértékben negatív volt (a hihetetlenül kedves és szolgálatkész nővéreket leszámítva), hogy ha csak eszembe jut az egész, már a gondolattól is rosszul leszek...


Kitartást mindenkinek!

311. timycat (válaszként erre: 308. - Dat0lya)
2011. jún. 3. 17:36

Azt hallottam, hogy első alkalommal nem veszik ki a mirigyet, mert állítólag elég nagy műtét, mert nagyon mélyen van, de hogy másodszorra sem, pláne hogy ilyen hamar kiújult??? Szerintem keress valami jobbhírű magánklinikát, egy magándoki megfelelő klinikai háttér nélkül csak ugyanabba a kórházba tud berendelni, amit már 2szer végig szenvedtél.


Remélem minél előbb sikerül véglegesen megoldani a problémát!

310. timycat (válaszként erre: 309. - Ekimit)
2011. jún. 3. 17:33
A wellnessről tuti le kell mondanod, ahogy utána olvastam műtét után 6 hétig se szex, se tampon, se se szauna, se semmilyen olyan szitu (pl wellnes) ahol bármilyen pici kis fertőzést össze lehet szedni.
309. ekimit
2011. jún. 3. 16:53

Sziasztok!25éves vagyok.Ez előtt még csak nem is hallottam erről a betegségről.

Kb. másfél hete kezdődött. Először csak kicsit fájt a bal oldalon aztán kezdett bedagadni, próbáltam időpontot kérni a dokimnál, nem ment. Elmentem egy magándokihoz, aki nem nagyon nevezte nevén a dolgot, csak annyit mondott, hogy borogassam talán visszahúzódik, ha nem akkor menjek vele kórházba.Pontosan azt se tudtam miről van szó. Na én vártam, borogattam, közben eljártam dolgozni, egyre rosszabb lett. Aztán a szabadnapjaimon, már annyira rossz volt, hogy alig bírtam járni, ülni meg szinte egyáltalán nem tudtam. Nagy nehezen sikerült időpontot kapnom a orvosomnál szerdán délután. Mielőtt elkezdtem volna készülődni, kifakadt. El sem tudom mondani mennyivel jobb lett, hogy már nem húzódott annyira. Azért elmentem a dokihoz megmutatni, mondhatom nem nagyon örült nekem (de hát, hogy mentem volna hozzá előbb mikor nem kaptam időpontot, ha rátöröm az ajtót az lett volna a baj)és közölte, hogy reggel 7kor jelenésem lesz a kórházban, mert felvágják. Ez a kis műtét tegnap megtörtént, elaltattak,utána nem volt kellemes, viszont most már jó (tudok ülni).Szerdán kell mennem varrat szedésre attól egy kicsit tartok, bár biztos nem lesz rosszabb mint amilyen fájdalmaim pár napja voltak.

Nagyon remélem, hogy nem jön vissza újra.

Viszont egy dologról biztos lemondhatok, két hét múlva mentem volna wellnessezni, de így nem hiszem, hogy elenged az orvos.

308. dat0lya
2011. jún. 3. 00:28

Sziasztok! Ez elmúlt hónapokban nemkevesett olvastam a hozzászólásaitokat, sokat segített, úgyh én is leírom a történetemet.


Most 23 éves vagyok, s 2005 körül jelent meg nálam először ez a dolog, bal oldalt. Akkor még nem tudtam mi ez, de szeretkezés közben fájt, úgyh elmentem nőgyógyászhoz vele. Ő felszúrta s kinyomkodta, ami nekem borzasztóan fájt, de mondta h rendben lesz.


Utána többször visszatért, de általában kicsi volt a csomó s egy idő után felszívódott magától. Tehát tudtam vele együtt élni.


Ha valaki nincs tisztába a dologgal az "arsmedica" egynapos sebészeti műtétek oldalán minden PONTOSAN le van írva, a műtét menete is. Gondolom nem is lehet rossz a klinika sem, csak ez az én pénztálcámnak kicsit drága.


Szóval most február végén fájdalmassá duzzadt, úgyhogy megműtöttek - azaz "Bartholini mirigy tályog esetében annak megnyitását végezték, majd a tályog gennyes tartalmát kiürítették". Közkórházi színvonalon. Röviden: borzalmas volt. Nem bírták az altatáshoz szükséges infúziót beszúrni, összeszurkáltak, a műtőssegéd meg ledobott az ágyra, mindenem kilátszott, anyukám öltöztetett fel. S másnap egy orvos se nézett rám, a nővérke húzta ki a gézt, s utána ő is küldött haza, 1-2 jótanáccsal, amit alig bírtam kiszedni belőle. S azthittem, ha rossz is volt, ezzel vége van.


De most, rá két hónapra kiújult. Gondoltam elmegyek vele magánorvoshoz, nem bírom ki mégegyszer azt a helyet és bánásmódot, de sajnos napok alatt kibírhatatlanná vált a fájdalom, se állni, se ülni se feküdni nem bírtam, belázasodtam. Úgyh ma este anyu bevitt a kórházba, ahol műtöttek. Ott egy megint durva bánásmódban részesültem, a doki először elkezdte nyomkodni - gondolom azért, hogy hátha kifakad - persze nyüszögtem, úgyhogy anyukám be is jött, h mit csinálnak velem, aztán a doki hívott egy műtősnőt, lefagyasztották, ami már önmagában is csípett és nyilván a fagyasztás sem egy kellemes élmény, majd felmetszette és kinyomkodta. Mondanom se kell mennyire fájt az egész, jó hogy nem szakítottam le a műtősfiú karját - aki egyébként boldogan ajánlkozott fel a bátorító szerepre.. szegény fiú..:)


Nem értem miért kell keresztül mennem ilyen borzasztóan fájdalmas dolgokon, többször felajánlottam, h szedjék ki az egészet úgy ahogy van, csak sohatöbbet ne legyen ezzel problémám, de nem hajlandóak belemenni "mert h ez egy bonyolultabb műtét". Mindenesetre úgy döntöttem, ahogy kicsit rendbe jövök megyek magánorvoshoz, hátha ott nyitottabbak és nem utolsó sorban barátságosabbak.


Több sikert nektek lányok! Jobbulást!

2011. máj. 28. 21:04
Sziasztok!Én is túl vagyok a műtéten négy napja!De egy hétig szenvettem előtte,az utolsó négy napom iszonyat volt!Nem kívánom senkinek,fájdalomcsillapítón éltem,előbb jegeltem,ezüst kolloiddal borogattam,azután gőzöltem,krémeztem,végül paradicsomos pakolást is készítettem hátha kifakad.Már létezni is alig tudtam a fájdalomtól,de csak kíbírom gondoltam hétfőig,akkor rendel a nődokim.És hétfő reggel kifakadt,és megkönnyebültem,de azért felkerestem délután a nőgyógyászom,mindent elmondtam,azt is ,hogy egy éve nagyon fel voltam fázva és akkor jött ki a kis dudorom,és,hogy egészen visszahúzodott a hónapok alatt, panaszt soha előtte nem okozott!De nekem a stressz hozta elő,én így érzem!Szóval megvizsgált,és hát közölte,sajnos nem úsztam meg ennyivel,reggel 8ra mehetek a kórházba,műtétre.Kérdeztem,hogy muszáj-e ez mivel kifakadt magától...Azt felelte,ha nem akarom,hogy egy hónap múlva kiúljuljon...!Hát nem akarom soha!!! Nem volt egy kellemes a műtét utáni ébredés,fájt,persze,hogy fájt!De úgy nem mint ahogy előtte!!!Még most is húzódik a seb,varratszedésre megyek jövő hét!Attól még kicsit tartok azért,de remélem minden renben lesz.(És még annyit,azt mondta az orvosom nem fog kiújulni) Hát remélem is,mert mielőtt fájogatni kezdene röpülök a kórházba magamtól! Álmomba se jöjjön vissza az a fájdalom! Jobbulást mindenkinek!
2011. máj. 3. 20:16
Sziasztok! Hasonló cipőben járok én is... A múlt héten műtöttek (nem magánpraxis, hanem "mezei" kórház, "mezei" orvos), lassan esedékes a varratszedés... Szerintetek illik hálapénzt adni? Ha igen, mennyit? Köszi!
2011. máj. 1. 21:55
Sziasztok. Nekem kész Bartholini történelmem van. Kb. 8 éve jelent meg először a dió nagyságú dudor. Ami fontos: évekig "lecsapolta" az előző nőgyógyászom, vagyis beleszúrt tűt, hogy leszívja a váladékot. Ez 2 okból jó: látja az inj. tűben, hogy tiszta-e a folyadék (vagy gyennyes és akkor sürgősen műtét kell), ill. megszűnik a feszítő fájdalom. Aztán egyszer tályogosodott (nyilván nyaralás közben...) és megműtöttek, utána 1 napig iszonyúan fájt. Sajnos a műtét után is megmaradt az elzáródás. A mostani nőgyógyászom nem is hallott a lecsapolásról, esetleg említsétek a dokitoknak, mert átmenetileg segít. Ha nem tudtok azonnal menni orvoshoz, jegelni kell, csaodákra képes! De nyomkodni, piszkálni nem szabad!! Egyszer "kitakarították" antibiotikummal (inj. tűvel befecskendezték az antibiot, és utána a doki kinyomkodta). De a B.mirigy eltávolítása olyan, mintha lufit akarnának borotválni. Veszélyes, mert kifakadhat a gennyes cucc... Amúgy azóta szültem 2 gyereket, csodálatos volt mindkét szülés, abszolút nem akadályozott a B. semmiben. Szerintem a stresszel és a hormonokkal is összefüggésben lehet, mert 1 éves a kisbabám, most jött meg először, és a B. is most dagadt be. Szerintem együtt lehet élni vele, de keressetek fel orvost, ha fáj! Mindenkinek jobbulást!
304. timycat (válaszként erre: 303. - Pipiropi)
2011. ápr. 26. 14:09

Szia!

Szerintem menj el nőgyógyászhoz! Fertőtlenítsd a területet, valószínű hogy kifakadt a puklid, és ha szerencséd van nem is jön vissza.

De tényleg menj el orvoshoz, mert ilyen gyulladás, műtét vagy magától való kifakadás után meghatározott ideig nem lehet szexuális élete élni vagy tampont használni. Az orvos pontosan elmondja majd a részleteket.

(én szerencsés voltam nekem csak úgy eltűnt, ezért nem tudok egyéb gyakorlati tanácsot adni)

Remélem jobban vagy/leszel és nem akadályoz majd az érettségiben

Amúgy simán okozhatja stressz, nekem mindig vizsgaidőszakban jelent meg és utánna X idővel el is tűnt

2011. ápr. 26. 12:30
Remek azóta változás történt. Éjszaka vérzeni kezdtem, és a pukli valamint a fájdalom eltűnt. Na most ez jó vagy rossz? Aggaszt a vérzés, mert bár nem olyan erős mint egy mentsruáció azért, na...
2011. ápr. 26. 01:31

Fuh, nekem minden jel arra mutat, hogy B-mirigy gyulladásom van.

Három hete kezdtem el valami furát érezni, de enyhült, így nem foglalkoztam vele. Most viszont... konkrétan meghalok úgy fáj. Este nyolc óta forgolódom az ágyban, próbálok úgy helyezkedni, hogy minimálisan fájjon, de egyszerűen ezt nem bírom elviselni. Fáj, ha fekszem, fáj ha ülök, és még sorolhatnám.

Viszont a legszebb, hogy jövőhéten érettségizem, így most ha bemennék a kórházba és műtétre fognának az nagyszerű lenne...


Azt szeretném kérdezni, hogy akinek már volt ilyen műtéte, a gyógyulási idő mennyi idő volt kb.? És míg tartott addig tudott ülni például huzamosabb ideig?

301. timycat
2011. márc. 26. 22:09

Sziasztok!

Én is ezzel "küzdök". Mármint szerencsére "csak" borsónyi pukli van, ami teljesen érzéketlen. Először 2010 nyarán volt, akkor 1 hét alatt eltűnt. Legutóbb októberben jelent meg a pukli, szintén kicsi, nem fáj, de szexuális aktivitás során megduzzad, de pár órán belül visszaáll borsónyi méretre.

Én arra gondolok, hogy a stressz hozta elő nálam. Tudom, hogy orvoshoz kéne vele mennem, de rettegek, hogy rögtön ott fognak... Reménykedek, hogy megint múlik magától

300. EszterZ (válaszként erre: 298. - Esztrella77)
2011. márc. 13. 20:17

Sziasztok!

Valószínűleg már irreleváns, de a doki nevét elírtam, illetve összekevertem egy másik orvosunkkal. Szóval Dr. Végh György műtött engem és nagyon jó orvosnak tartom.

Üdv,

Eszter

299. EszterZ (válaszként erre: 298. - Esztrella77)
2011. márc. 11. 09:50

Szia!


Nem tudom, hogy kaptál-e választ azóta...Nekem egyszer megműtötték az egyik oldalt, mert begyulladt (tályog lett), elég kellemetlen volt előtte is meg utána is egy darabig. Már a műtét után mondta is a doktor úr, hogy előfordulhat, hogy megint begyullad és majd meglátjuk akkor, hogy mi a következő lépés. Én más oldalakon azt olvastam, hogy több ezer mirigy felelős a hüvely nedvességéért, és ezekből csak 2 a bartholin mirigy, így lehet nélküle élni...Hát nem tudom, kíváncsi lennék én is annak a véleményére, akinek esetleg már el kellett távolítani az egyiket.

Én azt szeretném tőled kérdezni, hogy mit értesz pontosan az alatt, hogy manuálisan is lehet segíteni a folyadék távozását? Nekem most megint elkezdett fájdalmas lenni és tartok tőle, hogy megint meg kell műteni...nem szeretném.

Egyébként az orvos nagyon jó volt, Rácz Tibor, Péterffy kórház. Nem olcsó mondjuk, magánrendelése is van.

Szóval a műtét során nem távolítják el a mirigyet, csak megnyitják.


Remélem segítettem,

üdv

2011. febr. 7. 07:12

Sziasztok!


Örülök, h találtam egy fórumot, ahol foglalkoznak ezzel a témával.

Sajnos én is ezzel a problémával szenvedek és van pár dolog, amiben hátha tudtok segíteni.


Kb. 5 éve begyulladt az egyik oldal - orvos, antibiotikum, stb., majd magától kiürült. Amiket olvastam, nekem nem tályog volt, csak a ciszta elzárta az utat és emiatt nem tudott ürülni a síkosító váladék.


Megtanultam együtt élni ezzel, igazából nem is zavart sosem. Szexuális együttlét okán néha megtelt, de rájöttem, h manuálisan lehet segíteni a váladék távozását.


De tegnap sajnos szomorúan vettem észre, h a másik oldal is "bekrepált"... :(


Még várok, hátha ugyanaz a folyamat fog lezajlani, de addig is leírnám a kérdéseimet:


- ha mégis műtétre kerül sor, az nem jár a mirigy eltávolításával, ugye?


- és ha mégis, akkor mennyiben változik a szexuális élet? Valaki tud ebben segíteni, akinek sajnos el kellett távolítani magát a mirigyet is?


- a kialakulás okáról nem tudok sokat. Ötlet? Valamit lehet tenni, h ne alakuljon ki újra és újra? Már olvastam olyat is, h a tisztasági betétről (amit sokan minden nap használnak) leváló szösz tömíti el.


- szükségem lenne egy olyan nőgyógyász nevére/elérhetőségére, aki ennek a területnek szinte a specialistája - az én nőgyógyászom kicsit csalódás ezen a téren


Nagyon köszönöm a segítséget!


Sziasztok

2011. jan. 23. 12:39

sziasztok!

Ma jöttem haza megint kórházból. Sajnos újra begyulladt kedden a mirigyem. Szerdán még nem fájt annyira vészesen, voltam magándokinál, írt fel augmentint meg vmi kenőcsöt. Csütörtökre belázasodtam, nem tudtam menni sem, feküdni is csak két pózban, de ugy gondoltam, hogy várok még, hátha elmúlik. Ja meg jegeltem egy csomót. Pénteken viszont annyira fájt, hogy alig tudtam bemenni a kórházba (édesanyám vitt be kocsival).. a betegfelvétel k.va lassú volt, majdnem oda haltam.. Azonnal műtöttek. Tegnap volt az első gézcsere, nagyon fájt, azt mondták azért, mert sokkal mélyebb volt a seb, mint a múltkor :S Ma már elviselhetőbb volt a gézcsere, holnap is vissza kell mennem, meg holnapután is, mivel kiújult megint, ezért többször cserélik a gézt, hogy minél tovább ürüljön ki a szar belőle.

Szóval 2 éjszakát voltam bent, szörnyű volt.

296. life14 (válaszként erre: 294. - Grosshaus)
2011. jan. 9. 00:29

Szoval a nogyogyász egy vizsgálatnál mindenképp észre kell hogy vegye?

Es a Skene mirigyek gyulladása nem tudod hogyan diagnosztizálhato?

295. MaciLaci68 (válaszként erre: 291. - Krona)
2011. jan. 8. 21:18

Ha magától kifakadt, orvosnál ki kellene tisztíttatni, feleségem is elment utána. Lehet hogy ezért újul ki nálad ?


Beteszem ide is amit írtam neked üzenetet az ülőfürdőről, talán hasznos lesz másnak is:


Reggel jó nagy fazékban (lekvárfőző) 50gr mezei zsúrló és 50gr cickafarkot hidegvízben beáztatunk. Lehet 2x50gr cickafark is. Este felforraljuk és hagyjuk állni egy darabig, aztán leszűrve hozzádjuk a fürdőhöz. Jól jöhet valaki segítség ilyenkor. Ebben fürdünk, de a szívünket ne lepje el a víz, de szerintem nem gond ha ellepi. Olyan forró legyen a fürdő, amit csak el tudunk viselni. Amíg jólesik fürdünk, aztán nem törölközünk, hanem fürdőlepedőben bebújunk a meleg ágyba dunsztolódni.

Mária Treben: Egészség Isten patikájából ír erről, pdf-ben sok helyen letölthető a netről, de ha nem sikerül, e-mail címért cserébe szívesen elküldöm.

Pl itt letölthező:

[link]


és keresni az ülőfürdő szóra. Az általános leírása a 8. oldalon van.

2011. jan. 7. 13:21

Sziasztok!

A Bartholin mirigy gyulladást mindenki nagyon könnyen észre veszi!A hüvely nyílás mellett egy csomó van,ami rossz esetben begyullad,tályogosodik,duplájára dagad és borzalmas fájdalommal jár!

Én tudom,ma engedtek haza a kórházból!Megműtöttek!

Nem volt egy leányálom,de szerencsére túl vagyok rajta! Altatásban felnyitották a tályogot még tegnap,kipucolták,és ma már itthon vagyok!

Jövőhéten kell mennem varratszedésre!

293. life14
2011. jan. 7. 02:19
Sziasztok.Milyen tunetekkel jár a Bartholin mirigyek gyulladása?Hogyan diagnosztizálhato?Milyen vizsgálatokkal veszi észre az orvos?
2011. jan. 6. 09:13
Sziasztok! Valószínűleg nekem is ilyen problémám van. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora az a méret, amit már műteni kell? 2 cm átmérőjű kicsinek számít, vagy nagynak? Előre is köszi!
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook