Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csúfolás fórum

Csúfolás (beszélgetős fórum)


17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2014. dec. 18. 17:55
Legyen úgy.
2014. dec. 18. 11:39

Köszönöm szépen a véleményeket :)


Úgy tűnik hogy sikerült megoldani a helyzetet a tanárnénivel összefogva.

15. trapiti (válaszként erre: 14. - 3ac7412569)
2014. dec. 18. 11:37
Kicsit fordított volt most a helyzet...
14. 3ac7412569 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. dec. 18. 11:13
A gyermeket normális önértékeléssel ellátni,megbeszélni vele, és a vezetőségnek, csúfoló gyerek szüleinek nem panaszkodni, az csak olaja tűzre.
13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. dec. 18. 11:10
Ez is normális regció. Nálunk is megvolt. Törődni kell vele, beszélni vele, de neki is időt hagyni saját sérelmei feldolgozásához, és kivárni, míg helyreáll a mérleg..
12. trapiti (válaszként erre: 11. - Cippora)
2014. dec. 15. 18:49
Remélem... az zavar kicsit hogy nem mi rontottuk-e el azt hogy túl nagy türelmet vártunk tőle abban hogy tűrje békésen amikor őt bántják... persze arra bíztattuk hogy szóljon de úgy tűnik az nem oldotta meg. Most pedig van egy nála gyengébb akit ő bánt (bár az is kérdés hogy tényleg csak ő vagy többen is csak azok ügyesebbek és nem buknak le...)
11. Cippora (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2014. dec. 15. 16:36
Szerintem elképzelhető,hogy tényleg büdösnek érzi,mert az ázsiai meg fekete embereknek is másabb a szaguk mint nekünk,de nekem meg mondta már kínai ember,hogy szerinte meg a fehérek büdösek,szóval lehet csak erről van szó,és nem arról,hogy a kislány ápolatlan,egyszerűen csak minden rassznak másabb a kipárolgása.Egyébként szerintem annál jobban nem tudtad volna kezelni mint ahogy tetted (a naplódban leírtad)
10. trapiti (válaszként erre: 4. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 15. 16:31
A tanárától hallottam ma. Kérte hogy beszélgessünk vele erről.
9. trapiti (válaszként erre: 5. - Gina00)
2014. dec. 15. 16:30
Amúgy tudja milyen ha csúfolják, folyamatosan ki van téve ennek.
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Unom)
2014. dec. 15. 16:29
Lehet. De a többi az elmúlt közel egy évben nem zavarta, játszik is velük.
7. unom (válaszként erre: 6. - Trapiti)
2014. dec. 15. 16:27

Lehet, hogy csak érzékenyebb a gyereked a szagokra.

A feketéknek más szaga van, mint a fehéreknek. Nem rosszabb, csak más. Elképzelhető, hogy ez zavarja?

6. trapiti (válaszként erre: 5. - Gina00)
2014. dec. 15. 16:25

Azt hogy büdös a kislány nekem mondta és nem neki. Hogy emiatt nem kedveli. Szerinted elképzelhetetlen hogy tényleg ápolatlan?


Ok az biztos hogy akármilyen a másik el kell viselni bizonyos szinten. De ha én elkezdem csúfolni meg fenyegetni a saját gyerekem az megoldja a helyzetet? Ill. azt tanítom vele amit szeretném ha megtanulna?

5. gina00 (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2014. dec. 15. 16:17

Fura amit írsz. Amikor én hallok ilyet a gyerekemtől, visszakérdezek. Mit szólnál hozzá, ha mostantól csúfolnának, mert.... pl. Mert hosszúkás a fejed: virslifejnek, mert te fehér bőrű vagy hóembernek, stb... Szerintem ha ezt ez elmondod a gyerekednek, különösebben nem fog meghatódni. De ha elmondod neki, hogy ha még egyszer, bárkitől meghallod, hogy ő azt mondta valakinek, hogy "büdös", akkor Te mostantól (és találj vmi negatív jelzőt a gyerekedre, amivel néha rendelkezik) pápaszemnek/hordófejnek, stb.-nek fogod hívni... szrintem elgondolkodik rajta.

És azt is elmondhatod, hogy bizonyára vannak hülyék az osztályban, akik csúfolódnak, de ő ne legyen hülye....

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2014. dec. 15. 15:38

Nem ezért mondtam ezt a másik oldalon állást.. Semmi gáz ezzel, minden gyerek átmegy ilyenen, és jobb, ha tudsz róla..


Igen, az én lányomék is azt értik meg nehezen, hogy nem kell mindenkivel szoros barátságot ápolni, de távoli jóviszonyt meg illene.. Sőt, az lenne mindenkinek a jobb. Ők meg naponta hatszor megsértődnek egymásra, összevesznek, csúfolódnak, stb.. Nem értik, hogy azzal kell együtt lenni, akit szeretünk, a többivel meg távolról jóban lenni, egy héten egyszer beszélni..


Nem lehet, hogy a többiek is csúfolják a kislányt? Valahogy arra kellene tartható stratégia, hogy ne vele foglalkozzon, hanem más dologgal. Meg talán még firtatni az okot. Ha meg mégis ez az ok, akkor erről lehet beszélni...


5 perc alatt meg nem oldódnak meg ezek a dolgok, türelemjáték.


A tanár tud erről? Neki mi a véleménye?

3. trapiti (válaszként erre: 2. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 15. 15:33

Eddig mi is a másik oldalon álltunk.


Az okoról egyelőre annyit mond: nem szimpatikus neki a kislány. Egyébként a kislány fekete bőrű, afrikai, de a fél iskola az ill. a világ minden tájáról vannak, és eddig ezzel nem volt gond, nem nagyon hinném hogy ilyesmi miatt bántja (beszólogat neki meg grimaszol).


Folyamatosan nagyon sokat beszélgetünk ezekről, de úgy látszik ezesetben nem volt hatásos. Pár hete amikor ez a kislány bekerült az osztályba, mondta az enyém, hogy büdös a kislány. Sokat beszélgettünk róla, akkor is próbáltam vele megértetni hogy nem kell szeretnie, de bántani nem bánthatja. Erre most mégis...

2. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. dec. 15. 15:26

A csúfolás oka, akár adjuk, akár kapjuk általában egy olyan, az általunk megszokottól eltérő tény, magatartás, viselkedés, vagy akármi, amit nem értünk, nem tudunk - akár a gyerek szintjén, akár felnőttkorban sokszor irigységből, vagy tájékozatlanságból - feldolgozni, hozzá normálisan viszonyulni.


Én azt csináltam, - bár ebben a témában inkább a csúfolt oldalon álltunk, de azért volt kivétel is - hogy őszintén beszéltem a gyerekkel arról a dologról, amiért csúfolta a másikat. Általában ez remek jó okot szolgáltat bizonyos tabutémák kibeszélésére. Legyen az kisebbség, szex, vagy szexuális irányultság, betegség, vallás, fogyatákosság, családi helyzet, vagy akármi... Meg ugye a gyengébb védelme.. Meg az, hogy milyen csúnya dolog is az a csordaviselkedés... Mondjuk mivel mi általában a csúfolt oldalon álltunk, még az is hatásos érv volt, hogy "milyen rossz volt, amikor téged bántottak".

Az irigységet is lehet itt tanulni kezelni, ami asszem a felnőttekre is ráférne, pláne itt Mo.-on...

2014. dec. 15. 14:58
Kinek mi a tapasztalata? Hogyan kell jól kezelni azt a helyzetet amikor a szülőnek tudomására jut, hogy a gyereke rendszeresen piszkál, csúfol egy másikat az iskolában? Mi a legjobb és legeredményesebb szülői magatartás ilyenkor?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook