Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
381. Niccy86
2013. jún. 7. 12:07

Sziasztok!!

Én nem tudom lehet képzelődöm, de tapintásra olyan érzésem van mintha kisebb lenne a cisztám. Nem csináltam vele semmit :) Remélem nem csak beképzelem magamnak a dogot és végre kezd felszívódni!

2013. máj. 23. 22:47

"szex én már most is kivagyok!" ezt hogy értetted?

nekem mióta 2010-óta kijött mndig érzem az égető érzést tapintásra,ha borotválom,sőt szex után is van.hogy duzzadt,ég.ilyenkor mindig beijedek,csak ki ne jöjjön.

379. Tódi lány (válaszként erre: 378. - Alexis84)
2013. máj. 20. 15:01

Úhhhhhhh szegény! Együttérzek.

Nekem ugyan ciklus után kezdődött a műsor, de a lábadozási időszakban esedékes újra.

SEx???????? Ne viccelj. Én már most is kivagyok! (...) Nálad valóban igényelne egy komolyabb kivizsgálást, ennyi szenvedés, és idő után ajánlott.

És igazad van, sok nőt érint.

És mint minden másban ebben az esetben sem kapunk kellő felvilágosítást. A magamnevében mondhatom, minden infót úgy kellett kihúznom az orvosomból. És látod, mi van? Még mindig itt vagyok. És kicsit aggódom, a javulást illetően is, de fő a pozitív hozzáállás! ;)Kitartást neked!

2013. máj. 19. 22:06

örülök,hogy jobban vagy!

én szerencsétlenebb nem is lehetnék,tegnap megjött,úgy megijedtem,azt hittem a ciszta vérzik,aztán a naptáramba nézve rájöttem hamarabb megjött a menzeszem. pont ilyenkor amikor a higiénia a legfontosabb. szúrás nincs lejebb ment a ciszta most cseresznye méretű tapintásra érzékeny,ugyan úgy ég. ülni aludni tudok,reménykedem soha többé nem jön ki. nem tesz jót a betét se ebbe a melegbe az is olyan mintha párakötés lenne. ja és még egy tanács ha elfogadod 6 hétig nuku szex,tampon se,én már3 éve nem használok mióta először kijött csak a legritkább esetekben,de akkor is égett a combtövembe a mirígy. az a szomorú,hogy annyi itt a hozzászólás hogy szerintem ez a betegség nemcsak a nők 3-4%-ára tehető. lehet a tampon is árt,ha valakinek hajlama van. én mindenesetre elmegyek a körzeti orvoshoz és beutalót kérek tüzetes vérvizsgálatra,majd elmegyek a nőgyógyászhoz és addig verem az asztalt amíg kenetet nem vesznek és bakteriálisan ki nem tenyésztik.

mihamarabbi gyógyulást,lélekben veled vagyok tódi lány! szia

377. Tódi lány (válaszként erre: 376. - Alexis84)
2013. máj. 19. 13:38

Végre túlvagyok az első kényelmes, fájdalommentes éjszakán!;)

Nem mellesleg mára már jobban érzem magam.

Te, hogy érzed?

376. alexis84 (válaszként erre: 375. - Tódi lány)
2013. máj. 19. 00:52
este ha fáj fekvéskor nekem mindig jó volt ha a térdem alá párnát tettem félbe hajtva,háton feküdtem. ha oldalt akkor a lábam közé tettem a párnát.
375. Tódi lány (válaszként erre: 374. - Alexis84)
2013. máj. 18. 12:00

Köszi a válaszokat Alexis!;)


Igen, azt én is olvastam, h. "csakúgy" nem kapják ki, főleg szülés előtt állóknak...

Ugyan még nem vagyok-hál Isten, és remélem nem is leszek- ebben a helyzetben, elég nekem ez az első is! :( Ma szombat, egész éjjel nem tudtam aludni a szúró fájdalomtól...no meg újra vérzés (csekély mennyiség), de tegnap már örültem, mert nem volt semmi. Nem tudom, h. ez is még a velejárója-e? És vajon meddig tart? Nem lenne túl kényelmes, sem higéinikus ha egész nyáron hordanom kéne...:/ Amit megfigyeltem: egyhelyben fekve, ülve -még-fáj, de ahogy mozgok (bolt, séta),mintha mi sem történt volna. Ma ezen is kiakadtam, úgyhogy nem indult túl jól a hosszú7vége-sem-!:(( Ragasztócsíkról mégcsak nem is hallottam!!!!

2013. máj. 18. 01:36

mellesleg a bartolin mirigy eltávolítása is létezik,én hallottam,ha 3-szor kijön kiveszik.

mondtam is az orvosnak,de azt válaszolta létfontosságú szerv. olvastam ha kiműtik száraz lesz azon az oldalt a hüvely. a műtét kevésbé terjedt és nagy szaktudást igényel. egy nőgyógyász oldalán végleges megoldás található.

2013. máj. 18. 01:26

2010 febr a combtövemben égő érzés,vasárnap ügyelet nagyajak nagyobbodás-majd kifakad,vagy ha láza van jöjjön vissza,szerdán hazugság lázam van,műtét altatás nélkül!ordítás! 2010 október műtét idő előtt már altatással,műtét után jobban fáj 1 nap után kirak a kórházból.2013 május reggel 8 semmi baj

12-00-diónyi duzzanat este korház-hazazavar,vasárnap kórház benntart párakötés,szerdán műtét másnap gumicső kikap viszlát kész a záró!!! tegnap még szivárgott a genny,de ma már nem tudott mert gyógul a seb.

utána néztem ennek a nyomorult betegségnek cukorbaj,elzáródás,valamint gonorea,coli,chlamidia okozhatja.

ma már megint égő érzésem van egy nőgyógyász oldalán olvastam 6 napig bennt kellene lenni a csönek,2 naponta cserélgetve. legközelebb ha kijön inkább elutazok oda és kezeljen ö,biztos módszere van. így élni nem lehet! amíg nem volt gyermekem az első 2 esetnél nem is érdekelt,de most egy 1.5 hónapos gyereket hagytam a családra és jobban fájt a szívem érte mint magamért.

szégyen az egészségügy ahogyan kezeli ezt a betegséget,pedig megszüntethetné!

372. alexis84 (válaszként erre: 371. - Tódi lány)
2013. máj. 18. 00:31

kedves todi lány !

a kérdéseidre válaszolok tapasztalataim alapján,bocs a kisbetükért így gyorsabban megy az írás.

1. kérdés:nem normális

2. szivárog 1 napig a vágás utána összehúzódik,és nem tud továbbkijönni a genny

3.gyógyszeres antibiotikus kezelést,gyógyszert kellett volna kiírni.

4.még gyulladásba vagy,idő előtt vágtak meg, amíg be nem olvad a ciszta gyulladásban van,felvágás után is növekszik ezért fáj,engem 16-án vágtak meg,tisztult amíg bent volt a gumicsík de másnap már kivették hazazavartak. most olvastam egy nögyógyász oldalát ő azt írta a gumicsíkot 2 naponta kell cserélni 6 nap a kiürülés.

5. nem,nem hiszem,hogy időben mentél be 1 nap után nem engedhettek volna ki!

leírom az én betegségem történetét, a kiváltó okokat aminek utána olvastam nézd meg azt is. jobbulást!

371. Tódi lány (válaszként erre: 370. - Oliegino)
2013. máj. 15. 19:59

Sziasztok!


2 nappal ezelőtt műtöttek Bartholin mirigy gyulladással, és lenne pár olyan kérdésem, amik utólag jutottak eszembe, szeretném ha segítenétek.

1. normális, hogy még 2 nappal a műtét után is olyan érzetem van, mintha nem történt volna semmi??? :))-tudom vicces, de érzem...Valami biztos történt mert a zárójelentést megkaptam, de akkor is! :/

2. Szivárgás tapasztalok, az általában meddig tart?

3. Orvosi elmondás alapján semmivel sem kell kezeljem, magától meggyógyul. Biztos nem tudom elősegíteni a gyorsabb gyógyulást valamilyen módszerrel??? (gyógytea, kenőcs, stb...)

4. Csak fekve tudom elviselni, az ülés még fájdalommal jár. Ez meddig lesz így?

5. Ugyan csak 1 éjszakát töltöttem bent, ez azt jelenti, hogy még időben mentem?


Első körben ennyi.:) És előre is köszönöm a hasznos tanácsokat, véleményeket!

2013. máj. 4. 10:33

sziasztok pár napja írtam a fórumba, engem megműtöttek és most már semmi fájdalmam sincs, nagyon vigyázni fogok magamra hogy ne újuljon ki a duzzanat , nem tudom nektek mennyire fájt de én pár nap után már alig tudtam menni tőle nem bírtam volna ki heteket...a jég már nem segített és semmi más gyógymód. a műtét fájdalom mentes mivel altatnak:)

jobbulást mindenkinek

369. Niccy86
2013. ápr. 30. 21:50

na ezt kipróbálom :)

Köszi Bellavita21 :)

2013. ápr. 29. 22:00
Bocsi, kicsit összevissza az írásom, de közben telefonáltam :-)
2013. ápr. 29. 21:59

Csajok,küzdjetek vele, én is küzdöttem kb 8 évet :-)

Az volt a baj, hogy a végére akkora volt, hogy nem tudtam tőle ülni, szűkebb ruhát felvenni. A ciszta kb teniszlabda!!! nagyságúra nőtt!!!!! s mivel hamar befertőződhet és tályogosodhat ilyenkor, mindenképpen csak a műtét volt hátra, már nem merték megszúrni, mert belekerül egy baci és akkor végem :-( Igy beleegyeztem a műtétbe több szakvélemény után, mert nem akartam semmiképpen sem műtétet.

Igy nekem nem fájt soha egyáltalán!

Nahát a műtét után fél évvel megint nőni kezdett, akkor kiakadtam. Bár itt a fórumon többen írtátok, hogy többször műtötték, én nem akartam. Egy orvos mondta a paradicsomot, s megpróbáltam. Nagy paradicsomokat szeletekre vágod és ráhelyezed a dudorra, majd folpacckal jól körbetekered magad, a lábadig, hasadig, hogy ne mozduljon el! 4-5 óra után leapad :-))

366. Niccy86 (válaszként erre: 362. - Adrienn20)
2013. ápr. 29. 20:52

Hát nekem ezzel kezdte a doki: "jegelje, ha nem múlik jöjjön vissza és megműtik", meg adott hüvelykúpot, mert volt fehér folyásom, ami amúgy mindig van mielőtt menstruálok!Én meg olvastam,és úgy döntöttem, mivel a mindennapi életemet nem zavarja, nem fognak felvágni, főleg hogy tényleg semmiben nem zavar, sem ha ülök sem ha szexelek! A párom megérti, neki sem okoz gondot,megbeszéltük, ő is utána olvasott, és a nyílt seb dolog elborzasztotta picit, meg hogy a lábadozás több problémát jelent mint így maga a ciszta megléte!

És akármilyen orvosi oldalon olvasok utána, mindenhol azt írják, hogy csak a műtét hozza helyre. :/ De ezt bizonyítottátok itt is hogy nem kell vágni. Szóval inkább kísérletezek! :)

365. Niccy86 (válaszként erre: 364. - Bellavita21)
2013. ápr. 29. 20:47
És lelappad, elmúlik teljesen?! hogy oldod meg ott a dunszt kötés ? :)
2013. ápr. 29. 17:46

Többen írtátok, h magától felszívódhat-e a dolog. nekem jó 10 éve kezdődött a dudor, nagyon megijedtem, nődoki mondta, hogy bartholini ciszta. Szépen leszívták tűvel, ami egyesek szerint nem szabadna, de egy óriási mennyiségű folyadék jött ki, utána könnyebb volt ülnöm.

Utána időről időre megtelt. Ha nem éltem szexuális életet, visszament picit.

A végén műtét lett, de most is kezd kiújulni.

nekem a paradicsomos pakolás segített, paradicsomszereleket kell rátenni, majd dunsztkötés. Már ez a módszer megy :-) Bevált :-)

363. Bellavita21 (válaszként erre: 346. - Tamara01)
2013. ápr. 29. 17:43

Szia Tamara,


Nekem sokszor volt bedagadva, leszívva tűvel és a végén csak műtét lett. Sajna nekem is szúr, ha nemi izgalomba kerülök. Nem tudom, hogy miért :-( Korábban nem tapasztaltam ezt....erre én is kíváncsi lennék...

362. Adrienn20 (válaszként erre: 361. - Niccy86)
2013. ápr. 29. 16:57
nekem az orvos is azt mondta, hogy csak akkor "szabad" műteni ha fáj. egyébként fölösleges a szervezetet kitenni egy nyílt sebnek.
361. Niccy86 (válaszként erre: 359. - Oliegino)
2013. ápr. 29. 12:35
Bár én kezdő vagyok e téren, de ha fáj akkor orvos! Én csak azért nem műtetem meg magam, mert a puklimon kívül, ami nekem is kb. dió nagyságú más tünetem nincs. Feleslegesen nem kaszaboltatom magam össze!!
360. Niccy86 (válaszként erre: 357. - Redhotchilipepper)
2013. ápr. 29. 12:33

Csatlakozom Adrienn20-hoz, ehhez mást nem lehet hozzá fűzni, mint azt h ez a mi kis hazánk. De igaz ami igaz, nem lehet általánosítani. Nagy mázli hogy nekünk,még barátságosak a körülményeink, nincsenek fájdalmaink "csak van" , nekem már több mint 2 hónapja, de van mikor úgy érzem jobb van mikor nem...

Amúgy ha arra kerül a sor én is úgy teszek ahogy te tettél utólag redhotchilipepper, magán dokihoz fogok menni, mert én is így gondolom, hogy ott azért személyesebb a bánásmód. Minden tiszteletem a tiéd, hogy ezt végig tudtad csinálni :) !!

2013. ápr. 27. 16:32

sziasztok. szeretném a segítségeteket kérni, és javaslatokat.

Én két éve voltam kórházban bartholin mirigy gyulladás gyanúval úgy volt reggelre műtenek de lassan magától leapadt és eltűnt azt mondta a doki nem szükséges a műtét.

azóta 2-3 havonta mindig előjön szex után általában ha többször csináljuk. nagyon parázok mindig.


most 3 hete is kijött a jobb oldalon itt még sosem volt. most kemény nagyon de nem fáj és úgyérzem kicsit belül is van belőle de kb dió nagyságú. szexnél fáj de máskor nem.

jégtől nem megy le meg semmitől sem múlik.

358. Adrienn20 (válaszként erre: 357. - Redhotchilipepper)
2013. ápr. 26. 17:12
Te jó ég :( Hálát adok a mirigykémnek, hogy nekem 8 hónapja egyre kisebb és soha semmilyen fájdalmat nem okozott. Ez rettenet, meg a magyar egészségügy is...
2013. ápr. 26. 10:38

Sziasztok!


Elolvasva a sok történetet én is szeretném megosztani az enyémet, hátha valaki ebből is okul. Nekem is segítettek az itteni történeket. Az én kálváriám már majdnem egy hónapja(!) folyik egy Bartholin-mirigy gyulladással. Elmesélem az elejétől kezdve….Egyik délután kezdett el fájni a mirigyem, amiről egyébként eddig azt sem tudtam, hogy létezik. Nem fájt annyira, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Azonban éjszakára a helyzet rettenetessé vált, olyan fájdalmaim lettek, hogy képtelen voltam aludni, aztán reggel menni is. Nem volt óriási a duzzanat, mégis szörny fájt. Keresgéltem a neten, két sor után tulajdonképpen „diagnosztizáltam” magam. Irány az ügyelet, hétvége lévén. Ott vizsgálat közben kiderült, hogy a cisztám, vagy akkor már tályog kipukkadt, nem győzték mondani mennyire szerencsés vagyok, elkerültem a műtétet (később kiderül, hogy annyira mégsem)…Azonban a méhem be van gyulladva, szóval be kell feküdni, megfigyelés alatt tartanak, kapok infúziót. Hétvége volt orvos felém sem nézett egészen hétfőig. Hétfőn amikor megvizsgáltak azt mondták a méhem nincs egyáltalán begyulladva, valószínűleg nem is volt, félrediagnosztizált a kedves ügyeletes doktornő(szuper, tehát egy rossz diagnózis miatt fekszek itt két napja infúzióval a karomban…) Csak közben a mirigyeim megint megteltek gennyes folyadékkal. A doktorúr szerint ezt ki kell nyomkodni és minden oké lesz! El sem tudom mondani, hogy fájt amikor, egy olyan aprócska résen próbálta kinyomkodni belőlem, amibe még a csipesz sem fért bele. Bravo, újra jött a megnyugtatás nem kell műteni, a maradékot majd még kinyomkodjuk! Aztán jött a főorvos vizitelni, aki azonnal azt mondta, hogy felesleges szórakozni a nyomkodással, holnap műtét és akkor megszűnik minden bajom. Engem műtöttek aznap utolsónak, ráadásul tanuló orvos csinálta. Kicsit aggódtam, hogy mi lesz, a nap végére biztos lankad a figyelmük, de egy 10 perces műtétnél csak oda tudnak figyelni!(Hát nem…) Elvileg minden rendben volt, másnap már mehettem haza. Csíkcserére kellett visszajárnom minden áldott nap. Na, mikor egy friss sebbe tuszkolnak bele egy gézt, az is priceless, első alkalommal kapartam volna a falat a fájdalomtól, utána jobb lett. A baj az volt, hogy a csík mindig kicsúszkált és zavart. Jött megint a hétvége akkor 2 napig nem kellett visszamennem. Az egyik doktornő aki utoljára cserélte azt mondta, ha kicsúszik húzzam ki teljesen nyugodtan. Így is tettem, szombat délben kicsúszott, hát kihúztam. Hétfőn vissza. Ajajj, ez a seb beforrott, ez így nem túl jó…Közben megjött a menstruációm(itt már azt hittem ennél rosszabb nincs) Tanuló doki ismét, háát jöjjek vissza két nap múlva megnézzük. Visszamentem akkor szakorvos vizsgált, azt mondta jajj de jó ennek már semmi baja. Tapintsa csak ki…kitapintottam…hát szerintem ez még mindig duzzadt. Orvos: Semmi baja! Vissza se kell jönni többet! Nekem már annyira elegem volt ebből, hogy még aznap este bejelentkeztem magánorvoshoz a következő hétre. Egy hét alatt megint elkezdett duzzadni, mire elértük azt a napot, hogy megyek az orvoshoz már megint nyilalt bele a fájdalom. Este mentem az orvoshoz, előtte délután kifakadt…A vizsgálatom kiderült, hogy az orvos újabb vágás nélkül is hozzá tud férni, kitisztogatta, vissza kell még járnom további kezelésekre. Hagytak még egy meglepit a kedves kórházi orvosok a műtétről. Egy tampont a boltozatban…Két hétig(!!!) ott volt, ha nem megyek el másik orvoshoz, bele sem merek gondolni mi lett volna velem.. (olyan helyen volt, hogy nem érezhettem, hogy ott van) Gondolhatjátok ennek pedig milyen negatív hatásai vannak, két hétig egy nagy géznek benned…Most szupererős antibiotikumot szedek( el se tudom mondani, hogy legyengít, állandóan hányingerem van tőle), hüvelytablettát és krémet használok, betadinnal kenegetem napi kétszer. Amikor bekenem betadinnal próbálok sokáig bugyi nélkül lenni szerintem a levegőztetés is jót tesz neki (az orvos szerint is, meg valamelyik fórumon is ajánlotta ezt valaki…Remélem a kezelések sikerrel járnak, mert mostmár nagyon elegem van. Azt hangsúlyozni sem tudom eléggé mennyivel másabb egy magánorvosnál az egész légkör és fogadtatás. A kórházban mindig más vizsgált, ki-be mászkáltak a vizsgálóban, nem volt túl emberbarát, nem igazán foglalkoztak azzal, milyen mégis mindig más előtt levetkőzni. Nem vártam én el sosem királyi bánásmódot, csak egy kicsit több emberséget és figyelmet. Csak csatlakozni tudok azokhoz, akik azt mondják ez lelkileg még jobban megvisel, mint fizikailag. Sajnálom szegény páromat is, akivel sokszor már bicskanyitogatóan tudok beszélni, annyira ingerült vagyok az egész miatt, az már csak ráadás, hogy szex sincs. Sose jön jókor ez a dolog, de engem a legrosszabbkor talált meg. Nyelvvizsgát kellett halasztanom, utolsó évem az egyetemen, egy hónap múlva kezdem külföldön a gyakorlatom. Rengeteg más dologra tudnék figyelni, mégis naponta járhatok az orvoshoz még mindig, amikor normális esetben max egy hét szenvedéssel jár ez az egész. Na, aztán ne belőlem induljon ki senki, az én esetem az elrettentő kategória, az ilyen szerintem ritka. Csak jól esett kiadnom magamból. Beszélhetek én erről bárkinek, ha nem mentek át ezen sosem úgysem értik meg. Óriási nagy kitartást kívánok minden sorstársnak!!! Banálisnak tűnik az egész, de sajnos sokszor az ilyen dolgokkal van a legtöbb baj..Ezen túl kell lenni, aztán minden szép lesz! Ezzel bíztatom magamat is :)

356. Niccy86 (válaszként erre: 355. - Adrienn20)
2013. ápr. 16. 17:50
Pedig itt is meg már másol is olvastam,hogy volt akinek magától kifakadt,kitisztult!! Én arra lennék kíváncsi, ez hogyan sikerült nekik.Mert a jegelés nekem nem ért semmit,és akkor finom voltam! :)
355. Adrienn20 (válaszként erre: 354. - Niccy86)
2013. ápr. 12. 13:07
hát azt még én se :D :(
354. Niccy86 (válaszként erre: 353. - Adrienn20)
2013. ápr. 11. 15:57
Ez így mind szép és jó :) hála az égnek nekem sem fáj és nem is zavar, csak azért nem túl szívderítő látvány :D ha érted mire gondolok!! És jön a nyár is... De a műtétet nem akarom,ha lehet elkerülném. De még nem nagyon találtam rá tippeket, trükköket amik segíthetnek a felszívódásban!!
353. Adrienn20 (válaszként erre: 351. - Niccy86)
2013. ápr. 11. 14:46
nekem is ugyanigy van, már egy éve van, néha kisebb néha nagyobb de az égvilágon semmi bajom nincs vele még soha nem fájt. én se műtetetem meg magam vele nődoki is azt mondta akkor nem érdemes ha tényleg egyáltalán semmi más nincs csak ott van. elvagyok vele. lehet egyszer ugy kelek fel nem lesz ott :)
2013. ápr. 11. 12:26

köszönöm a válaszaitokat! igazából egy internetes nőgyógyász írta ezt hogy a bartholin mirigyem betegedhetett meg.

Az szerintetek lehet hogy eddig évekig nedves törlőkendőt használtam és az is csípte volt olyan..most nemhasználom és lehet csak bebeszélem de olyan mintha most nemcsípna mikor felizgulok stb lehet attól volt??

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook