Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülés terhesen fórum

Repülés terhesen (beszélgetős fórum)


17. 1kata
2014. dec. 14. 22:55

En ketszer repultem terhesseg alatt, egyszer 5hetesen, egyszer 22hetesen, semmi bajuk a gyerekeimnek! A kapun en nem mentem at, kertem a kezi atvizsgalast. Kompresszios harisnyat is vettem fel, mert volt itthon.

Ne hallgass masokra, nem lesz semmi gond!

16. artmami (válaszként erre: 15. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 22:05
Köszi a tanácsokat… megpróbálom elérni a dokim, hátha tud még igazolást adni.. mert csak szóban beszéltük meg a vizsgálat közben, hogy mehetek..
15. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - Artmami)
2014. dec. 14. 21:30

Az orvosoddal beszeld meg, o fog tanacsokat is adni. Egyebkent meg csak a szokasos; igyal sokat!, setalgassal, csinalhatsz labtornat is utkozben (labujjakat megfesziteni, ellazitani, korozni a bokaval, spic-pipa stb). A kapun atmehetsz, ugyanilyen a kapun mesz at minden alkalommal amikor kijossz egy ruhaboltbol.

Igen, huzhatsz kompresszios zoknit, ez nem rossz otlet. Ha tudsz kerni papirt az orvosodtol en kernek, foleg ha nagy a pocakod es sokara jossz vissza. Ugyanis a kapitany dontese hogy felenged-e, a legitarsasag szabalyzata csak utmutatas. Ha o ugy dont hogy nem vallalja a felelosseget akkor nem fog elvinni. Ezt nem rosszindulatbol mondom, hanem azert hogy fel tudj keszulni es nehogy itthon maradj!

14. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 11. - Artmami)
2014. dec. 14. 21:27
Nem lesz gond :) Jól érzed magad,figyelsz. Mi lehetne gond? Semmi. :DD
13. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 11. - Artmami)
2014. dec. 14. 21:25
Azt elhiszem,hogy magadat is sajnáltad :DDD Az én picim nem üvöltötte végig szerencsére,aludt is meg elvoltam vele ha épp nem aludt. :) Pedig tizenórát mentünk :) Nekem inkább a sok cucc volt a kényelmetlen mert azért vittem fel több váltóruhát ,pelust,tápszert stb..pelusoznom is kellet ugye párszor na meg ilyenek. :) De utaztam már "érdekes" gyerekek mellett. Volt akire rá kellet szólnom,de olyan is,hogy dajkáltam mert annyira édes volt,hogy nem birtam ki :)
12. artmami (válaszként erre: 10. - Pk86)
2014. dec. 14. 21:23

Igazából tapasztalatokat szerettem volna kapni, hogy

- nincs gond, csak sétálj sokat a gépen, meg hasonlókat..

Menni megyek, ez nem kérdés :)

11. artmami (válaszként erre: 8. - 0f332c4ec9)
2014. dec. 14. 21:21

Köszi… ha a doki mondta volna nekem is, akkor nem lenne kérdés, hogy maradok a fenekemen.. de így….

Babával sem lehetett semmi. Volt szerencsém egyszer sok órát egy üvöltő baba mellett utazni. Első pár órában nagyon sajnáltam szegényt… az utolsó párban már magamat is :)

10. pk86 (válaszként erre: 5. - Artmami)
2014. dec. 14. 21:21
Ja és ilyen kérdésekben amúgy is illdomosabb a nőgyógyászra hallgatni a rokonok helyett.. :)
9. pk86 (válaszként erre: 5. - Artmami)
2014. dec. 14. 21:19
Amikor még/már rizikós lenne a repülés, fel sem engednek a gépre. A tiltáson kívüli időszakban pedig nem valószínű, hogy baj történhet.Szóval ne izgulj, mert az idegeskedés viszont tényleg nem tesz jót..
2014. dec. 14. 21:16
Csak már utána babával.
2014. dec. 14. 21:16
Ja és nem is mentem.
6. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 1. - Artmami)
2014. dec. 14. 21:14
Miértne mehetnél át a csipogó kapun? Egyébként 26 hetesen még szabad szerintem. 28-tól talán már nem tanácsos,de a légitársaságtól meg tudod kérdezni. Nekem pl nem ajánlotta a dokim és én még a 26. elött voltam viszont veszélyeztett.
5. artmami (válaszként erre: 4. - Pk86)
2014. dec. 14. 21:08

Köszönöm szépen :) Végre valaki nem csak riogat. Az egész család pánikban próbál lebeszélni és rémtörténeteket előásni… pfff


:)

4. pk86
2014. dec. 14. 20:52
Szia, én utaztam repülőn többször is. Semmi gond nem volt az utazás alatt. Amikor a kapuhoz értem, mondtam, hogy terhes vagyok és inkább taperoljanak le, nem szeretnék átmenni. Azt mondták ok, de igazából nyugodtan átmehetnék, nem lenne belőle baj. Nekem a lábam a terhesség utolsó 2 napjáig nem dagadt, így nyilván a második trimeszterben sem. Én max. akkor ajánlanék harisnyát, ha sima üléstől is dagad, szóval a gépen se roszabb a helyzet szerintem, mint a földön.
3. artmami (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. dec. 14. 20:39

Köszi a hozzászólást :) Nem engedted túl bő lére, de azért ez is valami :)


Nem dagadt a lábad? Átmentél a csipogó átvizsgáló kapun?

Ezek még érdekelnének :)

2014. dec. 14. 20:33
Én simán mentem.
2014. dec. 14. 20:18

Olyanok tapasztalatára lennék kiváncsi akik repültek terhesség alatt.

Érdekelne, hogy pár órás repülésre is érdemes kompressziós harisnyát venni, vagy tök felesleges?

26 hetes vagyok, a dokim azt mondta szerinte ok… csak ne menjek át a csipogó kapun.

Volt már aki kézi átvizsgálást kért itthon a pocak miatt, vagy már vagyunk annyira Európában, hogy nem kell külön kérni?

köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook