Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2013. aug. 16. 06:10

Sziasztok!

Én is ezzel a nyavalyával küszködöm hónapok óta. Állandóan felnyitják, leszívják, egyszerűen nincs vége. Nekem tályog van rajta, tegnap már almányira duzzadt, kis híján mentő vitt be. Annyi folyadék jött le, hogy a földön is folyt minden felé, pedig volt alattam vesetál. És már megint töltődik vissza, 1 nap sem telt el. A dokim szerint megoldás lenne, ha kivennék a cisztaburkot, de ő ezt a műtétet mégsem akarja megcsinálni, nem értem. :(

Fogalmam sincs, mit csináljak. (túl azon, hogy keresek másik dokit) Nagyon el vagyok keseredve. :(((

2013. aug. 13. 11:06

Sziasztok!

Gondoltam megosztom az én kálváriámat is ezzel a rettentően idegesítő még mindig tartó nyavajával.

Nálam mielőtt műtétre került volna a sor majdnem 2 hétig szenvedtem a lassan növekvő dudortól, mivel soha életemben nem hallottam a bartholin mirigyről, nem is gondoltam, hogy mennem kéne orvoshoz. Sajnos egyik pillanatról a másikra megnőtt, így ügyeletes doktornő operált. Segítőkész, kedves volt az elején. Pénzt adtam neki, bár nem akarta elfogatni. Műtét után be sem jött hozzám, nem tájékoztatott, hogy felszívódó vagy kiszedős varratom van. Bár a a műtét elején említette, hogy ezt közli velem. (A nővérke mondott el mindent, hogyan kell kezelnem, mire figyeljek a gyógyulási időszakban.)Engem is kivarrtak. A kontroll vizsgálat sem jött össze a dokinőre 2,5 órát vártam, feleslegesen! Valószínű megfeledkezett rólam, pedig tudta, hogy várom. :(Majd elmentem az orvosomhoz, ő vizsgált meg.

Azt mondta minden rendben van, írt fel Lactofeel zselét, mert még mindig folyásom van, hol sárgás, hol barnás. De kissé el vagyok keseredve, mivel még mindig érzékeny a gáttáj, sőt ha nadrágot viselek kifejezetten fáj. A szex az felejtős, elviselhetetlenül fáj! Ma ismét elmegyek az orvoshoz, úgy látszik kicsit erélyesebben kell fellépni.Azt tapasztalom, hogy hiába megy az ember magánrendelésre, már ott is hanyagolva van a lelkiismeretesség! Legyintenek az emberre,ez elkeserítő. Egyszerűen nem tudom mi lehet az oka, hogy még mindig fáj? Pedig a műtét másfél hónappal ezelőtt történt. Normális ez? De ahogy itt olvasom a kommenteket, hogy van akinek visszajön meg a másik oldalon is begyullad? Nem is tudom mire számíthatok? Ez szomorú:( Mindenkinek mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!

409. boszkó (válaszként erre: 408. - Tende28)
2013. aug. 12. 14:56

Szia(sztok)!

Nekem már több mint egy hónapja volt a műtétem (kivarrták). Engem altattak, igazán fájdalmat csak 2 napig éreztem, utána már kevésbé fájt, inkább kellemetlen volt, főleg a varratok miatt. A varratszedést követően kb. 2-3 hetet vártam az ülőfürdővel, azaz kád, strand (az orvos 10 napot javasolt, de én biztosra akartam menni), és a szexszel is hasonlóan kivártunk. Eddig nincs semmi gondom, a duzzanat szépen lejjebb ment, időnként pedig, főleg együttlét után kicsit megnyomkodom, hogy biztosan kiürüljön.

Én is hiszek és bízom a természetes gyógymódokban, de egy egyéves gyerkőc mellett nem igazán van idő "pampucolni", meg aztán ebben az esetben szerintem is ez a legjobb megoldás. De nyugtával a napot, meglátjuk, mi lesz hónapok, évek múlva. Ja, és még valami: kell egy nagyon jó doki!!!

Mindenkinek gyógyulást, hosszú tünetmentességet!

408. tende28
2013. aug. 5. 22:42

Sziasztok.

Nekem kb fel eve kezdodott,amikor egy reggel arra ebredtem, hogy valami kemeny dudor szeru lett a bal ajak also reszere.Eloszor, ugy-e milyen is az ember, azt hittem hogy daganat.A paromnak eloszor nem is mertem szolni.Eltelt par nap mikor csak nem tunt el es valahogy ra vettem magam hogy elmondom es megmutatom.Felhivtam a nogyogyaszt es programalas utan kiderult, hogy Bartholin ciszta.Megvagta,majd kiengedte a tartalmat.Borzaszto erzes az injekcio,de mivel be volt gyuladva, nem is volt, ahogyan az elzsibbadjon, igy mindent ereztem :-(. Mindez utan, kb egy honap telt el es ugyan ebben a helyzetben voltam megint.Ekkor haromszor elevenen megszurt(semmi zsibbaszto nelkul)es leszivta fecskendobe annak a tartalmat,kegyetlenul fajt.Masfel honap utan megint csak mutetre kerult sor ,megvagta es ugyan csak kiengedte a tartalmat.Most viszont negy napja mutottek,felig zsibbasztva, felig altatva, kivartak negy fele.Kellemetlen minden fele teren.Sok velemenyt olvastam mar vannak erdekesnel erdekesebb esetek,Kerdesem az lenne, hogy akinek volt mar ilyen esete pl: kivartak,tehat meg nem vettek ki a mirigyet,szivesen elovasnam a tapasztalatokat.Jelenleg van tisztulas,de amikor eleven ver folyik azt nem tudom hova tenni,hogy az normalis vagy sem? Sajnos a mai orvostol, ha te nem kerdezed, hogy mi, merre, mekkora, o nem teszi meg a te francos penzedert.Az oszinteseg az, hogy mar nagyon bizok abban, hogy tobbet nem lessz gondom.

407. alizcsodaországban (válaszként erre: 404. - Kriszta8908)
2013. aug. 1. 10:06

szia!

Akármikor kiújulhat ismét, ha nemi izgalomba jössz és elkezd a mirigy váladékot termelni. Ha ki tud ürülni, akkor nincs probléma, ha valami miatt elzáródik a kivezető nyílás, akkor bent marad a nyák, ezt érezted. Ha ez volt az első alkalom, és kifakadt magától, akkor mondj áment, illetve reménykedjünk, hogy többet nem esik meg. (:

406. Niccy86
2013. júl. 31. 18:02
sziasztok! egy hónapja írtam nektek, hogy az én mirigyem kifakadt magától. és most szinte már semmi nincs a helyén :) Én azt mondom, bár ez csak az én véleményem, hogy jó helyen van ott és ha ne muszáj nem fogom összevágatni magam :)Javasolnám, hogy ha még ha fáj is de elviselhető, mint nekem is volt, mozogjatok vele, én bicajoztam sétáltam úsztam... kezelni pedig csak jegeltem és paradicsomoztam! Remélem mindenkinek akárhogyan is de megoldódik a problémája. Kitartást nektek!!
405. boszkó (válaszként erre: 404. - Kriszta8908)
2013. júl. 18. 23:31

Szia Kriszta8908!

Én a helyedben nem hagynám annyiban a dolgot, azaz nem hagynám, hogy a doki csak úgy legyintsen rá. Nem ijesztgetni akarlak, csak engem kb. 2 hete műtöttek (B. ciszta), egy hete volt varratszedés, és a dokim azt mondta, még 10-14 napig nem szabad ülőfürdőznöm (kádfürdő, strand...). Vagy lehet, hogy a magától kifakadt ciszta/tályog esetében ez nem érvényes? Csodálom az orvosod, hogy legyinthet ilyesmire. Egyébként úgy tudom, belsőleg is kezelhető (ha bízol a természetes gyógymódokban, akkor talán Maria Trebennél mintha olvastam volna teakeverékről; van neki női betegségekről és Isten patikájáról könyve, nem merem ideírni konkrétan szerzővel, címmel a könyvet, nehogy reklámnak minősüljön). Egyelőre ennyit, ha tudok segíteni vagy kérdésed van, szívesen válaszolok, bár szombattól nem leszek netközelben bő egy hétig.

Minden jót kívánok!

2013. júl. 15. 16:42

Sziasztok!!!Sok kommentet elolvastam, ezért kérdeznék én is..

5 napja(pont nyaraláskor)kezdtem el érezni, hogy fáj valami, és kezd nőni egy dudor a hüvelynyílásnál.Másnapra, csütörtök reggelre már nagyjából diónyi méretű volt, és a sétálás, ülés is szenvedés volt.Én azt hittem, hogy szőrtüsző gyulladás, így vártam, hogy kifakadjon.Pénteken délután értünk haza, akkor már nem volt orvos, így vállaltam a hétvégét a fájdalommal, és ha nem múlik hétfőn, azaz ma doki..Pénteken a sok sétától picit kifakadt,érdekes szagú volt és vér is jött belőle.Az volt az érdekes, hogy olyan volt, mint egy pici vágás..Leragasztottam gézlappal, mert ugye pisiléskor pont rámegy...és nem hiányzik még plusz baj.Ma reggel olvastam erről a mirigy gyulladásról, és bár már ici-picire kicsinyült, már elfogadtam, hogy ismét műteni kell majd.(sajna az elmúlt éves csupa kórház,műtét).Bementem ma a dokimhoz, de nagyon nagy káosz volt, órákat várt mindenki, ideges volt páciens,orvos, mindenki.Mivel már kifakadt, így sokat nem tudott rajta vizsgálni, legyintve azt mondta, hogy biztosan csak szűrtüsző gyulladás...De az már volt, és közel sem ilyen volt, na meg bárkinek a kommentjét, vagy bármelyik oldalt olvasom ennek a gyulladásnak a tüneteiről, 99%ban egyezik..Most akkor várjak, hogy mikor lesz megint diónyi nagyságú dudor??vagy lehet, hogy most kifakadt és nem jön vissza???Sajnos nem éppen a könnyen gyógyulós fajta vagyok....


Előre is köszönöm a segítséget!!



Kriszta

403. boszkó
2013. júl. 11. 16:17

Szisztok!

Engem is a múlt pénteken operáltak ezzel a csudálatos nyavalyával!

Holnap lesz a varratszedés, és most csak annyit szeretnék kérdezni tőletek, adtatok-e hálapénzt a dokinak, aki műtött, és ha igen, mennyit? Én magándokihoz járok, de állami kórházban műtött (tiszta haszon, nem?). Varratszedésre már a magánrendelőjébe hívott, a tarifája egy vizsgálatért a magánrendelőben általában 10.000. Szerintetek mennyit adjak neki ezen felül?

402. alizcsodaországban (válaszként erre: 400. - Juccci323)
2013. júl. 3. 11:44

Nekem a sebem jobban áll, elvileg holnap lesz varratszedésem.

Csak sajna eléggé húz, vagy fáj, vagy nem is tudom leírni milyen érzés, minden esetre több a nyűg vele, mint a siba tályog sebbel. Meg ráadásul csúnyább is. De örülök, ha azt írtad, hogy ugyanúgy gyógyult a tiéd, mint a siba tályog esetben! :)

401. alizcsodaországban (válaszként erre: 400. - Juccci323)
2013. júl. 3. 11:42

Ha a mirigy folyadékkal teli és be van tokozódva, ciszta állapotban van. Kihámozáskor gyakorlatilag a mirigy a saját falával, saját tokjával együtt kerül eltávolításra, ezzel pedig azt biztosítják, hogy többször nincs mi begyulladjon.

Tehát a cisztát veszik ki, ami maga a mirigy.

Nekem is volt olyan magándokim, aki le akart beszélni a hámozásról. Nem tudom mai napig eldönteni, hogy csak azért, hogy járja tovább hozzá kezelésre, ami ugye mindig hoz a konyhára neki, vagy tényleg ez volt a véleménye..

400. juccci323 (válaszként erre: 398. - Alizcsodaországban)
2013. júl. 2. 14:21

biztos, h a mirigyed hámozták ki és nem a cisztád?


nekem is volt bartholin tályogom, cisztám, stb.

és végül kihámozták a cisztát(!).

a dokim már az első felnyitáskor (marsupializáció v vmi ilyesmi) mondta, h ha újra kijön, akkor el kell távolítani..

nna erre én jól beszartam, és elmentem másik orvoshoz, aki meg adta alám a lovat, h neeeem, nem távolítunk el semmit, mert az csonkítás... úgyhogy ő még kétszer megnyiszált, aztán a harmadik (illetve 4.)alkalommal egy harmadik orvoshoz mentem, (ismerős ajánlotta), ő az 1-es számú orvossal volt egy véleményen, ezt bizony ki kell hámozni, viszont sajnos pont akkor utazott külföldre...

úgyhogy, miután vészesen közelgett a karácsony, a tályog meg egyre nagyobb lett visszamentem az 1-es számú orvoshoz, aki hümmögött,h húú, ez mostmár elég nagy, meg a műtők is telítve vannak az ünnepekig, de vhogy besuvasztott az műtőslistára..

és megvolt, és uannyi idő alatt gyógyult be a seb, mintha csak kitisztították volna a tályogot, és azóta minden oké.


ez az egész történet majdnem 3évet ölel fel, hát megspórolhattam volna...

azt pedig mindenképp érdemes tisztázni az orvossal, h mennyi az annyi, ui. az OEP támogatja a műtétet.

[link]

itt rá lehet keresni a "bartholin" kifejezésre.


nekem anno nem volt kedvem ezzel vacakolni, mert nagyon meg voltam ijedve, úh én fizettem mint a katonatiszt és még így is nagyon hálás vagyok, de azért ezt jó tudni..ha magán orvoshoz is mentek.


nna, remélem, nem voltam nagyon zavaros, szivesen megadom privátban az orvos nevét, tényleg csak ajánlani tudom...

399. gigi>
2013. jún. 29. 16:36
Fiamat május közepén erre műtötték.Mostmár jól van,de amíg a műtétig eljutottunk, az addig átélt szenvedéseit senkinek nem kívánom.
398. alizcsodaországban (válaszként erre: 397. - Niccy86)
2013. jún. 29. 15:57
ha pici, és kitapintható, kemény, az azt jelenti, hogy ciszta állapotban van a mirigyed. A Bartholin mirigyek normál állapotukban nem tapinthatók ki. Felszívódhat simán :)
397. Niccy86 (válaszként erre: 394. - Alizcsodaországban)
2013. jún. 28. 10:06
Én is nagyon reménykedem ebben, na meg abban is hogy nem fog visszajönni. Sokat tanulok a ti leírásaitokból, és ha mondhatom szerencsésnek érzem magam, hogy nekem nem okozott soha elviselhetetlen fájdalmat, 3 napig fájt, de ugyan úgy tudtam ülni, na jó kicsit kellemetlen érzés volt de nem iszonyatos fájdalom, ahogy itt néhányan írják. Valószínűleg, a leírásaitok alapján, nekem abban a 3 napban ért be, hogy kifakadhasson. Most már csak azt nem tudom az a kicsi ami ott maradt azzal mi lesz ....
396. Bsarika (válaszként erre: 395. - Alizcsodaországban)
2013. jún. 28. 08:16

Sziasztok!

Ma volt az első éjszakám, hogy nem fentrengtem a földön attól, hogy húzódik, bök, fáj. Hétfőn műtöttek. Talán jobb lesz. Algopyrint szedek 3*1-et és jegelem, ha fáj. A doki azt mondta két hétig fájhat. A vágásom belül van, felszívódó varratokkal, úgyhogy varratszedésre nincs gond. Egyébként a műtét napja és másnapja nem volt vészes, a másnap éjjelén kezdődött nagyon fájni. De nem akarlak megijeszteni. Szerintem a varratok miatt bök és fáj ennyire. 2-3 nap alatt válik zseléssé a varrat és szívódik fel. Tehát mára akár már el is tűnhetett. maradnak göböcskék, ami fél évig is kitapintható lehet. 3-4 napot bírj ki, a jég elég jó és utána talán nem lesz akkora fájdalom. Cickafarkteát is iszom hozzá, biztos, ami biztos.

Jobbulást és kitartást kívánok!

395. alizcsodaországban (válaszként erre: 393. - Bsarika)
2013. jún. 27. 20:46

Ahogy olvaslak, eléggé egy cipőben járunk azt hiszem!

Nekem teljesen megy az ülés is, járás is, pedig tegnap volt a nagy műtét. (: Te hogy viseled a nagy vágást?

394. alizcsodaországban (válaszként erre: 392. - Niccy86)
2013. jún. 27. 20:44

persze, ha még nem volt tályogod legalább 2x, nem is fognak kiírni kihámozásra. Elméletileg ez a konzervatív terápia csak visszatérő panaszok esetén engedélyezett.

Nekem is előfordult amúgy, hogy kifakadt magától futás közben, és tényleg olyan érzés volt, mintha bepisiltem volna : D

Remélem sikeresen visszahúzódik a cisztád!

393. Bsarika
2013. jún. 27. 17:16

Sziasztok!


Most regisztráltam, még nem jártam ezen az oldalon.

A 3 évnyi szenvedés rólam szólt, kivéve, hogy 2 évnyiben volt részem. Nem kívánom senkinek. Tényleg iszonyatos fájdalmak és iszonyatos mindennapok. Amikor minden nap benned van, hogy mikor kell az orvoshoz rohanni. Milyen mozdulatot ne tegyél, hogy óvd. Hétfőn kihámozásra került sor, most várom, hogy legalább addig eljussak, hogy ülni tudjak.

Több, mint fél éve vártam a köztes állapotot, hogy végre a kimetszést elvégezzék. Vagy begyulladt, vagy nem volt tapintható. Egy városi kórházban kezdtem, ahol 3 műtét után állítólag kimetszették. A zárójelentésben is le volt írva. 2011. december 14-én. Aztán képzeljétek el, mégis mindkét mirigyem megvolt, pedig nem nőhet újra. Ekkor váltottam orvost és kórházat, ahol a héten végre megszabadultam a kínzómtól. Igazából az életemben minőségi javulást várok, végre tervezhetek, végre élvezhetem az együttléteket, végre mehetek a kalandparkokba. A hab a tortán az volt, hogy közben ázestem egy endometriózis műtéten is. Arról is tudnék mesélni, de nem ide tartozik.

Szóval "örömmel" látom, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki ezzel a problémával küzd, bár két éve még csak nem is hallottam, hogy lehet ilyen női baj.

Mindenkinek kitartás és mindenkinek javaslom a kihámozást, mert visszatérő probléma. Nekem is volt közben fél éven panaszmentesen, de akkor is visszatért. Egyetlen félelem, hogy esetleg a másik oldalon is kialakulhat, bár, ahogy olvasom erre ritkán van példa. Soha nem lehet teljesen kizárni, de most úgy indulok neki, hogy ennyi volt.

392. Niccy86 (válaszként erre: 391. - Alizcsodaországban)
2013. jún. 27. 15:48
Hát ez nem semmi kis történet. Tényleg minden tiszteletem a tiéd, hogy mindezt kibírtad!! Elég durva, hogy ilyen sokszor műtöttek meg vele, és nem csodálom, hogy úgy döntöttél, hogy kiveteted onnan azt a mirigyet. Nekem már kezd eltűnni. Mióta kifakadt azóta úgy látszik javuló tendenciába ment át. Én is nagyon sokat tanakodtam, hogy megműttessem e magam, de nem sok jó tapasztalatot olvastam erről,feleslegesen nem szeretném kínozni magam. De remélem, hogy ezek után neked már semmi ilyen problémád nem lesz ezzel a dologgal!! :)
2013. jún. 27. 12:25

Végre rászánom magam, hogy beszámoljak 3 évnyi szenvedésről.


Még az elején leírom saját szavaimmal a fontos különbségeket:

Bartholin mirigy mindaddig normálisan funkcionál, míg a kivezető nyílása el nem tömítődik, így az általa termelt váladék, nyák nem tud kiürülni a hüvelybe. Ez a folyadék benne úszik a mirigyben, egy cisztát létrehozva így. Tehát a ciszta az, amikor a mirigy ugyan fel van telve folyadékkal, de nincs gyulladás jelen, nem fájdalmas. A tályog akkor alakul ki, ha ez a folyadék nem tud kiürülni sok napig, (vagy nem is kell hozzá sok idő egyébként) és valamilyen baktérium befertőzi a folyadékot, melyből gennyes folyadék lesz. Ez feszíti az egész mirigyet, kívülről piros, viszket, és ISZONYATOSAN FÁJ a genny miatt. Ha kialakult a tályog, csak marsupializáció hajtható végre, tehát felvágják, kitisztítják, kivarrják a sebszéleket, és gézt nyomnak bele, amit kb 2-3 napig naponta cserélgetnek.

A végső eltávolításról: csak akkor lehet kihámozni, azaz egészben eltávolítani a mirigyet, ha csak ciszta állapotban van, nincsen befertőződve, mert ilyenkor a mirigy tokját meg lehet találni, míg a gyulladás esetében ez elmosódik, illetve gyulladás során ha kivennék a mirigyet, a gyulladás tovább terjedhet a körülötte elhelyezkedő szövetekre is. Off: nincs doktori végzettségem, csupán 3 évnyi tapasztalatom.

Több doktor is megerősített, hogy nincs gond a nedvesedéssel a kihámozást követően. Tehát egy miriggyel is garantált a zavartalan szexuális élet.


2010-2011

Az egész 2010-ben kezdődött, 18 éves koromban. Bal oldali mirigyem begyulladt, tályog lett belőle. Istennek sem akartam elmenni kórházba, miután megtudtam a nőgyágyászati rendelésen, hogy elküldenének műtétre. Úgy gondoltam még akkor, hogy ez el fog múlni, mit nekem orvosok. Hát, nagyot tévedtem. 1 (mégegyszer: EGY) hónapnyi szenvedés után bevonszoltam magam a klinikára, megműtöttek tályoggal. Még fél év sem telt el, jött a második, szintén a bal oldali tályogműtétem. Ez a második műtét volt a legszörnyűbb: majdnem mentőt kellett hívni, nem tudtam bemenni saját lábamon a klinikára. Végülis a mentőt kihagytuk, bevonszoltam magam két lábon. Rögtön műtenek ilyenkor, tudtam már az altatási szabályokat is, se inni- se enni éjféltől ugye. A másnapi gézcsere életem legeslegfájdalmasabb élménye volt. A doki, aki műtött pont leszarta az én kis nyomoromat, úgy belémtömte azt a gézdarabot, mintha úgyis mindegy lenne. (Mondta is, hogy siessünk, mert megy a busza..)Sírva jöttem ki a gézcseréről, a doki meg szerintem betudta kamaszhisztinek, hiszen 18 évesen biztos csak hisztiből sír az ember.

A testem szerencsére úgy gondolta, hogy a két műtét után spontán kialakít egy új, járható kivezetőnyílást. (ami amúgy lehetséges). Szóval ott, ahol a kétszeri vágásnyom és heg van, most kialakult egy nyíláska. Ha aktuális a dolog és érzem, hogy feltelik a mirigy folyadékkal vagy simán kiürül magától, vagy rányomok egy picit, és kifolyik magától. Szerintem ez egy nagyszerű kompromisszum saját magammal (:

Ezek után azt hittem, minden oké lesz. Sajnos nem így történt.

2012

A harmadik műtétem egy évre rá következett, 20 évesen. Ekkor nem a bal oldalamon, hanm a jobb oldali irigy gyulladt be, mit ad Isten, pont nyaralás előtt egy héttel... Szerencsémre nagyon rendes dokit kaptam ezúttal, mindent megkérdezhettem, fel is hívhattam telefonon, segített amiben tudott (fiatal doktornőről van szó ) Szóval igaz, a nyaralás alatt minden pisilésnél és nagywc után hiperolos vízzel átmostam magam, sőt, ha leültem egy kevésbé sterilnek látszó valamire, akkor is hiperolos vízzel öblögetés. (volt pár vicces szituáció így a tengerparton, gondolhatjátok..) Medencébe nem mehettem a seb miatt.

Sajnos mára annyira megbénította a tudatomat a fertőzésektől való viszolygás és félelem, hogy alig merek belemenni normál állapotomban egy nyilvános medencébe. Csak a pici, milliónyi baktériumra tudok gondolni, ami szívesen sátrat ver az én mirigyemben. Na, nyilván ez az én gondom, pedig előtte nagyon szerettem strandra járni, és sosem voltak ilyen gondolataim.

Túléltem a nyaralást, bár eléggé korlátozva voltam sok dologban, hálát adtam, hogy legalább el tudok menni.

Ezután többször feltelt a mirigyem az idő folyamán. Volt, hogy elmentem ambulanciára, megszúrták egy tűvel a nyílást, és kifolyt a trutyi. Volt, hogy magától felszívódott. Töbsször volt, hogy magától kifakadt.

2013

Ebben az évben februárban pedig bementem ugyancsak az ambulanciára, éreztem ugyanis, hogy itt valami lesz. Az ügyeletes doki mondta, hogy egy még csak ciszta ( tehát a mirigyem feltelt azzal a folyadékkal, amit termel a nedvesedés érdekében, de ez a folyadák kórokozómentes, tehát nincs befertőződve, nem tályog, nem gennyes) és ajánlotta, hogy gondolkozzak el azon, (mivel látta az anamnézisemet, hogy eddig 3x műtöttek már) hogy kihámozzák az egész mirigyet, ezzel pedig megszűntetve az elkövetkezendőkben fellépő panaszokat. Tehát kikapják, kiveszik, kiszabják.. Akkor nagyon megidejtem, de tényleg mérlegeltem, és azt mondtam, legyen, hiszen igaz csak egyszer volt tályoggal műtve a jobb oldalom, de látom, hogy több mint fél éven keresztül csak bajlódtam vele, gyakorlatilag csak a szerencsém múlt, hogy nem tályogosodott be EZIDÁIG. Mert hogy hétfő este volt ez a bemenetel az ambulanciára, amikor mondta a doki a kihámozást. Be is írtak elég hamarra, úgy nézett ki, hogy szerdán megműtenek. Sajnos szerdára betályogosodott, tehát befertőződött... Azt hittem elbőgöm magam, nem akartam elhinni, hogy megint velem történik ez meg. Amikor szerdán mentem és műtét előtt megvizsgáltak, tisztán elmékszem az ügyeletes dokinak a szavaira, ahogy felfeküdtem a székbe és ránézett: „ Gyerekek, ez tályog lesz, ez tuti nem ciszta!“ ... Szóval megint tályogozhattam, a dokik is mondták, hogy gyűjtöm ezeket a tályogokat, vagy mi van velem ?  Sikeresen megint nagyon aranyos doktornőt fogtam ki, aki szintúgy sokat segített, bár már elég rutinos volta a dolgokban, tudtam a folyamatot (másnap fájdalmas gézcsere stb.)

Aztán február óta ki lett adva parancsba, ha érzem, hogy keményedik a mirigy, tehát cisztát érzek, azonnal be az ügyeletre szakrendelésre, és akkor kiírnak kihámozásra, nehogy megint úgy járjak, hogy begennyesedik. Na, február óta legalább volt 3-4 olyan helyzet, amikor kifakadt magától, vagy pl. egy hónapja az történt, hogy kiírtak kihámozásra, be is feküdtem egy nappal a műtét előtt, jött a vizit, megvizsgált a doki, és mondta az ápolónőnek, hogy adjon egy pici tűt, mert ki van érve a tályog. Megbökte és kifakadt az a bűzös, trutyis genny. Durva volt azért látni. Nagyon nagy szerencsém volt, mert megúsztam megintcsak egy tályogműtétet, azt viszont sajnáltam, hogy nem lehet végrehajtani az eredeti műtétet, ami a kihámozás lett volna. Itt azért már eléggé ideges voltam, mert nem lehet sajnos így tervezni semmi sem, nyaralást, vagy utazást, dolgozást sem..

Szerencsémre (?!) most egy hete észrevettem, bementem ügyeletre, ahol kioktattak, hogy ilyennel szakrendelésre kell menni és nem ügyeletben zaklatni az orvost ... Nevetséges volt, na mindegy. Mondtam neki, hogy eddig már 4x műtöttek, és mondták az itt dolgozó orvosok, hogy ha észlelem, azonnal be ügyeletre, időpontot kérni kihámozásra. Na, nagy nehezen hétfőn kaptam időpontot, de azt is csak kicsi hisztizéssel, mert nem akartak adni a menstruációm miatt, mivel az kb. 1 hét múlva megjön. Akkor elmondtam a recepciós nőnek, hogy könyörgöm, vállalom a felelősséget, csak műtsenek meg. Amúgy is voltam már műtve tályoggal mensi alatt, nem volt semmi gond a plusz fájdalmon kívül. Szóval végülis puffogott egy picit, de kaptam időpontot.

Kedden feküdtem be, reménykedtem, ha megvizsgál a doki, azt fogja mondani, hogy ez még nem tályog, elcsíptük a gazfickót. Így is lett szerencsére. Szerdán vittek a műtőbe, már viccelődtek is velem, hogy látják ez lesz az 5. műtétem, netán ennyire szeretek visszajárni hozzájuk?: )

Na, altatás és műtét után úgy ébredtem, hogy tudtam, ez tuti nem tályog műtét volt, hanem sikerült a hámázos. Honnan tudtam? Azt hittem félkábán, felébresztve az altatásból,hogy majd beszarok a fájdalomtól. Nagyon fájt. Mindegy, örültem neki. Elsírtam magam örömömben, még ott csitított az egyik néni, hogy nem szabad sírni. Válaszoltam, hogy hagyjon már, örömömben sírok! :D Sajnos másfél órás volt a műtét és elég nagy adag altatót kaphattam, nagyon rosszul voltam utána, alig tudtam kimenni wc-re. El is szédültem a wc-ben, az ápolónő szedett össze, mert nem tudtam felkelni, 2 percig csak színes kis csillagokat láttam. Aztán leraktak az ágyra, és kaptam hidegborogatást. Mondanom sem kell, hogy bőgtem mint egy szamár, hogy mennyire kiszolgáltatott vagyok, illetve meg is ijedtem rendesen, sosem ájultam még el. Na, mindegy. A lényeg, hogy nagyon fájt, kaptam 2 kataflant. Az éjszaka kevésbé volt rossz, jó nagyon aludtam. Ma reggel megvizsgált a dokim, aki amúgy a legelső bal oldali tályogműtétemet végezte és egy ARANYEMBER, de tényleg. Szóval megvizsgált, egy hét múlva varratszedés, és 4 hétig se víz, se ülőfürdő, se házasélet. ☹ Megnéztem a sebem tükörből (nagyon kíváncsi lélek vagyok ) iszonyatosan csúnya, kék-lila az egész bal oldali terület. Elvileg azt mondta a doki, hogy a szülésnél történő gátsebhez hasonlítható. Na, gondoltam magamban, legalább tudni fogom előre, ha babát várok, mire számítsak fájdalom terén. Tegnap ugye nagyon fájt, mára azért már jobb a helyzet. Napról-napra gyógyulgatok és hálát adok.:)

Végre sikerült, nem élek stresszben, nem kell attól tartanom, hogy nem tudok elmenni X eseményre, mert begyullad a mirigyem.

Összességében az 5 műtét alatt egy dokival nem voltam megelégedve, de betudom annak, hogy biztos sokat dolgozik, mint mindenki ebben az országban, gürizik, és nem volt figyelmes. Mindegy, túléltem. A többi 3 doktor/doktornő viszont csak dícséretet érdemel, és hálát adok az égnek, hogy legalább az ilyen emberek nem tévesztettek pályát! 

Off: kíváncsi leszek, mennyi idő múlva kezdhetek el megint sportolni. Tályog után elmékszem, hogy 2 hét múlva már hegynek felfelé futottam  Remélem a kihámozás után is ilyen gyorsan gyógyulok!

Mit tanultam a 3 év alatt? Először i snem vagyok szégyenlős. Nincsen fogadott dokim, ugyan sok magánrendelésen jártam, de sosem ragadtam le egynél.. Szóval szerencsétlenségemre fél városnak a nőgyógyásza, aki éppen ügyeletes volt, látott már. Nem zavar, mégpedig azért nem, mert annyi ilyesmit látnak a doktorok nap-mint nap, hogy eggyel több már nem oszt, nem szoroz. Szóval abszolút máshogy tekintek az egészségügyre, mint azelőt. Nem félek szólni, ha van valami problémám, megtanultam ilyen fiatalon kiállni magamért. Illetve tudom, hogy mindenkinek lehet nyűgje, baja és ez az élet velejárója sajnos.

Mosodszor pedig nagyon hasznos a természetgyógyászat, tud segíteni a dolgokon, de nem megoldás. Nem lehet rá építeni. Fiatalabb koromban úgy gondoltam, hogy a keleti szemléletmód gyógymód mindenre, megvetettem a nyugati orvoslásmódot, azt, hogy össze-vissza kaszabálják az embert, és sosem néznek egy kicsit a mögötes tartalmakra, csak tüneteket kezelnek. Viszony rá kellett hogy jöjjek, hogy a kettőnek az ötvözete lehetne az aranyközépút, amely persze itthon még nem valósult meg. Szóval igenis kellenek a műtétek, nem lehet őket elhalasztani ilyen-olyan gyógyfűvel.. Sokszor ülőfürdőztem, kentem magamra a drágábbnál drágább gyulladáscsökkentőket ezt-azt stb. Természetesen mai napig egészségtudatos vagyok, használok gyógynövényeket, itthon is termesztek a kertben, de nem gondolom, hogy ezzel minden baj meg van oldva. Szükség van kemikáliákra, és a 21. századi orvoslásra! A természetgyógyászat egy olyan dolog, aminél csak esetleg enyhít, de nem szünteti meg véglegesen a bajokat többnyire.

Akik ugyanígy az én cipőmben járnak, azt tanácsolom, hogy tényleg gondolkozzanak el a kihámozáson. Én mérlegeltem, nem is kicsit tanakodtam, de végtére beláttam, hogy semmi értelme évekig kórházba járkálni ilyen fiatalon. Sőt, ha oda kerülök, hogy babázni akarok, nem szeretném ha esetleg terhesség alatt újulna ki. El kell fogadni, hogy a test sebezhető. Akármilyen betegség, kór érhet bennünket. Akárkit. Bárkit. Nem válogat. Makk egészséges vagyok ezen kívül, alig vagyok beteg, sportolok, nem vagyok túlysúlyos sem. Tényleg egészséges huszonévesnek mondom magam, életerősnek. Ezért volt jó döntés a kihámozás. Nyilván mindenki máshogy gondolkozik, mindenkinek magának kell meghoznia a döntést. Én úgy gondolom, jól döntöttem! Remélem segítettem a kis beszámolómmal a kételkedőknek, esetleg löketet adtam azoknak, akik kihámozáson gondolkoznak.


Jó tanácsként még annyit, hogy esetleges prevencióként a tanga mellőzése, és a borotvákozásnál való odafigyelés ajánlott. Elvileg amikor borotvákozunk odalent, mikrosérülések keletkeznek a bőrön, amiben a bacik előszeretettem megkapaszkodhatnak így könnyedén b eis kerülhetnek a mirigy nyílásába, ott dugaszolást előidézve. Szóval a borotválkozással is óvatosan, persze nem azt mondom, hogy nem kell, de aki 2-3 naponta borotválja odalent magát és mellette ilyesfajta problémája van, az gondolja meg kétszer!


Remélem tudtam segíteni azzal, hogy leírtam a tapasztalataimat ide. Ha bármilyen kérdés lenne, válaszolok szívesen!

390. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 384. - Alexis84)
2013. jún. 27. 08:48
Hasznalt dedanyaink praktikaja? Pattanasra, kelesre, szunyog- es mehcsipesre is szinten alkalmas.
389. Samerita (válaszként erre: 388. - Niccy86)
2013. jún. 27. 08:20

Nem tudom, de ugye azért gyülemlik fel, mert eldugul a kijárat!

Én ma megyek egy másik dokihoz, mert tegnap kiszedték a varratokat és a dokim csak kendőzött, h legyek türelemmel, majd lelappad, hát szerintem ez magától nem fog lelappadni.

388. Niccy86 (válaszként erre: 387. - Samerita)
2013. jún. 26. 14:55
Pont ez az, hogy nincsen semmi hely ahol az a sok váladék kijöhetett volna. Lehetséges, hogy ott ürül ki ahol kellene is neki eredetileg?
387. Samerita (válaszként erre: 386. - Niccy86)
2013. jún. 24. 19:43
Szia! Nekem a doki azt mondta, h kiürülhet, de akkor is menjek be a műtétre, mert a helyét antibiotikummal ki kell öblíteni. Szerintem szerencsés vagy, h ez történt, de olvastam, h a spontán kufakadással az lehet a baj, h rossz helyen nyílik meg.
386. Niccy86
2013. jún. 24. 15:24
Sziasztok! Írtam nektek nemrég h kisebbedni véltem a cisztám. Aztán a múlthéten totál bedurrant és elkezdett fájni is, amit eddig nem tett soha.pedig hónapok óta megvan. Gyors intenzív jegelésbe és paradicsomozásba kezdtem. A fájdalom lassan csökkent, és mivel a párommal imádunk kerékpározni meg is kiséreltem. Az első út kényelmetlen volt, a második kicsit jobb, ezek közben napi kétszer jegeltem. A lényeg, hogy ma, mentünk egy hosszabb utat erdőben, a fájdalmam már egyáltalán nem volt és mikor kiértünk a zöldböl fláltam és kb úgy éreztem mintha összepisiltem volna magam :$ :) Mit volt mit tenni, berohantam egy kukorica mező sűrűjébe lerángattam a nacim és sztem a cisztám fakadt ki, mert elég sok - bocsánat érte - sűrű sárgás gennyes folyadék távozott belőlem. SOS-be haza tekertünk és itthon lezuhanyoztam megnyomkodtam , egyszer még két cseppet láttam ami hasonló volt mint a nagyobb adag :$ de semmi több. Jóval kisebb lett a ciszta, de nem tudom mi legyen most vele? Gyorsan lejegeltem, más nem jutott eszembe o.O MIT TEGYEK MOST ?? Szerintetek kiürülhet magától, vagy orvos. Nem találok semmit ahol távozhatott volna a folyadék! Valakivel volt már ilyen? Előre is köszi a válaszokat!
2013. jún. 21. 21:04

Sziasztok,,

Nekem is most volt egy héten belül kèt bartholin mirigy műtètem. Múlt hèt szerdàn kivàgtàk, most szerdàn teljesen eltàvolítottàk. Ma jöttem haza a kórhàzból, ès tisztàra kivagyok, fèlek, h nem oldódott meg a gondom, pont azért, mert nem hagytâk nyitva a sebet.

2013. jún. 20. 00:09

riadó visszafújva, 4 nap után használt a paradicsom!

nem nőtt tapintásra érezhető, de nem jött ki! köszönöm annak aki a paradicsomot ajánlotta!

383. Csibe22
2013. jún. 17. 15:04

sziasztok



barátnőmet most műtötték ő kérdezi h a varrat hány nap után potyog ki?

2013. jún. 15. 00:56
sziasztok! már írtam 4 hete műtöttek, harmadjára,két napja megjött beraktam a betétet pár óra múlva megint kijött a ciszta negyedjére is! itt olvastam a paradicsomot, próbáltam is tegnap óta,ha van paradicsom visszahúzódik,de amíg tusoltam percek alatt kiljebb vándorolt megint. szerintem a meleg miatt meg a betét miatt jött ki megint,csak kicsit hamar, aki tud olyan orvost aki végleg eltávolítja a mirígyet kérem írjon!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook