Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2013. ápr. 1. 10:51
ja és nőgyógyászom amikor megvizsgált nem talált semmit aztmondta minden oké szóval ez nem kóros.De ahogy ugye betette a kacsát pont ott fáj.
2013. ápr. 1. 10:24

Sziasztok!A véleményeitekre/segítségre lenne szükségem!

Egy ideje az a problémám, ha felizgulok a hüvelybemenetemnél szúr,és ahogy a barátom is ujjazott volna fájt.Alapból is néha szoktam érezni ha fáj,pl mikor fürdök tusolóval és ott alul mosogm magam odaverődik a víz.de úgy különös esetet nemtudok felhozni.Voltam már nődikinál,egyszer belül volt gyulladásom ami el is múlt,visszamentem aztán húgyútui gyulladásra kaptam port amit este kellett meginnom,de nemhasznált.2 online nőgyógyásznak irtam,az egyik a bartholin mirigy megbetegedését irta,a másik pedig azt hogy váltsak orvost.Szerintetek a Bartholin mirigy gyulladásom van?nektek volt ilyen panasz?Köszönöm a válaszokat.

345. MIOOKA
2013. márc. 29. 17:46
Sziasztok!Nagy segítséget jelentett ez a fórum Bartholin ügyben,ezért leírom én is mi volt,hogy volt.Évekkel ezelőtt jött ki először,akkori dokim azt mondta fürdéskor kis szappanos vízzel finoman mossam meg a hüvely mirigy felöli oldalát,mert az picit feloldja a sav-köppenyt és kidugíthatja a bedugult mirigy kivezető csövét.Így is lett,2-3 nap alatt rendeződött a helyzet.3 év múlva újra bedugult,de akkor ez a módszer már nem segített.Másik doki felszúrt egy tűt,és leszívta.Ez fájt,de fél perc volt az egész,a dudor összezsugorodott,ott maradt,de nem okozott többet gondot.Néha szex után be be keményedett de langyos víztől 1-2 óra alatt helyre jött.(A funkciója persze kiesett,szóval a nedvesedés a másik működő ellenére nem volt többé megfelelő,de ezen lehetett segíteni).Így telt el megint 3-4 év,aztán újra begyulladt.Újra doki,újra felszúrás,de most nem apadt le annyira mint korábban.Volt kb.3 nap!nyugi,és megint begyulladt,visszanőtt.Úgy kb.2 és fél nap után már nagy fájdalmaim lettek.Nem bírtam se ülni,se járni,max terpeszállásban.Ambulanciára mentem,és mondtam nem érdekel hogy és mit csinálnak,csak segítsenek!Beutaltak sürgősségivel a kórházi nőgyógyászatra,ott kaptam ágyat és 4 óra múlva megműtöttek altatásban.(Ez kb.egy 8-10 perces műtét).Azt mondták,hogy a legutolsó felszúrás után elfertőződött,azért lett tályogos!Mindenkit arra bíztatok,hogy ne féljen a műtéttől,mert igazi megkönnyebbülés utánna!(A házi kifakasztás elsülhet jól,de rosszúl is,mert érintheti a hasüreget így a többi női szervet is!)Próbálkoztam cickafarkfű teával is,de kevés volt,mint utóbb olvastam az ilyen teák hatásának a kialakulásához kell 1-2 hét ami ebben az esetben nem adott.)Nagyon sajnálom akinek hasonló baja van,hiszen testileg-lelkileg is nagyon megviselő,de MEG FOG OLDÓDNI!A kórházi dokik nagyon képben vannak,csak el kell jutni odáig,és akkor rendben lesz minden!
344. Potyogi
2013. febr. 11. 23:14

sziasztok.

pénteken mentem be az ügyeletre bartholin mirigy gyanúval.(a párommal már sejtettük hogy ez a gond)

ott az orvos azt mondta hétfőn menjek vissza felnyitja. tehát műtét. el is mentem a vérképet megcsináltatni sürgőssel, még a doki írta rá hogy sürgősséggel műtét miatt. erre ma visszamegyek, hogy akkor majd most megműtenek. hát nem. a bent lévő doki azt mondta szükséges a főorvos véleménye mert nem tudja eldönteni hogy csak felnyitni vagy kivágni lenne érdemes... tehát holnap mehetek vissza. és még mindig nem tudom mikor műtenek.

szeretném meg kérdezni hogy péntekhez képest kétszer akkora lett. és most már viszket is néha... ez mennyire normális?

343. rena75
2012. nov. 13. 20:28
szaisztok:))) most zuhanyoztam és észre vettem a jobb szeméremajkamon a combon felöl egy duzzanatot vagy csomot ami érzékeny nap közben is fályt de azt hittem a betét miatt ( ép menstruálok) lehet Bartholin mirigy gyulladás????
2012. okt. 12. 17:14

Szia!

Nekem is így kezdődött, és én is csak azt hittem, hogy szőrtüsző gyulladás, de sajnos nem az volt, hanem bartholin mirigy ciszta, ami végül már tályog lett! Azonnal megműtöttek, pont ma 2 hónapja. Egy belső varratom még mindig van, de azt mondta a doki, hogy szépen gyógyul és nem valószínű, hogy visszajön. Reménykedem! Menj el dokihoz, az lesz a legtisztább!

341. Adrienn20 (válaszként erre: 340. - Maryah17)
2012. okt. 12. 14:48
sztem ez nem bartholin mirigy, mert nem szabad pirosnak lennie mert ez a testüregben egy ciszta. nem lehet eltályogosodott szörtüszőgyulladás?
2012. okt. 11. 23:00
Sziasztok!Szeretném megkérdezni hogy nektek is menses időszakban jött ki?mert érdekes módon nekem nemrég jelentkezett hasonló mint ami nektek volt de amikor elmúlik a havi elmegy ez is!!Nem fáj és duzzanat se látszik ha megnézem,csak nagyon piros és ha megnyomom érzik hogy kb borsó méretű és kemény!!Nem zavar ha ülök vagy állok vagy bármit csinálok!Szerintetek ez vajon mi?Nyilván dokihoz fordulok csak soká kaptam időpontot és nagyon érdekelne a dolog!!Kicsit parázok tőle!!Vajon bakteriális eredetű??Vagy nem tudom!!Légyszi írjatok!!Nagyon parás vagyok és félek az ilyen műtétektől meg ilyesmiktől!!A fogorvosi széktől nem félek ennyire!!Segítsetek!!Várom a tapasztalatokat,tanácsokat!!Előre is köszi!!
339. Adrienn20 (válaszként erre: 338. - Timycat)
2012. jún. 28. 08:57
köszi, már nekem is kisebb, igaz nem tűnt el teljesen, de még várok vele, mert még mindig fájdalmatlan
338. timycat (válaszként erre: 337. - Adrienn20)
2012. jún. 27. 00:15
Persze, simán felszívódhat. Nekem stresszes időszakban jött elő, de nem fájt, nem gennyedzett, nem zavart csak ott volt vagy fél évig, igaz nem volt cseresznyeméretű, kisebb volt... aztán eltűnt és azóta elő sem jött
2012. jún. 26. 12:55

sziasztok.

25 éves vagyok és tegnap diagnosztizáltak bal oldalon egy cseresznyeméretű cisztát. csak folyadék lehet benne mert ott van egy hónapja de nem fáj nem zavar szeretkezésnél nem vagyok lázas nincs gennyes folyásom.az orvos betadine kupot irt fel meg mondta h masszirozzam mert h ez pici még és nem gennyes igy még nem vágná fel. szerintetek van rá esély h felszívódik, eltűnik? abszolút érzéketlen mindenre...

kicsit tartok tőle de próbálok nem gondodlni rá mert igazából semmiben nem zaavr csak ott van.

sztetek?

2012. jún. 23. 17:02

Sziasztok!

Én kb. két hete vettem észre egy dudort a bal oldalon, ami először nem is fájt csak zavart, hogy ott van. Aztán teltek a napok és egyre rosszabb lett. Feszült, égett, alig tudtam ülni meg menni, vasárnap éjjel már aludni sem igen tudtam, annyira fájt. Na hétfőn irány a kórház, nagyon rendes volt a doki, mindent elmagyarázott, hogy mi ez. Tűvel leszívta. Nagyon fájdalmas volt,de gondoltam mindent kibírok, csak már szűnjön meg ez az érzés. Azt monda, hogy nyomkodjam, hogy kitisztuljon. Hát én nyomkodtam, de nem jött semmi. Megint elkezdett feltelni, úgyhogy csütörtökön megint a nőgyógyásznál kötöttem ki. Újabb tűszúrás, ráadásul egy szondával kitágította a járatot,hogy biztosan ki tudjon folyni a váladék. Nagyon megszenvedtem ezt a műveletet :-(. Tisztul is rendesen, most nagyon jól vagyok, nem fáj és ülni is tudok, hurrá!( hogy az ember ilyen apró dolognak is tud örülni...). Hétfőn vissza kell mennem, remélem nem fog újra feltelni és nem kell majd kés alá feküdnöm.

335. zsuszka
2012. jún. 15. 21:48

Köszönöm a gyors választ!:)

A lábamon folyamatosan jött felfelé az izületi gyulladás a lyme-kór miatt,úgy tűnik elért a nyirokcsomókig :(.

Csak ne fájna ennyire...

Még egyszer köszönöm!

(és még a háziorvos első megjelenésemkor azt mondta megnyomta a lábamat a szandi :()

334. timycat (válaszként erre: 333. - Zsuszka)
2012. jún. 15. 21:43

Júj de rossul hangzik :(

Szerintem ez nem a tipikus B.mirigy gyulladás, mert az egyoldali az esetek 99,9%-ban. Szerintem a Lyme-kór van e mögött, az megy rá a nyirokcsomókra és valószínű a B. mirigynek is ez cseszett oda :S


Mihelyt lehet menj orvoshoz! Jobbulást!

333. zsuszka
2012. jún. 15. 21:38

Sziasztok!

Ma alig bírtam ülni és bicajozni, mikor a munkából hazaértem a nagy és kisajkak között Mindkét oldalon kitapintottam egy-egy kb:0,5 cm nagyságú Nagyon fájdalmas csomót! Azóta már a lágyékhajlati nyirokcsomóim is nagyon fájnak!! :( Mit tegyek? Ez bartholini mirigy gyulladás?

ui:(8 napja antibiotikumot szedek Lyme-kór miatt.napi3*1 Curam duo 1000 mg)

2012. jún. 3. 09:24

sziasztok!


most jöttem haza a 3. műtétemről. sajnos 4 napja a jobb oldali mirigyem gyulladt be (ugye eddig 2x műtöttek a ballal-amit mostmár manuálisan is ki tudok nyomkodni, valószínűsítem h nem fog többet begyulladni)


gézcsere nem volt annyira vészes, mint az előző. a doki nagyon jó fej volt, kaptam külön reggel tripla fájdalomcsillapítót a gézcsere miatt (mivel mondtam, h a multkori elviselhetetlen volt)


holnapután kell vissza mennem megint cserére. azt mondták, ha még1x begyullad vmelyik, akkor kipucolják mind a kettőt, szóval mindkettőt eltávolítják..

331. k.virag (válaszként erre: 330. - K.virag)
2012. máj. 13. 14:48

Legutóbbi tanulság:

Mindíg nézesd meg, még ha magától fakad is ki!!!


Nekem a legutóbbi műtéti heg helyén tört utat a "kifakadás", ezért a doki megint felvágott ambulánsan kitisztított, és talált még egy "dudort", ami még nem volt begyulladva, csak ciszta állapotú volt azt is felnyitotta.

Remélem 1* csak megoldódik a probléma.

330. k.virag (válaszként erre: 328. - K.virag)
2012. máj. 11. 10:37

Folyt...

3 napig napi 3szor dögforró cickafarkas, mezei zsurlós ülőfürdőtt vettem és bevált, hogy a növényeknek, a forróvíznek, vagy a kettőnek együtt köszönhető dokihoz menés előtt kifakadt szerencsére, de azért megnézetem biztos ami biztos.

2012. máj. 9. 22:01

Korábban nekem is volt műtétem, és ha kicsit többet szexelek, már dagad is a mirigyem...nagyon durva. Legutóbb olvastam orvosi tanácsot, amely a paradicsomos pakolás, s nekem egy nap alatt elmulasztotta!

tegyetek egy jó nagy paradicsomszeletet a a mirigyre, majd tekerjétek be jó alaposan az alsó testtájat folpack-al, hogy dunsztkötés legyen. Legyetek így órákat, s a paradicsom le fogja szívni a duzzanatot. Cserélhetitek is a paradicsomot.

328. k.virag
2012. máj. 8. 09:45

Nekem tavaly jött ki először a baloldalon. Nah persze utána néztem mi, lehet mielőtt elmentem a helyi nőgyógyászhoz, és ő észre sem vette, nekem kellett rákérdeznem hogy „Nem veszi észre a csomót?” Olyan sötét, mint a kátrány.

Írt fel antibiotikumot meg krémet, ami nem használt, és annyira legyengítette az immunrendszeremet, hogy pár napra rá begyulladt, belobbant, persze éjfélkor. Férfiököl nagyságú lobogó-vörös duzzanattal vitt be a párom a kórházba, ahol csak másnap 7körül kerültem be műtőbe és persze megkaptam a lecseszést, hogy miért kellett ezzel eddig várni. Persze hiába magyaráztam hogy gyógyszer és egyebek, nah meg kb2óra alatt lett ekkora+műtétre várási idő…szabályosan engem néztek hülyének.

Lényeg a lényeg, altatásban megműtöttek, kivarrták a széleit, hogy tisztulni tudjon.

Otthon aztán naponta betadinoztam fecskendővel a belsejét hogy tiszta maradjon és szépen lassan össze is forrt. A varratok belül felszívódtak, kívül pedig kiestek. 2hetes kontrolon még volt egy kis dudor de felszívódott.

Minden happy gondoltam én, de rá kb 2-3 hónappal jobb oldalra jött egy csomócska…nah mondom remek, idióta helyi dokit már fel sem kerestem, egyből az előző műtétet végző dokihoz mentem, aki ambuláns ellátás keretében helyi érzéstelenítéssel felvágta és kivarrta a széleit ugyan úgy, mint az altatásos műtétnél. Újra jött a napi fecskendős betadinozós tortúra.

Varrat kiesett seb begyógyult. Újabb pár hónap…jobb dudor. Gondolom az ambuláns tisztítás gyorsabb volt, de nem annyira hatékony.

Újra-újra ugyan az a macera már bosszant, mind amellet hogy piszok kellemetlen és fáj is. Szeretnék rásegíteni a kifakadására, bár úgy gondolom nincs rá túl sok időm, mert gyanúsan belobbanás közeli állapotban van.


Szeretném megkérdezni, hogy rövid időn belül mi a leghatásosabb kifakadás serkentő ( a dokin kívül)? Jegelés, melegvizes borogatás, ülőfürdő…?

jelenleg gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót szedtem be.

327. BrenBea
2012. márc. 30. 21:18

Sziasztok, hát az én kálváriám is elkezdődött decemberben, lehet nem nagyon érdekel senkit de elmesélem... :-)

3 éve küszködök vérszegénységgel, és nagyon erős görcsös vérzéssel, decemberben oly annyira elfajult ez a dolog, hogy mire kórházba kerültem elveszítettem az eszméletem, a vérképem összeomlott azonnal 3 egység vért kaptam, 3 nap mulva altatható lettem és akkor volt egy eü kaparásom, Februárban pedig eltávolították a méhem, ne vérezzek soha többé, hiszen abba belehalhatok, vagy elvérzésben vagy leukémiában, műtét közben kiderült Endometriosisom van több kismedencei összenövésemet is szétválasztottak és leműtöttek, kb 4 órát voltam a műtőben..

A műtét után úgy éreztem magam mint a pokolban.. de pár hét alatt viszonylag felépültem..amikor az orvos zöld utat adott megvolt az első együttlét a férjemmel mondanom sem kell annyira gyenge az immunrendszerem, hogy azonnal hüvelyfertőzésem lett... azóta nem is mertem magamhoz engedni a férjem.. mert mindig éreztem valami kellemetlen érzést.. nem tudom megfogalmazni milyen nem is fájdalom inkább olyan kicsit égő húzó érzés ma fürdés közben a kis szemérem ajkamon találtam egy borsónyi csomót, fájni nem fáj de nem jó hogy ott van... szerintetek ez mi lehet? Nagyon elvagyok keseredve már az is a fejembe megfordult hogy a vérátömlesztéssel kaptam valami nemi betegséget de ugye az nem egy csomó lenne a szeméremajkon? Kérlek adjatok valami kis vigaszt mert már a műtét gondolatától is félek...

326. Amberwaves (válaszként erre: 325. - Zsebi1313)
2012. márc. 6. 16:06

Szia!

Megkérdezhetem, hogy Neked mennyi idő múlva újult ki? És az ismerősödnek?

Nekem májusban lesz a műtétem 3. évfordulója, de nagyon félek, hogy visszajön. Persze minden ember más, de azért kíváncsi vagyok, nálatok mennyi idő múlva tért vissza.

2012. febr. 6. 12:45
Szia!engem megint megműtöttek,mert kialakult.nincs rá garancia,van ismerősöm és neki is kiújult. hát nekem először semmi,alig jött valami,most pedig sok. remélem meggyógyulsz!
2012. febr. 3. 21:46

Sziasztok!Soha nem irtam meg forumba de most ugy ereztem itt az ideje!Az ok csak annyi,hogy en amerikaban elek es itt nem olyan egyszeru besetalni a korhazba papir okok miatt!a kis tortenetem 5nappal ezelott kezdodott amikor arra keltem,hogy nekem is van egy puklim!Mivel elsonek nem tudtam,hogy mi lehet ez merges pattanasra gyanakodtam.Sajnos nem igazán regota vagyok itt,hogy ismerjem a gyogyszereket igy az amerikai kolegaktol probaltam tanacsot kerni!de tegnap mar nem birtam tovabb es megneztem a neten,hogy valojaban mi is lehet ez!Akkor bukkantam ra erre az oldalra!Tudtam,hogy baj van!Szerencsemre nem messze tolem van egy szegeny korhaz igy ma meg is latogattam!Felnyitották de semmit nem vartak sehova se csak kinyomkodtak es egy csovet raktak bele!Igaza volt mindenkinek,hogy megkonnyebul az ember!

Lenne nekem is egy kerdesem!ez a kezeles eleg ahhoz,hogy ne jojjon megint vissza?meg a csobol szinte nem jon semmi.sok vagy keves kellene,hogy kijojjon?

Koszi elore is a valaszokat!

2012. jan. 8. 11:54
Én szeretnék érdeklődni,hogy műtét után 3 héttel visszanőhet?mert én megint érzem.lehetséges?
2012. jan. 8. 02:03
Sziasztok, Nekem 4 évig húzódott a bartholini műtétem, ugyanis csak nőtt-nőtt, s a szakrendelős doki mindig leszívta egy tűvel. A magándokik is azt mondták, hogy nem kell műteni. Egyszer viszont intenzívebb szexelős időszakomban teniszlabda méretűre duzzadt. Nagyon nagy vágással vették ki, de szerencsére egyáltalán nem fájt. Azóta mindkét oldalon furcsa jelenséget tapasztalok: ha izgalmi állapotba jövök, erős fájdalmat érzek mindkét oldalon a mirigy tájékán. Amint az izgalmi állapot elmúlik, a fájdalom eltűnik. Valaki tapasztalt hasonlót?
321. Kata529
2011. nov. 21. 12:59
Sziasztok, nekem szombaton volt szerencsém találkozni az ügyeletes nőgyógyásszal, aki azonnal a műtőbe küldött( minő szerencse,hogy nem reggeliztem)felvágták a barthloin tályogot- altatásban. Bár cisztám már évek óta volt, mivel semmiféle panaszt nem okozott az orvos azt mondta nem is kell vele kifejezetten foglalkozni( amúgy most,hogy írom ezeket a sorokat gondolkozom el azon,hogy mi az,hogy nem kell vele foglalkozni ???)Szóval megműtöttek.Mindenki kedves volt és aranyos.Mivel vasárnap nem adnak zárójelentést, így miután a nővér kiránotta a gézcsíkot- tulajdonképpen haza is mehettem. Nem mondtak semmit, nem is volt varrat- nem is értem. Mivel közben meg vagyok fázva már szedem az antibiotikumot- így azt sem kellett felírni...azt olvastam a neten, hogy vigyázzunk a higéniára - bár ez JPÉ szerintem ( józan paraszt ész)mást nem nagyon tudok. Bespickezem ezüstkolloiddal, állítólag az jó.Van valaki akinek hasonló volt ez a dolog? Mármint nem volt varrata? nekem azt sem mondták,hogy kontrollra mikor menjek- gondolom az ügyelet miatt minden más- na és persze,hogy nincs nőgyógyászom sem ott. Szóval visszamegyek a zárójelentésemért- talán akkor okosabb leszek. Amúgy nem fáj és nem is gondoltam volna,hogy ennyire jól viselhető ez a műtét. Mindenkinek csak azt mondhatom,hogy ha fáj és feszít irány a kórház. Szinte hihetetlen,hogy ilyen gyorsan fájdalommentessé válik!!
2011. okt. 5. 11:07

Sziasztok! 3 hónapja műtöttek jobb oldali bartholin mirigy cisztával, most a bal oldali gyulladt be, de nem fáj, csak ha konkrétan ráülök, vagy megnyomódik, de akkor sem eget rengető a fájdalom. Hatalmas. Nagyobb mint, a jobb oldali volt akkor, amikor műtötték. Nem tudom, ez most micsoda, mert ugye nem fáj...:S

Mit csináljak?

2011. szept. 29. 19:38
Köszi szépen!
318. timycat (válaszként erre: 317. - Sziszi300)
2011. szept. 29. 19:02

Szia!


Én nem tapasztaltam ilyet -igaz nekem műteni sem kellett, mert magától "eltűnt" szerencsére. Minél előbb menj orvoshoz! Mert barátnőmnek akkor volt ilyen gyakori pisi-ingere mikor a petefészkein is ciszták voltak.


Jobbulást kívánok!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook