Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mozgásigény 2 éves korban fórum

Mozgásigény 2 éves korban (beszélgetős fórum)


2015. jan. 20. 22:38
Szerintem ez teljesen gyerekfüggő. :) Valamelyik egy szem mackóval órákig tud egyhelyben ülni, valamelyiknek meg kis rakéta van a popsijában! Szerintem próbáld meg megértetni vele, milyen szituációkban lehet fel-alá rohangálni korlátlanul és hol kell egy picit anyára figyelni és visszavenni a tempóból!
19. anya4005 (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2015. jan. 3. 00:26

Egyszer,egy rendezvényen egy rendész szólt rá anyumra,hogy hallgattasson már el (brutál hiszerika voltam). Anyám szó nélkül felvett,és a kezébe nyomott,hátha neki sikerül! :-)

Szóval,ilyen esetben az vesse ránk az első követ,aki jobban csinálta/csinálja/csinálná!

18. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Anya4005)
2015. jan. 2. 20:54

Nahh, egy ideje bevezettuk a motort... Igy legalabb (nagyjabol) az uton marad. Lenyegesen jobb...


Amugy ez az, nalunk is ez volt/van, hgy kint vannak az oregek az utcaban es csak ennyit vesznek le belole, hgy nyuzom a kolkot :)

17. anya4005 (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2014. dec. 19. 07:59

Nem irigyellek...

Bár ennyire brutál sétáink sosem voltak,egyszer a nagyfiam úgy 2 évesen (korábban,de nem tudom pontosan) elkezdett parádézni séta közben. Szó nélkül megfogtam a kezét,és az ordító,kapálózó gyereket hazahúztam. Néztek az utcán,hogy miért "ölöm" szegényt,de pont nem érdekelt,viszont soha többet nem volt gondunk. A mai napig,ha motorozik,minden villanyoszlopnál bevár mindkettő,és megállnak az úttestnél. Igaz,mióta járni tudnak,nincs babakocsi,így rövidebb távokra mindig gyalog megyünk.

2014. dec. 19. 00:30

Nalunk a seta egyre kriminalisabb. Erre mi a "trukkotok"?

Szalad a keriteshez, idegen kutyakhoz (menne) lefexik a foldre -jobbik eset, ha nincs sar, de hideg az mar van. A parkolo autokhoz megy, nyulkal, nyitogatna, stb. Kapukat-ajtokat is nyitogat. Ha fogom a kezet ,ordit.

Apja szt.azonnal forduljunk vissza, ha nem fogad szot.

Kinek,mi valt be?

Anyukam is itt van pont es O is azt mta, ilyet meg nem latott :-S

2014. dec. 16. 09:39
Az enyém (2 éves kisfiú) azt viseli nagyon nehezen, ha nem megyünk a szabadba.Vannak tevékenységek amik akár 10 percig is lekötik, pl legózás, kisautó-vonat, illetve az utcán a buszok/villamosok/autók megfigyelése :) amúgy kb 2 percet bír ki egy játékkal utána mást keres. A bölcsiben is imád kinn lenni de benn is jól elvan, jön-megy, intézkedik és beszél megállás nélkül. Kint többnyire szalad vagy motorozik, felfedez, folyton vissza kell hozni a másik csoport udvaráról. Ha nagyobb lesz, be fogjuk íratni valamilyen (szabadtéri) sportra vagy táncra mert sokszor zene nélkül is elkezd spontán "táncolni" zenére meg főleg :D
14. anya4005 (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2014. dec. 15. 01:09

Nálunk 2 gyerkőc van. A nagy egy duracellnyuszi,soha (!) nem áll meg egy percre sem,születése óta (és ez nem túlzás,2 naposan fordúlt hátról oldalra,stabilan). Nem tudunk rajzolni,festeni,gyúrmázni,semmit,amihez ülni kéne. Igaz,mostanában (4 éves) érdeklik a feladatgyűjtemények,azzal legalább 10 percig elvan.

A kicsi (2,5) teljesen más: akár órákig észre sem veszem,hogy létezik,mert talál magának valamit,ami leköti (ez lehet egy darab kő is,neki mindegy).

Azt nem tudom,hogy az alvásigényük mennyi lenne,mert hamar összehangoltam őket: este 22-től reggel 7.30-ig és 13-15-ig alszanak hétköznap,hétvégén viszont csak 9-10 körül kelnek.

13. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Esther78)
2014. dec. 15. 00:22

Kicsit megnyugtat :)

A bolcsit hogy viseli, mikor kezdtetek? Teso?

12. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Esther78)
2014. dec. 15. 00:22

Kicsit megnyugtat :)

A bolcsit hogy viseli, mikor kezdtetek? Teso?

11. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2014. dec. 15. 00:20

Reggel "muszaj" ugyanis akkor mek rotyire, zuhanyozni, feloltozni es csak utana tudom kovetni a gyereket, addig kisagybol nezi az epp aktualis mesejet.

A tsmt mit takar? ...mozgas therapia? Vagy passz...

2014. dec. 14. 18:56
Az én kislányom januárban lesz 2 éves. Ugyanez a szitu van nálunk is. Egész nap meg se áll. Jön megy, ugrál, motorozik, táncol, énekel. Nap közben átlagosan olyan 1,5-2 órát alszik, hétköznap éjszaka 8-tól reggel 6-ig alszik (bölcsis) hétvégén olyan 9-től 8-ig alszik. Ritka hogy éjszaka felébred, max 1-2 perc és alszik tovább. Nap közben nálunk is annyira áll meg, hogy bogyót néz de max 1-2 részt. Rajzolással, gyurmázással stb is csak pár percig lehet lekötni.
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2014. dec. 14. 18:34

Szerintem nem jó ha a tévé elé ülteted, 20 perc is nagyon sok egy 2 éves gyereknek.


Érdemes figyelni, hogy mi és mennyi ideig köti le (ebben a korban még nem 20-30 perc az "elvárás") ha többször 5 percre leköthető a figyelme, akkor már rendben van. Hosszabb távon pedig azt kell megfigyelni, hogy ez az időtartam nő-e az életkorral ill. hogy a mozgásos aktivitása elér-e egy olyan szintet amikor már őt magát is akadályozza pl. játékban. (Pl. látod hogy lenne kedve kirakózni, le is ül, de a mozgáskényszer miatt nem tud annyit játszani mint amennyit szeretne.)

Amennyiben azt látod, hogy a figyelme később is nehezebben köthető le mint a kortársaié, akkor érdemes fejleszteni pl. mozgásterápiák nagyon jók erre (tsmt, később alapozó) de 2 évesen még egyébként teljesen normális az amit írsz.

8. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Rinike)
2014. dec. 14. 18:08
Nalunk a mese max.2 bogyonyi ido, de legjobb esetben 20 perc es ne is tudu k rajzolgatni, gyurmazni, mert folyton mehetnekje van...
7. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2014. dec. 14. 17:53

Az enyém mikor 2 éves volt akkor este 8-tól aludt reggel 7-ig.Többször kelt /a mai napig felébred!/

és nappal a fikarcnyit sem aludt,csak pörgött.

6. rinike (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2014. dec. 14. 17:51
Egyetértek, én is örülök, hogy ilyen a kislányom.
5. trapiti (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2014. dec. 14. 17:45
Vannak ilyen gyerekek :) amit tehetsz hogy a lehető legtöbb lehetőséget biztosítod neki hogy kiélje a mozgásigényét. Szerintem inkább ilyen legyen mint olyan akit állandóan lökdösni kell hogy megmozduljon. :)
4. rinike (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2014. dec. 14. 17:43
Az én kislányom este 10-től alszik hétközben reggel 7-ig, ilyenkor napközben 2 órát alszik, hétvégén reggel 8-ig, ilyenkor csak egy másfél órát alszik délben. Átlagosan mozgékony, azaz szívesen sétálna akár egész nap, de meg is ül ha kell akár másfél-két órákat is, hogy játszon, vagy mondókákat nézzen, vagy vetítsek, meséljek neki. Van egy 20 évvel idősebb fiam is, őt nem érdekelte annyira ilyen kicsinek a játék, a mese-mondóka pedig azért nem érdekelte, mert még nem beszélt. Vele egésznap menni kellett, mert akkor még panelban laktunk. Csak séta (lábbal hajtós motorozás), vagy játszótér, ott is mászókázás lehetett a program, és labdázni imádott még. Az ő mozgás igénye akkor sem csökkent, amikor már érdekelte a játék és a mese, és végül élsportoló lett. Nem biztos az összefüggés, de nekem gyanús, mert belülről fakadt mindig az igénye a rengeteg mozgásra, soha nem érezte kényszernek még a napi két edzéseket sem.
3. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2014. dec. 14. 17:42

Vhogy ereztem :DDD

De hgy mennyi?! Egesz nap menne, waaaa....

2. trapiti (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2014. dec. 14. 17:39
Normális jelenség :)
2014. dec. 14. 17:35

Kedves Anyukák, mamik! Érdekelne, hgy 2 év körüli gyerkőcötöknek mennyi a napi mozgás igénye?

Ill.mennyit alszanak éjjel és nappal.


Nálunk az éccaka jól telik, nappal is alszik másfél órát, de a nap többi részében folyton sétálna, mozogna, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook